העברת כספים מחו"ל לארץ - מהי הדרך היעילה ביותר. - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

העברת כספים מחו"ל לארץ - מהי הדרך היעילה ביותר.

nat64x

Recommended Posts

אני צריך לקבל 200$ מארה"ב לחשבון בבנק לאומי או בבנק הדואר עם הפקדה לתוך חשבון מט"ח.

במידה והכסף ישלח אלי בצ'ק, ממה שאני רואה לפי העמלות שמפורסמות פה ולפי שיחה עם נציג בנק לאומי תיגבה ממני עמלה של 3.2$ בלבד. מכיוון שאני דיי ספקן ולא ממש סומך על הבנקים האלה אם מישהו יכול לאשר לי זאת מנסיונו האישי זה יהיה מצויין. כמו כן האם בדרך זו יש עמלה שנגבית מהצד השני ומה גובהה (citibank).

בנק הדואר רושם שהעברה בנקאית מחו"ל לחשבון בבנק הדואר היא ללא תשלום, האם המצב באמת כפי שהוא מוצג או שיש פה HIDDEN TRAPS? בבנק לאומי העמלה היא 10$ להעברה עד 600$ ולסכומים גבוהיים יותר מינימום 22.50 דולר או 0.225% מהשווי עם מכסימום של 150 דולר . (בהעברה בנקאית - עלות העברה של הצד השני היא 30$).

פייפאל גובה על סכום כזה 3.9% +0.3$ האם אפשר להעביר בדרך זולה יותר בשיטות המתחרות לה?

העברה בווסטרן יוניון זה 21$ לסכום המבוקש.

מחפש נסיון אישי של אנשים שכבר למדו וחוו את הדברים על בשרם והפיקו לקחים. אם יש איפה לתקן במספרים שציינתי תקנו אותי. תודה.

נ.ב

גם בהחלט מעוניין במידע על פתיחת חשבון בנק בארה"ב מהארץ למי שיכול לשתף על אופן הביצוע הדרישות והיכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שיש שתי עמלות נפרדות.

הראשונה היא עבור הכניסה של הכסף בדולרים לחשבון המט"ח שלך - ע"י ההפקדה של הצ'ק או העברה בנקאית. זאת עמלה אחת.

עמלה שניה היא כשתרצה להמיר את הדולרים האלה לשקלים...

אני לא כלכך מכיר את האופציות השונות, אבל כשאתה משווה בין הצעות של גופים שונים - תוודא כמה יעלה לך בדיוק עד השלב שבו יש לך מזומן ביד (או בחשבון) - בשקלים.

בכל מקרה - כולה 200$. קח את זה בקלות, העמלה תעלה לך לכל היותר כמו מנת שווארמה.

אין ספק שעדיף להשקיע את הכסף במנת שווארמה, אבל עדיין - לא כזאת טרגדיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עמלה שניה היא כשתרצה להמיר את הדולרים האלה לשקלים...

אני לא כלכך מכיר את האופציות השונות, אבל כשאתה משווה בין הצעות של גופים שונים - תוודא כמה יעלה לך בדיוק עד השלב שבו יש לך מזומן ביד (או בחשבון) - בשקלים.

אין לי צורך בשקלים הכסף ישאר במט"ח.

בכל מקרה - כולה 200$. קח את זה בקלות, העמלה תעלה לך לכל היותר כמו מנת שווארמה.

אין ספק שעדיף להשקיע את הכסף במנת שווארמה, אבל עדיין - לא כזאת טרגדיה.

זה הולך להיות על בסיס קבוע. העברה הבאה היא 1000$ והעמלות יכולות להיות גבוהות מאוד גם בסכומים קטנים - במיוחד עם לא שמים לב.

שים לב שלא מעניין אותי רק השורה התחתונה של כמה זה עולה לי, אלה כמה זה עולה גם לצד השני - ולשנינו יחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

PayPal

לדעתי אינו שירות שמשתלם להעביר בו סכומי כסף גדולים (אלא אם כן מדובר במחזור תשלומים חודשי גבוה וקבוע ואז אפשר לקבל מהם הטבות והוזלת עמלות).

1. העמלה מנוכה מהסכום שקיבלת, השולח אינו מחוייב בעמלה כלשהי (וזה לא לגמרי מדויק, כבר אגיע לזה) כך שאתה צריך לקחת את זה בחשבון בחישוב הסכום הסופי שייכנס לחשבונך.

2. העמלה היא יחסית גבוהה ומסך של כמה מאות דולרים היא לרוב גבוהה יותר מהעמלה שגובים הבנקים לקבלת הכסף בהעברה בנקאית מחו"ל.

