כיצד אפשר להתגבר על בעיית ההמרה הכפולה/משולשת של פייפאל וחברת האשראי כ.א.ל? - עמוד 4 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד אפשר להתגבר על בעיית ההמרה הכפולה/משולשת של פייפאל וחברת האשראי כ.א.ל?

ofirr

Recommended Posts

• תגובות 62
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אתה מכיר חברה כלשהי שלוקחת 2.5-3% עמלת המרה? אני לא.

זה לא עובד בצורה כזו

יש אוסף של עמלות שמצטברות לעמלה הכוללת.

לדוגמא יש המרה מ-$ לשקל אז בדרך כלל ממירים לפי העברות והמחאות גבוה אבל יש לקוחות שמקבלים הטבת שער

יש עמלות המרה שמורכבות מעמלה קבועה + אחוזים.

השער הגבוה מעל היציג + עמלת ההמרה הקבועה + העמלה באחוזים + עמלות שונות בהתאם לספר העמלות העבה של חברת האשראי/הבנק

מצטברות ל-2.5-3%. ככה זה עובד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי היום עם נציגים של חברות האשראי, להלן המידע וההצעות לחייל :

1. אמריקן אקספרס - עלות כרטיס AMEX BLUE (הזול מבין כולם) הינה כ15 ש"ח לחודש. עמלות כ0.5% .

2. לאומי קארד - עלות כרטיס FREE/מולטי עזריאלי - כ12 ש"ח לחודש. ניתן לקבל זיכוי עבור השנה הראשונה (לא מלהיב אותי). עמלה 0.75%.

3. כ.א.ל. - עלות כרטיס אפסית (כי אני לקוח דיסקונט). עלות עמלה 2.5%. לדעת הנציג הוא לא בטוח שאפשר לבחור באופציה השניה בpaypal שחברת האשראי תעשה את ההמרה כי לדעתו הבנק צריך להיות 'חשבון דולרי' אבל הוא אמר ששווה לנסות ולבדוק את זה .

ולגבי ההסבר שלו לעמלות - הוא טוען שpaypal עושים את ההמרה משקלים לדולרים ומחייבים את הבנק בדולרים, ואילו הבנק עושה את ההמרה ההפוכה מדולרים לשקלים ואז הוא הביא את הטיעון שהוא לא בטוח שהאופציה השניה תעבוד כי החשבון צריך להיות "חשבון דולרי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא עובד בצורה כזו

יש אוסף של עמלות שמצטברות לעמלה הכוללת.

לדוגמא יש המרה מ-$ לשקל אז בדרך כלל ממירים לפי העברות והמחאות גבוה אבל יש לקוחות שמקבלים הטבת שער

יש עמלות המרה שמורכבות מעמלה קבועה + אחוזים.

השער הגבוה מעל היציג + עמלת ההמרה הקבועה + העמלה באחוזים + עמלות שונות בהתאם לספר העמלות העבה של חברת האשראי/הבנק

התכוונתי בסך הכולל וזה עדיין לא מגיע למספרים הנ"ל. אני עם כרטיס סטודנט פשוט של לאומי משלם רק 0.5% עמלה וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דיברתי היום עם נציגים של חברות האשראי, להלן המידע וההצעות לחייל :

1. אמריקן אקספרס - עלות כרטיס AMEX BLUE (הזול מבין כולם) הינה כ15 ש"ח לחודש. עמלות כ0.5% .

2. לאומי קארד - עלות כרטיס FREE/מולטי עזריאלי - כ12 ש"ח לחודש. ניתן לקבל זיכוי עבור השנה הראשונה (לא מלהיב אותי). עמלה 0.75%.

3. כ.א.ל. - עלות כרטיס אפסית (כי אני לקוח דיסקונט). עלות עמלה 2.5%. לדעת הנציג הוא לא בטוח שאפשר לבחור באופציה השניה בpaypal שחברת האשראי תעשה את ההמרה כי לדעתו הבנק צריך להיות 'חשבון דולרי' אבל הוא אמר ששווה לנסות ולבדוק את זה .

ולגבי ההסבר שלו לעמלות - הוא טוען שpaypal עושים את ההמרה משקלים לדולרים ומחייבים את הבנק בדולרים, ואילו הבנק עושה את ההמרה ההפוכה מדולרים לשקלים ואז הוא הביא את הטיעון שהוא לא בטוח שהאופציה השניה תעבוד כי החשבון צריך להיות "חשבון דולרי".

1. 15 שקל??? לחייל??? דרך איפה ביררת? בנק או ישירות חברת אשראי?

2. אין לFREE עלות, אני לא יודע על איזה 12 ש"ח מדובר אבל הם דוחפים את העזריאלי הזה חזק במקומו כל הזמן.

3. רוב הזמן לנציגים אין מושג קלוש. אם זה כרטיס בינלאומי, למה שהוא לא יקבל חיוב בדולרים???

