ביקורת - Logitech WAVE Keyboard - ביקורות ומדריכי גולשים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת - Logitech WAVE Keyboard

HilaX3

Recommended Posts

מקלדות אלחוטיות, מקלדות לגיימרים, מקלדות לאנשי עסקים, מקלדות מלאות ומקלדות מסיליקון; לא חסרות סוגי מקלדות, וכיום ישנם אלפי מקלדות מעוצבות כל אחת בדרכים שונות, חלקן מציעות שימוש בסיסי וחלקן אף באות עם מקשים מיוחדים. אך חלק מן המקלדות מאכזבות, וישנן כאלו שמפתיעות.

אני יכולה לאמר על עצמי שניסיתי לא מעט מקלדות של לא מעט חברות, והרכישה האחרונה שלי היא מקלדת המיועדת להיות נוחה מבית LOGITECH. מקלדת המגיעה בחבילה של מקלדת+עכבר.

לפני שקניתי אותה ראיתי עליה לא מעט מעט סרטונים, קראתי ביקורות וראיתי .

אבל החלטתי לעשות ביקורת של עצמי. להביא את דעתי על המקלדת והעכבר הנ"ל.

והמקלדת?

מקלדת הWAVE מבית .

Logitech WAVE Keyboard

הקדמה

מקלדת הWAVE היא מקלדת המציעה שימוש נוח וצורה מיוחדת המקלה על המשתמש.

מחירי הסט המלא נעים בין 290~400 ש"ח, וכוללים את מקלדת הWAVE ועכבר הLX8.

ישנו דגם יקר יותר של המקלדת המגיע עם עכבר מיוחד, מחיר המקלדת הזו הוא 800 ש"ח.

מה שאני אסקור הוא מקלדת האלחוטי הפשוטה.

חשוב לציין שבגדם היקר יותר העכבר הוא זה שמעלה את המחיר, והמקלדת נשארת אותה המקלדת.

הקופסא ומה בתוכה

כשהגיעה החבילה התרשמתי לטובה. קופסאת המקלדת אינה דקה וקטנה, אלה מרשימה. המקלדת ארוזה היטב בקופסא שמציגה את תכונותייה המיוחדות של המקלדת ואף מציגה את המקלדת, עטופה בפלסטיק מיוחד המונע אבק ושריטות. את העכבר הם מציגים בתמונה מיוחדת וגם הוא, יחד עם תכונותיו.

THEBOX.jpg

אני יכולה לאמר שמקלדות אחרות שקניתי, רובן זולות, הגיעו בקופסא דקה, המציגה תמונה יחידה של המקלדת, אזהרות וכמובן את שם החברה.

מקלדת הWAVE הפתיעה אותי לטובה עד כה.

מה בקופסא

מקלדת הWAVE מכילה:

• 4 בטריות AA, 2 לעכבר ו-2 למקלדת.
  • מדריך למשתמש.
  • דיסק התקנה המכיל דרייבר למחשב.
  • עכבר .
  • חיבור USB למחשב המשמש כחיבור של הרסיבר.
  • רסיבר.
  • מקלדת הWAVE.

unbox.jpg

לאחר שהכנסתי את הבטריות למקלדת ולעכבר בצורה פשוטה ולא מסובכת, חיברתי את הרסיבר למחשב. הרסיבר נקלט מיד במערכת ההפעלה WINDOWS 7 לאחר התקנה פשוטה.

הדרייבר

את דיסק ההתקנה היה פשוט מאוד להתקין, התקנה פשוטה וקלילה ואינה מקשה על המשתמש.

תוכנה זו מאפשרת למשתמש בעצם לשלוט על המקלדת והעכבר, באמצעות ממש פשוט וידידותי למשתמש.

הממשק בודק עדכונים כל כמה זמן ושומר על הדרייבר מעודכן.

ae93520a.jpg

הממשק מחולק לקטגוריית העכבר וקטגוריית המקלדת, המאפשרת שימוש נוח.

