כמו בכל שנה - נובמבר באוויר, הקרקס חוזר לעיר. - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כמו בכל שנה - נובמבר באוויר, הקרקס חוזר לעיר.

vic07

Recommended Posts

DXM, כמה תיקונים קטנים, ברשותך:

1. גם אני לא מסכים שרבין היה "בוגד". אני מקבל את זה שהוא פעל באופן שלדעתו היה לטובת - אני רק אומר שכמנהיג עליו לשאת באחריות לתוצאות מעשיו, ולא רק לכוונות מאחוריהם.

אז העונש שלו הוא מוות בבית דין שדה של כמה אנשים קיצוניים? אכן, ענישה מידתית, הוגנת, דמוקרטית ובדיוק לפי חוקי מדינת (זאתי שמחוץ לקו הירוק לפחות).

2. רבין לא נרצח עקב עמדותיו. הוא נרצח עקב מעשיו, כיוון שהיה מי שראה במעשיו סיכון קיומי (ואני חייב להוסיף, לא באופן שגוי במיוחד כפי שההסטוריה מראה). ההבדל בין רצח עקב עמדה לבין רצח עקב מעשים הוא תהומי.

א. רק לידיעתך, רבין לא היה אוהד שרוף של הסכמי אוסלו. אתה מוזמן קצת לחפש באינטרנט, זה היה טריק מלוכלך של ביילין שבאותה תקופה היה חבר בעבודה (שעשה את זה מאחורי הגב של רבין והפיל את זה עליו בשלב יחסית מתקדם).

ב. ועדיין, באותו שלב לאיש לא היה מושג מה יהיו ההשלכות של זה.

ג. גם אם הוא ידע מה יהיו ההשלכות של זה, רצח זה לא הפתרון.

3. רבין עשה הרבה דברים דגולים כאיש צבא, וכל הכבוד לו על כך. אין זה מוסיף או גורע מכך שכפוליטיקאי הוא קיבל כמה החלטות אומללות ביותר, ואני לא רואה סיבה להדגיש את הראשון ובו בזמן לשכוח מהשני.

קודם כל, בהחלט מדברים על ההחלטות האומללות שלו כפוליטיקאי (ובראשן ובהפרש גדול מהשאר הסכמי אוסלו).

שנית, שאדם מת זוכרים את הדברים הטובים. זה הטבע של האדם - בטח ובטח ביום הזיכרון שהוא סמלי - גם לזכור את רבין ופועלו (ובגלל אופן היום - החיובי. בשיעורי היסטוריה ואזרחות צריך ללמוד בצורה מאוזנת), אך להשתמש במה שהיה כמשל להסתה ולדברים שלצערי לא שונים בהרבה מהיום.

4. אני עדיין מחכה לראות ראיות ל"קריאות מפורשות לרצח שלו".

בסדר, בשבילך ובשביל העולם הבועתי שלך, לא היו קריאות לרצח. ההפגנות היו עדינות, שקטות והקריאות היו "רבין תתפטר, אנחנו לא מחבבים אותך". לא הייתה הסטה נגדו ונגד השמאל (לא אז ובטח לא היום...) וזה בכלל קרה בטעות, יגאל אמיר בכלל היה מאבטח שלו וזה כדור שנפלט והכל זה קונספירציה אחת גדולה.

אגב, כמדומני בסרטון ב-0:25 קוראים "לשרוף" אותו (ייתכן שזה "לזרוק", לא כל כך ברור לי).

החל מהשנייה ה-40 בערך אומרים "במקום לצלם מחר אתם תבואו להלוויה" (הלוויה של התוכי שלי שמת, כמובן).

"בדם ואש את רבין נגרש" - אכן, קריאות דמוקרטיות מאוד להתפטרות ראש ממשלה (ולא יודע למה, אבל מאות מזכירות לי את הקריאות "בדם ובאש נפדה את ירושליים" של שכנינו האהובים).

בסביבות דקה וחצי - קריקטורה של רבין ויאסר ומתחתיה כיתוב "למוות".

1:45 - קריאות ברורות "מוות לרבין".

אבל אתה צודק, לא אמרו "בואו נרצח את רבין", אז בכלל לא הייתה הסטה נגדו וקריאות למותו.

1. תודה שאתה מודה שלא נאמר מפורשות שיש לרצוח את רבין. כיום, אין קריאות מפורשות לרצוח את ביבי, אבל יש קריאות לסלקו מהשלטון בכל מחיר - ולא בהכרח בדרך דמוקרטית... אז מה ההבדל בעצם?

