מתכנן לרכוש SLR ראשונה + עדשות, צריך עזרה והמלצות - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתכנן לרכוש SLR ראשונה + עדשות, צריך עזרה והמלצות

enemia design

Recommended Posts

שלום חברים,

מתכנן לקנות *SLR ראשונה ועדשות, זאת לאחר

מעבר של 4 שנים מדמוי SLR של FUJI S6500.

לא רואה דרך אחרת להתקדם ברכישת דמויית SLR מתקדמת יותר... על כן חשבתי על SLR אמיתית.

לאחר שוטטות ב ZAP מבחינת המלצות ופופולאריות חשבתי לקנות את CANON 550D

אשמח להמלצות נוספות \ אימותים לגבי הבחירה.

למרות שאני עדיין מתחיל בקרב נושא ה SLR לאחר מחקרים החלטתי ללכת על 2 עדשות:

עדשת הקיט לצילומים רגילים: 18-55mm f3.6-f5.6

Canon EF-S 18-55mm IS במלאי, מצלמות

ובנוסף לצורך צילומים בעלי עומק שדה קטן: Canon ef- 50mm f/1.8

Canon EF 50mm f/1.8 II קרט במלאי, מצלמות

ועכשיו לשאלות:

1. בחירות טובות?

2. לגבי הזום בעדשה הראשונה, אני עדיין רגיל לכפולות של זום למשל X10.7 וכדומה

איך זה הולך מבחינת ה MM ? איך אני יודע כמה הזום בכפולות בעדשה הראשונה?

3. לגבי העדשה השנייה, האם היא במעין "זום" כל הזמן?

4. אשמח לדעת מה ההבדלים בין כל העדשות הבאות? :

Canon EF-S 18-55mm IS II במלאי, מצלמות

Canon EF-S 18-55mm IS במלאי, מצלמות

Canon EF-S 18-55mm במלאי, מצלמות

5. מה ההבדל בין העדשת קיט של קנון ולבין :

Sigma 18-50mm F3.5-5.6 DC לקנון, מצלמות

מה עדיף?

6. לגבי עדשת ה 50mm f/1.8 - האם היא מתאימה לצילומי BOKEH ?

7. מדגמית, לקחתי להשוואות את החנות MDK, ובכל זאת משהו תפס לי את העין, הם מציעים את הדיל הבא של המצלמה+עדשת הקיט בסכום 3190 ש"ח

http://www.mdk.co.il/item/Canon_EOS_550D_18-55

לעומת זאת ברכישה בנפרד, המצלמה עולה 2605 ש"ח

http://www.mdk.co.il/item/Canon_EOS_550D_body

והעדשה עולה 560 ש"ח http://www.mdk.co.il/item/Canon_EF_S_18_55mm_IS

בסיכום מהיר העלות אמורה לעלות 3165 ש"ח, מוזר?! פיספסתי משהו?

8. אשמח להמלצות שיעזרו להפחתת התקציב הכללי שכבד מאד על הכיס.

[חישוב תקציב כולל:

3820 בMDK

3570 ב CAMERA MIA]

______

[*רכישה מיד שנייה אינה אופציה]

השאלון של הפורום:

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

3000 ~

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

מכיר את כל המושגים, מצלם עם דמוי SLR כבר 4 שנים.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

דמוי SLR של FUJI S6500

קומפקטית CANON A610

קומפקטית קנון A530

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

תמונות עם עומק שדה קטן וצילומי BOKEH מעניינים במיוחד, צילומי לילה ורחוב,

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

אולי לפתח 2-3 תמונות בעתיד למיסגור בחדר

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

משקל וגודל לא חשובים, ידיים גדולות.

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

חצובה

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

יחס תמורה למחיר עדיף על ייצרן

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

בעקבות שלל המלצות בזאפ 550D

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

לא

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות וידאו (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

רצוי HD ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 72
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

1. לא הייתי נעזר בהמלצות בזאפ לבחירת ...

2. יש אלטרנטיבות מוצלחות יותר מה-550D. שים עין על הניקון D5100 (לדוגמא).

3. עדשת ה-50/1.8 של קנון לא מדהימה ב-f=1.8 ובאופן כללי לא מדהימה, אבל במחיר שלה אתה לא יכול להתלונן. אני חושב שבמקרה של ניקון ה-50/1.8 שלהם טובה יותר.

4. תעזוב בוקה, תתחיל לצלם עם DSLR, תלמד יותר את הסוגיה של עומק שדה ואז תחזור לדבר על בוקה.

5. אורך מוקד זה תכונה של העדשה, לא של המצלמה. במצלמות קופקטיות מטעמי נוחות, רושמים את אורך המוקד במקבילה של מצלמת 35 מ"מ. החישוב הוא אורך המוקד האמיתי של העדשה X היחס בין גודל החיישן במצלמה לבין גודל פילם 35 מ"מ.

