שרת ביתי לניסויים תקציב כרגע 6000. בעיקרון לא מוגבל. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת ביתי לניסויים תקציב כרגע 6000. בעיקרון לא מוגבל.

yigael_o

Recommended Posts

היי לכולם,

הפעם אני רוצה לקנות משהו שהוא מעבר למחשב רגיל. אני לא יודע מה התקציב המתאים ולכן בשלב זה אשאיר אותו פתוח.

המחשב צריך להריץ מכונה וירטואלית (אופטימלי, Hyper-V)

אני רוצה להריץ Domain Controler

את הדרישות שלו לא מצאתי.

שרת TFS שירוץ על אחת לפחות ו שיהיה מוקדש לו לפחות 4 GB

שרת SQL שירוץ על 2 ליבות לפחות ושיהיה לו 4 GB

שרת SharePoint 2010 שירוץ על 4 ליבות לפחות ושיהיה לו 8GB

עם דרישות הזיכרון של השרת עצמו וה DC אני לא חושב שארצה פחות מ 32GB. זה גם יאפשר לי משחק אם המחערכות שציינתי יהיו אטיות מידי ואולי ליצור עוד כמה מחשבים וירטואליים למטרותי.

כמו שניחשתם זה מחשב נון לעבודה וניסויים שקשורים לעבודה, כך שאין צורך בכרטיס מסך מיוחד (למרות שאני שוקל ברצינות לקנות אחד כדי שאוכל לחבר יותר ממסך אחד למערכת.

במידה ואראה שאין משהו רלוונטי כנראה אקנה מספר מחשבים פשוטים יותר שיענו לדרישות ואחבר אותם ברשת.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למרות הפירוט, אני מציע שתעבור על חוקי הפורום ותענה על השאלון שם בפירוט (שקט נדרש, שדרוג, ציוד היקפי, OC וכדומה).

למרות שבהחלט אפשר לבנות משהו שיעמוד במשימה בכבוד, אני חושב שאם אין לך מגבלה ממשית עדיף יהיה לך לעבוד עם כמה מחשבים ברשת.

גם מעבד עם 8 ליבות ו-32G בסוף יפול לצוואר-בקבוק בגישה לזיכרון/דיסק קשיח או בניהול לא-אופטימלי של הת'רדים בין הליבות.

החלופה היא שרת מקצועי מרובה אבל זה יקר מאוד לקניה ואחזקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין את ההצעה לקחת מספר מחשבים. נראה מה המחיר של מערכת יחידה ואז נראה, הסיבה היא יותר כי מערכות וירטואליות יכולות לתת לי יותר גמישות, ככה אני אוכל לכבות מחשבים כרצוני ולתת למחשב אחד את המשאבים שלהם במידת הצורך.

1. מה התקציב המקסימאלי? 6000 נראה לי סביר. אם צריך יותר אפשר גם יותר.

א) האם לנצל את כל התקציב או לנסות ולחסוך? במידה ואפשר לחסוך אז לחסוך.

ב) במידת הצורך- עד כמה ניתן לחרוג מהתקציב? בוא נניח ב 6000, אבל זה גמיש.

2. מה שימושי המחשב (לדוגמא: משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD וכדומה)? שרת מחשבים וירטואליים.

א) במידה והמחשב מיועד לתוכנות עיקריות ספציפיות, יש לרשום אותן ואופן שימוש (מזדמן/תדיר/כבד/פרנסה). SharePoint TFS DC

ב) במידה והמחשב מיועד לגיימינג, יש לציין: לא

-אילו משחקים לדוגמא ישוחקו על המחשב.

-מהי הרזולוציה הטבעית (מקסימאלית) של המסך שיחובר למחשב (ניתן לציין גם גודל מסך).

-לאילו הגדרות גרפיות מיועד המחשב (נמוכות/בינוניות/גבוהות)?

3. האם יש צורך בציוד הקפי (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ועוד)? אם כן, ניתן לרשום גם העדפות לדגמים. אין לי שום צורך בשום ציוד היקפי. רוב הזמן אני אשתלט עליו מרחוק.

4. האם יש רכיב שאין צורך לכלול במפרט? לא.

5. עד כמה חשוב השקט בסולם של 1 עד 10 (10=שקט קרטי)? 1, אני לא אהיה באותו חדר עם השרת

6. האם מתוכנן אוברקלוק (OC)? אם כן איזה (קל, בינוני, כבד)? לא

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות? אין שום צורך בשום תוכנית.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים. עדיפות קלה לאיזור רחובות.

9. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן? (לדוגמא תמיכה בהתקנים/חיבורים כגון FW/RAID/USB3/ESATA, דרישה לחומרה ספציפית וכדומה). לא

10. האם חשוב לשמור על אופק שדרוג המחשב? האם מתוכנן שדרוג מאסיבי של המחשב בעתיד? לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודולים של 8G עדיין עולים המון (כמעט פי 4 משני מודולים של 4G) - לדעתי 4X4G יהיה די והותר.

החלופה שלך זה או לשלם מחיר מופקע על 4X8GB או לקחת לוח X58 יקר עם 6 סלוטים ולעבוד עם 24GB זיכרון ומעבד דור קודם (ועדיין מצויין אך הרבה פחות משתלם)

אני מציע לך להישאר עם 16G בינתיים וכשמחירי 8G ירדו - תחליף.

היישומים שלך תובעניים על הדיסק הקשיח? צריך לשקול SSD פה.

כיוון שמחירי הדיסקים שילשו עצמם כדאי להצטמצם בנפח ולחכות לירידת מחירים (עוד שנה מעריכים).

משהו ראשוני בלבד - מתומן ליבות עדכני, 16G זיכרון ו-SSD מהיר:

מעבד:

[..] AMD X8 FX-8150 AM3+ (3.6GHz) - BOX ₪1280

לוח אם:

[..] ASROCK 970 EXTREME 4 ₪625

זיכרון:

[..] KINGSTON 8192MB (2X4096MB) DDR3 1333 CL9 - זמין במלאי ₪248

כמות:2

כרטיס מסך:

[..] HIS 5450 Silence 512MB DDR3 DVI/VGA/HDMI ₪199

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC THREE HUNDRED w/o PSU - לרוכשי מחשב חדש! - זמין במלאי ₪282

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W BRONZE - BULK - זמין במלאי ₪287

דיסק קשיח:

[..] CRUCIAL SSD M4 SATA3 2.5" 64GB - זמין במלאי ₪600

דיסק קשיח 2:

SEAGATE 1TB SATA3 - זמין במלאי ₪683

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪81

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪4609

אפשר להתפרע לגמרי עם משושה ליבות של אינטל ו-24GB של זיכרון ללא SSD כלל:

מעבד:

[..] INTEL CORE i7 S1366 3.33GHz 980 X6 - BOX ₪2833

לוח אם:

[..] ASROCK X58 EXTREME3 ₪948

זיכרון:

[..] CRUCIAL/MICRON 4GB 1333MHZ DDR3 - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪123

כמות:6

כרטיס מסך:

[..] GALAXY 8400GS 256MB DDR2 VGA/DVI 64BIT ₪156

צורב DVD:

[..] SAMSUNG SH-S223FBLK x22 SATA BLACK - זמין במלאי ₪112

מארז:

[..] ANTEC ONE HUNDRED w/o PSU - לרוכשי מחשב חדש ! - זמין במלאי ₪244

ספק כוח:

[..] SEASONIC S12II 430W BRONZE - BULK - זמין במלאי ₪287

דיסק קשיח:

[..] SEAGATE 1TB SATA3 - זמין במלאי ₪647

הרכבת מחשב:

[..] "הרכבה ובדיקות SILVER" - הרכבה + ביצוע בדיקות - אספקת מחשב עד 5 ימי עסקים ₪81

מחיר סופי כולל מע"מ: ₪6046

מפרט זה הורכב באתר: www.IQPC.co.il

למשלמים במזומן\שיק אחד, הפקדה - 3% הנחה!

עד 5 תשלומים בשיקים ללא ריבית - שיק ראשון לתאריך הקניה

החנות מאשדוד - קרובה ומאוד מומלצת.

אפשר כמובן לבנות מפרט סביב I7-2600 עם לוח H67 זול וטוב אם תסתפק ב-16GB זיכרון (או I7-950 למשל בחצי מחיר מה-980 עם 4 ליבות פיזיות במקום 6 אבל מאפשר לעבוד עם 24GB עלו לוח X58 יקר). ליבה-מול-ליבה הוא חזק משמעותית ממתומן הליבות של אבל אם יש לך ריבוי-משימות אופטימלי יש עדיפות ברורה ל-8 ליבות פיזיות. זה נכון במיוחד אם הישומים עצמם לא מאוד כבדים פר-.

בכל מקרה תקבל ביצועים לא רחוקים אחד מהשני, בתלות בשימוש בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה, אני תוהה האם ניתן לשלב על הלוח אם שהצעת מודולי זיכרון בגדלים שונים. (גם 4 וגם 8 )

אין לי דרישות רציניות שמצריכות או נפח גדול בנתיים.