א. אני באופן אישי מגנה כל קריאה ל"הפטר" מראש ממשלה (או כל אדם אחר) בדרך לא דמוקרטית. קריאה להתפטרות היא לגיטימית, ואם זה מה שמרבית העם גם רוצה (וזה באופן כללי - בלי קשר למצב עכשיו) - מחובתו של ראש הממשלה להתפטר. שים לב, חובתו, לא זכותו.

ב. גם אם יש כאלו שקוראים לעשות מהפכה או לרצוח את ביבי או אלוהים יודע מה, זה השוליים של השוליים של השוליים. שכמה מאות או אפילו אלפים בודדים מפגינים ורוצים מהפכה או משהו כזה, אני מתחיל להיות מודאג. שעשרות אלפי אנשים צועדים ברחובות בקריאות מזעזעות כמו שיש בסרטון והרבה יותר מאלה, אני מודאג. שראשי האופוזיציה עומדים וצופים על כל זה - אני כבר מודאג מאוד.

אגב, שכמה טרוריסטים הולכים לבית של מישהו וכותבים לו קריאות נאצה ומשאלות מוות, זה הסטה וטרור (וכן, אני לאו דווקא מדבר על מה שהיה ב-1995).

2. מי עוד שורף דגלי ישראל? אני לא יודע למי כוונתך בדיוק, אך זה לא הימין הקיצוני (פלגים חרדיים קיצוניים שכלל אינם מכירים בישראל אינם ימין או שמאל מבחינתי). שורפים דגלים דווקא חבריהם של השמאלנים, בארץ ובחו"ל.

קלעת בדיוק למה שהתכוונתי. לא יודע מה איתך, אבל מלבד התמונות מאותן הפגנות, אני יודע שהאיראנים והפלסטינים שורפים דגלי ותמונות ראשי ממשלה ישראליים. במה זה בדיוק שונה ממה שהיהודים הטובים עשו בהפגנה ההיא?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

1. לא, יואב, עונשו הוא לא מוות בבית דין שדה - אני רק אומר שהוא ראוי לגנאי על תוצאות מעשיו, ולא להכתרה כקדוש רק משום שנרצח.

2. אם אין מושג מה ההשלכות (ומוזר, משום מה להמוני המפגינים נגד היה דווקא מושג די טוב, מסתבר) - לא עושים ניסויים המהמרים על חיי אלפי אזרחים.

3. כש-אדם- מת, זוכרים לו את הדברים הטובים ומתעלמים מהרעים, כל עוד הם זניחים. כש-מנהיג- מת, ועוסקים לא במותו (או הרצחו) כאדם אלא במותו כמנהיג, אין מנוס מלעסוק בפועלו - לטוב ולרע.

4. מאיפה נתחיל...? היו קריאות לסלקו, לא קריאות לרצחו. המפגינים לא היו שקטים, אבל תיארו נכונה את תוצאות מעשי רבין - רצח אזרחי . אני מתנצל, הם היו צריכים למחות בשקט. אה, ולרוצח קראו יגאל אמיר, לא יגאל אלון.

5. (מכאן זה כבר לא לפי המספור) "אתם תבואו להלוויה" ניתן לפירוש בכמה דרכים. אולי הלוויתו של רבין, אולי הלוויותיהם של אלפי ישראלים. את "למוות" אפשר דווקא לפרש רק בדרך אחת - מהנדסי אוסלו לא יכולים להרים כוסית "לחיים" אם תוצאת הסכמם היא רק מוות, לא? ולגבי גירוש בדם ואש - נכון, זה מזכיר בדיוק את מה שזה מזכיר... וזה אכן מציק לי, אבל משום מה מציק לי הרבה יותר כשערבים (אזרחי ישראל!) צועקים זאת נגדינו ואיש בשמאל לא פוצה פה.

6. ההסבר\תירוץ הזה של "השוליים" - או שהוא תקף, או שאינו תקף. אינך יכול להפעילו כשנוח לך ולבטלו כשנוח לך. אם זה "השוליים של השמאל", אז הרצח הוא מ"השוליים של הימין".

7. כשמרססים למישהו כתובות בביתו, זה אכן הסתה (טרור זה יהיה רק כאשר ילמדו משכנינו המוסלמים וירוצצו את גולגלתו, אפילו ללא כתובות), אבל מבחינתי ובהחשב בזהות ה"קורבן" האחרון, זה לא שונה מלרסס כתובות דומות בביתו של אנס ילדים.

8. כשיש הסתה בתקשורת כנגד ראש ממשלה מכהן בניצוח ראש האופוזיציה, משום מה זה לא מדאיג אותך.

