מפעילות סלולאריות חדשות - הדיון המרכזי - עמוד 119 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפעילות סלולאריות חדשות - הדיון המרכזי

xtract1

Recommended Posts

• תגובות 2k
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
אגב סתם להוסיף לדיון הפורה שהיה כאן עם בעד ו\או נגד 012 בתור חברת בת\קש\קונצרן\מדבקה\ג'נרית\מלכ"ר, בהסכם התקשורת איתם כתוב בדיוק מי בעל הבית ומה זה 012.

וכמה אחוזים מהלקוחות לדעתך קוראים את ההסכם הזה? בטח ובטח שלפני פתיחת המנוי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מן הסתם אחוז לקוחות 012מובייל שיודעים שהם בעצם לקוחות של פרטנר שווה בערך לאחוז לקוחות אורנג' שיודעים שהם בעצם לקוחות של פרטנר.

012מובייל זה מותג, בדיוק כשם שאורנג' זה מותג. באותה מידה היית יכול לקרוא להם רמאים בגלל שלקוחות עלולים לחשוב שיש להם קשר לחברת אורנג' הבינלאומית (למען הסר ספק, אין כזה קשר, מלבד הרשות להשתמש במותג).

אין קשר בין זה לבין החברות החדשות, כל חברה היתה יכולה תמיד להשתמש בשמות מותג שונים, כפי שמירס עשתה בזמנו עם "אמיגו"

(וכפי שהיא החליפה היום את שמה ל"הוט מובייל" - כמה לקוחות שלה אתה חושב שיודעים שבעצם מדובר במירס? והאם זו לא רמאות? הבטיחו לנו חברות חדשות...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר בין מירס, שאכן החליפה "שם" (אבל הכל בה שונה - תשתית חדשה לחלוטין, קהל יעד שונה וכו') והמשיכה את הפעילות בתור חברה חדשה כאשר הישנה כבר לא קיימת, ובין חברה כמו אורנג' שפתחה "שלוחה" שלה, תחת אשליה של חברה חדשה שכביכול מתחרה בה אך למעשה מתחרה רק בעצמה?

עזוב, אני סתם ממשיך להתווכח על אותו דבר כבר כמה עמודים ללא שום טעם.

מי שלא מבין מה הבעיה / לא רואה בזה פסול - לא ישתכנע לעולם.

חבל על המאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התשתית החדשה לא רלוונטית לעניין התחרות (כל עוד הבעלות נשארת, ו"אתה נותן את כספך לחברות הישנות"), וקהל יעד שונה אפשר לטעון גם על 012 (למעשה זה בדיוק העניין).

חוץ מזה שכאמור גם כשמירס עוד שמרה על שמה היא ניסתה במקביל לפרוץ שוב לשוק עם מותג שונה (בנוסף, לא במקום - אותו דבר כמו 012), זה לא היה "פגיעה בתחרות"?

וגם, איך אתה מתכוון לאסור עליהם מה שהם עושים? הם לא פתחו חברת בת תחת אותה בעלות אלא רק השתמשו בשם מותג נוסף. הדבר נפוץ אצל חברות בכל התחומים, ופעולה נגדו אפילו בתחום אחד תיצור תקדים בעייתי. למשל: האם מפריע לך ש"יוניליוור ישראל" מייצרים ומוכרים שמפו גם תחת מותג "דאב" וגם תחת מותג "פינוק"? האם תאסור עליהם את הדבר בשם פגיעה בתחרות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, אני לא מתכוון להמשיך לבזבז זמן על הויכוח הזה.

(אבל רק משפט לגבי הדוגמה שלך: בוודאי שזה מפריע לי ובוודאי שזה לא תקין בדיוק באותה מידה! זאת תחרות מדומה וזאת בדיוק אחת מהסיבות המרכזיות ליוקר המחיה בישראל ולריכוזיות במשק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכתבתי, אני לא מתכוון להמשיך לבזבז זמן על הויכוח הזה.

(אבל רק משפט לגבי הדוגמה שלך: בוודאי שזה מפריע לי ובוודאי שזה לא תקין בדיוק באותה מידה! זאת תחרות מדומה וזאת בדיוק אחת מהסיבות המרכזיות ליוקר המחיה בישראל ולריכוזיות במשק)

ומה היה קורה אם במקום ליצור מותג חדש 012, חברת פרטנר היתה פשוט נותנת לכל לקוחותיה אפשרות להצתרף לחבילה זהה לחבילה שקיימת אצל החברות החדשות?

תסכים איתי שזה היה מהלך לגיטימי שנועד לשמר לקוחות.

אז במה שני המקרים שונים? כי הרי רוב הלקוחות עוברים לחברות החדשות לא בשביל לקבל שירות טוב יותר, לא בשביל שתהיה להם קליטה טובה יותר, ולא כי מהירות הגלישה בחברות החדשות טובה יותר. הסיבה היחידה היא - מחיר נמוך יותר.

אז מה באמת אכפת ללקוח הממוצע, אם הוא משלם את ה 99 ש"ח בחודש האלו לאחת מחברות אפ"ס או שהוא משלם את הסכום הזה לאחת מהחברות החדשות? העיקר שהוא קיבל את אותה חבילה באותו מחיר.

אז המהלך של לקוח שמנייד מאחת מחברות אפ"ס ל 012, שקול למקרה בו פרטנר היו פונים לאותו לקוח ומציעים לו בעצם את החבילה הזו. בשני המקרים כנראה שהוא היה מסכים להצעה. בשני המקרים חברת פרטנר מקבלת אותו סכום.

גילוי נאות : אני לקוח של גולן, ומרוצה מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה היה קורה אם במקום ליצור מותג חדש 012, חברת פרטנר היתה פשוט נותנת לכל לקוחותיה אפשרות להצתרף לחבילה זהה לחבילה שקיימת אצל החברות החדשות?

תסכים איתי שזה היה מהלך לגיטימי שנועד לשמר לקוחות.

אז במה שני המקרים שונים?

עניתי על זה כבר לפחות 5 פעמים בדיון הזה.

אופציה א' נקראת "תחרות" - וזאת בדיוק המטרה. זה מצויין, הגיעה מתחרה חדשה וגרמה לחברה הותיקה להוריד מחירים.

אופציה ב' נקראת "תחרות מדומה" - חברה "דימיונית" שלא באמת נולדה במטרה ליצור תחרות אלא בדיוק להיפך - בשביל לדכא ולנסות להרוס אותה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכמה אחוזים מהלקוחות לדעתך קוראים את ההסכם הזה? בטח ובטח שלפני פתיחת המנוי?

אין לי באמת "דעה" בעניין, אני גם מאמין שלרוב האנשים זה לא באמת מזיז כי בסופו של דבר המחיר הוא שקובע. נתתי את הלינק כי היו פה הרבה הגדרות שגויות של מה זה 012.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...