עכשיו, לאחר שסקרנו את מה שבקופסא, הגיע הזמן לבדוק את המקלדת והעכבר, והאם הם באמת עומדים במה שלוג'יטק הבטיחה.

העכבר

העכבר המגיע עם המקלדת הוא עכבר Logitech LX8 Cordless Laser Mouse.

MOUSE.jpg

תכונותיו:

• מקשי קדימה-אחורה בצידי העכבר.
  • אפשרות ללחוץ לצדדים עם הגלגלת.
  • מנורה קטנה המעידה על מצב העכבר.
  • מעטפת גומי מיוחדת בצדדים.
  • מבנה נוח המתאים לכף היד.

את העכבר אני אישית אהבתי מאוד. כאשר עטפתי אותו בידי, הרגשתי מיד נוח עם העכבר, ולא כמו עכברים אחרים בסביבות אותו המחיר (העכבר מוצע למכירה לבד בסביבובת ה-120 ש"ח) שנאלצתי להתרגל אליהם.

מקשיו הצדדיים של העכבר שירתו אותי רבות במשחקים כגון COD.

מעטפת הגומי המיוחדת שלו, שמגיעה גם על המקלדת, מקלה על אצבעותיי ואף נעימה למגע.

אצבעותיי לא מחליקות מן העכבר כאשר הן שמנוניות ובואו נודה בזה, זה מוסיף למראה העכבר.

תגובותיו של העכבר מהירות ואינן נקטעות והשימוש בו נוח.

בדיקת ביצועים (לא ארחיב על קטע זה, כי כמובן, כל מטרת הביקורת זה על המקלדת ;) )

את העכבר לקחתי לבדיקת ביצועים. את הביצועים אחלק לשתיים ואפרט עליהם בקצרה.

אבדוק את העכבר כשימוש יום יומי ומשרדי ושימוש למטרת משחקים.

העכבר ביום יום וכשימוש משרדי :

השתמשתי בעכבר בגלישה באינטרנט, דפדוף בין ואף הכנת מצגות. שבהן העכבר שינה בהצלחה את גודלן של התמונות לדיוק שרציתי.

בפוטושופ העכבר עובד חלק, ומאפשר צביעה מדוייקת. וכך גם מעבר בין אתרים, הכנת עבודות לבית הספר הדורשות העתקת מידע מוויקפדיה (לפחות ככה אני עושה עבודות J ) עד המילה הרצויה.

בקיצור, שימוש העכבר באופן משרדי ויום יומי היא מאוד נוחה, אינה מעיקה על היד ובהחלט מהירה.

העכבר במשחקים :

המשחק שלקחתי לבדיקת העכבר הוא Call of Duty – Modren Warfare 2.

העכבר הוא כמובן אינו עכבר , ואיני מתכוונת להשוות אותו לעכברי גיימינג מקצועיים.

אך עליי לציין, שהוא בהחלט הפתיע לטובה במשחקים. תנועותיו מהירות וחלקות, ושני הכפתורים שבצידיו איפשרו לי לטעון במהירות.

קל לירות בו, וכמו שציינתי כבר, הוא אינו מעיק על היד, ולכן אפשר לשחק כמה שעות טובות בלי לעייף את היד. אך עכבר גיימינג מקצועי כמובן שעוקף אותו בביצועים, אך למשתמש שאינם רוצה להושיט את ידו עמוק לכיס, עכבר זה הוא בהחלט פשרה נוחה.

המקלדת

והגענו לחלק העיקרי בביקורת הזו, המקלדת.

מראה המקלדת מרשים. צורתה אינה פשוטה ומרובעת, אלא מעוקלת וחלקה.

המילה WAVE חרוטה בצורה עדינה וחלקה על גבי מקש הרווח.

KEYBOARD2.jpg

תכונות :

• מקשי מולטימדיה.
  • קיצורי דרך עם לוגו לשימוש נוח.
  • מקשי ZOOM.
  • משטח גומי מיוחד לידיים.
  • מקלדת מלאה, הוכללת מקשי NUM.
  • צורתה כצורת גל המקלה על השימוש.
  • ניתן לשנות את זווית המקלדת ל-4 מעלות ו-8 מעלות.
  • תדר מאובטח.
  • עד לכ2.4 GHZ תדר.