9. במה שונה שריפת דגלים? אולי כי יש הבדל בין איום על אדם עקב מעשיו לבין איום על עם עקב לאומו? אולי כי אינני שוודי, ואכפת לי יותר מעם מאשר מהמזיקים לו? תבחר אתה.

אה, ועוד דבר: ברבי, אם כבר שירים של לאטמה, שכחת אחד:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. לא, יואב, עונשו הוא לא מוות בבית דין שדה - אני רק אומר שהוא ראוי לגנאי על תוצאות מעשיו, ולא להכתרה כקדוש רק משום שנרצח.

ברגע שרצחת אדם בגלל אידיאולוגיה, אל תצפה לשום תוצאה אחרת. זה נכון לגבי רבין וזה נכון לגבי כל רצח פוליטיקאי על רקע אידיאולוגי.

2. אם אין מושג מה ההשלכות (ומוזר, משום מה להמוני המפגינים נגד היה דווקא מושג די טוב, מסתבר) - לא עושים ניסויים המהמרים על חיי אלפי אזרחים.

לא הסברתי את עצמי טוב - בעת עריכת ההסכם כנראה שההערכות הבטחוניות היו חיוביות. מה שקרה בשנים הבאות לא היה צפוי. רוב העם תמך בהסכם, היה לו רוב בכנסת ולכן ההסכם אושר.

3. כש-אדם- מת, זוכרים לו את הדברים הטובים ומתעלמים מהרעים, כל עוד הם זניחים. כש-מנהיג- מת, ועוסקים לא במותו (או הרצחו) כאדם אלא במותו כמנהיג, אין מנוס מלעסוק בפועלו - לטוב ולרע.

בגדול אתה צודק, פרט לנקודה אחת ספציפית - ביום הזכרון של אותו אדם אתה לא מתעסק בדברים השליליים. זה לא משנה אם הוא ימני או שמאלני, גנרל או אזרח. רבין לא היה קדוש, הוא הפך לכזה, בעיקר "בזכות" הרצח.

4. מאיפה נתחיל...? היו קריאות לסלקו, לא קריאות לרצחו. המפגינים לא היו שקטים, אבל תיארו נכונה את תוצאות מעשי רבין - רצח אזרחי . אני מתנצל, הם היו צריכים למחות בשקט. אה, ולרוצח קראו יגאל אמיר, לא יגאל אלון.

אתה ממשיך להתעלם ממה שרואים בפירוש בסרטון. נו מילא.

ולגבי יגאל אלון/אמיר - צודק בהחלט, טעות אומללה שלי ;)

5. (מכאן זה כבר לא לפי המספור) "אתם תבואו להלוויה" ניתן לפירוש בכמה דרכים. אולי הלוויתו של רבין, אולי הלוויותיהם של אלפי ישראלים. את "למוות" אפשר דווקא לפרש רק בדרך אחת - מהנדסי אוסלו לא יכולים להרים כוסית "לחיים" אם תוצאת הסכמם היא רק מוות, לא? ולגבי גירוש בדם ואש - נכון, זה מזכיר בדיוק את מה שזה מזכיר... וזה אכן מציק לי, אבל משום מה מציק לי הרבה יותר כשערבים (אזרחי ישראל!) צועקים זאת נגדינו ואיש בשמאל לא פוצה פה.

איש בשמאל הקיצוני והשולי לא פוצה פה. חוץ מזה, ברגע שיהודים ימניים לאומניים צועקים את זה ולא אומרים/אוסרים זאת, זה נותן לגיטימיות לערבים האלה לעשות זאת.

6. ההסבר\תירוץ הזה של "השוליים" - או שהוא תקף, או שאינו תקף. אינך יכול להפעילו כשנוח לך ולבטלו כשנוח לך. אם זה "השוליים של השמאל", אז הרצח הוא מ"השוליים של הימין".

אתה צודק באופן כללי. אבל לא יודע, שעשרות אלפים מפגינים ברחוב וצועקים מוות לרבין, שראשי האופוזיציה (שזכתה בבחירות הראשונות אחרי הרצח כמדומני..) צופים על כל זה מלמעלה ולא פוצים את פיהם - זה כבר רחוק מאוד מהשוליים.

7. כשמרססים למישהו כתובות בביתו, זה אכן הסתה (טרור זה יהיה רק כאשר ילמדו משכנינו המוסלמים וירוצצו את גולגלתו, אפילו ללא כתובות), אבל מבחינתי ובהחשב בזהות ה"קורבן" האחרון, זה לא שונה מלרסס כתובות דומות בביתו של אנס ילדים.

