"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית" - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ביבי בוחן סגירת הטלוויזיה החינוכית"

DarkEnergy

Recommended Posts

• תגובות 112
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יואב, אני חושב שאתה בכוונה בוחר איך להבין את הדברים שאמרתי בצורה שתועיל לך.

בשום מקום לא אמרתי שכבלים זה מיותר כי לי אין אותם. כן אמרתי שאני לא רוצה לשלם על ערוץ שאני לא משתמש בו.

וההבדל בין למדינה זה שהוט יכולה לעשות מה שבא להם כי הם חברה וכולם יכולים לעזוב אותם מתי שהם רוצים. כשהמדינה נותנת לך מוצר מיותר לחלוטין וממש לא בסיסי ומחייבת אותך לשלם עליו למרות שאתה לא משתמש בו - זה לא בסדר.

על שירות הכבלים אני לא משלם (לי אין הוט) ואתה כן(אתה כנראה כן משתמש) - וככה זה צריך להיות!

לגבי החרדים - גם אני חושב שזה לא בסדר בדיוק כמוך. ולכן, למה זה צריך להמשך? רגע, יכול להיות שאתה בעד גביית מיסים לטובת חרדים?

כשאמרתי מס על גלידה לא התכוונתי למס שאתה משלם כשאתה בוחר לקנות גלידה, אלא ציינתי במפורש יותר מפעם אחת שמדובר על גלידה שאתה לא קונה ולא אוכל. לדעתך אתה צריך לשלם על גלידות שלא קנית?

ודבר אחרון, מה אכפת לי ממדינות באירופה/ארה"ב? מילא המצב שם היה הרבה יותר טוב משלנו והיינו מנסים ללמוד איך הם עושים את זה, אבל זה כבר מזמן לא המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

והישיבות לא. והתמיכה במשפחות חרדיות (סליחה, מרובות ילדים) לא.

ומי רוצה לנחש איזה מגזר יהיה הנהנה העיקרי מ-100 מיליון השקלים שיחסכו?

כשאתה הולך למסעדה,ומציעים לך סלטים חופשי ב10 ש"ח,אתה גם מאשים את אלה שאוכלים סלטים בשווי של יותר מ10 ש"ח שהם "מעלים את המחירים במסעדות" ושהם "גוזלים מהכספים של כל יושבי המסעדה"???.

טוב מאוז,שיסגרו כבר את הערוץ הזה. אפשר לעשות דברים הרבה יותר טובים עם הכסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאמרתי מס על גלידה לא התכוונתי למס שאתה משלם כשאתה בוחר לקנות גלידה, אלא ציינתי במפורש יותר מפעם אחת שמדובר על גלידה שאתה לא קונה ולא אוכל. לדעתך אתה צריך לשלם על גלידות שלא קנית?

ודבר אחרון, מה אכפת לי ממדינות באירופה/ארה"ב? מילא המצב שם היה הרבה יותר טוב משלנו והיינו מנסים ללמוד איך הם עושים את זה, אבל זה כבר מזמן לא המצב.

לא - אבל זה לא גלידה. :nixweiss::bash::s07:

זה שירות ציבורי.

דרך אגב, לפי ויקיפדיה אני טועה. לפי , ההבדל הוא שאגרה נועדה לממן ישירות שירות מסויים.

גיל - שיטת הגביה של הכבלים \ הלווין בהחלט מעצבנת במיוחד. אבל בכל זאת, שם כן יש לנו את האפשרות לא לשלם את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיל - שיטת הגביה של הכבלים \ הלווין בהחלט מעצבנת במיוחד. אבל בכל זאת, שם כן יש לנו את האפשרות לא לשלם את זה.

היא אמנם מעצבנת, אבל בהיעדר שיטה כזאת יהיו המון אנשים שלא יקבלו ערוץ אזוטרי כלשהו שהם מעוניינים בו.

אולי רמי לוי יתחיל למכור ערוצים בודדים? :silly:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא - אבל זה לא גלידה. :nixweiss::bash::s07:

זה שירות ציבורי.