צורת המקלדת מוקדשת כולה לנוחות. מילת המפתח שלוג'יטק הדגישו במכירת המקלדת, הוא הנוחות.

מקשי הקיצורים, צורת הגל ומשטח הידיים המיוחד. כל אלה נועדו לנוחות המשתמש ולשעות שימוש ארוכות.

THECURLY.jpg

נוחות המקלדת

כשאני קראתי על המקלדת וראיתי סרטונים, מה שאני ראיתי היה מקלדת נוחה להפליא, מעוצבת בצורה מדהימה ובמחיר מגוחך. אמרתי לעצמי שאני חייבת להשיג אותה, ובהחלט, בשבוע הראשון, הייתי מאוהבת. אבל כמו בהרבה מן הקשרים, גיליתי שמושא אהבתי, אינו באמת מדהים.

מקשיה של המקלדת מעוצבים בצורת גל,

22749.png

לשם הענקת נוחות מירבית. תכוה זו, באמת מקלה עליי כאשר אני מקלידה, אך רק כאשר ידיי מונחות על המצע המיוחד מגומי, שגם הוא, עוצב בצורת גל לשם נוחות.

מקשי המקלדת גבוהים, ומרווחים, מה שמקשה עליי להקליד. המקשים הגבוהים מאיטים את קצת הקלדתי, ולפעמים נתקעים, מה שמאלץ אותי להקליד חזק יותר. הרווחים מאוד לא נוחים, ומעייפים את היד.

כל אלו, מאיטים את קצה ההקלדה, ומפחיתים בצורה ניכרת מן ההנאה מהנוחות שהWAVE מציעה.

לאחר שימוש ארוך במקלדת, אצבעותיי כואבות ומיאשות אותי מהמקלדת שכ"כ אהבתי.

הנוחות שלוג'יטק הבטיחה? נעלמה כליל עם עיצוב המקשים.

אך עליי לציין שקיצורי הדרך בהחלט נוחים, ומאפשרים לי לשמוע שירים גם בזמן משחק, שכן אני לא צריכה למזער את המשחק בשביל להעביר שיר.

המקלדת מציעה תדר של 2.4 GHZ, המאפשר גמישות עם מרחק המקלדת מן רסיבר.

חיסרון נוסף, שעצבן אותי רבות, הוא חיסון הנורה של הCaps Lock שבהחלט הופך את המעבר מעברית לאנגלית למגושם יותר.

שקטה?

לא. מקלדת הWAVE בהחלט לא שקטה. ניתן לשמוע כל הקלדה והקלדה, ואפילו שמנסים להקליד לאט, עדיין שומעים זאת חזק. היא לא נועדה לאנשים שמחפשים משהו שקט.

זווית

את מקלדת הWAVE ניתן להשים בשתי זוויות שונות. זווית של 4 מעלות וזווית של 8 מעלות.

9e37116c.jpg

ביצועים

כמו העכבר, את ביצועיי המקלדת אחלק ל-2. ביצועים בשימוש יום יומי – משרדי, ושימוש במשחקים.

שוב, איני משוואה בין הWAVE למקלדת מקצועית, אך גם מקלדות זולות נותנות מדימה מה של נוחות במשחקים.

שימוש יום יומי – משרדי:

במקלדת הWAVE אני משתמשת הרבה, כמובן. אני מתכתבת עם חברים במסנג'ר, גולשת באינטרנט, מגיבה בפורומים, עונה במשחקים, עושה עבודות בית ספר וביקורות.

ומקלדת הWAVE אינה מקלה עליי בכלל בהקלדה. קשה לי להקליד ומהירות ההקלדה שלי פוחתת. הצורך שלי להקליד חזק יותר מקשה על אצבעותיי, והרווחים לפעמים מבלבלים אותי ובעקבות כך אותיות מתהפכות לי.