אתה יודע, טרור הוא לא רק פגיעה פיזית באדם כלשהו. וחבל לי שאתה לא רואה את ההבדל בין אנס לבין אדם בעל אידיאולוגיה יחסית קיצונית ושונה בשבילך.

8. כשיש הסתה בתקשורת כנגד ראש ממשלה מכהן בניצוח ראש האופוזיציה, משום מה זה לא מדאיג אותך.

לא יודע, יש הבעת דעה לגיטימית ויש הסתה. התקשורת לא בדיוק אוהדת את ביבי וכותבת ב"גנותו" - לרוב זה אמת לאמיתה, אבל לא זכור לי קריאה מפורשת בכתבות (וטורי דעה זה לא נחשב אתה יודע...) להתפטרות ובטח שלא לפגיעה פיזית בו..

9. במה שונה שריפת דגלים? אולי כי יש הבדל בין איום על אדם עקב מעשיו לבין איום על עם עקב לאומו? אולי כי אינני שוודי, ואכפת לי יותר מעם מאשר מהמזיקים לו? תבחר אתה.

לא שאלתי מה ההבדל בסיבה, שאלתי מה ההבדל במעשה? למה יהודי ששורף את תמונתו של רבין טוב יותר (כמו שהוא מתיימר להיות) מערבי שעושה זאת? זו קריאה לרצח, היא לא לגיטימית ולא משנה אם היא בגלל לאום או בגלל מעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה שדבר אחד יהיה ברור: אינני תומך ברצח ואינני תומך באלה שקראו לרצח או רמזו לכך. למרות עמדתי הפוליטית כיום, אני מאמין גדול בדמוקרטיה ובמשפט הוגן - וממש לא ב"בית דין שדה" ורצח פוליטי. הדיון הזה נפתח לא כדי לתמוך במעשים שנעשו לפני 17 שנה, אלא כדי לגנות את העצרות שעושים עקב כך כיום - ואף לא את עצם קיומן, כי אם תוכנן. היתה הסתה כנגד רבין, אך כימני אינני חש כל צורך להתנצל עליה כפי שכנראה השמאל דורש ממני. אני דוחה בשאת נפש את הדמוניזציה שעושים לכלל מחנה הימין עקב הרצח הזה כבר 17 שנה, בדיוק כפי שאני מתנגד לדמוניזציה שעושים לנתניהו בתקשורת (שנעשית מאותן הסיבות בדיוק).

וכן, יואב, אני בהחלט מתכוון לדמוניזציה. הרי מבחינת התקשורת והשמאל, כל רעה חולה במדינתינו (ויש מספיק...) היא אשמתו האישית של נתניהו במידה זו או אחרת, לא? הרי דמוניזציה אינה רק פרסום שקרים - היא גם פרסום חצאי אמיתות. עם זה משום מה אין לך בעייה... למרות שגם זו הסתה. אמנם לא הסתה לפגיעה פיזית, אבל עדיין הסתה.

כנ"ל, כמובן, ההסתה כנגד הדתיים והמתנחלים. את עמדתי לגבי הדת אתה מכיר היטב, אבל מידת השנאה שיש לשמאל הקיצוני לכל חובש כיפה באשר הוא מכאיבה לי כבן הלאום היהודי. למעשה, אין הרבה הבדל בין שמאלני שמאשים את הימין בכל עקב רצח רבין לבין נוצרי המאשים את היהודים בכל עקב רצח ישו.

אם השמאל היה באמת מאמין בססמאת שלו עצמו, הוא היה אומר "כולנו עשינו טעויות, בואו נלמד מהן"... אבל הוא לא. הוא מסרב להכיר באף טעות שנעשתה, לא משנה כמה חותכות ההוכחות. הרי הוא נאור - הוא מעבר לכל טעות. חבל שיש אלפי קברים שטוענים אחרת.

והכי חבל לי שאף מילה מהנאמר כאן לא תוזכר בעצרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמדומני, יום היזכרון הוא לא לרבין - אלא יום הזיכרון לרצח רבין.

זה אמור להיות יום חינוכי המסביר על דמוקרטיה ואלימות ועל המשמעויות של רציחת אדם על מנת להשתיקו במקום לנצחו בזירה הפוליטית.

מפה ועד לפסטירבין המחליא, המהלל אותו מעבר לכל אל, הקושר כתרים לראשו, המאשים אנשי ימין בעוול לא להם - המרחק גדול, גדול מאוד.

