AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - עמוד 2 - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/HD_7970/28.html

הפרש של 10 אחוז ביצועים מ GTX 580 (ברזולוציה הנפוצה ביותר - 1920X1200) ? היה להם המון זמן.

לדעתי לא עשו פה מהפכה, לעבור ל 28NM ודחיסה של יותר מעבדים צריכה לתת שיפור משמעותי הרבה יותר לפי ההיגיון.

בעוצמת הרעש בשימוש LOAD - הכרטיס מתנהג כמעט כמו כפול הליבה GTX 590 ...

ההספק של הכרטיס מבורך, וכמובן התחרות שתגרום ל NVIDIA להוריד מחירים.

כרגיל NVIDIA הכי טובים במה שהם עושים, אני מתערב שהכרטיס הדגל הבא של NVIDIA יתן BOOST הרבה יותר רציני ממה ש מציעה - ובכל נושא (טמפ, הספק, ביצועים ודרייברים כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הנה זה מתחיל, לקח עמוד.

קהל היעד של AMD נהפך לקהל שמנת בשנים האחרונות הודות למיתוג מאוד נח ומחירים נמוכים אפילו בהשקה. עכשיו AMD לא חוסכת ומשיקה דור חדש במחיר גבוה יותר. במקרה ואנשים לא הבינו - אין דבר כזה שמשתמש לא מרוויח, הוא ירוויח בין אם הוזלה של מחירים של הדור הנוחכי ובין אם יקנה כרטיס מסך חדש של הדור החדש. אני שהזכרתי, הממוצע של TPU בסקירה הזאת הוא סלט עם ירקות רקובים, יש שם המון דברים שצריכים לעבור תיקון תוכנתי משני הצדדים.

בואו נעזוב לשניה את המחיר ונתעסק בביצועים אל מול GTX580 (שעולה 50 דולר פחות, דהיינו 500)

כבר בעת השקה הביצועים בכותרים פופולאריים כמו BF3 פשוט מעולים ומהווים קפיצה של 12-15% על פני GTX580

אני שוב מזכיר שכשעולים ל2560X1600 או משתמשים באייפיניטי ההפרש נהיה קיצוני בהדרגה. תוסיפו עוד טסלציה ועוד עומס ותראו איך ההפרש נמתח כמו גומי. צריכת החשמל של הכרטיס נמצאת במגבלות המיינסטרים שזה טוב מאוד. כמו עסוקה בלהשיק מוצרים בהקדם האפשרי בדיוק כדיי לקבל את ההיתרון הזה על פני המתחרה. כמובן שלא מדובר פה בביצועים משנים סדרי עולם אבל מדובר בצעד מבורך שמביא סדרת מוצרים איכותיים נוספת למדף והופכת את השוק לעוד קצת יותר לחוץ וקצת יותר תחרותית לטובת המשתמש.

אם באמת נכנס פה לאחוזים ול(עושה הכי טוב) אני מאפשר לך ללכת בעצמך ולהשוות כמה דולרים שילמת על GTX580 בשביל לקבל את ביצועיו ביחס לכמה שילם מי שקנה HD6970 או HD6950 למשל (מחיר ההשקה של GTX580 היה 500 דולרים בעוד שמחיר ההשקה של HD6970 היה 350 דולרים, הבדל הביצועים בניהם הו דו-ספרתי עם קידומת 1)

אני רואה שאין עוד תגובות לכן אמשיך לחדד את הפוסט הזה.

זכרו שבביקורות הללו השתמשו בדרייבר מאוד מאוד מוקדם, להוסיף לזה את העובדה שמדובר בארכיטקטורה חדשה יש המון מה לצפות לשיפור ביצועים בזמן הקרוב והרחוק. יש עוד קטגוריה שנוגעת להרבה פחות אנשים והיא קטגוריית ה-CrossfireX וה-, כל מילה בנושא הזה מיותרת מלבד ללכת לבאנצ'מארקס ולהביט בהפרשים המזעזעים לטובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאתה יורד מ40NM ל28NM (טרנזיסטור קטן ביותר מחצי) אתה בהחלט צריך לצפות ליותר מזה.

NV (שוב, אם נכון) כמעט והכפילה את הכוח עיבוד של GTX580 (שיידרים,TMU) והוסיפה מעט לבקר וROP'S)

בשנים קודמות דבר כזה הביא ל60-70% שיפור ביצועים (GTX285 לGTX480 למשל)

ATI אפילו לא קרובה להכפלה של HD6970 וזה קצת מאכזב.

dj-electricאתה צודק לגמרי, ATI כבר שנים (מאז ה 2900XT) מנסים להמנע מליבות ענק (500MM2+)

טוב לחלק מהאנשים, פחות לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

28NM לא קטן ביותר מחצי מ-40NM, מתמטיקה פשוטה מאוד אני חושב, לא? :-\ (תקנו אותי אם אני טועה אבל חצי מ-40 זה 20...)