שימוש המקלדת ביום יום, לפחות לי, אינו נוח בכלל. רק לזמנים קצרים.

שימוש במשחקים :

אציין שוב, איני משוואה בינה לבין מקלדות מקצועיות.

את המקלדת לקחתי לבדיקת ביצועים ב-2 משחקים.

1. COD – MW 2

כאשר רצים אלייך חמישה רוסים, ועלייך להגיב במהירות – לפחות מהירות מינימאלית – מקלדת הWAVE בהחלט תקשה עלייך.

הצורך להליד חזק על מקש ה-C הופך את היכולת להתכופף מהר למגושם. מהירות התגובה של המקלדת בסיסי, ואף יותר ממקלדת ממוצעת – כמו מקלדת של לפטופ – אך המקשים הגבוהים יאטו את תגובותייך ויהפכו אותן למסורבלות.

2. Just Cause 2.

גם במשחק זה נתקלתי בקושי עם המקלדת. ושוב, הכל סובב סביב מקשי המקלדת שאינם נוחים.

עליי לציין כי מקשי החיצים קלילים להקלדה, לעומת מקשי הW – S – D – A.

וכמו כן, מי שמכיר את המשחק, יודע שחלק מן השימוש הרב במשחק טמון במקלדת, ולא רק בעכבר, כמו בCOD.

חיי הסוללה

על קופסאת הלוג'יטק מאחור, ניתן לקרוא הודעה שמציינת:

כאשר הכנסתי את הבטריות והתחלתי להשתמש, הייתי בטוחה שלא אצטרך לדאוג לבטריות. שתהיה לי לפחות שנה שקטה עם המקלדת ולא אצטרך לרוץ ולמצוא בטריות חדשות.

אך כעבור חצי שנה, לאחר שמנורת הבטרייה הממוקמת תחת החיצים התריאה על בטרייה חלשה, נאלצתי לרוץ ולקנות בטריות חדשות.

לכל דבר יש אכזבות, ולWAVE יש הרבה מזה.

שלא תחשבו שיש לי משהו נגד לוג'יטק, להפך, זאת החברה האהובה עליי. יש ברשותי מוצרים נוספים שלהם ומהם אני נהנת מאוד. הייתה זאת פשוט הWAVE שאיכזבה אותי קשה. ועכשיו, לפני הסיכום, מה לוג'יטק טענה שמגיע במקלדת הזו, ומה היה בכלל הגזמה לטעמי פרסום.