והגיע הזמן שמדינת תיתן את הדעת על כך, כיוון שמערכת החינוך הקלוקלת שלה, היא זו אשר שוכחת את אלטלנה, ז'בוטינסקי האצ"ל ולח"י אבל לא שוכחת להזכיר לנו את "מורשת רבין" וכמה רבין היה דגול.

כל דמוקרט(במובן שמאמין בדמוקרטיה מהותית) צריך להתקומם נגד שטיפת המח הפוליטית הזאת שנעשית בכפייה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בישראל דמוקרטיה שייכת לשמאלנים (אלה שמקבלים במה, בכל אופן).

כל דעה ימנית/מעשה ימני/אדם ימני/הערה נגד מסתננים/פלסטינים ישר נחשבת ל"שנויה במחלוקת".

הימין הוא רוב ברור, אבל מדוכא אצל מכתיבי סדר היום - תקשורת על כל סוגיה.

אני ימני, ואני לא רצחתי את רבין.

צריך להוציא את זה על סטיקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטראד הזה הא פשוט ריבוב של שטויות.

נתחיל מברבי:

בישראל דמוקרטיה שייכת לשמאלנים (אלה שמקבלים במה, בכל אופן).

כל דעה ימנית/מעשה ימני/אדם ימני/הערה נגד מסתננים/פלסטינים ישר נחשבת ל"שנויה במחלוקת".

הימין הוא רוב ברור, אבל מדוכא אצל מכתיבי סדר היום - תקשורת על כל סוגיה.

אני ימני, ואני לא רצחתי את רבין.

צריך להוציא את זה על סטיקר.

א. לא בטוח שהימין בארץ הוא רוב, ובטח ובטח שהוא לא רוב ברור, ולראיה:

1. המפלגה הגדולה בכנסת היא מפלגת קדימה, שמייסדיה הם מאדריכלי תוכנית ההתנתקות (שלהבדיל מכל ריבובי השטויות של ויק באמת יצאה אל הפועל).

2. המפלגה השלישית בגודלה בכנסת היא ביתנו, שעל אף התבטואתיה הפומביות הגדולות הן ימניות, חלק נכבד מאמירותיה הלא כל כך הפומביות (כמו התבטאותו של ליברמן שהוא מוכן לשתי מדינות לשני עמים), ומעשיו (כגון ניסיון להעברת חוקי נישואין אזרחים וקטנת הסמכות של בתי הדין הדתיים בארץ), הם בהחלט מבית מדרשו של השמאל בארץ (ואני לא טוען שישראל ביתנו היא מפלגה שמאלית אז אל תכניסו לי מילים לפה כי יש לכם איזו שהיא נטייה מוזרה לעשות את זה).

3. המפלגה הרביעית בגודלה (שנבחרה) היא מלפגת העבודה, שאין צורך להסביר את החשדות המיוחסים לה כאל מפלגת שמאל.

4. המפלגות הערביות, מפלגת מרץ, ומפלגת חדש מהוות כ16 מנדטים.

וזה עוד בלי לדבר על הצהרות שונות של אנשי "ימין" מתונים הגובלות בהצהרות שמאל שעד לפני כמה שנים היו נחשבות לשוליים הששמאליות של השמאל השפוי.

קיצר ריבוב של שטויות יש לך.

התקשורת ברץ היא בהחלט יחסית נוטת שמאלה, עם זאת יש לזכור כי העיתון כנראה הנפוץ ביותר (אולי השני אבל בקרב צמוד) בישראל- היום- די ימני בדעותיו. נוסף על כך ערוצי 10 ו2 די נותנים סיקורים אובייקטיבים. כך שנכן שהתקשורת נוטה לשמאל אבל היא בהחלט לא מסתירה את סלידתה מהשאמל הקיצוני.

VIC רבין נרצח בעקבות עמדותיו ולא בענקבות מעשיו, הוא בקושי פינה מאחזים (בטח ביחס לממשלות "הימין" האחרונות). הסכם השלום עם ירדן נחתם כחלק מחזון שלום כלל אזורי שהיה לו, ולא נדרשנו לוותר על פיסת שטח אחת (בניגוד להכם עם מצריים בו נאלצנו לפנות את סיני, שהוא מבית בגין).

ההשוואה שלך בין ראש ממשלה מכהן לבין אחרון עברייני המין לא מביאה לך הרבה כבוד (למרות שנשיא ושר כבר היו לנו עברייני מין).

הימין הקיצוני קרא לרצח רבין מפורשות ולא מפורושות ובעידודו השקט של הימין הלא הקיצוני. תמונות של ראש ממשלה או כל בן אדם במדי SS בקונטציות שזה מביא במדינת הן אינם במקום (בטח ובטח כאשר קיים חוק ספצפי לפשעים נאציים).

