נמאס לי מהחרדים! - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

נמאס לי מהחרדים!

Born2Kill

Recommended Posts

מעטים מאוד מאוד. הרוב של הרוב (מהקיצוניות ברמה של כבר אי שפיות )יצאו 'מהעדה החרדית ' שהיא עצמה מהווה כ10 אחוז מהחרדים רק בירושלים. אז על מה אתה מדבר? אתה רוצה לינק שיאיר לפיד בעצמו אומר את זה? רק תבקש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 577
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מה כבר ראית? כתבה של עיתונאי על אותה קבוצה. את זה גם אני יכול לעשות אותו דבר רק הפוך במקרה שציינתי כפי שעשו לחרדי שאני מכיר.

בקיצר בית שמש מתחרדת (ועדיין ברוב חרדי שפוי ) פשוט לא יודעים מה לעשות נגד התופעה הזאת ...אז מכלילים את כולם לקבוצה הקיצונית (ודווקא בסירטון הספציפי הזה לא עשו זאת אבל בגדול נראה כאילו הם אלו השולטים שם ). ידידי אני מכיר הכל על דרך העיניים. ומאוד מאוד שנוא עלי חילול ה' אבל יודע להבדיל בין אלו לשאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה .יאיר לפיד בכלל לא במחנה של חרדים ...ובשנים האחרונות הוא נכנס יותר ויותר בדיבור עם החרדים. הוא בעצמו כבר יודע להבדיל ,הוא בעצמו אמר בלינק קבוצות קיצוניות .

אז לכמות של שאר החרדים הם נקראים קבוצות קטנות כן.. אפילו אם תאסוף את כולם לכמה מאות עדיין הם גרגיר כי שאר החרדים מגיעים כבר לכמעט מיליון איש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אני רואה?!!? אני אני רואה? תגיד לי המוח שלך באמת כל כך נמחק ע"י הפרופוגנדה שלכם או שאתה עושה את עצמך? או שאתה דביל?

אני אסביר לך מה אני רואה.

אני רואה מיעוט המתרבה כמו מקקים.

אני רואה מיעוט התלוי לחלוטין באחר ואינו יכול להתקיים בפני עצמו מכיוון שהוא עסוק בלזמר פסוקים.

אז במקום להגיד תודה שנותנים לו לחיות בשקט הוא מטיל טרור, מאיים ופוגע באלה המפרנסים, מגינים, שמים לו אוכל על השולחן.

פעם אחרונה שבדקתי אמונה לא עוצרת מחבל.

בינתיים זוהי מדינה (חצי) חופשית וככזאת כל אדם בין אם זה גבר או אישה (השם ישמור, חמסה חמסה טפו טפו) יכולים ללכת בכל שכונה ובכל רחוב בכל לבוש אשר יחפצו (בין אם זה גלימת מכשף או מיני חושפני) ואף אדם באשר הוא לא זכאי לירוק או לפגוע בין אם זה פיזית בין אם מילולית.

לפי האמונה שלי הדתיים הם מחלה ממארת, סרטן האוחז בחברה הישראלית וככזה צריך להשמידו. אבל אני לא פגעתי באף אחד כי יש בי את ההבנה בסיסית שזהו מעשה שאינו מוסרי או חוקי אז מי אתה או אותם דוסים המרשים לעצמם לקחת את החוק בידיים?!?!?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרדים הם כמו אלכוהוליסטים כרוניים, זה רק עניין של זמן עד שהחברים הקיצוניים שלהם ידחפו גם אותם לתחתית הבקבוק.

הנטיה להחמרה ולהתבדלות, כמו גם לציות אחרי ההנהגה הרבנית ושמירה אובססיבית של חוקים מחמירים וחסרי פשרות, ותיעוב החילוניות חסרת המוסר הדתי, הם כוחות טבע בתנועה שקשה מאוד לחרדים לעצור.

הם לא רוצים לעצור, הם דוחפים את זה במלוא הכוח.

אני חושש שזה רק עניין של זמן עד שהחורים השחורים האלו ישאבו אליהם את המסות הקרובות אליהם (AKA החרדים המתחרדים).

הדור החרדי הצעיר המחונך בערכי החרדים לא ידע להבדיל בין מוסריות קיצונית אחת למוסריות קיצונית אחרת.

הגורם המפשר, הסבילות לשונה, אלו במגמת היחלשות מתמדת כבר לא מאתמול.

ומקורם אינו באותם חריגים קיצוניים.

מקור הבעיה בדוקטורינה החרדית שמקצינה לכיוון אחד במטרה להתרחק מהכיוון השני, ולא רוצה ולא מסוגלת לעצור.

עריכה: המשך בתגובה הבאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Symbore

:lol: אין הבדל בין הדיבור שלך (ושל הרבה כאן )להוא הקיצוני ... כי גם אתה כזה רק מהצד ההפוך .

