מתכנן לרכוש SLR ראשונה + עדשות, צריך עזרה והמלצות - עמוד 3 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתכנן לרכוש SLR ראשונה + עדשות, צריך עזרה והמלצות

enemia design

Recommended Posts

לדעתי השילוב של ה-Canon EOS 550D עם עדשת ה-Canon 50mm f/1.8 ו-18-55mm (אם היתה אפשרות ל-15-85mm במחינה כספית היית נהנה יותר) הוא הטוב ביותר עבורך.

החיישן של המצלמה מעולה וזהה לחיישן של ה-Canon EOS 7D ויאפשר לך גם פלט איכותי ב-ISO גבוה (1600 יהיה שמיש, אולי אפילו 3200 עם ניקוי-רעשים ב-Topaz DeNoise).

מהיכרות עם עולם Nikon ו-Canon כל אחד חזק בתחומו שלו. בעולם מצלמות ה-DX/APS-C האופטיקה של Nikon טובה יותר אבל גם יקרה יותר (דוגמאת ה-18-200mm/16-85mm/18-105mm), יחד עם זאת ה-18-55mm/17-55mm של Canon טובות מאוד גם הן. שלא לדבר על עדשות של חברות אחרות דוגמאת ה-Tamron 17-50mm f/2.8.

באשר ל-50mm f/1.8, של Nikon אכן חדה טיפה יותר אבל הבוקה שלה פשוט מזעזע, עם כל הצער שבדבר.

ה-18-135mm לא פחות ממזעזעת באיכותה (אם אפשר לקרוא לזה בשם הנ"ל), הישמר נפשך ואל תתפה ללכת עליה בגלל הטווח.

המלצתי אליך היא לבדוק את ה-550D והמקבילה ב-Nikon מבחינת ביקורות ברשת (כולל ביקורות ב-YouTube), בדיקת תוצרים של המצלמות ב-Flickr וב-Pbase, מעבר על ביקורות והשוואה ב-Dpreview וב-Cameralabs ולבסוף אם מתאפשר גש לחנות והחזק את שתיהן (תוכל לעשות זאת למשל ב"יוגנד" בתל-אביב - ההבדלים לא תהומיים וחווית הצילום היא זו שהכי חשובה, לדעתי.

קח בחשבון ש"אופי התמונה" ב-Nikon יהיה דומה יותר למה שאתה רגיל ב-Fuji (צבעים רווים, תמונה "חיה" ביותר), Fuji מייצרת עבור Nikon חיישנים ללא מעט מצלמות.

אני באופן אישי דבקתי ב-Canon בגלל אופי התמונה (יותר נאמן למציאות, פחות Post-Proccessing של RAW כדי שידמה למה שהעין ראתה בדגש על White Balance בשימוש בפלאש), כמו גם אפשרות Video נרחבת, וכמובן תוכנת DPP שנוחה עבורי יותר מה-ViewNX של Nikon.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

תודה על תגובה נפלאה !

אכן גם אני חושב ללכת על ה 18-55+55-250 וה50 ממ

התבוננתי בתמונות של ה 18-135 ומשהו היה לי חסר, משהו שאי אפשר להסביר בעוד ששתי העדשות האחרות נראות

לי מצויינות אופטית.

עכשיו בנוגע לשילובים:

במסגרת התקציב ראיתי שיש לי אפשרות נוספת:

CANON 550D + 18-55MM + 50MM 1.4

או

CANON 550D + 18-55MM + 55-250MM + 50MM F1.8

אופציה א' יקרה יותר, מכילה רק עדשת זום אחת, שספק אם תספיק [קרופ יעזור לחיפוי הזום הדרוש?]

אבל מכילה עדשת 50MM איכותית הרבה יותר [לא?]

אופציה ב' זולה יותר, מכסה טווח רחב יותר, אבל העדשת 50 מ"מ לא כל כך איכותית ומשיגה בוקה איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך טעם לקחת אם ה-50mm f/1.4 אם אתה שואל אותי. יש לי ניסיון גם איתה (כן, עברתי דרך לא מעט ציוד בשתי החברות) ואמנם היא מוסיפה לך עוד סטופ בצמצם (f/1.4 במקום f/1.8, כמובן) והיא בעלת USM מה שאומר מנוע פוקוס שקט ומהיר, אבל זה פשוט לא שווה את ההבדל במחיר וההבדל בתוצר לא כזה שונה אם בכלל (בצמצמים זהים).