קיצר VIC אתה עוד ימני שלא יודע מה היה פה, לפני 15 שנה (לא אתכחש לכך שיש שמאלנים שלא יודעים מה היה פה, גם).

בכל מקרה יש טעם בעמדתך לפיה העצרת לזכר רבין בכיכר רבין (סבא שלך יקרא לה כיכר מלכי ישראל) נהייתה סוג של קרקס השמאל, אך מכאן ועד לפגיעה בזכרונו של האיש, על אחת כמה וכמה איש שנרצח בהיותו ראש ממשלה מכהן, היא פשוט זילות בעצמך בפני כל ישראלי שפוי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חי בסרט.

עלק תקשורת מסקרת באובייקטיביות.

כל יום יהודים נרגמים באבנים ובקבוקי תבערה בכבישים ע"י "צעירים".

כמה מזה מדווח במהדורות החדשות?

לעומת זאת, כל גרפיטי, עץ שרוף, יהודי שמקלל ערבי הופך לאייטם עם פרשן ועדויות של שקרנים.

מי מקבל במה בכל אייטם שקשור לימין/שמאל/ערבים?

ניחשת נכון! יריב-קיבלתי-כאפה-מבחורה-אופנהיימר.

"זה עוד צעד מתגרה באירופה, באובמה, מכשול לשלום, ועוד תירוץ בשבילי למסור ד"ש בשידור."

מתי ערוצי הטלוויזיה הישראליים מתאמים ערב שידורים לזכרו של אדם שמשנתו הייתה ימנית, או חלילה דתית?

רק יקיר השמאל רבין שווה את זה.

להגיד לי "ריבוב של שטיות" זה ניסיון פתטי להכחיש את דבריי.

לפחות תביא טענה נכונה.

התקשורת כבושה.

ואנחנו נראה כמה קדימה תקבל בבחירות הבאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגובה (קצרה) לDXM.

רבין ועוד איך נרצח עקב מעשיו, וליתר דיוק - השלכות מעשיו. אף אחד לא היה מסית לרצוח אותו ולא היה רוצח אותו בפועל על סמך עמדות נטו, אלא כי ראו במעשים עקב עמדות אלו סכנה לעתידה של המדינה (בצדק או שלא - כל אחד לפי עמדתו).

לגבי עבריין המין - אם לא היתה לך בעיה בהבנת הנקרא, היית רואה שלא על רבין אני מדבר בפסקה ההיא, אלא על פעילי השמאל הקיצוני כיום. אם רבין בסה"כ נכשל בראיית הנולד וכוונותיו היו טובות, הרי שהשמאל הקיצוני כיום שם לעצמו מטרות ברורות של השמדת מדינת ישראל בצורתה הנוכחית (בתור הבית הלאומי לעם היהודי).

לגבי עידוד הרצח והשוואה להסתה מצד השמאל הישראלי כנגד פוליטיקאים מהימין (שטענת שאינה קיימת או לפחות מתגמדת ביחס להסתה מימין) - הייתי מציע שתקרא כאן, סעיף 1 כולל כל הלינקים. אתה עשוי עוד לגלות משהו חדש, לרבות השוואות ספציפיות לנאצים... בעצם, גם בלי הלינקים, תחשוב מי כיום נוהג לכנות בשם "פאשיזם" את כל מה שמריח ימני, ומה הקונוטציה של המונח.

ולבסוף מה שרציתי להדגיש - עניין ה"פגיעה בזכרו של רבין". את הרצח אני זוכר דווקא טוב מאוד (למרות שהייתי בכיתה ד). דעתי על הרצח לא השתנתה מאז - פוליטיקה לא עושים בכדורי אקדח. הבעיה היא שהעצרת כלל לא מתמקדת ברצח, היא מתמקדת בנרצח (תוך השמטה של כל הפרטים הלא נוחים) ובמדיניותו (כאילו הרצח נתן לה משנה תוקף). מבחינתי, רבין היא איש דגול מצד אחד, אבל מצד שני הוא היה עיוור למציאות, עד שזו באה וטפחה על פנינו (בעיקר לאחר מותו) ושילמנו באלפי הרוגים. זו האמת היחידה שאני מכיר, ועליה לא שמעתי אף מילה בעצרות הללו - כאילו שאין בין זאת לבין רבין שום קשר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אתה מזכיר לי את הגזען המצוי שטוען שהוא לא גזען כי יש לו חברים יהודים. :lol:.. בכובע אחד אתה טוען שיש להוקיע את רצח רבין אך בכובע השני שלך אתה מקבל בהבנה את הרצח, בעיקר בגלל שהמעשים שלו לא היו לרוחך. האמת היא שבדיוק בשביל אנשים כמוך מיועדת העצרת לזכר רבין וטענתך שמדובר בקרקס היא נסיון להתחמק מחשבון נפש בנוגע לרצח למרות שאנחנו באווירה של רצח פווליטי נוסף. אין לי שום רצון בהתנצלות שלך כי ממילא לא תתכוון אליה ותעדיף כרגיל לטמון את הראש בחול ולחשוב שרוצחים פוליטיים מגיעים מקבוצות שוליים (יגאל עמיר מוכיח שזה לא כך והרצח בוצע בידיעה שיש לו לא מעט תומכים כמו נבחרי ציבור ואנשי דת שהוציאו דין רודף על רבין).