במצלמת DSLR נהוג לרשום תמיד את אורך המוקד האמיתי של העדשה. בשימוש עם מצלמת DSLR שהיא לא FF (חיישן בגודל מלא) על מנת להשוות למצלמת 35 מ"מ עליך להכפיל בפקטור בהתאם לגודל החיישן - X1.6 בקאנון, X2.0 במצלמות ארבע-שלישים (אולימפוס ופנסוניק), X1.5 אצל כל השאר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי כתבתי עכשיו שעה והכל נמחק לי אז אני אסכם:

יש לי את המצלמה מאז פסח והיא הDSLR הראשונה אז אני לא יכול להשוות אותה למשהו מתקדם יותר, מעולה לטעמי, כדאי לך להשוות ל600D כי אולי היא עדיפה לך.

יש לי את ה50 F1.8 עדשה מדהימה שמוציאה נהדרות וזולה מאוד! הבוקה שלה לא נחשב איכותי אם אתה סוגר את הצמצם כי יש לה 5 עלים. העדשה הזו מעולה לצילום בתנאי תאורה קשים ולפעמים אפילו אין צורך בפלאש או שאם יש צורך אין צורך להעלות ISO.

בנוגע לעדשת הקיט, אני קניתי את ה18-135 ואני לא מתחרט, העדשה יקרה יותר אז תעשה את השיקולים שלך אבל היא נותנת לך זום גדול יותר בהרבה. אם תתרגם לכפולות כמו בקומפקית זה פשוט אורך מוקד מקסימלי חלקי אורך מוקד מינימלי 135/18=7.5. ב 18-55 זה יוצא ~3.05556.

אני ממליץ לך להרגיש את העדשה בחנות, לשחק עם הזום, כי לדעתי ה18-55 בנוייה על הפנים (לחברים שלי יש אותה) והזום שלה לא חלק ולי זה מפריע בטירוף. יש לי חבר שרוצה להחליף אותה כי הזום לא מספיק לו והוא דיי בכיוון של 18-135.

אני קניתי ב"רואים עולם" בפ"ת והמחירים שם מהשוואה באינטרנט מעולים. נהניתי מהשירות מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה כבר קונה אז יש דגם יותר חדש למצלמה והוא ה600D אבל מצד שני כמו שאמרו יש לך את הניקון D5100 שעולה (בקצת אבל עדיין עולה) על ה550 וה600 ברוב הנושאים הקשורים לסטילס. היתרון המשמעותי של הקאנון הוא בצילום , אם זה חשוב לך תשאר עם הקאנון.

תתחדש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לתשובות -

1. קיט בסיסי למדי. אני מציע שתתחיל בעדשה אחת בלבד. אח"כ תקנה עוד.

2. מכפלת הזום היא נתון מיותר למדי. החישוב הוא אורך המוקד המקסימלי חלקי המינימלי. זה מספר שלא אומר כלום, תתחיל להכיר את עצמך עם אורכי מוקד.

3. 50 מ"מ על קרופ נותנים טלה קצר. תלמד את המונחים, זה יקל עליך ללמוד. בתשובה לשאלה שלך וליחס האינטואיטיבי שלך למושג "זום" - אז כן. היא "מקרבת" מעט. אבל הטרמינולוגיה שלך לא נכונה, ולא רציתי לענות כן בפשטות כדי שלא תתבלבל בעתיד.

"זום" מתייחס ליכולת לשנות אורכי מוקד.

4. מהאחרונה לראשונה: שינויי גירסאות. שינוי גירסה יכול להכיל שינוי מכאני או אופטי או שניהם. ב99 אחוז השינוי לטובה, כמה כבר נתון לשינוי. ראה השוואות עדשות.

הסיומת IS בקאנון מציינת יכולת ייצוב תמונה בדומה לVR בניקון.

5. -

6. מה זה צילומי בוקה בדיוק ?

בשלב הזה, אני מניח שאין לך מושג עדיין באופי של בוקה, ואתה מדבר על עומק שדה רדוד ? שתיהן יהיו דומות למדי - מרשימות יותר מהדמוי שברשותך - לא מדהים (בלשון המעטה) בקנה מידה של DSLR, אורכי מוקד קצרים וצמצם סגור למדי.

יש מחשבונים לעומק שדה באינטרנט אם זה מה שאתה מחפש להשוות.

7. -

8. אל תקנה 2 עדשות. תתחיל באחת. אפשר להתחיל בקיט. תלמד לצלם לפני שאתה מתחרע על ציוד.

כמו שהציעו לך הניקון משתלמת יותר. אם יש לך בעיית תקציב - אפשר לקנות מצלמות טובות להתחיל איתן גם ב2000 ש"ח.