דרך אגב, לפי ויקיפדיה אני טועה. לפי , ההבדל הוא שאגרה נועדה לממן ישירות שירות מסויים.

1)אני יודע שזה לא גלידה.

2) אם תעשה סקר ובו תשאל כמה אנשים יעדיפו שהמדינה תסבסד גלידות לאוכלוסיה במקום את הערוצים חסרי הרייטינג האלה, אני בטוח שהנטיה תהיה לכיוון הגלידה.

3) יותר אנשים אוכלים גלידה מאשר צופים בערוץ 1.

אם גלידה זה מפגר, אז הערוץ הזה הרבה יותר.

הבאתי את הגלידה כדוגמא מפגרת, אבל עכשיו כשאני חושב על זה, זה הרבה יותר הוגן ועוזר לרוב האוכלוסיה מאשר הערוצים האלה.

מי עושה עצומה? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מע"מ קבוע בערכו (אחוזים) אבל לא בגובהו המוחלט. אם תקנה מוצר שעולה 100, תשלם 16 שח. אם תקנה מוצר שעולה 200, תשלם 32. בלו = אחוז מסויים של תשלום.

באגרת טלוויזיה תשלם את אותו הסכום בדיוק, לא משנה מה.

אני יודע טוב מאוד מה זה מס ואני לא מתבלבל - אתה מוזמן לקרוא על זה, זו לא המצאה שלי. היהירות שלך קצת מוגזמת.

מצטער אם הובנתי ככה - לא התכוונתי להשמע יהיר.

בכל מקרה, אתה רק מחזק את הטענה שלי - על מוצר שעולה X שקל עני ועשיר ישלם אותו סכום במע"מ. זה עניין של מינוח, וזה ממש לא עקרוני..

אגב, למיטב הבנתי מס בלו הוא בסכום אחיד ולא נקבע באחוז או משהו כזה...

עכשיו לפואנטה: שימו לב לדברי בתחילת הפסקה - מטרה משותפת כהגדרתה בדמוקרטיה. לא כל מטרה שחלק מהציבור מעוניין בה ראוייה להקרא "משותפת" ולהיות מתוקצבת באופן שווה ע"י כלל הציבור. גם אם נניח שהרדיו הציבורי כן ראוי לשמו, אין להסיק מכך בלבד שיש להמשיך את שידורי ערוץ 1 במימון ציבורי. אולי נשלם אגרה קטנה פי 3 המכסה רק את עלויות הרדיו, למשל?

הנקודה היא שאין מספיק הצדקה לקיומו של ערוץ 1 למימונו באמצעות מס אחיד ומיוחד. לכל היותר, אפשרי לממן אותו מכספי מיסים כמו כל תוכנית ממשלתית אחרת, אבל אין סיבה שקשיש ערירי וללא הכנסה יצטרך לשלם מאות שקלים במיוחד על טלויזיה בעוד הוא פטור (בצדק) מרוב המיסים האחרים. טלויזיה היא כבר מזמן לא מוצר מותרות המצדיק מס מיוחד (שאגב, על מוצרים שהם באמת מוצרי מותרות לא תמצא לרוב מס מיוחד כזה).

אל תשכח שרשות השידור זה לא רק ערוץ 1. זה גם ערוץ הכנסת וערוץ 33. איזה עוד ערוץ, למשל, משדר חדשות ושאר תוכניות בערבית? זה כנראה לא רווחי במיוחד, אבל הגיוני שיהיה ערוץ כזה במדינה שכחמישית מתושביה דוברי ערבית, לא?

איזה ערוץ מסחרי ישדר סרטים כדוגמת שיטת השקשוקה?

יש משמעות עצומה לשידור הציבורי מעבר לפאשלות משעשעות למדי במבט...

בשום מקום לא אמרתי שכבלים זה מיותר כי לי אין אותם. כן אמרתי שאני לא רוצה לשלם על ערוץ שאני לא משתמש בו.