יש לנו כאן ציבור חרדי שרוצה לחיות בשקט את חייו בבית שמש (או בכל מקום שיהיה) אך שתי קבוצות פונדמנטליסטיות בעלות אנטרסים לא כשרים, שמאד רוצות להרוס כל חלקה טובה, והן: היהודים האירנים - סקריקים, ו- היהודים הפחדנים - התקשורת. אלה שני אויבים מרים לכלל הציבור החרדי/דתי! הגיע הזמן שימצאו אלו את אלו ו'יכסחו' אחד לשני את הצורה, ובלבד שיניחו לאנשים לחיות את חייהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ההבדל אחי? אני מכיר את שתי צדי המטבע- אני מבית חילוני.

אפילו מתוך הקיצוניים יש הציינו שלא נכון לירוק (חוץ מההוא באוטו ) אז מה גם מתוכם יש כל מיני דעות?

גם זאת שירקו עליה. ראית מה היא עשתה? לא סתם הלכה ברחוב אלא בכוח צילמה והתגרה. בקיצר אני נגד דרכם וגם שאר החרדים אז מה אתה בעצם רוצה? מה אתה מפיל את כל העוגה . למה שתשמע לינץ' על חרדי? וכי אתה חשוב שזה דבר שאינו יכול לקרות? סלח לי ידידי החברה החילונית אינה מתקרבת למידותה של החברה החרדית בכללית.. וזה באחוזים בכל נושא אונס,נרקומנים,אלימות וכו'..

וגם אתה מוזמן לבקר איתי בבני-ברק (גם לרוץ עם פטיש, רק שלא יבינו מה אתה רוצה מהם )ולשוחח עם הרבה חרדים בלי שום עיתונאי שהלך לעשות כתבה מראש .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני אינו מסוגל להבין שאותם אנשים שהוא מכיר היטב, אלו שאותם הוא מכבד ומאדיר.

ששוללים ומחמירים לגבי חלק מהדברים שהוא עושה.

דעתם בפרופורציות אחרות אפילו משלו.

את כל זה הוא יודע.

ונכשל הוא להבין שאת המעצורים שלהם, והפרופורציות שלו, כבר לא יהיה לאנשים מהדור הבא שהולכים אחריהם כעיוור.

אלו שגדלו במציאות סופר מחמירה ונוקשה שלא היתה בדור הקודם לא של רוני ולא של מנהיגיו המקצינים.

כשדור חדש גודל להקצנה שלא היתה קודם, שנולדה מתוך קיצוניות שלא היתה קודם, התוצאה היא קיצוניות מסוג חדש.

זהו הסוג שאותו אנו רואים בקצה המפה החרדית המקצינה.

מדובר על תהליך ההולך ומתפשט כמו היקום אחרי מפץ גדול.

החרדים זרעו את זרעי ההקצנה, ועכשיו כולנו נקצור את הפירות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוני בתור מי שמבין את התהליכים בהנהגה ומערכות החינוך ברשות הפלסטינית וברצועת עזה, והדורות החדשים שצומחים תחת הדוקטורינה הקיצונית העומלת.

מדהים אותי שאתה לא מסוגל לראות ולהבין שגם בחברה החרדית מתרחש תהליך הקצנה שמוליד דורות חדשים.

ומי יעצור את זה? החילונים?

אין לחילונים כוח לשנות מציאות פנימית זו בחברה החרדית, בדיוק כמו שלחילונים אין כוח לשנות מציאות פנימית זו בחברה המוסלמית הפלסטינית.

היחידים שמסוגלים לעצור את ההידרדרות הם אותם אלו שדוחפים אליה, הרי הם הדתיים החרדים.

ולא נראה שהם מסוגלים לפעול באפקטוביות במניעת הקצנה.

בטח לא כשהם עסוקים כל היום במניעת התמתנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה רגיל לדבר לעצמך. אציין שוב ... פשוט החרדים רואים מהשטח שמתוכם יש מיעוט קטן קטן של קיצונים .. אתה וציבור רחב תמים נופל... (גם תמיד לרוב הכותרות הללו מקצינות מתי שהממשלה היא ימנית -והמבין יבין ) .

בקיצר הקומוניזם נפל בלי ירייה אחת. כך כל הרע כעשן יכלה בלי ארגונים חברתיים, בלי מחאות ושום דבר דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובעצם בכל חברה יש קיצוניים .יש הבדל בקיצון גדול ותמיכה בו :silly: (גם תמיכה בעולם ) .

אין שום בעיה להילחם בו.. ועל כך יש להדגיש בו ולא בהכללה.

לגבי חרדים אף רב של ציבור לא חתם על אוטובוסים למהדרין. אף רב לא חתם בכפייה וכו'... הציבור החרדי בכללי בכלל לא מתעסק בדברים הללו.

זה שעכשיו (ובעיקר בממשלת ימין בשילטון ) מעלים את זה כל שני וחמישי לכותרות זה רק מאינטרסים .

http://www.bhol.co.il/ColumnArticle.aspx?id=35907&cat=4&scat=34

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...