שאלה לגבי פקודה בלינוקס שלא עובדת - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי פקודה בלינוקס שלא עובדת

YoYo2506

Recommended Posts

תתכתוב burg (בלי אנטר) ותקיש Tab שתי פעמים. יש השלמה אוטומטית או רשימה של השלמות אפשריות ?

מה השגיאה המדויקת ? (תצלם מהמסך או משהוא)

כמו כן אתה כבר לא צריך את ההוראה של ה dd, אל תעשה אותו שוב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אני לא יכול לצלם מסך...זה מסך שחור של Unix אם אני עושה פרינט סקרין אין לי לאיפה להדביק את זה.

ההודעה שאני מקבל לאחר כתיבת הפקודה הזאת היא: burg-install: command not found.

מה זה? למה הוא אומר לי שהוא לא מוצא את הפקוצה לההתקין את הקובץ burg. בדרך כלל, שעשיתי את זה רק עם אחד בשלב הזה הייתי מקבל הודעה בסגנון installation completed.No errors או משהו בסגנון...

(אבל אז היו בעיות אחרות כמובן עם הפקודה של ה- mount) כאמור, השתמשתי באותה מערכת הפעלה ב-2 ה- כמו שהצעת...

תודה,

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי,

זו בדיוק אותה גרסה שבמדריך. זה מכשיר חדש כך שיצא לו רק גרסה אחת למערכת ההפעלה.

ניסיתי כמו שהצעת, grub במקום burg. קיבלתי

Installation finished. No error reported.

זו גם ההודעה שהייתי מקבל לפני שניסיתי את השיטה שלך עם 2 . זה אומר שההתקנה עברה בהצלחה.

השאלה היא האם לא יהיו לי עכשיו בעיות אחרות בגלל שזה grub ולא burg במיוחד עכשיו שאני ממשיך להתקין openELEC לפי המדריך הזה? מה ההבדל בינהם דרך אגב?

תודה,

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהפעלה של המחשב יש תוכנה קטנה שקוראת את מערכת ההפעלה מהדיסק לזיכרון ומריצה אותה. היא נקראת boot loader

יש כמה תוכנות כאלה שיכולות להריץ מערכות הפעלה שונות. למשל :

מה שמגיע אם וינדוס (NTLDR) : יכולה להפעיל את וינדוס

מה שמגיע אם רוב מערכות לינוקס היום (GRUB) : יכולה להריץ לינוקס, וינדוס, מערכות הפעלה אחרות

יש boot loader שנקרא BURG (אממ GRUB מהסוף להתחלה ?) שאני לא ממש מכיר, הוא מבוסס אל GRUB אז אני מנחש שהוא לא יותר מידי שונה מ GRUB

כדיי שה boot loader יעלה הוא אמור להיות מותקן להתחלה של הכונן, לפניי ההתחלה של המחיצה הראשונה

ההתקנה של ה boot loader נעשה ב 2 חלקים :

התקנת ה "מתקין" (לא ה boot loader עצמו) כמו כל תוכנה בתערכת ההפעלה (סתם קבצי תוכנה לתיקיות של המערכת)

הרצת ה "מתקין" כדיי שיכתוב את הקוד למקום המתאים בכונן

ה "מתקין" במקרה הזה כבר קיים במערכת ההפעלה שב . ההוראה grub-install מריצה אותו כדיי שיכתוב את הקוד להתחלה של הכונן (האחד שכתבת לו - sda)

אם הרצת את המתקין של grub והוא הצליח זה אומר שכרגע מותקן grub בכונן

אם ה grub מזהה את מערכת ההפעלה ומצליח לעלות אותה, זה אומר שהוא עושה את התפקיד שלו והוא לא משפיע אל מה שקורה אחריי שמערכת ההפעלה עלתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הייי,

טוב, כנראה הקדמתי לשמוח....עשיתי את זה עם ה-grab אבל עכשיו המערכת נכנסת ישר ל- Ultra OS ולא נותנת לי ישר על ההתחלה את המסך בחירה כפי שהיה במדריך ובפעמים הקודמות, שם יכולתי לבחור בין להיכנס ל- 7 או ל- Ultra OS או ל-XMBC.

