יש לי המון שאלות, אבל נתחיל עם AMD - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש לי המון שאלות, אבל נתחיל עם AMD

^DaRk-MiNd^

Recommended Posts

OK

אני מתכוון לקנות מחשב חדש בקרוב ולפי מה ששמעתי+הבנתי מעבדי מהירים יותר וטובים יותר

אז...

האם משהו אמור לצאת בקרוב ששוה לחכות לו ?

האם כמו שהשמרנים אומרים המחירים יחסית למהירות זולים בגלל שאחרי האחריות המחשב יהרס ?

כמה אמור לעלות סביר ?

תודה מראש

ואתם תשמעו ממני עוד הרבה קושיות

:asthanos:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בו נתחיל מכך - הם מעבדים טובים ויציבים לחלוטין וכל שמועה קודמת ששמעת היא דעה קדומה (לרוב מופצת

על ידי אנשים שקנו פנטיום 4 ולא מבינים מהחיים שלהם)

דבר שני לוח אם זה בדיוק הדבר שצריך לחכות לו כי בזמן האחרון יצאו כמה ציפסטים חדשים ללוחות אם

שהם:

Sis 735 - ציפסט מהיר שהלוחות שלו יהיו זולים במיוחד (בארה"ב מדברים בסביבות ה 80$)

KT266A - ציפסט עוד יותר מהיר אם לא המהיר ביותר שיש היום לAMD. חיסרון: ללוחות מבוססי ציפסטים של VIA יש

שלל בעיות תאימות שהגדול בינהם הוא עם SOUND BLASTER LIVE.

nForce - ציפסט חדש לגמרי של nVidia הוא כנראה הציפסט המהיר ביותר היום בגלל שהוא מציע ארכיטקטורה מהירה

ורחבה ועילה של העברת נתונים פנימית (...4.2GB בין השער הצפוני לדרומי...לא שזה צריך לעניין אותך במיוחד) כמו כן משולב בו כרטיס מסך ברמה של 2 MX  (יש שתי גירסאות של הלוח אחת עם MX ברמה של 400 ואחרת ברמה של 200 - אחד טוב יותר אחד פחות טוב שניהם לא טובים) בעיקרון כרטיס מסך חלש ולא מתאים למי שרוצה להריץ משחקים שנה מפה. הציפסט גם משלב ציפ שמספק איכות וביצועים(פחות עומס על המעבד) טובים מה SOULD BLASTER LIVE 5.1 כלומר הוא תומך ב DOLBY DIGITAL 5.1 זה אומר שאתה יכול לחבר כל מערכת פצצתית שתמצה לכרטיס קול המובנה הזה והוא יפיק איכיות מרשימות ביותר (אפילו 5.1) והוא כולל גם כרטיס ... הרבה דברים וכך גם המחיר - 200$ בערך אני חושב אבל אם אתה מרוויח כרטיס וכרטיס קול מהרמה הגבוה ביותר אז אולי שווה להשקיע...

לא יודע מה אני הייתי בוחר - אבל בהחלט כדאי לחכות שהם יגיעו לישראל (עניין של חודש חודשיים) כיוון ששלושת

הציפסטים האלה מהווים עליית מדרגה רצינית מבחינת ביצועים מהציפסטים הוקדמים והם ידרמו למחשב שלך לעבוד

מהר יותר באופן משמעותי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה שענית לי כי בפורומים אחרים קיבלתי יחס מזלזל או שבכלל אין מבקרים

הצ'יפסטים שהזכרת (בחומרה אני לא כל כך מבין) הם השם של הלוח אם ?

ויש דרך נגיד בNFORCE לקנות בלי הג'יפורס 2 או לקנות אחד עם 3 ?

