AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AMD Radeon vs NVIDIA Geforce - דיון מרוכז

djelectric

Recommended Posts

דיון זה נפתח על מנת לרכז מידע על סדרת כרטיסי המסך החדשים מבית AMD

בלי לבזבז זמן ניגש לפרטים..

Radeon HD7970 3GB

card_pressshot_small.jpg

מפרט טכני:

שעון ליבה: 925Mhz

שעון זכרון: 1375Mhz

סוג זכרון: GDDR5

שם-קוד ליבה: Tahiti

כמות מאוחדים: 2048

נפח זכרון: 3GB

רוחב פס זכרון: 384 ביט

ביקורות:

Techpowerup - GURU3D - HardwareCanucks - AnandTech - HardwareHeaven

ביקורות CrossFireX:

HardwareHeaven

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 1.8k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אחרי שקראתי את הביקורות אפתח בהצהרה שלדעתי נכונה. כרטיס המסך הזה אינו מיועד למשתמשי 1920X1020 או 1080P

תנו לו למתוח את הרגליים שלו, רוב רובם של המשחקים ברזולוציות אלו יחנוק את הפוטנציאל של HD7970

לגבי השיפור בביצועים בטסלציה - מרשים. בהבן הכרטיס באמת עקף את HD6990 ובמשחקים נראה שיפור לא רע בכלל

אבל כמו שציינתי, כרטיס מסך שכזה יתאים למערכי אייפיניטי. צריכת החשמל שלו נמוכה משל HD6970 בכל מצב

יכולות אוברקלוקינג - משעון ליבה סטוק של 925 רוב הסוקרים לא התקשו לייצב את הכרטיס ב-1060MHZ ויותר. את את הזכרון אפשר למתוח ל-1.7GHZ ומעבר

(להזכירכם כרגע הם לא השתמשו בשינוי מתחים לליבה)

מבחינת דרייברים - מדובר בלידה קצת קשה, גם דרייבר ה-WHQL וגם דרייבר הסוקרים הוא קצת פלופ וצפוי לראות מ- לא מעט תיקונים במהלך ינואר-פברואר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זו ללא ספק הולכת ליהיות העונה הכי מעניינת. :xyxthumbs: השיפורי ביצועים אסטרונומיים, ארכיטקטורות חדשות, שינויים מתחת למכסה המנוע ועוד לא ראינו את התשובה של ואת שאר הכרטיסים בסדרה.

בקיצור, חממו פופקורן ותשענו על הכיסאות שלכם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת מאכזב, ציפיתי ליותר מ 10% שיפור בממוצע על פני GTX580...

עושה רושם שגם דור הבא NV תוביל בביצועים עם GPU אחד.

ATI שוב הולכים על כרטיס חסכוני (יחסית) במקום TOP ביצועים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במשחקים עצמם יש כאלה שהוא +- 20% מעליו ויש כאלה שהם שווים יחסית, ככה שהממוצע יחסית הגיוני.

הGK100 אמור להציג ביצועים של GTX590 רק עם אחת, אם הוא באמת יעשה את זה הוא יהיה חזק בהרבה (אבל שוב, יצא באיחור יחסית ל7970)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-GK100 (ככל הנראה יקרא GTX 780) יגיע באפריל או מאי ואכן יהיה חזק בערך 20-25% יותר מה-7970...

המחיר שלו הולך ליהיות גם אסטרונומי יותר כנראה. עדיין לא ידוע איך מבחינות אחרות הוא יתחרה ב-, ניסיון העבר מלמד שהצריכה והחום יהיו מעט פחות טובים.

זה פחות או יותר מה שידוע כרגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מתכוון לזרוק פה השערות כי אין לי שום ביסוס לדבר הזה, זה לא משחק הימורים ;)

לגבי TPU הממוצע הכולל שם הוא אסון, אסון שכולל מבחנים ללא תמיכה בCFX\SLI, אסון שכולל משחקים מיושנים יחד עם חדשים וכל מיני תקלות לא ברורות

אני ממליץ על הביקורת של Hardware Canucks כמקור למידע קורקטי כרגע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-GK100 (ככל הנראה יקרא GTX 780) יגיע באפריל או מאי ואכן יהיה חזק בערך 20-25% יותר מה-7970...

המחיר שלו הולך ליהיות גם אסטרונומי יותר כנראה. עדיין לא ידוע איך מבחינות אחרות הוא יתחרה ב-, ניסיון העבר מלמד שהצריכה והחום יהיו מעט פחות טובים.

זה פחות או יותר מה שידוע כרגע.

איזה חמוד, אתה מאמין לשקופית הזו

nvidia-geforce-gtx-780-vs-gtx580.jpg

איפה שכתוב Metro 2033: Last Night? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת היא שדיברתי על השם עצמו - GTX780

בינתיים אין שום אינדיקציה ש-NVIDIA שוב "תקפוץ" סדרה פרט לשקופית המפוברקת הזו...היא אמנם כבר השיקה Rebranding לדור הכרטיסים הניידים תחת סדרה 600, אבל זה לא בהכרח מצביע על שום דבר - הנה, גם עשו את זה :)

כמו שזה נראה כרגע (ואני כותב את זה בהסתייגות גדולה), NVIDIA מכוונת לשווקים חדשים בעלי פוטנציאל רווח גולמי גבוה יותר, ולא מן הנמנע שהעיכוב בהשקת דור ה-Kepler לא נוצר במטרה לנצח את בשוק הגיימינג - בערך כמו שכולם חשבו (ואז התאכזבו) בדור ה-Fermi.

בקיצור - כל אותם דיווחים על ה-GK100/GK112 ש"יקרע" את המתחרים מבית נשמעים לי די מצוצים מהאצבע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...