וההבדל בין למדינה זה שהוט יכולה לעשות מה שבא להם כי הם חברה וכולם יכולים לעזוב אותם מתי שהם רוצים. כשהמדינה נותנת לך מוצר מיותר לחלוטין וממש לא בסיסי ומחייבת אותך לשלם עליו למרות שאתה לא משתמש בו - זה לא בסדר.

על שירות הכבלים אני לא משלם (לי אין הוט) ואתה כן(אתה כנראה כן משתמש) - וככה זה צריך להיות!

אבל הנקודה שהאלטרנטיבות שלי זה או יס. בשניהם אני אשלם בערך אותו דבר ובשניהם אני אקבל אותו שירות. אני לא ברירה אמיתית. אתה יודע, קפיטליזם מושלם כזה עובד יפה מאוד בתיאוריה, במציאות זה לא כזה יפה...

לגבי החרדים - גם אני חושב שזה לא בסדר בדיוק כמוך. ולכן, למה זה צריך להמשך? רגע, יכול להיות שאתה בעד גביית מיסים לטובת חרדים?

חלילה, אבל זה דוגמה למס שאני משלם שאני לא מעוניין בו.

עוד פעם, הדוגמה לא טובה. למשל, כל צרכן ספורט למשל אוכל מהגלידה הזאת ועובדה שפעם בשבוע לפחות יש 12% כאלה במדינת ... רק לצורך הדוגמה, אף אחד לא רצה לרכוש את הזכויות למשחק המרכזי בליגת העל, אז בא הערוץ הראשון ורכש אותם. אני יכול להמשיך עם דוגמאות (מתחום הספורט ולא רק)...

המצב הכלכלי בארה"ב וחלק גדול ממדינות אירופה גרוע משלנו, ובחלק מאותן מדינות המימון היחיד של השידור הציבורי הוא אגרות, בלי חסויות ודברים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תשכח שרשות השידור זה לא רק ערוץ 1. זה גם ערוץ הכנסת וערוץ 33. איזה עוד ערוץ, למשל, משדר חדשות ושאר תוכניות בערבית? זה כנראה לא רווחי במיוחד, אבל הגיוני שיהיה ערוץ כזה במדינה שכחמישית מתושביה דוברי ערבית, לא?

איזה ערוץ מסחרי ישדר כדוגמת שיטת השקשוקה?

יש משמעות עצומה לשידור הציבורי מעבר לפאשלות משעשעות למדי במבט...

תשמע, קצת לא נעים לי לשלוף מתחתיך את השטיח, לפחות בעניין הערוץ בערבית, אבל יש עוד קבוצה של כ20% באוכלוסיה עם העדפות שפה משלה: ילידי ברה"מ לשעבר. ב(כמעט)עשור האחרון, קיים ערוץ ישראלי המשדר ברוסית - ערוץ 9.... והפלא ופלא, זה ערוץ מסחרי שלא ממומן ע"י האגרה.

ובקשר לערוץ הכנסת - אני מסכים שזהו ערוץ חיוני, אך בהעדר צורך באולפן צילום, צורך לשלם למגישי תוכניות (לפחות בחלק מהזמן), צורך לערוך הפקות מקור או לרכוש סדרות וכולי, מדובר בערוץ שעלותו שבריר מהעלויות של ערוץ 1.

חוץ מזה, אתה עדיין מתעלם מהנקודה העיקרית: מה מיוחד ברשות השידור שיש לקיים עבורה אגרה מיוחדת ומנגנון גביה מיוחד? מה ההצדקה לכך שרשות השידור ממומנת ע"י כל בית אב במידה שווה, בעוד שבערך כל דבר אחר ממומן או באופן פרוגרסיבי יחסית לשכר או לפי השימוש?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, את ערוץ הכנסת ניתן להחליף במצלמה שתשדר בסטרימינג את הכל ישירות לאתר.

זה מצמצם את העלות שלהם כמעט ל- 0.