• חיי .
  • עד 15 חודשים, "המקלדת והעכבר כ"כ חוסכי אנרגיה שאתה עלול בכלל לשכוח שהם משתמשים בבטריות."
    זה מה שלוג'יטק שיערה שבערך העכבר והמקלדת יחזיקו, אך אחרי 3 חודשים עם העכבר, וחצי שנה עם המקלדת, נאלצתי כבר לרוץ ולחפש בטריות חדשות. אורך הסוללה האלו אינם אפילו חצי ממה שלוג'יטק שיערה.
    לוג'טק שיערו שהסוללות המגיעות עם הסט יחזיקו 15 חודשים למקלדת ו-6 לעכבר.
  • נוחות מריבית.
  • כפי שכבר קראתם, הנוחות של העכבר עומדת בהחלט בהטחתה, והעכבר לא איכזב אותי בכלל. אך נוחות המקלדת הייתה מאוד מאכזבת.
  • תדר גמיש.
  • על זה ניתן לחלוק הרבה. חלק מן הזמנים אני מקבלת תדר יציב, והמקלדת והעכבר יחדיו בהחלט מתפקדים בצורה נוחה שמאפשרת לי לשבת איך שאני רוצה ליד המחשב, או אפילו על המיט השלי. אבל כאשר ישנו מכשול קטן העומד מול הרסיבר, נראה כאילו המקלדת איבדה את המוח. חלק מהאותיות לא מתקבלות, העכבר זז מרצונו לפעמים.
    אבל ניתן לחלוק על זה כמובן מהסיבה הפשוטה - לא אמורים להיות מכשולים מול הרסיבר. למרות שהייתי מצפה לטיפה יותר כאשר הרסיבר מעט עקום והתגובה קטועה.
  • מיני רסיבר.
  • הרסיבר אינו בלתי נראה, אם זה מה שאתם מחפשים. אך הוא לא מפלצתי. הוא בגודל בינוני, ולמשתמשים שולחניים הוא לא אמור בכלל להפריע. מניחם אותו בפינה (הוא מגיע עם כבל USB ארוך כך שזה דיי גמיש) והכל נהדר.
    לבעלי הלפטופים, זה יכול להיות סיפור אחר. ניתן לחבר את הרסיבר ישירות למחשב ולא לכניסת הUSB שהוא מגיע איתו וגודלו כדיסק און קי.
    לא אמורים להפריע לאנשים שלא מתפרעים איתו.
    לסיכום
    יתרונות -
    - המקלדת מעוצבת בצורה נוחה לידיים.
    - המקלדת יפה. אין מה לעשות.
    - העכבר מאוד נוח.
    - תדר גמיש.
    - מקשי קיצור נוחים לשימוש.
    - דרייבר קל להתקנה.
    - עיצוב חזק. אינה מאבדת מקשים בנפילה.
    חסרונות -
    - אינה מתאימה לגיימרים.
    - שימוש ממושך מכאיב באצבעות.
    - חיי סוללה קצרים.
    - צריך כוח ללחוץ על המקשים.
    - מקשים גבוהים מידי.
    לסיכום, המקלדת אינה שווה את המחיר שלה. היא אינה נועדה לגיימרים ואינה עומדת בהרבה ממה שמצופה. במחיר של 300 ש"ח למקלדת ועכבר, הייתי אומרת לכם לחגוג במסעדה עם 200 ולקנות איזה מקלדת עלובה ב-100.
    אך עם זאת , זאת בהחלט מקלדת עמידה, ויפה שיכולה להשתלב נהדר עם ציוד היקפי שחור.
    מהירות התגובה סבירה לאלו בעלי האצבעות החזקות ומשטח הגומי המיוחד בהחלט מקל על היד.
    העכבר ממש נחמד, ויכול למלא את יעודו בקלות. ניתן לקנות אותו בנפרד.
    אלו המחפשים ריגוש במשחקים, ולא רוצים לדאוג להקלדה שלהם או למהירות התגובה שלהם במשחקים, לא הייתי ממליצה.
    אבל אם בכל זאת אתם יכולים להרשות לעצמכם ורוצים משהו יפה על השולחן, מקלדת הWAVE יכולה לעמוד בזה.
    *הביקורת הינה אישית, ולא באה לסטור דעות של אנשים אחרים. בחירתכם אם לקבל דעה זו או לא.
    האם היא נראת נחמד בחדר? תסתכלו איך היא נראת אצלי, ותשפטו -
    http://i306.photobucket.com/albums/nn272/DarkYokoX3/IMG_0388.jpg
    מקווה שעזרתי :)
    הודעה : הביקורת משתנה לא מבחינת התוכן, אלה יותר הניסוח. דעתי על המקלדת לא תשתנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכללי זה בהחלט סט מעולה, אבל אני יודעת שלי יש בעיות להקליד עם המקלדת.

אולי יש הבדל בין ידיי גבר לידיי אישה, אבל אני חושבת שזה מגוחך. גם גבר ישים לב לקושי קטן בהקלדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקלדת בבעלותי כבר כשנה.

הקטע עם הסוללה זה באג, הסוללות אצלי ממש ישנות ופעם בחודש הנורה של הסוללה נדלקת ואז מפספסים כמה הקשות, משום מה זה נעלם לאחר מכן... (כאמור באג) - הדרייבר עצמו מתיימר לבדוק את מצב הסוללה והוא אומר שהסוללות בסדר (בדקתי במולטימטר, אכן מראה על 1.5V על כל סוללה כלומר הן עומדות למות).