3. אין לך אפשרות למשוך כסף במט"ח ולכן כל עוד אתה לא מתכוון לנצל את כל הסכום לקנייה במט"ח באתרים שמכבדים , תאלץ להמיר את הכסף למט"י כדי למשוך אותו לחשבון בנק (אחרת יש לך כסף וירטואלי ללא שימוש). ההמרה כרוכה נוספת עמלה נוספת בשיעור של 2.5% -- כלומר שער החליפין נמוך מהשער היציג שגם ככה אינו השער היציג של בנק ישראל ולפעמים מלכתחילה נמוך ממנו. אם הסכום נמוך מ-1,000 ש"ח אז גובים ממך עוד עמלה על משיכת הכסף, ולוקח לכל העניין משהו כמו שבוע עד שמונה ימים (קלנדריים) מרגע המשיכה ועד ההופעה בחשבון.

היתרונות:

1. עבור סכומים קטנים זאת אחת הדרכים המשתלמות ביותר לקבל תשלומים, בעיקר מחו"ל מכיוון שאין עמלת מינימום כפי שגובים הבנקים.

2. אין "הפתעות" כגון בנק קורספונדנט, שהוא בנק מתווך שעקב המבנה המסועף של המערכת הבנקאית העולמית אתה אף פעם לא יודע אם הבנק המנפיק עובד ישירות עם הבנק שלך או שמשתמש במתווך כלשהו שגובה עמלה גבוהה מאוד בדרך כלל (וגם הבנק שלך לרוב לא יכול לדעת אם יהיה קורספונדננט או לא בדרך, הבנק שלך "רואה" את הכסף רק לאחר שעבר את כל הידיים והעמלות הקודמות בדרך), או תהליכי גבייה של המחאות שגם איתן יש לפעמים בנק קורספונדננט והבעיה הגדולה בעיקר יותר היא כאשר הבנק המנפיק הנפיק לך המחאה במטבע שאינו המטבע המקומי של המדינה. לדוגמה קיבלת המחאה מבריטניה או מארה"ב במטבע אירו.

פעם היה אפשר לשלוח תשלום כ"מתנה" (מתנה לחבר, קרוב משפחה, החזר חוב למישהו ששילם עבורך במסעדה וכו') כך שהוא היה מתקבל על-ידי הנמען ללא עמלה או עם עמלה נמוכה מאוד וממש סמלית, אבל ישראל נחסמה לכך עקב ניצול לרעה של האפשרות הזאת, וחשבונות שמוגדרים כישראלים לא יכולים לקבל תשלומים כ"מתנה". בכל מקרה זה לא רלוונטי אליך כי אני מבין שאתה מקבל את התשלום עבור עבודה ולא איזו מתנה מ"הדוד העשיר מאמריקה..."

יש גם אפשרות שהשולח יישא בעמלה (כלומר יישלח סכום גבוה יותר ובניכוי העמלה אתה תקבל את ה-X מט"ח שמגיע לך) באופן ששקוף לך (אתה תקבל את סכום ותראה בעמלה 0) אבל זה כבר באחריות השולח ולא בטוח שכולם יכולים לעשות את זה, לפעמים נסתרות הן דרכי . ברירת המחדל היא שמקבל השתלום נושא בעמלה.

העברה בנקאית:

1. החסרון המרכזי הוא שאתה לא יודע אף פעם (אלא אם כן לבנק שלך יש דרך כלשהי לברר את זה; עד היום אני באופן אישי לא מצאתי דרך לברר את זה) אם יש בדרך בנק קורספונדנט ומה העמלה שהוא יגבה. מתוך סכום של 200 דולר שעליו אתה מדבר, עמלת בנק קורספונדננט (לפני עמלות הבנק שלך) יכולה להיות בין 20-80 דולר.

2. עמלה "משולשת" - על קבלת הסכום (ויש פה עמלת מינימום כך שעד סכום מסוים שבו העמלות זהות פחות או יותר עדיף כבר PayPal; לזכות הבנק אגיד שיש בדרך כלל גם עמלת מקסימום, אבל מיד אסייג ואומר שעבור רוב האנשים לא סביר שהם יתעסקו עם סכומים כאלה שבהם הם "ירוויחו" ממנה משהו). לאחר מכן יש עמלת המרה של הכסף למט"י (שאתה אומר שלא רלוונטי לך אבל אני מציין באופן כללי) ובנוסף "עמלה" נוספת שהיא ההפרש בין שער היציג לשער המכירה. זאת כמובן לא עמלה בהגדרתה, אבל לאנשים יש נטייה להסתכל על השער היציג וככה מתקבלת תמונה לא מדויקת. אבל יש לציין שבדרך כלל שער המכירה עדיין גבוה משער ההמרה של (בניכוי אותה עמלה בשיעור 2.5%).

3. חלק מהבנקים יגבו ממך כסף על "אחזקת" חשבון מט"ח. חשוב לברר את זה.

זאת שיטה טובה בהנחה שאתה עסק שיכול לקבל החזר על העמלות (כעמלות מימון) ובהנחה שאין בנק קורספונדננט בדרך ושהסכום הוא כזה שהעמלה שנגבית עליו היא יחסית קטנה.