ובדקתי כאן קצת בארכיון וכתוב שאמור לצאת שיהיה במהירות 2000 מגה או משהו כזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי השאלה הראשונה אז לא, השם של לוח האם נקבא ע"י החברה המיצרת(ASUS,GIGABYTE) וכו' אבל בSECIFICATION של הלוח רשום על איזה צ'יפסט מבוסס הלוח

בקשר לNFORCE עד כמה שידוע ליאז יצאו מס' דגמים (לפי השבב הגראפי שמוטמע בהם) אבל אני חושב שתמיד תוכל לנטרל את אותו ולהשתמש בכץמסך חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן... אפשר לנטרל את הכרטיס מסך המובנה ויש סלוט AGP רגיל לגמרי שאפשר לחבר איליו כל כרטיס מסך שאתה רוצה...

nForce - לא צפוי, לפחות בחודשים הראשונים, לצאת עם מעבד גרפי חזק יותר מGeforce 2 MX400... עד כמה שאני יודע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Sis 735 - ציפסט מהיר שהלוחות שלו יהיו זולים במיוחד (בארה"ב מדברים בסביבות ה 80$)

זה צ'פסט זול וכדאי מאוד...  אני ממליץ עליו מאוד גם בגלל  הביצועים המעולים וגם בגלל המחיר הזול מאוד.

KT266A - ציפסט עוד יותר מהיר אם לא המהיר ביותר שיש היום לAMD. חיסרון: ללוחות מבוססי ציפסטים של VIA יש

שלל בעיות תאימות שהגדול בינהם הוא עם SOUND BLASTER LIVE.

לא רק שהוא הכי מהיר אלא שהוא גם יהיה משמעותית יותר זול מה- .

בקשר לבעיות התאימות עם ה- SB Live של ...   תמיד יש כרטיסי קול יותר טובים של חברות אחרות (Hercules, ...)

nForce - ציפסט חדש לגמרי של הוא כנראה הציפסט המהיר ביותר היום בגלל שהוא מציע מהירה

ורחבה ועילה של העברת נתונים פנימית.

אני מאמין שראית את הכתבה ב- AnandTech, עם כל הארכיטקטורה המהירה שלו הוא לא מציג ביצועים כמו שחשבו שהוא יציג...

כמו כן משולב בו כרטיס מסך ברמה של 2 MX  (יש שתי גירסאות של הלוח אחת עם MX ברמה של 400 ואחרת ברמה של 200 - אחד טוב יותר אחד פחות טוב שניהם לא טובים) בעיקרון כרטיס מסך חלש ולא מתאים למי שרוצה להריץ משחקים שנה מפה.

זאת הסיבה שה- יהיה ממש לא כדאי.

רוב האנשים שקונים מחשבים עם לוחות יקרים (כמו כאלו שה- יהיה בהם) יקנו גם כרטיס מסך יקר וחזק יותר מכל MX...   כך שהשילוב של ה-MX ב- הוא סתמי ובזבזני לחלוטין.

הציפסט גם משלב ציפ שמספק איכות וביצועים(פחות עומס על המעבד) טובים מה SOULD BLASTER LIVE 5.1 כלומר הוא תומך ב DOLBY DIGITAL 5.1 זה אומר שאתה יכול לחבר כל מערכת פצצתית שתמצה לכרטיס קול המובנה הזה והוא יפיק איכיות מרשימות ביותר (אפילו 5.1) והוא כולל גם כרטיס ...

זה הצד החזק של ה- nFORCE...

כרטיס קול ברמה גבוה ביותר שכמעט ולא צריך את השתתפות המעבד...

המחיר - 200$ בערך אני חושב אבל אם אתה מרוויח כרטיס וכרטיס קול מהרמה הגבוה ביותר אז אולי שווה להשקיע...

המחיר יקר מאוד בגלל הכרטיס מסך וזה ממש חבל...

ובקשר לכרטיס קול...   הוא ברמה גבוהה אבל לא יותר מה- AUDIGY. (ד"א - זה יהיה כרטיס פשוט ולא יותר מזה...)

כיוון ששלושת הציפסטים האלה מהווים עליית מדרגה רצינית מבחינת ביצועים מהציפסטים הוקדמים והם יגרמו למחשב שלך לעבוד

מהר יותר באופן משמעותי...