ה-50mm f/1.8 פלסטיקית והמנוע טיפונת רועש, אבל אם אתה שואל אותה זה מה שכיף איתה - היא קלה מאוד ולא מרגישים אותה, הפוקוס מהיר מאוד על-אף שאתה שומע את המנוע (עשירית שניה של רעש חלש) ועבור המחיר שלה (יד שניה תוכל להשיגה גם ב-350 ש"ח) היא נפלאה. אתה מוזמן לחפש ב-Flickr את הקבוצה canon 50mm f/1.8 ולראות את התוצרים שלה (תנפה לבד את מה שעבר עריכה מוגזמת). הבוקה טוב מזו של המקבילה ב-Nikon.

באשר להבדל בין העדשות אתה מוזמן לצפות בסרטון הנ"ל:

בנוגע ל-50-200mm אין לי היכרות כל כך איתה, שוב עבור על ביקורות, בדוק חדות בטווחים וצמצים רלוונטיים עבורך כאן:

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?FLI=0&API=0&FLIComp=0&APIComp=0&LensComp=0&CameraComp=0&Lens=404

בנוגע ל-18-55mm לך על הזו עם ה-IS (מייצב תמונה, Image Stabilizer).

במידה והתקציב מאפשר, תשקול את הסט של Canon EOS 550D + 15-85mm f/3.5-5.6 + 50mm f/1.8 (בדוק אפשרות גם ליד שניה, תתפלא איך ביד-שניה מוכרים דברים גם די חדשים ובמצב מעולה, בהמון מקרים עוד בתקופת אחריות. השוק רווי בציוד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-18-135mm לא פחות ממזעזעת באיכותה (אם אפשר לקרוא לזה בשם הנ"ל), הישמר נפשך ואל תתפה ללכת עליה בגלל הטווח.

אין לי מושג על מה מדובר, אני לא מרגיש שום בעיות עם העדשה הנ"ל.

דרך אגב, שאלת לגבי החלפת עדשות, תהליך מייגע זה לא, זה בסה"כ ללחוץ על כפתור ולסובב את העדשה ואז לשים את העדשה השנייה במקום.

אבל, אם אתה מחוץ לבית ואתה צריך להוציא את העדשה מהתיק, להכניס, להסיר את המכסה עדשה, לשים על העדשה השנייה... זה גוזל איזה דקה או שתיים ולפעמים אתה פשוט מתעצל ומוותר על התמונה... תחשוב על זה שכדי להגיע מ55 מ"מ ל100 מ"מ אתה צריך להחליף עדשה לעומת לסובב עוד טיפה את טבעת הזום. אין ספק שלסובב טבעת זום הרבה הרבה יותר פשוט ונגיש/זמין. עוד יתרון בעדשה אחת שאתה יכול לסחוב עליך רק את המצלמה בלי תיק רק בגלל העדשה הנוספת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צר לי לומר, אבל ה-18-135mm היא פשוט "לא זה". מפיקה תמונה רכה, במיוחד בקצוות (החדות במרכז עוד "עוברת") ושחזור הצבעים אנמי משהו (לא ביחס לעדשת Prime אלא אפילו לעדשות Zoom אחרתו). על טעם וריח לא אתווכח, מה שכן ביחס לעדשות APS-C זום אחרות היא, בעיני, מניבה תוצאות מאכזבות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנתי תודה, אחד הסיבות המרכזיות שאני עובר ל SLR היא הרצון לשאוף לאיכות טובה הרבה יותר מדמוי SLR

לכן בקטע של האיכות אני לא אתפשר [עד כמה שניתן] ועל כן אלך על 2 העדשות במקום ה 18-135.