Yoav, יש המון אוכלוסיות שלא מקבלות יצוג מהמדינה בצורה של ערוץ (דוברי הרוסית למשל, שתורמים הרבה יותר בכל פרמטר אפשרי מהערבים ומהווים קרוב ל- 20% מהאוכלוסיה).

לגבי HOT ויס - זה שאין תחרות זה כבר לא קשור בכלל לערוץ 1. רגע, בערוץ 1 אתה מקבל שירות טוב יותר ממה שנותנות לך חברות הכבלים? אי אפשר להשוות בכלל. ועדיין, אם אתה לא מרוצה - אל תשלם לכבלים, זה לא חובה בניגוד לערוץ 1.

ולגבי הגלידה - עדיין יותר אנשים אכלו גלידה השנה מאשר צפו בערוץ 1. למעשה, אני חושב שאפילו זמן אכילת הגלידה של האוכלוסיה ארוך יותר מזה של ערוץ 1. יותר הנאה ליותר אנשים ליותר זמן במוצר בסיסי יותר - איך זה פחות טוב מערוץ 1/כנסת/ערוץ ערבי (לאוכלוסיה שמשלמת הכי פחות מיסים במדינה)? כמובן שזה הרבה יותר שיוויוני כי פשוט הרבה יותר אחוזים מהאוכלוסיה אוכלים גלידה ויחס משלמי המיסים חלקי הנהנים מהמס יהיה כמעט 1.

אתה באמת מאמין שהערוץ הזה חיוני? הצלחתי לשכנע את עצמי שעדיף להחליף את המס הזה במס גלידה שהמצאתי (ברצינות). יש לך טיעונים חזקים משלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, קצת לא נעים לי לשלוף מתחתיך את השטיח, לפחות בעניין הערוץ בערבית, אבל יש עוד קבוצה של כ20% באוכלוסיה עם העדפות שפה משלה: ילידי ברה"מ לשעבר. ב(כמעט)עשור האחרון, קיים ערוץ ישראלי המשדר ברוסית - ערוץ 9.... והפלא ופלא, זה ערוץ מסחרי שלא ממומן ע"י האגרה.

באותה החלטה של הקמת ערוץ 9 החליטו גם להקים ערוץ ערבי (ועוד כמה ערוצים - ערוץ המוזיקה, ערוץ חדשות ייעודי וכו'). אני לא מכיר אחד כזה (למעשה רוב הערוצים לא הוקמו - סימן לחוסר כדאיות כלכלית?), אתה כן?

אין בעיה - יקימו אחד ויהיה רווחי - צודק, חצי טיעון פחות בעד רשות השידור, אבל כרגע אין אחד כזה ולא ידוע לי על כוונה של ערוץ 22/10 להתחיל לשדר בערבית..

ובקשר לערוץ הכנסת - אני מסכים שזהו ערוץ חיוני, אך בהעדר צורך באולפן צילום, צורך לשלם למגישי תוכניות (לפחות בחלק מהזמן), צורך לערוך הפקות מקור או לרכוש סדרות וכולי, מדובר בערוץ שעלותו שבריר מהעלויות של ערוץ 1.

למען האמת, יש להם מספר תוכניות אולפן והן די מענינות, בפעמיים בשנה שיוצא לי לצפות בהן (אם כי בדיוני הכנסת אני צופה לעיתים קרובות יותר). לפחות על הצורך בערוץ זה אין ויכוח :)

חוץ מזה, אתה עדיין מתעלם מהנקודה העיקרית: מה מיוחד ברשות השידור שיש לקיים עבורה אגרה מיוחדת ומנגנון גביה מיוחד? מה ההצדקה לכך שרשות השידור ממומנת ע"י כל בית אב במידה שווה, בעוד שבערך כל דבר אחר ממומן או באופן פרוגרסיבי יחסית לשכר או לפי השימוש?