את המשפט האחרון שלך לא כ"כ הבנתי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר כרטיסי אשראי שלוקחים עמלה קבועה בנוסף לאחוז. השער אכן גבוה מהיציג, או ליתר דיוק משער המסחר הממוצע באותו יום (ב1% בערך), אך מה לגבי השער של פייפאל? וודאי שלא מדובר בשער היציג של ישראל.

סתם דוגמה - היציג היום הוא 3.62, שער המסחר הממוצע הוא 3.598, שער העברות והמחאות גבוה 3.632 בערך. זה לפי נתוני בנק לאומי. לפי נתוני - השער שלהם כרגע הוא 3.75, מה שמייצג תוספת של כ3.2% מעל שער ההעברות וההמחאות הגבוה, בעוד כרטיסי אשראי ישראלים לוקחים בין 0.5% ל2.5%.

לא מן הנמנע שיש ימים שזה יכול להיות קצת שונה - אחרי הכל הבנק שקובע את השער עבור הוא לא בנק , ולכן צפויים הבדלים מסוימים בשער הבסיס, אך באופן כללי הרושם שקיבלתי הוא שבממוצע העמלות שלהם גבוהות מאלה של כרטיסי אשראי. לגבי בנקים - לא יודע, כי מעולם לא ניסיתי להמיר מטבעות דרך חשבון הבנק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. 15 שקל??? לחייל??? דרך איפה ביררת? בנק או ישירות חברת אשראי?

2. אין לFREE עלות, אני לא יודע על איזה 12 ש"ח מדובר אבל הם דוחפים את העזריאלי הזה חזק במקומו כל הזמן.

3. רוב הזמן לנציגים אין מושג קלוש. אם זה כרטיס בינלאומי, למה שהוא לא יקבל חיוב בדולרים???

את המשפט האחרון שלך לא כ"כ הבנתי..

1. נציג של מחלקת מכירות AMEX.

2. טעות. ביררתי את זה היום. גם לFREE וגם למולטי-עזריאלי יש עלות ככרטיס חוץ בנקאי. אולי ככרטיס בנקאי זה שונה.

3. אני לא יודע אם הכרטיס שלי בינלאומי. באף מקום לא הזכירו לי שהוא בינלאומי. ההפך, פעם פקידה אמרה לי שהוא רק בארץ. אבל כן יש לו 16 ספרות מובלטות.

לגבי המשפט האחרון של הנציג? זו הטענה שלו לעמלה הכפולה שגובים לנו. עמלה ראשונה של שמחשבים את המחיר בשקלים ועושים המרה לדולרים עם העמלה שלהם, ואח"כ חברת כרטיס האשראי כ.א.ל. שעושה את ההמרה מדולרים לשקלים כולל העמלה שהם גובים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונתי בסך הכולל וזה עדיין לא מגיע למספרים הנ"ל. אני עם כרטיס סטודנט פשוט של לאומי משלם רק 0.5% עמלה וזהו.

את החישוב המדוייק תוכל לעשות כדלקמן.

קח את הסכום בדולרים ותכפיל בשער היציג של יום ההמרה לשקלים. עכשיו תשווה את התוצאה שקיבלת עם החיוב של חברת כרטיסי האשראי.

אני מהמר שתקבל הרבה יותר מחצי אחוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. טעות. ביררתי את זה היום. גם לFREE וגם למולטי-עזריאלי יש עלות ככרטיס חוץ בנקאי. אולי ככרטיס בנקאי זה שונה.

לכרטיס Free אין עלות חודשית, זה כל הרעיון...

לגבי המשפט האחרון של הנציג? זו הטענה שלו לעמלה הכפולה שגובים לנו. עמלה ראשונה של שמחשבים את המחיר בשקלים ועושים המרה לדולרים עם העמלה שלהם, ואח"כ חברת כרטיס האשראי כ.א.ל. שעושה את ההמרה מדולרים לשקלים כולל העמלה שהם גובים.

מה שקורה זה שפאיפל משלמת בדולרים למוכר, לוקחת מהכרטיס אשראי שלך שקלים פלוס עמלה שלהם, ובכרטיס אשראי לוקחים את החיוב בשקלים, ממירים אותו לדולרים ואז ממירים אותו שוב לשקלים, למה הם עושים את ההמרה הזאת לדולרים ואז חזרה לשקלים? כי זה ההסכם שחתמת איתם, כל חיוב בחו"ל בכל מטבע עושים לו המרה לדולרים ורק אז ממירים לשקלים... ההיגיון אומר שבשקלים לא צריך שום המרה, ופעם זה לא היה מעניין אף אחד כי אף אחד לא עשה עסקאות בחו"ל בשקלים, היום המצב שונה..

הפתרון כמו דאמרו פה זה פשוט לבטל את ההמרה של פאיפל, שגם ככה גם אם לא היו עושים המרה כפולה בכרטיס אשראי השער שלהם פחות טוב מהשער של הכרטיס אשראי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...