אני מקווה שה 18-55 וה 55-250 יתנו לי אופטיקה ותמונות טובות. [תגובות לכך יתקבלו בשמחה]

אשמח אם עוד אנשים יגיבו לגבי השילובים האחרים:

במסגרת התקציב ראיתי שיש לי אפשרות נוספת:

CANON 550D + 18-55MM + 50MM 1.4

או

CANON 550D + 18-55MM + 55-250MM + 50MM F1.8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שציינתי מקודם, על טעם וריח...מצלמות ועדשות שונות מפיקות אופי שונה של תמונות ואנשים שונים מעדיפים תמונתו שונות (צבעים מסוימים, ניגודיות מסוימת, עומק שדה כזה או אחר וכו').

יחד עם זאת, העדשה הנ"ל גם ביחס לעדשות זום אחרות של Canon שאינן נמנות עם סדרת ה-L (להוציא את 17-55mm f/2.8 היקרה) לא מתבלטת, במיוחד בצמצים פתוחים.

ניתן לקרוא ביקורות (יש מספר לשוניות לבדיקה) לעדשות:

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EF-S_18-135mm_IS/index.shtml

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_EF-S_15-85mm_IS_USM/index.shtml

ניתן להשוות גם צמצמים ואורכי מוקד ללא מעט עדשות:

http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=678&Camera=474&Sample=0&FLI=1&API=0&LensComp=675&CameraComp=474&SampleComp=0&FLIComp=1&APIComp=0

שוב, במידה והתקציב חנוק וחובה לכסות טווח מסוים - ה-18-135mm לא תביא מחלות.

אני עדין עומד בהמלצתי על לחסוך יותר (או לחפש יד-שניה) ולרכוש את ה-15-85mm, אפשרות אחרת היא ה-Tamron 17-50mm f/2.8 הלא מיוצבת (גם כאן, אל תפחד מיד-שניה).

בנוגע לצורך ב-50mm f/1.4 אמרתי כבר את דעתי (ושוב, זו דעתי וצרכן נבון לא יתבסס על דעה אחת אלא יעשה "סקר שוק" ויראה האם אכן יש דברים בגו או שאולי טעמו שונה ומושך לכיוון אחר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה איכות, לך על ה15-85 ולטווח הטלה קנה 70-200L.

אלה בטוח איכותיות. רק שביחד הן יעלו לך יותר מהמצלמה! אתה צריך לעשות לבד את השיקלול בין איכות, נוחות, ומחיר! מחיר זה פרמטר חשוב! אני מניח שאין לך מספיק כסף לעדשות איכות אם 400 שקלים על הגוף נראים לך המון. בעדשות 400 שקלים זה לא הפרש כזה גדול, אתה צריך ללמוד את המחירים... בעיקרון ה18-55 היא לא עדשה איכותית בכלל, אם אתה רוצה פתרון איכותי של קנון, קח 17-55 צמצם 2.8 , עדשה עם איכות אופטית ואיכות בנייה בליגה אחרת וגם המחיר בליגה אחרת... אני אומר לך מניסיון שרק בקרופ 100% התמונה נראית באיכות פלאפון. אם תסתכל על התמונה ללא הגדלה, היא נראית מעולה! וגם בהגדלה סבירה היא מספיק איכותית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי בכל הגראפים של ההשוואות עם כל הנתונים - אני לא מבין כל כך

הבנתי מאנשים שונים, שמבחינת איכות אופטית, ה 18-55 וה 55-250 יהיו טובים יותר מאשר ה 18-135

האם זה נכון?

לא יועיל פה להביא לי עדשות שעולות פי 3 או פי 4 , לא זה מה שביקשתי, בטח שזה לא נמצא בתקציב.

יד שנייה - פוסל.

ברור לי שאיכות בא עם תקציב גבוה, אבל פה אני מחפש בתקציב הנוכחי איכות אופטית מקסימלית שאוכל להביא.

לכן שואל לגבי 2 האופציות, מה עדיף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך טעם לקחת אם ה-50mm f/1.4 אם אתה שואל אותי. יש לי ניסיון גם איתה (כן, עברתי דרך לא מעט ציוד בשתי החברות) ואמנם היא מוסיפה לך עוד סטופ בצמצם (f/1.4 במקום f/1.8, כמובן)

התכוונת כנראה 2/3 סטופ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מצליח להבין את פותח הדיון או הלך הדברים כאן.

השיקולים בבחירת מערכת DSLR הם מורכבים יותר מאיכות "הבוקה" של התמונות או מאיכות של עדשה מסוימת.