מעולם לא טענתי שהאגרה במתכונתה הנוכחית צודקת ושמנגנון הגביה חיוני (אפשר בקלות לעשות OUTSOURCING). אגב, בהחלט יש הנחות, ואני מצטט מויקיפדיה:

קיימות מספר מצומצם של אוכלוסיות הזכאיות להקלות בתשלום האגרה: אזרחים ותיקים, עיוורים, חלק ממקבלי הבטחת הכנסה, בתי חולים, בתי אבות בתי ספר ומוסדות חינוך ועוד

על הצורך ברשות השידור אני מקווה שאין ויכוח - וזה רלוונטי גם למודי - ערוץ טלויזיה/רדיו הנקי משיקולים מסחריים הוא קריטי בכל מדינה שהיא, בטח מדינה דמוקרטית (וזה בלי להכנס לנושא שכל הזמן יש שם ניסיונות השתלטות פוליטית..). סה"כ איכות התכנים בערוץ 1 ובוודאי בערוצי הרדיו של הרשות הראשונה מעולים.

אגב, את ערוץ הכנסת ניתן להחליף במצלמה שתשדר בסטרימינג את הכל ישירות לאתר.

זה מצמצם את העלות שלהם כמעט ל- 0.

ומה יעשה מי שאין לו מחשב? (וכן, מדובר באחוז ניכר מהאוכלוסיה, בטח האוכלוסיה המבוגרת ו/או חלשה כלכלית שנדונה פה).

Yoav, יש המון אוכלוסיות שלא מקבלות יצוג מהמדינה בצורה של ערוץ (דוברי הרוסית למשל, שתורמים הרבה יותר בכל פרמטר אפשרי מהערבים ומהווים קרוב ל- 20% מהאוכלוסיה).

ערוץ 9? איני יודע מה היה מצב שידורי הרוסית לפני הקמת הערוץ. כמדומני יש גם שידורים באמהרית (לפחות ברדיו, אני חושב שגם בטלוויזיה בערוץ 33, אבל אני לא בטוח לגמרי בזה) ובשפות נוספות (ברדיו).

לגבי HOT ויס - זה שאין תחרות זה כבר לא קשור בכלל לערוץ 1. רגע, בערוץ 1 אתה מקבל שירות טוב יותר ממה שנותנות לך חברות הכבלים? אי אפשר להשוות בכלל. ועדיין, אם אתה לא מרוצה - אל תשלם לכבלים, זה לא חובה בניגוד לערוץ 1.

לא טוב לי שאני משלם על מיליון ערוצים שאני לא צריך, אבל אני עדיין משלם בשביל המעט שאני כן צריך. לא רוצה לשלם? אין בעיה, אל תחזיק . בית משפט כבר קבע שאם אינך מחזיק טלויזיה ומשתמש למחשב עבור צפייה בטלוויזיה שלא דרך כרטיס (כלומר או הורדות), אינך מחויב בתשלום אגרה.

ולגבי הגלידה - עדיין יותר אנשים אכלו גלידה השנה מאשר צפו בערוץ 1. למעשה, אני חושב שאפילו זמן אכילת הגלידה של האוכלוסיה ארוך יותר מזה של ערוץ 1. יותר הנאה ליותר אנשים ליותר זמן במוצר בסיסי יותר - איך זה פחות טוב מערוץ 1/כנסת/ערוץ ערבי (לאוכלוסיה שמשלמת הכי פחות מיסים במדינה)? כמובן שזה הרבה יותר שיוויוני כי פשוט הרבה יותר אחוזים מהאוכלוסיה אוכלים גלידה ויחס משלמי המיסים חלקי הנהנים מהמס יהיה כמעט 1.

השנאה שלך לערוץ הזה פשוט לא מוסברת.

רק בשביל הדוגמה, כמה מיליוני הישראלים שיבלו מספר שעות לא מעטות בשנה בשידורי מול הערוץ הראשון כנראה יהיה גבוה מזמן אכילת הגלידה שלהם..

אם הערוץ הראשון לא היה משדר את נבחרות בכדורסל או את המשחק המרכזי בליגת העל, מי היה משדר?

אף אחד ואז היו צועקים שלאף אחד לא אכפת?

