השדה המגנטי של כדור הארץ. - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השדה המגנטי של כדור הארץ.

udicol

Recommended Posts

כידוע שדה המגנטי של כדור הארץ נע בין הקטבים וחלק מהעבודה שהוא מבצע הוא הגנה מפני "רוח השמש" הפוגעת בכדור הארץ.

מאמר מעניין בנושא :

http://news.walla.co.il/?w=//478727

"היחלשותו של השדה המגנטי של כדור הארץ אינה חדשה למדענים: היום כבר ידוע שאם זרימת הברזל המותך בליבת הכדור תיפסק כליל, השדה ייחלש בקצב מהיר יותר מששיערו. ההשלכות הצפויות של התפתחות זו אמנם אינן מתקרבות לממדי האסון המתוארים בסרט, אבל באחרונה החלו גיאופיסיקאים רבים לתהות אם השדה המגנטי החל שוב באחת מהתהפכויותיו, שבתוך כמה מאות שנים עשויה לגרום לכך שמצפנים יצביעו אל הדרום במקום אל הצפון. בכנס של אגודת הגיאופיסיקה האמריקאית, שנערך בסן פרנסיסקו ביום חמישי, הציגו מדענים מחקרים שבהם נבדקה הסיבה להיחלשותו הנוכחית של השדה, והשפעותיה האפשריות על כדור הארץ."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.. אבל זה סרט בדיוני.. כמו שנאמר:

ההשלכות הצפויות של התפתחות זו אמנם אינן מתקרבות לממדי האסון המתוארים בסרט

אגב הסרט דווקא לא כזה משהו.. ניסיון דיי עלוב לחכות את ארמגדון אם אתה שואל אותי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הם לוקחים עובדה מדעית פשוטה שלא מפריע לאף אחד ביום יום וכאילו משנים אותה ורק אז אתה/אתם מודעים לעוצמה הגלומה בפרמטרים קטנים של מערכת פיזיקלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן.. אבל זה סרט בדיוני.. כמו שנאמר:אגב הסרט דווקא לא כזה משהו.. ניסיון דיי עלוב לחכות את ארמגדון אם אתה שואל אותי..

ארמגדון זה גם ככה סרט דפוק....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

the סרט די פתטי, ואם תשאלו אותי הוא אותו ארמגדון רק שהפעם זה לא בחלל אלא בעומק האדמה.

אין אהבה, אין מוסיקה, אין בימוי ותסריט טוב, סרט די ממוצע ומטה.....אם אתם רוצים להנות ממנו כבו את התאים האפורים לאיזה שעתיים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארמגדון זה גם ככה סרט דפוק....

ארמגדון סרט מצוין!!

וחוץ מזה זה יהיה מגניב אם המצפנים יצביעו דרומה!

בכל מקרה עוד 5000 שנה בערך כוכב הצפון יהיה כוכב אחר יחסית לכדור הארץ אז מה זה משנה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כיוונו של השדה המגנטי בכדור הארץ מחליף קוטביות בתדירות של כמה עשרות אלפי שנים - זה לא דבר חדש,

זה תהליך שקורה גם בשמש כל 11 שנים (אפקט שמשפיע על רוחב הטבעות בעצים ועל מחלות עור) .

( The באמת היה סרט מסריח )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...