איך ניתן להחליט באופן כמעט עיוור על מערכת מסוימת מבלי אפילו להתנסות בהחזקת המצלמות. אישית אני חושב שהארגונומיקה של ה-DSLR של קאנון היא נוראית, בוודאי בהשוואה ניקון (לי אישית יש פנטקס - שבהפעלה דומה יותר לניקון). מה משנה מה איכות העדשות אם לא כיף לעבוד עם המצלמה?

בנוסף - ברמת הפתיחה, עם העדשה שבה פותח הדיון ישתמש בוודאי הכי הרבה (זום בסיסי) יש יתרון רב לניקון עם ה-18-105, עדשה שלקאנון אין ממש מענה בשבילה.

צילמתי עם ה-50/1.8 של קאנון, היא מוציאה תוצאות מאוד רכות במפתח צמצם מרבי, לא התעמקתי באיכות הבוקה, נראה לי סביר אבל לא גמרתי מעונג ממנו. קראתי שה-50/1.8 של ניקון לא רעה, לא יודע מאיפה הקביעה שהבוקה שלה מזעזע משמעותית משל קאנון, לא נתקלתי בזה בדוגמאות או סקירות (החיסרון של ניקון שגרסת G שמתאימה גם לפוקוס של הגופים הזולים - יקרה יותר).

תראה - אני חובב צילום מגיל 13, בגלל עניין של סדרי עדיפות כלכליים רכשתי את ה-DSLR הראשונה שלי רק לפני שנתיים (לציין שלפני כן צילמתי לא מעט עם SLR פילם ועם מגוון DSLR של חברים), למרות שהגעתי לרכישה עם הרבה יותר ניסיון ממך, התחלתי עם עדשת קיט בלבד (18-55) שעד היום משרתת אותי נאמנה (הוספתי בהמשך עוד 4 עדשות פריים ידניות מיד שניה).

לא יודע לומר לגבי ה-18-55 של קאנון, אבל לפחות אצלי אני מצליח להוציא תמונות מאוד חדות עם הקיט, בוודאי שלא באיכות של סלולרי וגם הרבה יותר מאיכות של קומפקטית (או דמוית DSLR).

תבחר את הגוף שיהיה לך נוח ונעים ביותר לתפעול ויהלום את צרכיך באופן המושלם ביותר. תתחיל מעדשה בסיסית (18-55IS אצל קאנון או 18-105VR אצל ניקון, או שאולי בכלל תלך על האופציה של פנטקס או סוני) ותתחיל להשתפשף. אחרי זה תחזור לדיון על ההבדלים בין עדשות 50 השונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התכוונת כנראה 2/3 סטופ.

אכן כן.

השיקולים בבחירת מערכת DSLR הם מורכבים יותר מאיכות "הבוקה" של התמונות או מאיכות של עדשה מסוימת.

איך ניתן להחליט באופן כמעט עיוור על מערכת מסוימת מבלי אפילו להתנסות בהחזקת המצלמות. אישית אני חושב שהארגונומיקה של ה-DSLR של קאנון היא נוראית, בוודאי בהשוואה ניקון (לי אישית יש פנטקס - שבהפעלה דומה יותר לניקון). מה משנה מה איכות העדשות אם לא כיף לעבוד עם המצלמה?

בנוסף - ברמת הפתיחה, עם העדשה שבה פותח הדיון ישתמש בוודאי הכי הרבה (זום בסיסי) יש יתרון רב לניקון עם ה-18-105, עדשה שלקאנון אין ממש מענה בשבילה.

צילמתי עם ה-50/1.8 של קאנון, היא מוציאה תוצאות מאוד רכות במפתח צמצם מרבי, לא התעמקתי באיכות הבוקה, נראה לי סביר אבל לא גמרתי מעונג ממנו. קראתי שה-50/1.8 של ניקון לא רעה, לא יודע מאיפה הקביעה שהבוקה שלה מזעזע משמעותית משל קאנון, לא נתקלתי בזה בדוגמאות או סקירות (החיסרון של ניקון שגרסת G שמתאימה גם לפוקוס של הגופים הזולים - יקרה יותר).