דרך אגב, העצרת לזכר רבין נושאת גוון שמאלני בעיקר בגלל שתנועות ימין סירבו מסרבות להשתתף בעצרת ומשאירות את השטח פנוי לתנועה כמו שלום עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממש קומדיה מה שהולך פה.

הדבר היחידי שהשמאל "עשה" זה לשטוף לימנים את השכל בזה שרבין היה שמאלן מסכן סטייל אורי אבנרי.

ממשלת העבודה בזמן רבין הייתה הרבה יותר ימינה ממשלת הליכוד היום, ורבין עם מדיניות "הלשבור להם את הרגליים" וירושליים תעלה על הפרק על גופתי המתה שלו ממש אבל ממש לא היה האיש שהימין מוכן לשרוף אותו והשמאל מהלל אותו.

כל הסכמי "השלום" שכללו בין השאר וויתורים על פני שטח היו של מפלגות\אנשים "ימניים" במהותם. בין אם זה פינוי סיני(פעמיים), הנסיגה מעזה אחרי 56, ההתנתקות, ושאר הירקות.

ממשלות השמאל נתנו לנו את מדיניות החיסולים, הפעלת המגנונים המסכלים של השב"כ בגדה, פעולות בלבנון כמו דין וחשבון, וענבי זעם...

כל אלה שצועקים סיסמאות על הסכמי אוסלו גם מהימין וגם מהשמאל צריכים פעם אחת לקרוא אותם, ולהבין בכלל מה הלך בהם...

הסכמי אוסלו דגלו בדברי דיי "בסיסיים" היום:

הכרה באש"ף ופתיחת ערוצים דיפלומטיים לסיום הסכסוך.

הכרת אש"ף בהחלטת האו"ם 242 ו-338 תוך הכרה בגבולות וריבונותה של על ירושליים.

חלוקת השטחים ל-ABC המוכרים לנו היום, תוך שמירה על גושי ההתיישבויות ובקעת היירדן בריבונות ישראלית מלאה.

בהחלט צעדים איומים שבוצעו ע"י בוגד שמאלני שלא הניף ולו אצבע למען המדינה...

ד"א מי שחתם על הסכמי הנסיגה(הסכם וואי) על פי התוואי של אוסלו רק עם התקפלות מוחלטת של מכל עמדותיו כמעט של רבין הוא נתניהו...

הפלת ממשלת הליכוד בזמנו בעקבות הסכם וואי היא זאת שהובילה בסופו של דבר לאינטיפדת אל אקצה, לא רבין, ובטח שלא ברק.

אש"ף ראה שישראל מתקפלת ונשברת גם עם הסכם וגם בלעדיו, ולא הייתה לו שום סיבה להתמיד בדרכים דיפלומטיות עם תוך איבוד של תמיכה מגופים רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכובע אחד אתה טוען שיש להוקיע את רצח רבין אך בכובע השני שלך אתה מקבל בהבנה את הרצח

איפה לכל הרוחות נאמר שאני מקבל בהבנה את הרצח? אמרתי שרבין נרצח עקב מעשים ולא דעות, לא אמרתי שהמעשים מצדיקים רצח.

האמת היא שבדיוק בשביל אנשים כמוך מיועדת העצרת לזכר רבין וטענתך שמדובר בקרקס היא נסיון להתחמק מחשבון נפש בנוגע לרצח למרות שאנחנו באווירה של רצח פווליטי נוסף.