המחאה:

1. יתרון: עמלה נמוכה ובעיקר קבועה (בערך 3-4 דולר ברוב הבנקים) ללא תלות בגובה הסכום.

2. חסרונות: לוקח לזה בין שבועיים לשלושה עד שהכסף נכנס לחשבון מט"ח שלך מרגע ההפקדה. לדבריו של מנהל בנק שאיתו שוחחתי (ולאחר מכן אימתתי את זה מול עובד בנק אחר שאני מכיר. אבל לא המשכתי באימות מעבר לכך) מנפיק ההמחאה יכול לבטל המחאה מחו"ל עד לשנתיים(?!) מרגע הנפקתה, גם לאחר שכבר הפקדת את כסף בחשבון וההמחאה נפרעה. לא בדיוק חסרון, אבל לא כל הבנקים יסכימו שתפקיד את ההמחאה במעטפה (ובמכונות בדרך כלל גם אי אפשר) ולכן צריך להגיע ממש לפקיד בסניף כדי להפקיד (עמלת שורה גבוהה יותר מעמלת שורה בשירות עצמי).

שירותי העברת כספים למיניהם כגון WU ו-MoneyGram.

לדעתי בעיקר נוחים לקבל תתשלום אקראי פה ושם ובסכומים לא מאוד גבוהים. העמלה על המשלם ואתה יכול למשוך מהם את הכסף במט"ח או מט"י (שער המרה דומה לזה של הבנקים).

זה מצריך ממך יותר "עבודה" כדי לקבל את הכסף -- ללכת לסניף שלהם שלא תמיד ממוקם קרוב אליך, לחכות בתור, לחכות שהם יאשרו את ההעברה (תהליך שיכול לקחת גם רבע שעה). עוד חסרון, שאולי יישמע מצחיק או קצת פארנואידי, אבל הוא קיים, הוא שאתה מסתובב עם מזומן ביד בציאה מסניף שידוע שמתעסק בכספים (בדרך כלל השירות ניתן בסניפי מחליפי כספים) על כל המשתמע מכך. כך שאם אתה נוהג לפקוד את הסניף בקביעות פעם בחודש ולצאת משם עם סכומים לא קטנים במזומן תתחשב גם בזה.

בכל מקרה, אם אתה שוקל להתחלק עם השולח בעמלות, אז השולח צריך לברר כמה תעלה לו העברה בנקאית וכמה יעלה לו לשלוח סכום כסף מסוים בשירות העברת תשלומים, אתה צריך לברר מה עמלות הקבלה שלך בהעברה בנקאית ובהמחאה, וכך תוכלו להתחלק בהן באופן שווה ולהתאים את הסכום בהתאם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אכן העמלה על הפקדת צ'ק הינה 3.2 דולר שזה1.6 אחוז.

אז אין בכלל ויכוח וזאת השיטה העדיפה.

רק שיבדוק כמה עמלות יש בצד השולח.(עמלת הנפקת צ'קים, בול דואר ועוד)

סביר להניח שבסכומים יותר גבוהים זה בכלל ישתלם כי מדובר רק על עמלות בערכים מוחלטים ולא יחסיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, ח"ח חזק על התגובה המפורטת והרצינית, העשרת את כולנו במידע. אני מודה לך על הזמן שהשקעת.

1. העמלה מנוכה מהסכום שקיבלת, השולח אינו מחוייב בעמלה כלשהי (וזה לא לגמרי מדויק, כבר אגיעה לזה)

אני מניח שאתה מתכוון לעמלת המרה במידה וישנה?

3. אין לך אפשרות למשוך כסף במט"ח ולכן כל עוד אתה לא מתכוון לנצל את כל הסכום לקנייה במט"ח באתרים שמכבדים , תאלץ להמיר את הכסף למט"י כדי למשוך אותו לחשבון בנק (אחרת יש לך כסף וירטואלי ללא שימוש).

אתה בטוח בנוגע לזה שאי אפשר למשוך במט"ח מפייפאל? אני אבדוק את זה, אם אכן כך זה חיסרון רציני. האם גם בהעברה מפייפאל עלולה לצוץ עמלת בנק מתווך?

ידוע לך מה המצב בשירותי תשלומים אחרים כמו moneybonkers ו- Alertpay ושירותים נוספים שישנם?

להשלמת המידע, אני אוסיף לדברים שאמרת, מתחת ל-1000 ש"ח רשום בפייפאל שהעמלה להפקדה בנקאית היא 8 ש"ח ומעל 1000 ש"ח אין עמלה.

3. חלק מהבנקים יגבו ממך כסף על "אחזקת" חשבון מט"ח. חשוב לברר את זה.

אתה יודע אם יש על זה גבייה בבנק לאומי? לא אמרו לי על זה דבר כשפתחתי את החשבון. אני אתקשר ואברר.

