מחשב נייד תחליף Desktop לעבודה משרדית העדפה ל-SSD בתקציב של כ-6,000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד תחליף Desktop לעבודה משרדית העדפה ל-SSD בתקציב של כ-6,000 ש"ח

About:blank

Recommended Posts

שלום לכל חברי הפורום,

אני מנסה לעזור לחבר לבחור מחשב נייד. ידיעותיי בתחום הניידים כמכלול הן לא גבוהות במיוחד ולכן אשמח מאוד לעזרה.

אני לא ממש יודע אם דרישות שתארתי בכותרת ולהלן תואמות לתקציב. אם הן מוגזמות אודה אם תכוונו אותי לכיוון תקציב ריאלי יותר או לחלופין למה כן ניתן להשיג בתקציב הזה.

מטרות המחשב? לדוגמה: עבודות משרדיות (אינטרנט ואופיס), משחקים (קלים או כבדים?), צפיה בסרטים, עריכה גרפית (דו מימדית, סרטים, או תלת מימד?)

עבודה משרדית וניגון מדיה. בעבודה משרדית הכוונה לגלישה ברשת, דוא"ל ועבודה עם תוכנות בורסאיות שלא זקוקות לכוח עיבוד רב, אבל כן לכמות זכרון יחסית גדולה, כך לדבריי החבר, אני מניח ש-4GB יספיקו, אבל אם יש דגם מחשב עם קצת יותר (6GB-8GB) באותו סדר גודל של מחיר סופי, אשמח לדעת.

גודל המסך?

המחשב מיועד להוות תחליף Desktop ואחת הדרישות היא מסך 17" ומעלה.

משקל רצוי?

המחשב ינוייד בעיקר בתוך הבית כך שהמשקל לא משנה.

האם נדרש זמן סוללה ארוך (מומלץ להגדיר מהו זמן סוללה ארוך לטעמכם)?

לא, רוב הזמן יהיה כנראה מחובר לחשמל. בפעמים הבודדות שבהן לא, אני מניח שהשימוש בו לא יעלה על שעה רצוף.

האם יש צורך ביציאות מיוחדות? (ESATA, וכו)

לא כל כך. USB בעקרון מספיק, אבל יהיה נחמד אם תהיה יציאת למקרה שירצה לחבר לטלוויזיה או משהו.

בלוטות?

עדיף שיהיה.

גודל מינימלי של כונן קשיח?

בעקרון אחד הדברים שאותו חבר רגיש אליהם הם זמני טעינה, לכן רצוי כונן שלא יהיה "איטי" מדי כפי שהיה לפחות פעם במחשבים ניידים עם כונני 2.5" ב-5,400 סל"ד. כרגע אפילו הייתי מבקש לבדוק אפשרות ל- (של 40-60GB). בעקרון המחשב לא מיועד לאחסון מדיה ולכן לאו דווקא צריך נפח גדול. האידאל היה אם הייתה אפשרות להתחיל עם ואז להוסיף כונן קשיח במקביל (או להפך) במידת הצורך, כלומר שני חיבורי SATA. אם אין מחשבים ניידים שמגיעים עם אלא צריך לרכוש בנפרד אז אני מניח שנפח של 500GB (או כל נפח שנחשב היום סטנדרטי או המשתלם ביותר בתחום הניידים) יהיה די והותר, רק שוב, אם אפשר כונן יחסית "מהיר", אם יש כזה.

כונן CD/DVD? צורב?

כן. אבל לא חובה אם זה מסבך את העניינים מכל בחינה שהיא.

כונן Bluray?

לא.

האם נדרשת אחריות בינלאומית ?

לא.

האם בתקציב צריך להיכנס רישיון למערכת הפעלה?

כן, רצוי.

האם יש לכם העדפה לחברה כלשהי?

לא.

עוד מספר הערות:

חשובה איכות בנייה טובה. לא חייבים מחשב עמיד במיוחד (לא יטולטל הרבה מחוץ לבית) אבל כן כזה שמרגיש סביר ולא כבנוי מפלסטיק זול.

לגבי מעבד, רצוי מעבד SB.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה ניידים שיתאימו לדרישה של מסך גדול ואיכות בניה עסקית, מאחר ולרוב דגמים עסקיים הם בגדלים "סטנדרטיים יותר" של עד 15 אינצ'.

מומלץ לבדוק אם יש אפשרות להזמין את הנייד מחו"ל - מאחר וזה פותח אפשרות לבדוק אופציות נוספות.

בארץ לדעתי קיימות 2 אופציות לדרישה:

- דל Vostro 3750 במפרט חזק יחסית - http://www.pc365.co.il/product.aspx?p_id=17955

לא מובן לי למה אין מפרט חלש יותר במחיר זול יותר, אבל נכון לרגע זה מדובר באופציה ה"זולה" ביותר לדרישה שלך.

- HP ProBook 4730s i5-2430 יעלה מחיר דומה מאוד לדל ויגיע עם מפרט קצת פחות חזק (ועדיין מספיק מאוד לדרישה)

http://www.winprice.co.il/Product.asp?Pid=A1D66EA&Cat2Cat1ID=17&Cat2ID=0&aff=Zap〈=he

במסגרת התקציב שנשאר, ניתן להרחיב את הזכרון לשני המחשבים ל-8 ג'יגה ולהוסיף כונן במקום הכונן האופטי הקיים

או להחליף את הכונן הפנימי ל- ולהשתמש במארז חיצוני לכונן הקיים בחיבור USB3 או eSata.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה.