כמעת והכפילה את כח העיבוד של GTX580? אין לי שמץ של מושג על מה אתה מדבר, GTX580 הוא עדיין ליבת הדגל של NVIDIA

אולי ב-10 הדקות האחרונות השיקה את כרטיס מבוסס ה1024SP שלה :nixweiss:

מי שמצפה להכפלה של ביצועים בכל דור כנראה הלך לישון בשנת 2006 ולא התעורר. שים לב ש- ו- נקטו בשיטות יחסית דומות מאז 2009

וכדיי לחדד את הזכרון שלך אפילו אזכיר. בסוף 2009 השיקה את HD5800 שהיוו באמת זינוק ביצועים מדהים על פני HD4800

הביאו איתם DX11 הביאו גם צריכת חשמל מאוד נמוכה. לאחר כמה חודשים השיקה את GTX480 ואת GTX470 שגם הם הביאו ביצועים מעולים (ביצועים טובים במעט מאלו של HD5800 אבל במחיר יותר גבוה ובצריכת חשמל שתעורר הפגנה של גרין-פיס) כך שלא נעשתה פה מהפכה של ממש אצל הירוקים ביחס לאדומים.

ב2010 חזרו לשולחן השרטוט והביאו לנו Fermi 2.0 ו-RV900 מחודשים שהציעו קפיצת ביצועים מתונה ומכובדת (GTX580 לעומת GTX480 ו-GTX570 לעומת GTX470) יחד עם שיפור יעילות שהתקבל בברכה (הנסיון שלי עם GTX570 ו-GTX580 הוא טוב מאוד ביחס לזה עם GTX480) ונחש מה עשו האדומים? שומו שמיים! אותו דבר, השיקו את סדרת HD6900 שמשפצת את היעילות ומציעה שדרוג סמלי ומכובד בביצועים על פני HD5800 במחירים דומים.

העשן מאז התפזר מעט והיום HD7970 מושק במחיר גבוה ובתוספת ביצועים מכובדת. HD7970 הוא ספתח סמלי לסדרה שלמה של שהולכת להחליף את HD6, אל תדאג לזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טעות שלי בהקלדה, הכוונה היתה כמעט חצי.

לא דיברתי על הכפלה בביצועים, דיברתי על הכפלת המפרט מה שנתן בדור האחרון 60% +- יותר ביצעים (למשל 4870 ל5870 או GTX285 לGTX480)

מעבר לזה תחסוך את הציניות, שנינו ראינו את המפרט המשוער/המודלף של ה GK100 ושם הופיע כמעט הכפלה של GTX580.

אם זה נכון זה אומר שהוא יהיה חזק בצורה דיי משמעותית מ7970.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משוער\מודלף\מוערך איך שתרצה לקרוא לזה, אם אתה מצפה להפתעות אתה עוד עלול להתאכזב. אל תעלה את הציפיות שלך כל כך גבוה

ואפרופו אתה משווה את דור ה4000 והGTX200 לחדש יותר תסתכל ב-2 דברים כאשר הראשון הוא תאריך השקה, ו-GTX285 יהיה נכון במצב שאתה הצבת להשוות אל מול HD4890

בין השקת HD4890 לבין השקת HD5870 - שבעה חודשים (מאפריל של 2009 לנובמבר של 2009)

בין השקת GTX285 לבין השקת GTX480 - ארבע-עשר חודשים (מינואר 2009 עד מרץ 2010)

אז...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה כמעט רשמי ש KEPLER יהיה מהיר פי 2 מ FERMI לפחות, אולי זה יהיה שונה במושגים של משחקים אבל זה עדיין מרשים מאוד.

http://www.tomshardware.com/news/nvidia-gpu-kepler-fermi-update,13188.html

בכל אתר ידיעות חומרה רציני הידיעות האלו נחשפו ממזמן ואני בטוח שאתה יודע זאת.

זה די שקוף ש ישיקו כרטיס עם ביצועים מאוד גבוההים, ביחס ל ATI (וגם בלי יחס).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהביקורות של ה7970 אני יכול להבין כמה דברים מעבד הוא כנראה צוואר בקבוק לכרטיס הזה וליכולות שלו בFHD כי כנראה כל המשחקים של היום מתקשים לדגדג את הכרטיס ברזולוציה של FHD

DX11 זה טסלציה רצינית שה7970 מאוד מאוד חזק בה כיאה לכרטיס עם תמיכות עתידיות.

שיפור דריברים רק יקפיץ את הכרטיס ויכולות הOC שלו משובחות =]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

28NM לא קטן ביותר מחצי מ-40NM, מתמטיקה פשוטה מאוד אני חושב, לא? :-\ (תקנו אותי אם אני טועה אבל חצי מ-40 זה 20...)

אני לא בטוח אבל עד כמה שאני יודע שבבים הם ריבועים מה שאומר שהשבב קטן ביותר מחצי (784,1600)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צפויה ירידת מחירים רצינית ל HD 6950 שמגיעה עם ביוס של 6970 ?

ברגע שיוצא דור חדש, פסי הייצור לדור הישן נסגרים(לפחות לשוק בינוני והגבוה שמתחלפים דיי מהר).

ז"א שמי שיש לו סטוק יכול לשחק עם המחיר.

אגב: הכרטיס החד האחרון של ATI שעלה יותר מ500$ היה X1950XTX :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...