WU ו-MoneyGram

MONEYGRAM זה שרות מתחרה ל WU ממה שאני מבין. מבדיקה זריזה באתר שלהם העמלה שהם גובים להעברת 200$ היא 18$ ולכן הם זולים יותר ב 3$ מ-WU לאותו סכום העברה.

ביררתי גם בנוגע לצ'קים ולהעברה בנקאית. בסיטיבנק, הם גובים מהשולח 40$ בין עם זה צ'ק ובין עם זה העברה בנקאית (ה-30$ שציינתי ממקודם זה להעברה באינטרנט), עם נוסיף לזה את הסכום העמלה של הבנק המקבל ותשלום לבנק מתווך (שיכול לצוץ גם בצ'קים ממה שהבנתי ממך), אז הסכום יכול להגיע בקלות לידי ניכוי של 50% מסכום העברה של 200$ :kopfpatsch: , לכן נראה שהדרכים האלה מתשלמות רק בהעברה של סכומים גבוהיים עקב זה שמדובר בתשלום FIXED. בנק מתווך גובה את הכסף מהמקבל, נכון? אני מניח שאני גם יכול להגיע למצב של מאזן שלילי בקבלת כסף :screwy: .

במידה והיתה לי אפשרות לסלוק כרטיס אשראי איך זה ישתווה לעומת האופציות האחרות? כמה זה עולה כדי לקבל את הפריוולגיה הזאת? זה תשלום קבוע, תשלום פר עיסקה, משולב? מה המחזור של עיסקאות שצריך כדי שזה יצא משתלם?

ראיתי בפירוט העמלות של הבנק גם את הסעיף הזה על משיכת כסף מט"ח:

3. במשיכת מזומנים מחשבון מט"ח: ייגבה הפרש שערים בין שער מכירה מזומנים לשער מכירה / העברות והמחאות.

כשלה הבנתי לתפוס איך גובים ממני שער המרה (1.2% אאל"ט) גם כשהכסף נשאר באותו מטבע . חוכמים הבנקים האלה :s07: .

להעברה הנוכחית אני כנראה אנקוט בפייפאל או WU שנראים הכי זולים ובטוחים לעומת האופציות הלא אטרקטיביות במיוחד האחרות. אך כנראה אצטרך לעשות חושבים כשידובר בסכומים גבוהים יותר. בכל מקרה נמשיך לעשות מחקר....

---------------------------------------------------------

נ.ב ולפני שאשכח - קצת אוף טופיק אבל בכל זאת,

לידעת הרוכשים בפייפאל עם כרטיס אשראי של לאומי קארד. לומרות שכרטיס לאומי קארד מתיימר בעלמת המרה יפה של 0.75% זה רחוק מלהיות העמלה שאתם משלמים בפועל.

1. על עסקאות מחו"ל שנדחות לחודש העוקב הם גובים ריבית גישור (באתר של לאומי קארד יהיה רשום תחת החיוב חודשי+ריבית - זאת הריבית המדוברת). ניתן לבטל אותה ע"י בקשה של חיוב ישיר של הכרטיס, אבל אז הבנק ללא בושה מנסה לחייב אותך עמלת פעולה בערוץ ישיר על סך 1.65 ש"ח על כול שורה בפירוט החיובים.

2. את עמלת ההמרה של כרטיס האשראי הם גובים משער המכירה העברות והמחאות של בנק לאומי (לא מהשער היציג), שבעצם כבר מגלם בתוכו עמלת המרה לדולר. כלומר בעצם כבר קניתם דולרים מהבנק בשער גבוה ועל זה חברת האשראי יש את החוצפה להוסיף עמלת המרה משלהם. מה הם בפועל ממירים לך תבין....

סתם להשוואה כרטיס אשראי כ.א.ל גובה 2.5% מהשער היציג וזה לעסקאות בכל המטבעות בשונה מהכרטיס של לאומי קארד שזה 0.75% לדולר ו-2% לשאר המטבעות. זה נק' חשובה להבנה שהפרש עמלות ההמרה בין החברות בעצם מתקזז והדברים לא באמת כפי שהיו רוצים לגרום לכם להאמין. בכרטיס ויזה, במטבעות שונים מדולר, יהיה למעשה יותר זול לרכוש בכרטיס אשראי של כ.א.ל. לתשומת ליבכם חבר'ה.

משהו נחמד שמצאתי:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מניח שאתה מתכוון לעמלת המרה במידה וישנה?

לא. ברגע שאתה מקבל נניח 100 דולר, יורדים לך בערך 4 דולר עמלה ואתה מקבל נטו לחשבון כ-96 דולר. כלומר אתה נושא בעמלה בלבד.

אתה בטוח בנוגע לזה שאי אפשר למשוך במט"ח מפייפאל? אני אבדוק את זה, אם אכן כך זה חיסרון רציני. האם גם בהעברה מפייפאל עלולה לצוץ עמלת בנק מתווך?