ככל הנראה מדובר בעניין של בדיקה לא טובה של מצב הסוללה (כאשר המקלדת מסוגלת לתפקד עם פחות מ-3V אך היא מתחילה להתריע לפני).

רק הערה קטנה, למי שקונה את המקלדת בנפרד, מקבל Unifying receiver שהוא מקלט קטן (שמתאים ללפטופים) ומסוגל לחבר גם עכברים רבים מתוצרת Logitech כדוגמת M705 שגם בבעלותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הקטע עם הסוללה זה באג, הסוללות אצלי ממש ישנות ופעם בחודש הנורה של הסוללה נדלקת ואז מפספסים כמה הקשות, משום מה זה נעלם לאחר מכן... (כאמור באג) - הדרייבר עצמו מתיימר לבדוק את מצב הסוללה והוא אומר שהסוללות בסדר (בדקתי במולטימטר, אכן מראה על 1.5V על כל כלומר הן עומדות למות).

ככל הנראה מדובר בעניין של בדיקה לא טובה של מצב הסוללה (כאשר המקלדת מסוגלת לתפקד עם פחות מ-3V אך היא מתחילה להתריע לפני).

רוב ההודעות שאין בטרייה הגיעו לי דווקא מהדרייבר, ולא דווקא מהסוללות עצמן. אערוך בקרוב את הביקורת שתהיה יותר מסודרת ותכלול באמת הכל.

אבל Buttom line, המקלדת איכזבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חרא של מקלדת. קראתי עליה המון ביקורות טובות וקניתי אותה בBLACK FRIDAY הקודם, אחת הקניות הגרועות שעשיתי. לוג'יטק יכולה ליחצ"ן את צורת המקלדת המדהימה עד מחר אבל המקשים שלה לא שווים כלום. אין לי כולת לתאר עד כמה הם נתקעים ומציקים. ממליץ בחום רב להתרחק ממנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וזאת בדיוק הסיבה למה בכלל טרחתי לעשות ביקורת שלמה על המקלדת הזו. בגלל כל הסרטונים, הביקורות שרק מפארים אותה, כשבתאלכס, היא מכאיבה לאצבעות והמקשים רק מציקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שזה סובייקטיבי, כי המקלדת לא מציקה והמקשים לא מכאיבים (לי).

לכן הדבר הראשון, או האחרון, שאמרתי, זה ש/זאת דעתי האישית. שוב, אפשר להתחשב במשתנים של חוזק האצבעות. זה כמו הטענה של "מקשי האייפון קטנים מידי". תלוי למי, לא כך?

וחוץ מהקושי להקליד, המקלדת מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, ביקורת מושקעת ביותר :xyxthumbs: אדרבה, מצפים גם לביקורת חיובית על המקלדות היותר טובות

בקרוב. =] למרות שיש מליוני סיקורים למקלדות מקצועיות וכול', אני יותר מעדיפה לסקר את המקלדות של מעמד הבייניים, היותר פשוטות שלא צריך לחפור בכיס עמוק. או לאמא..

אני מתכננת להחליף מקלדת, אם לא יהיה לה כבר ביקורת עד אז, אז אעלה סיקור עליה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קניתי את ה-wave בגרסה החוטית שלה לפני די הרבה זמן, בהתחלה הייתה מאוד נוחה ולא היו טענות, רק שבחים.

הבעיה היא שמקשים התחילו להתקע ולזייף לאחר משך זמן קצר יחסית ולבסוף המקלדת הפכה ללא שימושית לחלטין והוחלפה במקלדת בסיסית של . אלא אם הוחלף התכנון הבסיסי של המקשים - המקלדת לא מומלצת מבחינתי על כל גרסאותיה.

למרבה הצער זאת לא הפעם הראשונה שמוצר של לוג'יטק מאכזב אותי מבחינת אמינות - קדם לזה עכבר LX7 שהתחיל מעולה ומהר מאוד התחיל לעשות בעיות עד שהפך ללא שמיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...