תראה - אני חובב צילום מגיל 13, בגלל עניין של סדרי עדיפות כלכליים רכשתי את ה-DSLR הראשונה שלי רק לפני שנתיים (לציין שלפני כן צילמתי לא מעט עם SLR פילם ועם מגוון DSLR של חברים), למרות שהגעתי לרכישה עם הרבה יותר ניסיון ממך, התחלתי עם עדשת קיט בלבד (18-55) שעד היום משרתת אותי נאמנה (הוספתי בהמשך עוד 4 עדשות פריים ידניות מיד שניה).

לא יודע לומר לגבי ה-18-55 של קאנון, אבל לפחות אצלי אני מצליח להוציא תמונות מאוד חדות עם הקיט, בוודאי שלא באיכות של סלולרי וגם הרבה יותר מאיכות של קומפקטית (או דמוית DSLR).

תבחר את הגוף שיהיה לך נוח ונעים ביותר לתפעול ויהלום את צרכיך באופן המושלם ביותר. תתחיל מעדשה בסיסית (18-55IS אצל קאנון או 18-105VR אצל ניקון, או שאולי בכלל תלך על האופציה של פנטקס או סוני) ותתחיל להשתפשף. אחרי זה תחזור לדיון על ההבדלים בין עדשות 50 השונות.

בנוגע לבוקה של ה-Nikkor 50mm f/1.8D אני מדבר מניסיון איתה של שנתיים וחצי על ה-D90 ואז על ה-D300. כמו שציינתי, היא חדה מהמקבילה ב-Canon אבל הבוקה, לדעתי, לא מחמיא (לא "קרמי", קונטרסטי יותר ומקורות אור לא יותר "משושיים" מאשר עגולים במקבילה. שוב, בוקה זה ענין של טעם, לדעתי הוא יותר "גס" בעדשה זו).

מבחינת האורגונומיה, גופים Nikon לוקחים, גם בעמידות הגוף (D300 ומעלה פשוט בנויים כמו טנק). יחד עם זאת בנוגע לתפעול המצלמה זה כבר ענין של הרגל - עבודה עם הגלגלת הקדמית והאחורית נראתה לי מאוד נוחה עד שעברתי ל-Canon (בהתלחה נראה לי מוזר, אבל מתרגלים ועכשיו אני לא רואה דרך נוחה יותר - לכן יש חשיבות מכרגעת של בדיקת שתי המערכות בידיים וקביעה מה יותר נוח ומהנה לצלם איתו).

בנוגע ל-18-105mm מסכים לחלוטין, ל-Canon אין מענה לעדשה הזו בטווח המחירים הזה. אחלה עדשה במחיר סביר. אגב, ה-50mm של Canon לא רכה, או שנפלת על עותק עם BF/FF או שציפית לגדולות ונצורות מעדשה ב-400 ש"ח כבר בצמצם פתוח - סוגרים ל-f/2.2 ואתה מסודר.

בכל מקרה זה ענין של טעם אישי הן בתוצר והן במערכת עצמה (אורגונומיה, תפעול המצלמה, תפריטים, התעסקות עם הפלט וכו'), מי שתמונות של Nikon קוסמות לו, יהנה כבר מה-D90 הנהדרת עם 18-105mm.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האיש מסרב להקשיב...

בנוגע לבוקה של ה-Nikkor 50mm f/1.8D אני מדבר מניסיון איתה של שנתיים וחצי על ה-D90 ואז על ה-D300. כמו שציינתי, היא חדה מהמקבילה ב-Canon אבל הבוקה, לדעתי, לא מחמיא (לא "קרמי", קונטרסטי יותר ומקורות אור לא יותר "משושיים" מאשר עגולים במקבילה. שוב, בוקה זה ענין של טעם, לדעתי הוא יותר "גס" בעדשה זו).

"גס" הוא לא "גרוע".

עם 7 להבים, קשה לי להבין איך הגעת לפלייר משושה.

הבוקה שלה נהדר. מלא אופי שחסר כל כך בעדשות ה"קרם". (שהיא, כמובן, לא אחת מהן)

צילומי עלווה עם אור אחורי נראים בה נהדר. בפרט כרקע לפורטרט.

גם פלייר של חשיפות ארוכות בצמצם סגור נראה יפה כי מספר עלי הצמצם אי זוגי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...