לא מצאתי באתר שנתת של 8GB. אני צריך להבין שלא מוכרים שם או שפשוט אין להם במלאי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במקרה שלך, לדעתי, עדיף שתקנה כמה שרתים בענן במקום לשרוף כסף על חומרה עכשיו. במיוחד אם זה משהו למטרות ניסיוי ולא בטוח שישאר לאחר כך.

מה שאתה דרוש לא בדיוק מתאים למחשב בתצורת tower שאתה קונה בחנות ממוצאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הייתי קופץ על שרת בענן, זה לא מתאים לכל אחד. אם אתה רוצה להטעין עליו database של 150 ג'יגה או 4-5 מכונות וירטואליות - איך תעביר את כל המידע? בעייתי גם במקרים שלא רוצים מחשב מחובר לאינטרנט.

כמה מכונות וירטואליות אתה רוצה להריץ? הן זוללות זיכרון.

אם אתה רוצה שרת ביתי אפשר לקנות אחד, גם בחנות מחשבים ממוצעת. אם אתה רוצה לשים מעל 16 ג'יגה זיכרון או רוצה שתהיה לך את האופציה להרחיב בעתיד, אתה יכול לחכות למעבדי E. בארה"ב כבר יצא, אני מנחש שלא יקח לזה יותר משבועיים להגיע ארצה. מחשב עם 48 ג'יגה יעלה לא פחות מ7500 שקלים, להערכתי. מודולים של 8 ג'יגה ראיתי בKSP ב495 לאחד. כמובן שאפשר להרחיב אח"כ אז אפשר לחסוך 2000 שקלים היום אם מתחילים רק מ16 ג'יגה.

המחירים של שרתים בארץ הם שערורייתיים. PCים, לעומת זאת, יקרים רק בקצת לעומת ארה"ב.

אגב נקודה פתוחה: אני הייתי חושש לקפוץ על 48-64 ג'יגה עם לוח שלא הבטיחו לי שתצורה כזאת עובדת עליו. מה קורה אם זה לא עובד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נברתי קצת באפשרויות אחרות (ענן לא רלוונטי אפילו בתור אופציה לבדיקה, TFS לא עובד עליו לצערי)

והאופציה של מחשבים קטנים יותר הרבה יותר בעייתית לשדרוג. כך שאני רוצה לבדוק את האופציה הזו שוב. האם יש שפשוט יש לו 8 סלוטים ותומך רשמית בכמות כזו של זיכרון?

תודה על העזרה לכולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

שלום לכולם שוב,

יש פה מחשב IBM שנראה לי שעונה על התנאים (ומחיר הבסיס שלו אפילו נמוך)

http://www.fogeli.co.il/ibm/x3100/minisite/?ref=MEDIA10&BID=13204

מישהו יכול לתת ניחוש מבוסס כמה צריך לעלות שדרוג ל 32GB?

בכל מקרה השארתי פרטים, מאמין שייצרו איתי קשר ביום ראשון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קיבלתי תשובה מנציגי IBM.

על המחשב ibm xseries x3200 m3 server הצעת המחיר שקיבלתי היא כמעט 9500 (2300$).

פרטים עליו כאן:

http://www-03.ibm.com/systems/x/hardware/tower/x3200m3/index.html

וכאן:

http://public.dhe.ibm.com/common/ssi/ecm/en/xsd03049usen/XSD03049USEN.PDF

השרת כמובן כולל 32GB.

האם למישהו יש הערות בנושא (אולי יש שרתים משתלמים יותר של או HP?)

בכל מקרה, אם כבר יצאו לוחות אם ראשונים עם 8 סלוטים זה יכול לחסוך לי לא מעט כסף, אם מישהו שמע משהו על כך אשמח להתעדכן.

השרת המקורי שביקשתי עליו הצעת מחיר (כמובן גם עם 32GB) ה X3100 M4 הגיע עם המחיר 6728$ שזה יותר מ 20000ש"ח שזה כבר יקר לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

היי, עדכון אחרון בנושא הזה, קניתי שרת משומש Dell T610

http://www.dell.com/us/business/p/poweredge-t610/pd

עם 12 ליבות ב 2 מעבדים (E5645) של 12GB כרגע, מיועד להרחבה כמובן ו 4TB של דיסק.

בהתחשב בזה שזה שרת אמיתי יש לו גם ספקים כפולים RAID וכל השטויות הרגילות של שרת. עלה לי 13000 ש"ח.

אני מקווה שבאמת אצליח בפרויקט שלי ככה שהכסף לא יהיה לשווא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...