יש לך עוד רעיון? לדעתי הקובץ burg ממש חשוב כי אחרי זה אני גם משנה אותו כשאני מתקין את ה-openELEC .

הצעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה grub עובד, הוא לא משפיע אל מה שתעשה בתוך ה Ultra

כשאתה ב UltraOS תבדוק אם יש לך קובץ /boot/grub/menu.lst

תבדוק שמוגדר שהוא מראה את התפריט לפחות כמה שניות כדיי שתוכל להיכנס

timeout  5
default 0
color light-blue/black light-cyan/blue

ותוסיף את החלק של וינדוס בסוף אחריי החלק של .Ultra בהגדרות של grub המחיצה הראשונה היא hd0,0 השניה hd0,1 וכו אז תכתוב בהתאמה את המחיצה של הוינדוס

# (1) Ultra OS
title Ultra OS
root (hd0,2)
kernel /boot/......
initrd /boot/.........

# (2) Windows
title Windows
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1

תשמור ותעשה ריסט, אם עדיין לא עובד תריץ grub-install /dev/sda מתוך ה Ultra ותעשה שוב ריסט

כשתתקין את המערכת האחרונה יתכן שהיא תמחוק את ה grub ותשים משהוא משלה וייתכן שה grub יישאר ללא שינוי, במקרה כזה ניתן להוסיף אליו ידנית את המערכת כמו שהוספנו את הוינדוס

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זהו...שאת כל מה שאתה אומר...יש לי ב- burg ...

תוכל להסתכל שוב במדריך? (שלחתי לך את פרטי ההתקשרות שלי בפרטי) תראה שם את ההגדרות הללו בדיוק רק ב- burg.

אני רואה שה-burg מעלה אצלי את התפריט בחירה הגרפי (כמו שאתה יכול לראות בתמונות שבמדריך)

תודה,

YoYo

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

הנושא של ה- burg וה- grub היה די מסובך לי בעיקר בגלל שהמדריך דיבר על הקובץ burg ועל שינויים שצריך לעשות בו בהמשך כדי שנעשה boot למחשב הוא יציג את מסך הבחירה עם האופציות הנכונות.

בכל מקרה, החלטתי לנסות לעשות הכול מההתחלה אבל עם כמה שינויים:

1) חילקתי למחיצות לפני שבכלל התחלתי להתקין משהו.

2) חילקתי רק ל-4 מחיצות (מחיצה ראשונה Win 7 שהיא גם הגדולה ביותר ומכילה מקום לשמור את המדיה שלי והיא מסוג NTFS, מחיצה שנייה ל- Ultra OS וזו מחיצה בגודל 8GB ומסוג ext2 בניגוד למדריך ששם היא היתה מסוג ext 4, מחיצות 3 (1GB) ו-4 (16GB) עבור ה- openELEC ושתיהן מסוג ext 3 ולא ext 4 כמו במדריך. שיניתי ל- ext 2 ו- ext 3 כי ראיתי את זה במדריך אחר ככה ולא בגלל שאני מבין מה באמת קורה שם.

3) עשיתי התקנה ל - 7 win בלי לחלק ל-2 מחיצות כמו שבדוגמא ואח"כ התקנתי את ה- Ultra OS ואת ה- openELEC .

עכשיו הפקודה "killall dhclient && mount -no remount,ro /" עבדה משום מה.

יש לי רק בעיה אחת שקשורה ל- Ultra OS ( איך לא...), לפעמים כשאני בוחר בתפריט להיכנס ל- Ultra OS הכול בסדר ועובד כמו שצריך, לפעמים המערכת עולה אבל בדף הבית אני לא רואה את הסרגל הצדדי והסגרל התחתון (ראה במדריך) ולפעמים אחרי שאני בוחר בתפריט להיכנס ל- Ultra OS, מופיעה לי תוך כדי העליה ההודעה "key process: press C to cancel...." אני בדרך כלל לא לוחץ C ונותן לזה להמשיך איזה דקה-שתיים ואז המערכת נכנסת. מה יכולה להיות הסיבה לבעיתיות המתוארת וכיצד אפשר לתקן את זה?

תודה מראש...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...