בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK - עמוד 7 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל שטפונות בתאילנד - עליית מחירים של HARD DISK

shus2000

כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?  

1605 הצבעות

1. 1. כדאי לרכוש דיסק קשיח חיצוני ולפרק או לקנות אתפנימיים במחירים מפתאיים?

• כן, משתלם מאוד
    • כן, זול יותר
    • אולי, שווה נסיון
    • לא, דיסקים איטיים יותר
    • לא, הפרשי מחירים לא שווים את סיכון אם אחריות

Recommended Posts

האם יש צפי לירידת מחירם של הדיסקים הקשיחים הנ"ל (WD),האם זה יקרה תוך חודש,חודשיים מהיום ו/או מתי ישובו מחירם להיות סבירים (עד 500ש"ח) - לפחות ברשתות הגדולות אייבורי וKSP?

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 144
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ע"פ WD, יקח להם מספר רבעונים רק לחזור לקצב הייצור הרגיל שלהם = לא ממש משאיר צפי לירידת מחירים בחודשים הקרובים.

גם הגיוני שכונני הSSD יעלו בגלל העליות המחירים של הHDD המכאני, שמתחיל לצמצם פערים ברמת המחיר לג'יגה + הSSD מציע ביצועים עדיפים לרוב - אבל זה רק השערה שלי ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האם יש צפי לירידת מחירם של הדיסקים הקשיחים הנ"ל (WD),האם זה יקרה תוך חודש,חודשיים מהיום ו/או מתי ישובו מחירם להיות סבירים (עד 500ש"ח) - לפחות ברשתות הגדולות אייבורי וKSP?

תודה רבה מאוד מראש :xyxthumbs: .

להפך, המחירים רק יעלו כנראה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא. הביקוש יורד בגלל המחיר לא בגלל שאין צורך.

בתקופה הקרובה המחירים ימשיכו לעלות משום שההיצע יורד.

לאורך זמן כאשר הזמינות של הקשיחים תחזור, המחירים יחזרו לערך הראלי שלהם, בערך כמו שהיה קודם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם המחירים הגבוהים כל יצרני ההרדיסקים מגבירים את היצור במפעלים שלהם.

בהתאם למחירים הגבוהים הדרישה יורדת.

זה רק עניין של זמן עד שהמחירים ירדו שוב.

המצב מסובך יותר. אין ממש "כל יצרני ההרדיסקים", אין כמעט יצרנים - 2.5 יצרנים כשאחד כמעט מושבת זה אומר שמה שנשאר הוא קרוב למונופול ומונופולים נוטים דווקא להקטין קצב ייצור בשביל להעלות מחירים (עד נקודה מסויימת כמובן). ברגע שהמצב חוזר להיות יותר תחרותי האפשרות הזאת של המונופול פוחתת או נעלמת. לגבי הביקוש, הוא דווקא זה שנשאר קבוע פחות או יותר במקרה הזה. ביקוש הוא תמיד תלוי מחיר, ביקוש משתנה הוא כלפי אותו מחיר - למשל: ב100 ש"ח אני קונה דיסק אחד לעומת ב100 ש"ח אני קונה שני דיסקים, זה שהמחיר עלה ובגלל זה אני קונה פחות לא אומר שהביקוש שלי השתנה.

אני מאמין שייקח קצת זמן לשקם את יכולות הייצור של WD ושאר התעשייה של הדיסקים שם. ייקח גם קצת זמן לחברות שנפגעו "לשקם" את ההפסדים והעלויות שלהן בעקבות ההצפות (אני מקווה שהביטוח שלהם יזרז את זה). רק לאחר מכן נחזור למצב של לפני חודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה שגם המשווקים, היבואנים והחנויות יורידו את המחירים בהדרגתיות. אני לא רואה כונן של 1TB יורד מ-650 ש"ח ל-250 ש"ח במכה.

אבל אתה כן רואה כונן של 1TB עולה מ-250 ש"ח ל-650 ש"ח במכה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל ספקולציות שמתבססות על קצת יותר מכלום. אם אני לא טועה ההצפות עדיין לא נגמרו מה שאומר שאפילו אין הערכת נזקים (מן הסתם צריך שיגמר הנזק לפני). כל הודעה שמוציאה WD לפני הערכת נזקים ובניית תוכנית שיקום בעקבות אותה הערכה היא בעצם שיווקית ונועדה להרגיע את השוק ממצב של פאניקה מוגזמת ומיותרת.

מעבר לזה אלו חוקי הכלכלה שיקבעו את המחיר, מצב השוק ומתי המצב יחזור לקדמותו. אין כאן לאפקט הפסיכולוגי יותר מדי מקום כי אלו נזקי טבע ומשוואות כלכליות. אותו סיפור כבר קרה בעבר עם שריפת ענק במפעלי (אם אני לא טועה אפילו פעמים). עד כמה שאני זוכר לשוק לקח יותר משנה ומשהו לחזור לקדמותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזוי שבדיוק לפני חודש קניתי 2 הארדיסקים של wd, מהסדרה blue cavier שהיום עולים 660 לאחד, אם רק ידעתי שהמחירים יקפצו פי 3 לפני :hat:

מעניין כמה זמן יקח להם לחזור למחירים נורמלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...