בטוח עד כמה שאני יכול להיות כגורם שאינו שייך ל-.

לא. ציינתי את זה ביתרונות של , אין הפתעות בדרך. שלחו לך 100 דולר, תקבל בדיוק 100 דולר (בניכוי עמלה).

ידוע לך מה המצב בשירותי תשלומים אחרים כמו moneybonkers ו- Alertpay ושירותים נוספים שישנם?

MB לא מאפשרים לך למשוך כסף בכלל לחשבון בנק ישראלי ואפילו לא דרך כרטיס אשראי (אלא אם כן זה השתנה, לא התעדכנתי כבר זמן מה בנושא). מהמעט שאני יודע גם שירות הלקוחות שלהם לא משהו במקרה של בעיה כך שלדעתי הם לא האפשרות הכי מוצלחת.

AlertPay נדמה לי מאשר לך למשוך כסף רק בהעברה בנקאית כשאתה משלם את העמלה גם של השולח ואז גם של המקבל. לא ממש משתלם. בנוגע להמחאות אני לא יודע, צריך לבדוק מה גובה העמלות באתר שלהם.

אתה יודע אם יש על זה גבייה בבנק לאומי? לא אמרו לי על זה דבר כשפתחתי את החשבון. אני אתקשר ואברר.

אני חושב שבלאומי אין, אבל כלל אצבע בבנקים הוא שכמו הרבה דברים בארץ (אינטרנט, ועוד שירותים של גופים מסחריים גדולים) זה שוק. אין באמת מחירון או מדיניות עמלות קבועים שחלים על כולם באופן שווה. בהתאם לערך שלך כלקוח, לקשרים וכדומה אתה יכול לקבל תנאים הרבה יותר טובים מלקוח אחר של אותו בנק או ממה שמציע באופן רשמי בנק אחר.

בהחלט הייתי ממליץ לך לברר כדי שלא תופתע.

ביררתי גם בנוגע לצ'קים ולהעברה בנקאית. בסיטיבנק, הם גובים מהשולח 40$ בין עם זה צ'ק ובין עם זה העברה בנקאית (ה-30$ שציינתי ממקודם זה להעברה באינטרנט), עם נוסיף לזה את הסכום העמלה של הבנק המקבל ותשלום לבנק מתווך (שיכול לצוץ גם בצ'קים ממה שהבנתי ממך), אז הסכום יכול להגיע בקלות לידי ניכוי של 50% מסכום העברה של 200$ :kopfpatsch:

לכן הוא הרבה פעמים הרע במיעוטו אם אתה מתכוון להתחלק בעמלות עם השולח. באופן כללי לקבל תשלומים מחו"ל בסכומים קטנים זה לא בדיוק משתלם (ולצורך העניין, 200 דולר זה סכום קטן).

אני מניח שאני גם יכול להגיע למצב של מאזן שלילי בקבלת כסף :screwy: .

למאזן שלילי לא תגיע אבל בסכומים קטנים אתה פשוט מזין את המערכת הבנקאית ועלול בסוף להישאר עם סכום מאוד נמוך ביד.

במידה והיתה לי אפשרות לסלוק כרטיס אשראי איך זה ישתווה לעומת האופציות האחרות? כמה זה עולה כדי לקבל את הפריוולגיה הזאת? זה תשלום קבוע, תשלום פר עיסקה, משולב? מה המחזור של עיסקאות שצריך כדי שזה יצא משתלם?

אתה יכול לסלוק דרך אבל זה משאיר אותך בערך באותו מצב כמו לקבל תשלום ישירות ב-PayPal.

לגבי סליקת אשראי בארץ, יש שירותים שונים (כמו טרנזילה), בגדול, גם זה שוק. אתה יכול "לשאת ולתת" עם חברות האשראי וככה לשלם עמלות מופחתות וכו'. בדרך כלל כל עוד אין לך מחזור מכירות גבוה באשראי זה ממש לא משתלם.

באתר של טרנזילה לדוגמה תוכל למצוא מידע על התהליך כולו (פתיחת מספר בחברות האשראי וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. ברגע שאתה מקבל נניח 100 דולר, יורדים לך בערך 4 דולר עמלה ואתה מקבל נטו לחשבון כ-96 דולר. כלומר אתה נושא בעמלה

את זה אני יודע, התייחסתי לחלק השני של הציטוט: "השולח אינו מחוייב בעמלה כלשהי (וזה לא לגמרי מדויק, כבר אגיעה לזה)"

לא. ציינתי את זה ביתרונות של , אין הפתעות בדרך. שלחו לך 100 דולר, תקבל בדיוק 100 דולר (בניכוי עמלה).

התכוונתי בהעברה מפייפאל לחשבון הבנק, אם אני צריך לדאוג מבנק מתווך גם שם.