אני מבין את מה שאתה אומר לגבי איכות הבנייה, זה הגיוני, אני אסביר את זה ולא מאמין שתהיה בעיה.

אני אברר לגבי האפשרות של קנייה מחו"ל, אם כי אני לא חושב שבמקרה הזה זאת אפשרות.

אני אעבור גם על המפרטים יותר לעומק ואחזור להתייעץ במידת הצורך.

אני מבין שאין היום שמגיע ישירות עם SSD? אני שואל מכיוון שזה היה חוסך "התעסקות" עם פירוק והרכבת רכיבים (שייתכן שמפרה אחריות?) שאיתה הוא פחות מרגיש נוח.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מקיר מה התהליך של שדרוג כונן במסגרת האחריות ל-, אבל התהליך קיים לדעתי (לפחות בהזמנה מחו"ל)

קנייה של כונן נפרד אינה פוגעת באחריות הכוללת על המוצר, אלא רק אינה חלה על הכונן הנפרד אותו רכשת

בכל מקרה של תקלה, תמיד יש את האפשרות להרכיב חזרה את הכונן המקורי וכך להגיע למצבו המקורי של המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה רבה.

אני כרגע מנסה להסביר כמה דברים ולהוריד בכלל את הרעיון של (שלדעתי הוא ממש לא זקוק לו, רק חושב שהוא צריך, אבל זה כבר סיפור אחר), אז ככה שאין אחד כזה "מובנה" רק עוזר כי אחרי שייקבל את המחשב כנראה שיבין שיכול להסתדר בלי, ואם לא, תמיד אפשר להוסיף. אני גם שמח שזה לא מפר אחריות.

אין לי ניסיון בפירוק והרכבה של ניידים אז יש לי שאלה קצת בסיסית. בהנחה שרוצים להחליף את הכונן הקשיח/אופטי ב-, האם מדובר בתהליך פשוט יחסית? כלומר, פירוק בורג או מספר ברגים לצורך גישה לתא האחסון או שמדובר על פירוק מורכב יותר? אני מקווה שזה לא יותר מסובך מהוספת/החלפת במחשב שעם זה דווקא יש לי ניסיון וזה תהליך פשוט כמו זה שתארתי.

מכיוון, כמו שציינת, שהחומרה בשני המחשבים שעליהם המלצת מספיקה ולכן לא מהווה גורם מכריע, האם לדעתך יש עדיפות לאחד מהם על-פני האחר מכל סיבה שהיא? אני שואל מכיוון שעברתי על המפרטים (גודל, משקל, כמות חיבורים), אם כי די ברפרוף יש לומר, והם נראים לי כמעט זהים לגמרי.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדרות הנוכחיות לדעתי מדובר בהחלפה פשוטה יחסית. פירוק 4 ברגים ומכסה מיוחד בתחתית הנייד, וגישה ישירה לפירוק הדיסק.

לא לא דומה למצב לפני שנה-שנתיים בו היה צורך לפרק את המקלדת לצורך הזה.

יחסית מדובר בתהליך לא קשה ומורכב, אבל דורש קצת התעסקות עם ברגים.

אני לא יכול לתת חוות דעת על ה-4730 כי אני לא מכיר אותו. הדל מחשב סביר מאוד מניסיון קצר על דגם ה-15 אינצ' המקביל.

תקרא קצת ביקורות על שניהם, ותנסה לראות אותם בחנות (אפילו את דגמי ה-15 אינצ' המקבילים, במידה וה-17 לא מוצגים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יחסית מדובר בתהליך לא קשה ומורכב, אבל דורש קצת התעסקות עם ברגים.

עם זה אין בעיה, אפילו אם זה טיפה יותר מורכב מזה. באמת התכוונתי למצב שבו לא צריך לפרק את המקלדת ו/או הלחמות מסוימות כדי לבצע את הפעולה.

באתר של דל בכל אופן, אופציית ה-SSD נמצאת כמעט (אם לא בכל) דגמי הניידים.

אבל לא בארץ כנראה, אבל אני אברר את זה.

למה שחבר שלך לא ימצא נייד חזק מודרני ויראה אם מספיק לו לפטופ ללא כונן SSD?

זה בטוח יספיק לו, בגלל זה העובדה שאין SSD "מובנה" היא לא רעה בכלל. אני די בטוח שאחרי שהוא יקבל את המחשב שלו ויתחיל לעבוד הוא ישכח מכל עניין ה-SSD. ואם לא, אז תמיד אפשר להוסיף. עדיף להוסיף כשצריך באמת מאשר להוסיף מראש דברים "מיותרים". כרגע הוא עדיין מסתנוור מכל גימיק וכל דבר ורוצה בערך הכל (כולל מעבד i7 למרות שפועל כל הפעולות שהוא מבצע נהנות הרבה יותר מ-IPC מאשר מריבוי ליבות, שלהן הוא לא זקוק בכלל, כך שקניית i7 לא רק שלא תהיה קניית מעבד "חזק" יותר, אלא בדיוק להפך במקרה הזה). אני עדיין בשלב שאני מנסה להסביר לו שהוא לא פועל בצורה עניינית ומסתנוור מהתדמית של הדברים ולא מתייחס לתוכן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...