יחד עם הנאמר בסעיף הראשון, אני שולל מכל את העמדה הזאת של "אנשים כמוך". ובעניין של רצח פוליטי נוסף - אלא אם אתה יוצא מנקודת הנחה לפיה רק אדם ימני יכול לרצוח על רקע פוליטי, הייתי מציע שדווקא כן תעבור על הקישורים בקישור בהודעתי הקודמת. כשמפמפמים לציבור יומם ולילה את המנטרה "אתה מסכן? ביבי אשם בזה" ומציבים עבורו גליוטינה בשדרות רוטשילד (תוך קריאה להחלפת שלטון בדרך לא בהכרח דמוקרטית), אני מגיע למסקנה שאולי הימין למד לקח ואולי לא, אבל הדבר היחיד שהשמאל למד הוא ש"אנחנו לנצח הקורבן והסתה תמיד באה מימין".

אה, וגם מצטער להודיע לך, אבל "דין רודף" לא עושה לי את זה. לצפות ממני התנצלות גם על זה זה כמו שאני אצפה מאיש שמאל מתון (ממך?) להתנצל על זריקת האבנים על החיילים בבלעין או השתתפותם של שמאלנים קיצוניים מסויימים במשט המרמרה.

דרך אגב, העצרת לזכר רבין נושאת גוון שמאלני בעיקר בגלל שתנועות ימין סירבו מסרבות להשתתף בעצרת ומשאירות את השטח פנוי לתנועה כמו שלום עכשיו.

הימין מדיר רגליו מהעצרת משתי סיבות: הראשונה היא שהעצרת הפכה מ"עצרת לזכר רבין" ל"עצרת להילול מדיניות שמאל" (ועוד קיצונית בהרבה מזו של רבין עצמו, כמו שדובי כאן הזכיר), ועל זאת עיקר טענתי - והשניה היא שהשמאל רואה בימין לא רק אשם קולקטיבי (וכך גם אתה), אלא שהוא מצפה מה"ימין" ללמוד לקחים שהוא עצמו פטור מהם. בגלל הסיבות הללו לא תראה אנשים כמוני בעצרת, למרות שגם אני מגנה את הרצח מכל וכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

* מדברייך נרמז שהרצח של ראש ממשלה הוא סתם עוד רצח אך אם אין זה נכון, אני לוקח את דבריי בחזרה.

* ברור לי שאנשי שמאל או אנרכיסטים יכולים לרצוח על רקע פוליטי אך ההבדל הוא שבצד הימני של המפה הפוליטית נמצאים כמה פנאטיים דתיים עם בעיה קשה בתפיסת המציאות ומחשבה שנסיונות שלום או ויתור על שטחים מצדיק פעולה אלימה (ראה פעולות תג מחיר, המחתרת היהודית בבת עין). וזה לא בעצם לא משנה לי מהי התפיסה הפוליטית של אותו עבריין אלא חוסר המוסר שלו והיכולת לקבל פידבק חיובי עבור הפעולות האלימות שלו (ראה האנרכיסטים שזורקים אבנים על חיילים או תומכי ברוך גולדשטיין).

הנקודה היא שאלימות היא לא כלי לשינוי פוליטי ולא משנה באיזה צד אתה נמצא. וגם לא מעניין אותי מי עושה יותר פעולות אלימות אלא מפריע לי חוסר היכולת להתמודד עם גילויי האלימות - כמעט ואין רבנים שמגנים את פעולות תג מחיר וכעמט שאין פוליטקאים שמוכנים להתמודד עם ההסתה שקיימת בישיבות קיצוניות.

* אין צורך בהתנצלות של כל אנשי הימין על הרצח אך כן ראוי שינסו להגיע לעצרת ולהפוך אותה לעצרת לזכרו של ראש הממשלה שנרצח ושמורשת רבין תישמר עבור מקרים אחרים. הבעיה היא שהעצרת השנה כמעט ולא התקיימה אך אף עמותה ימנית לא שקלה לקיים טקס אלטרנטיבי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תמיד מחייך - אתה מציין זאת שוב ושוב, אך כמדומני אתה טועה:

יום הזיכרון הוא לרצח רבין, ולא ליצחק רבין האיש.

אני באמת לא רואה סיבה מיוחדת "לזכור את רבין האיש ופועלו", בדיוק כפי שאין ימי רשמיים לא לגנדי, לא לבגין ולא לבן גוריון.

יום הזיכרון הוא לרצח הפוליטי ולמשמעויות הנגזרות מכך שניתן "לנצח" בזירה הפוליטית בעזרת אלימות. היום הפך, בין אם באשמת השלטון/ארגוני השמאל/ארגוני הימין, ליום שבו מהללים את האידיאולוגיה והפעולות של רבין וממשלתו. זה דבר בלתי מתקבל על הדעת מבחינה פוליטית - ואומר את זה אדם שמסכים עם רוב הדעות המיוצגות על ידי רבין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...