סיידנוט - רמת הנציגים של הבנקים באופן כללי נמוכה. הם בעצמם לא מכירים את העבודה שלהם והרבה פעמים אני מקבל תשובות שונות ואף סותורות, כשכמעט תמיד הם צריכים ל"התייעץ" עם מישהו - אם כי להיות פייר יש כאלה שגם יודעים את עבודתם נאמנה ומספקים יעוץ טוב.

כול העמלות חרא האלה גוזלות הרבה זמן יקר מחיים. ממש שדה מוקשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כברירת מחדל העמלה מנוכה ברגע שהכסף נכנס לחשבון ה- של המקבל. אפשר שהשולח יישלם את העמלה ואז הכסף נכנס לך לחשבון ללא שום עמלה (0 בעמודת העמלות). כמובן ששאר העמלות (המרה, משיכה) עדיין חלות.

במשיכה מ- לחשבון הבנק אין "הפתעות" הכסף (לפי שער ההמרה של ברגע ההמרה) מגיע מסיטיבנק בשקלים ואתה מחויב בעמלת שורה.

אם אתה רוצה לקבל תשובות קצת יותר מבוססות מאשר איזה פקיד/פקידה חצי אקראיים, קבע פגישה עם מנהל הבנק שלך, תציג לו את המצב ותנסה לשאת ולתת על הוזלת העמלות. כמובן שיהיה לך יותר כוח אם נניח הוא יראה שקיבלת סכום כסף נכבד בצורה כזאת. אם מדובר במשהו שאתה עושה למחייתך ועיקר הכנסתך מגיעה משתלומים בחו"ל, אל תתעצל, קבע פגישה במספר בנקים עם מנהל הסניף ותראה מה מציעים לך. כפי שאמרתי, זה שוק, ואל תהסס לעבור בנק (לא סיפור מורכב מאוד).

אם זאת באמת העבודה שלך אז תתייעץ עם רואה החשבון שלך על נושא העמלות. בדרך כלל העמלות האלה מוכרות כעמלות מימון עסקה ואתה יכול לקבל עליהן זיכוי מס. כל זה כמובן מותנה בכך שאתה מנהל ספרי חשבונות כחוק וכפוף לעוד תנאים והגבלות של פקודות מס הכנסה שאני לא מתיימר להבין בהם ולכן ממליץ לך להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לקבל תשובות קצת יותר מבוססות מאשר איזה פקיד/פקידה חצי אקראיים, קבע פגישה עם מנהל הבנק שלך, תציג לו את המצב ותנסה לשאת ולתת על הוזלת העמלות. כמובן שיהיה לך יותר כוח אם נניח הוא יראה שקיבלת סכום כסף נכבד בצורה כזאת. אם מדובר במשהו שאתה עושה למחייתך ועיקר הכנסתך מגיעה משתלומים בחו"ל, אל תתעצל, קבע פגישה במספר בנקים עם מנהל הסניף ותראה מה מציעים לך. כפי שאמרתי, זה שוק, ואל תהסס לעבור בנק (לא סיפור מורכב מאוד).

אם זאת באמת העבודה שלך אז תתייעץ עם רואה החשבון שלך על נושא העמלות. בדרך כלל העמלות האלה מוכרות כעמלות מימון עסקה ואתה יכול לקבל עליהן זיכוי מס. כל זה כמובן מותנה בכך שאתה מנהל ספרי חשבונות כחוק וכפוף לעוד תנאים והגבלות של פקודות מס הכנסה שאני לא מתיימר להבין בהם ולכן ממליץ לך להתייעץ עם גורם מקצועי בתחום.

כרגע אני עובד פרילנס לאנשים מחו"ל בעבודות שונות, אבל אני סמול טיימר (עסק של אדם אחד). עדיין לא הגעתי למצב של רואה חשבון ודברים כאלה. לאט לאט מתפס קדימה ומנסה להבין איך הדברים עובדים.

היתה נציגה שנשבע לך התווכחה איתי בנחישות ש 10% ממאה זה 2.8 ש"ח (זה מה שהמחשב אמר לה כנראה). בסוף היא השתכנעה רק לאחר שהלכה לקבל "יעוץ".

תודה על התשובות והעצות, אני אעדכן אם יהיה מה להוסיף. אני הולך לצפות ב UFC עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה שיעור העמלה הרגילה, כ-4% מגובה העסקה.

כשאתה פותח חשבון אתה מגדיר את המטבע הראשי, ברגע שנכנס סכום כסף במטבע אחר אתה יכול לפתוח יתרה במטבע הזה או להמיר אותו למטבע הראשי. כך שאין צורך לפתוח יתרות במטבעות שונים מראש.