ערוץ הספורט, ואז היו צועקים שרק מי שיש לו כבלים יכול לראות את הנבחרת או את המשחק?

ערוץ פרימיום ואז הבלאגן כאן היה חוגג (נבחרת משודרת בערוץ פרימיום? אני לא יודע אם אתה זוכר איזה בלאגן היה כאן ששידרו את הנבחרת הצעירה בערוץ פרימיום באליפות אירופה לצעירות, בסוף יצא שרק 2 מתוך 6 משחקים אפשריים או משהו כזה שודרו בערוץ פרימיום וגם אז שידורים חוזרים בערוצים פתוחים...).

וכו' וכו' וכו'.

כן, יש משמעות עצומה לערוץ הראשון, לפעמים מעבר למה שאתה רוצה לחשוב או לראות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מחזיק טלווזיה בשביל המחשב ובכל זאת אני צריך לשלם אגרה. כן, גם אם אין לך ממיר בבית אתה משלם.

ואין לי שום שנאה לערוץ הזה חוץ מהעובדה שאני משלם עליו ולא משתמש בו.

הטענה שלי כאן היא לא שהוא מיותר (הוא כן לדעתי, אבל זה לא משנה), אלא על זה שאין לך אפשרות בחירה לגביו. ובנוסף על זה שהוא מאד לא יעיל (וזה כבר נאמר בריש גלי ביותר ממקום אחד). אם כבר כולם חייבים לשלם, יהיה נחמד אם לפחות יתייעלו (זה לא יקרה אף פעם, כי הם מקבלים את הכסף שלהם ללא תלות באיכות העבודה. אין להם שום סיבה להשתפר).

לגבי שידורי הכדורגל - אם אף אחד אחר לא מוכן לשדר את זה ואין לזה ביקוש - זה לא אמור להיות משודר.

הרי זה ברור שהמדינה יוצאת פראיירית כאן ומשלמת הון כדי לזכות במכרז (משהו שערוץ 10 ו- 22 לא מוכנים לעשות לרוב).

ושוב, כל ההון הזה הולך רק לטובת מספר מסויים של אנשים שהאחוז שלהם באוכלוסיה נמוך יחסית למרות שכולם משלמים.

אין לי בעיה שישדרו כדורגל, אבל שיגבו על זה כסף רק ממי שצופה ושיעזבו את הארנק שלי בשקט.

אגב, לגבי הצועקים - הם צועקים על כל דבר ותמיד. מדובר עם אימפוטנטים שרוצים שהכל יעשה בשבילם בזמן שהם יושבים בבית קפה. מי שצועק - עדיף שיקים ערוץ בעצמו וישדר כדורגל כי אף אחד לא חייב לך כלום רק כי אתה צועק שלאחרים לא אכפת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית אוהב את הרעיון שקיים ערוץ שאמור לשדר תוכניות איכותיות בלי שיקולי רייטינג. בעיה ששום דבר לא ישתפר עד שלא יעיפו את העובדים הוותיקים עם קביעות ומשכורות עתק לפנסיה ויגייסו כוח אדם צעיר ואיכותי. בינתיים עד שזה יקרה כיצד תשלם את המשכורות בלי אגרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגרת הרדיו והטלוויזיה זה אונס אלים חסר אבחנה.

אתם יכולים לדקלם סיבות למה זה טוב שנשיא המדינה יאנוס אותך, וכמה הוא חשוב וחזק ושזה בעצם כבוד גדול וזכות בשבילך ובשביל כולם.

בסופו של דבר אם זה נגד רצונך זה אונס.

אין שום סיבה טובה לגבות בתמיכת מנגנון גביה כוחני ואלים כספים מאנשים שאינם צופים בערוץ הממלכתי או בשידורי בכלל.

שיכרון כוח ותאוות בצע שמשיגה את מבוקשה ללא אבחנה בכל דרך וללא מעצורים.

כך פועלת האגרה.

אם חברי כנסת לדורותם לא הצליחו לעצור את זה.

איזה סיכוי יש לאזרח הקטן ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...