ללא ספק !  ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

yuvyuv ה Nforce בכלל לא אמור להיות יקר, להיפך אפילו זול מאוד.

לוח טוב של A7v266 עולה 170$ - וה שאמור לעלות 200$

יציג ביצועים משופרים+ כרטיס מסך ששוה 80$ + כרטיס קול טוב(60$- sb live value)

וכרטיס מעפן(15$) ככה שהוא יוצא זול מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני חושב על זה, אם המחיר שלו באמת יהיה 200 דולר (בארץ), אולי הוא בכל זאת ישתלם.. אפילו שאנשים בכל מקרה ירצו ככל הנראה לקנות כרטיס מסך נפרד..

מצד שני, אני לא הייתי קונה לוח כזה בלי לתת לו קודם להבשיל טיפה בשוק, ולתת לאנשים אחרים לנסות אותו ( ;D ) ולגלות אם יש בו בעיות תאימות וכו'...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני חושב על זה, אם המחיר שלו באמת יהיה 200 דולר (בארץ), אולי הוא בכל זאת ישתלם.. אפילו שאנשים בכל מקרה ירצו ככל הנראה לקנות כרטיס מסך נפרד..

זאת הסיבה העיקרית שלא צריך לקנות אותו למערכות Mid-High END...

מצד שני, אני לא הייתי קונה לוח כזה בלי לתת לו קודם להבשיל טיפה בשוק, ולתת לאנשים אחרים לנסות אותו ( ;D ) ולגלות עם יש בו בעיות תאימות וכו'...

לא יכולתי לנסח את זה יותר טוב :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני חושב על זה, אם המחיר שלו באמת יהיה 200 דולר (בארץ),

בוא לא נהיה נאיביים, כשמעבד בארץ עולה כ50% יותר מהמחיר שלו בחו"ל לא צריך להיות מחונן כדי להבין ש המחיר יהיה _לפחות_ 250 (בלי מע"מ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפילו עם הוא יעלה 250 דולר תחשבו שלא תצטרכו לקנות למחשב שלחם כרטיס קול - LIVE 5.1 בארת עולה 95 דולר

שלא נדבר שכרטיס AUDOIDJ יעלה אפילו יותר... וכרטיס רשת עולה בערך 20 דולר... אז אתם למעשה משלמים על

הלוח בלבד רק 145 דולר... 145 דולר בשביל לוח שהוא המבצע הטוב ביותר יחד על ה KT 266A

הרי אם תקנה את ה KT266A תצטרך ממילא להשקיע 100 דולר יותר על כרטיס קול ורשת אז ב 250 דולר יכול להיות

מאוד שה שווה את הכסף בתנאי שאין לו בעיות מיוחדות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geforce 2 MX400 64 זה לא הכי טוב שיש כרגע חוץ מה 3 ?

ובאחת מהחדשות באתר היה כתוב על ג'יפורס 3 T200 שיעלה פחות ממה שיש כרגע (אם אני לא טועה 500)

ואני יודע שאני שואל הרבה אבל ... אם נגיד נשים לרגע בצד את הNFORCE שבאמת מאוד מעניין - כמה לוח אחר אמור לעלות ? המחירים שראיתי נעים בין 300 ל600

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

geforce 2 MX400 64 זה לא הכי טוב שיש כרגע חוץ מה 3 ?

ממש לא.. יש את ה 2 GTS/PRO/Ultra...

ובאחת מהחדשות באתר היה כתוב על ג'יפורס 3 T200 שיעלה פחות ממה שיש כרגע (אם אני לא טועה 500)

גירסת ה-MX של ה- 3, אני משער...

ואני יודע שאני שואל הרבה אבל ... אם נגיד נשים לרגע בצד את הNFORCE שבאמת מאוד מעניין - כמה לוח אחר אמור לעלות ? המחירים שראיתי נעים בין 300 ל600

לוח אם ממוצע? בערך 150 דולר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...