בדרך כלל בנק יגבה ממך סדר גודל של 20 דולר לקבלת כספים, בחלק מהבנקים יש עמלה נמוכה יותר (כ-10 דולר) עבור סכומי כסף עד לגובה מסוים (כמה מאות דולרים) ואם הצלחת לקבל הטבות נוספות זה בכלל טוב. לכן ציינתי שמסכום מסוים העברה בנקאית (כל עוד אין בנק קורספונדנט) עדיפה על . אל תשכח אבל לקחת בחשבון גם את עמלות ההמרה (ב-PaPal היא 2.5 אחוז נוספים, בבנקים היא בדרך כלל בין 7-10 דולר) ואת ההפרש מהשער היציג.

שקלול העמלות יכול לשנות את התמונה בסכומים גבוליים ולהפוך את דווקא לקצת משתלם יותר.

ההמרה בבנק משתלמת כל חודש אם יש לך מחזור הכנסה יחסית גבוה. אפשרות נוספת היא לצבור מספר תשלומים ואז להמיר את היתרה בפעם אחת וכך לחסוך עמלות המרה בודדות.

בקיצור, אתה צריך למצוא את האיזון שהכי מתאים לך ואת ערוץ התשלום שהכי מתאים לך. כל אחד והעדפות, צרכים ואילוצים שלו כך שאין דרך אחת שנכונה עבור כולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך שאין צורך לפתוח יתרות במטבעות שונים מראש.

אם לא תיפתח מראש לפני קבלת התשלום, הכסף יומר וביצעת פעולה שלא היית מעוניין בה.

בדרך כלל בנק יגבה ממך סדר גודל של 20 דולר לקבלת כספים, בחלק מהבנקים יש עמלה נמוכה יותר (כ-10 דולר) עבור סכומי כסף עד לגובה מסוים (כמה מאות דולרים) ואם הצלחת לקבל הטבות נוספות זה בכלל טוב.

לפי סעיף 9 - העברת מטבע חוץ לחוץ לארץ ומחוץ לארץ - תת סעיף 5. בבנק לאומי מדובר ב- 10$ בהעברה עד 600$.

בדרך כלל בנק יגבה ממך סדר גודל של 20 דולר לקבלת כספים, בחלק מהבנקים יש עמלה נמוכה יותר (כ-10 דולר) עבור סכומי כסף עד לגובה מסוים (כמה מאות דולרים) ואם הצלחת לקבל הטבות נוספות זה בכלל טוב. לכן ציינתי שמסכום מסוים העברה בנקאית (כל עוד אין בנק קורספונדנט) עדיפה על .

כן. אני רוצה רק להדגיש את הנק' שלומרות שנראה שאני עושה פייפאל + העברה בנקאית התשלום בסוף יוצא קטן יותר. אל תשכח שבהעברה בנקאית השולח משלם 40$ ואילו אם תעביר לפייפאל ומשם תפקיד לבנק מדובר בתשלום של 12$ בלבד (אאל"ט, אני צריך לבדוק את זה יותר... כפי שכבר ציינתי, העברה מפייפאל לחשבון הבנק היא ללא תשלום לסכום הגדול מ-1000 ש"ח).

אל תשכח אבל לקחת בחשבון גם את עמלות ההמרה (ב-PaPal היא 2.5 אחוז נוספים, בבנקים היא בדרך כלל בין 7-10 דולר) ואת ההפרש מהשער היציג.

אני יבצע את הפעולה רק אם תהיה אפשרות להשאיר את הכסף במט"ח. זה טיפשי מבחינתי להמיר לשקלים רק בשביל אחר כך להמיר בחזרה לדולר.

שאלה מעניינת היא האם פייפאל אולי נחשב כגוף מקומי כי יש לו שלוחה בארץ, ואז אפשר להתייחס לחשבון שלי בפייפאל כהעברה בנקאית מקומית (זה יכול גם להסביר גם למה זה חינם מעל 1000 ש"ח).

ABOUT ביצעת פעם הפקדה מפייפאל לחשבון בארץ? אולי במקום דיבורים תיאורטים תוכל לתתי מקרה נקודתי לכמה חייבו אותך בפועל על פעולה זו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא תיפתח מראש לפני קבלת התשלום, הכסף יומר וביצעת פעולה שלא היית מעוניין בה.

לא. זה מה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי. כשאתה מקבל כסף במטבע שאינו מוגדר כמטבע הראשי שלך אתה נשאל האם אתה רוצה להמיר אותו למטבע הראשי או לפתוח יתרה במטבע החדש. כך שאין צורך סתם לפתוח יתרות מראש בכל המטבעות רק למקרה שאולי תקבל תשלום בהם.

כפי שכבר ציינתי, העברה מפייפאל לחשבון הבנק היא ללא תשלום לסכום הגדול מ-1000 ש"ח).

ההעברה ללא תשלום, עמלת המרה עדיין קיימת.

אני יבצע את הפעולה רק אם תהיה אפשרות להשאיר את הכסף במט"ח. זה טיפשי מבחינתי להמיר לשקלים רק בשביל אחר כך להמיר בחזרה לדולר.

את גר בארץ? אם כן למה לא להמיר לשקלים? אם לא, למה להגדיר את המטבע הראשי כשקל? לבנק אמריקאי לדוגמה מן הסתם אתה יכול למשוך בדולר ארה"ב. עד כמה שאני ידוע, ברגע שהחשבון שלך מקושר לחשבון בנק בישראל, לא תוכל למשוך כסף במט"ח ותאלץ להמיר אותו.

שאלה מעניינת היא האם פייפאל אולי נחשב כגוף מקומי כי יש לו שלוחה בארץ, ואז אפשר להתייחס לחשבון שלי בפייפאל כהעברה בנקאית מקומית (זה יכול גם להסביר גם למה זה חינם מעל 1000 ש"ח).

זה שאין עמלה קשור בהסכמים של עם המערכת הבנקאית שאיתה השירות עובד ישירות. עד לפני שנתיים בערך בכלל לא היית יכול למשוך כסף בארץ ישירות לבנק אלא רק דרך כרטיס האשראי (וגם זאת הייתה יחסית התקדמות כי פעם לא היית יכול למשוך בכלל).

אולי במקום דיבורים תיאורטים תוכל לתתי מקרה נקודתי לכמה חייבו אותך בפועל על פעולה זו?

איזה דיבורים תיאורטיים? כל מה שנכתב פה הוא עובדתי.

יש עמלת המרה של 2.5% ועמלת משיכה שקיומה תלוי בסכום שאותו אתה מושך.

כדי לפשט את הדברים, תיכנס ל-Currency Converter שבעמוד הראשי של החשבון שלך. בתיבה שבצד ימין (בממשק באנגלית) תזין 1 דולר ותבחר בש"ח כמטבע היעד וככה תוכל לקבל את שער ההמרה של באותו רגע (זה כבר כולל את העמלה). כמובן שאתה גם יכול להזין את כל הסכום שאתה מתכוון למשוך אם אתה מעוניין לקבל את הסכום המדויק של ההמרה מבלי לחשב לבד. רק תשים לב שאתה משתמש בזה כסימולצית חישוב ולא ממש ממיר את הסכום (כי משם גם אפשר להמיר כסף בין מטבעות שונים).

אם הסכום הזה גבוה מ-1,000 ש"ח אתה מושך לחשבון בנק ואתה מקבל את כולו. אם הוא נמוך יותר אז הם גובים ממך עמלה נוספת שלא זוכר מה הגובה שלה (כמה שקלים, אתה ציינת את הסכום המדויק באחת ההודעות הקודמות שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. זה מה שכתבתי בהודעה הקודמת שלי. כשאתה מקבל כסף במטבע שאינו מוגדר כמטבע הראשי שלך אתה נשאל האם אתה רוצה להמיר אותו למטבע הראשי או לפתוח יתרה במטבע החדש. כך שאין צורך סתם לפתוח יתרות מראש בכל המטבעות רק למקרה שאולי תקבל תשלום בהם.

אולי במקרה הספציפי שאתה מדבר עליו - עוד לא יצא לי להתנסות בו. אך במידה ותרכוש בכסף מחשבון הפייפאל שלך ולאחר מכן תקבל RFUND במטבע אחר הכסף יומר בחזרה אוטמטית לדולר בלי שישאלו אותך. ואין צורך לפתוח בכל המטבעות יש רק מספר מטבעות חשובים ונפוצים: דולר, אירו, פאונד, דולר הונג קונג, ין, דולר קנדי, דולר אוסטרלי אני לא חושב שיצא לי להתעסק עם מטבעות נוספים עד כה.

ההעברה ללא תשלום, עמלת המרה עדיין קיימת.את גר בארץ? אם כן למה לא להמיר לשקלים?

אם זאת המשכורת הבלעדית כן אולי יש נחיצות. בכול מקרה רוב הרכישות שלי הם מחו"ל כרגע ויש דרכים יעילות יותר להמיר כסף.

אם לא, למה להגדיר את המטבע הראשי כשקל?

לא הבנתי מה ניסת לומר, והמטבע הראשי שלי בפייפאל הוא דולר.

לבנק אמריקאי לדוגמה מן הסתם אתה יכול למשוך בדולר ארה"ב. עד כמה שאני ידוע, ברגע שהחשבון שלך מקושר לחשבון בנק בישראל, לא תוכל למשוך כסף במט"ח ותאלץ להמיר אותו.

יכולים להעביר לי בדולרים מבנק אחר בחו"ל למט"ח בארץ, למה שזה יהיה שונה בפיפאל? אתה מבסס את זה על משהו?

דיבורים תיאורטיים? כל מה שנכתב פה הוא עובדתי.

מבחינתי הכול בגדר תאוריה עד שלא נוסה ואומת ע"י בפועל או ע"י מקור אמין אחר.

לא הטלתי ספק במידע שלך, פשוט אומר ש CASE STUDY יהיה עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...