הפושט של היום הוא ספינת הדגל של האתמול.

אל תעשה משהו מטופש כמו לבחור ע"פ המלצות בזאפ. למען השם.

עדשות הקיט של ניקון מוצלחות יותר לעת עתה מהמקבילות הקאנוניות.

לא הייתי נותן לזה להטריד אותי יותר מדי, אבל שווה לדעת.

גם גופי הפתיחה של ניקון משתלמים יותר לעת עתה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הטעם לבחור שתיים כשאין לך מושג מכלום ?

קודם לקבל תחושה וללמוד. אח"כ לקנות.

הסיבה היחידה שה50 מ"מ הפכה לכל כך פופולרית זה המחיר שלה והיכולת שלה להציע F1.8.

אורך המוקד הזה לא כזה שימושי על קרופ. 35 עדיפה בהרבה למשל בשימוש כללי, 85 עדיפה לפורטרטים ואופנה...

יש לי 50 1.8 וגם 50 1.4, ועדיין אני מוצא אותן שימושיות פחות. לא הייתי בוחר דווקא את אלה כעדשה שניה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין כזה דבר צילומי "בוקה".

המונח בוקה מתאר את אופי הטשטוש שמחוץ לעומק השדה.

האם אתה מדבר על צילומי מאקרו ?

ה50 לא מתאימה כל כך לבדה, גבולי. אולי עם טבעות הארכה...

צמצם פתוח כל כך הוא לא שימושי במאקרו. עומק השדה יהיה קטנטן.

לקנות עדשה לא מתאימה לך כי העדשה שכן מתאימה לך יקרה, זה מעשה לא חכם.

הן לא יקרות בכלל. תחסוך.

עריכה:

זה לא אומר שה50 גרועה, אם זה מה שהשתמע מדברי בטעות.

וגם יש לה הנישה שלה. אבל בהינתן אחרות, יש שימושיות ממנה. אפשר לקנות אותה כפשרה, סתם חבל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובה,

לגבי ה 50MM 1.8, חקרתי עליה ולהלן מס' תמונות שצולמו על ידה:

http://zuggamasta.deviantart.com/art/Skateboad-Love-206790401?q=sort%3Atime%20nikkor%2050mm%20f1.8&qo=79

http://pmania.deviantart.com/art/The-Bokeh-Lantern-188926048?q=boost%3Apopular%20nikkor%2050%20f1.8&qo=11

isak-.deviantart.com/art/life-by-the-motorway-258088040?q=sort%3Atime%20nikkor%2050mm%20f1.8&qo=19

http://miscreant1512.deviantart.com/art/back-to-the-roots-213714523?q=sort%3Atime%20nikkor%2050mm%20f1.8&qo=63

http://xbeyondinfinityx.deviantart.com/art/whisper-2-211184969?q=sort%3Atime%20nikkor%2050mm%20f1.8&qo=66

כפי שניתן לראות חוץ מהאחורה, לכולם יש הישג של בוקה מאחורי האובייקט המרכזי, לזה התכוונתי.

אלו מסוג הצילומים שאני מעוניין [בנפרד מצילומי רחוב, לילה וכדומה]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אם אתה רוצה טלה קצרה, היא מתאימה בהחלט.

אנחנו מדברים על ניקון ? איזה גוף יש לך ? יש מנוע ?

---

עוד פעם, אין כזה דבר "הישג של בוקה". למד את המונחים.

בוא תתרחק מהמונח הזה. אחרי שיהיו לך כמה עדשות דומות, אתה תבין אותו, כי יהיו הבדלים באופי ביניהן. לעת עתה, שכח ממנו.

שים לב למרחקים ולגדלים של האובייקטים בפריים. עומק שדה קטן ככל שהמרחק לעדשה קטן. צילום גוף מלא יראה אחרת למשל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כו ברור לי...

המחשבה היא שילוב של D3100 עם העדשות האלו.

הבנתי שתהיה לי בעיה של חוסר אוטו-פוקוס בעדשה של ה 50MM - אבל לא נראה לי

שזה קשה כל כך לעשות את הפוקוס ידני, או שאני טועה? [זה גם חלק מהכיף לא?! ]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אאל"ט ניקון הוציאו לאחרונה עדשה 50/1.8 עם מנוע פוקוס פנימי.

וכן - קשה לעשות פוקוס ידני עם עדשה שתוכננה לאוטופוקוס ובנוסף, אלא אם אתה משתמש ב-LV, רצוי להחליף את מסך המט של המצלמה לכזה שכולל עזרי מיקוד.

מיקוד ידני הוא יותר נעים (לא יודע אם להגדיר זאת "כיף") כאשר העדשה מתוכננת לזה והעינית טובה מספיק. מיקוד ידני הופך להיות "כיף" במצלמות RANGEFINDER, אבל אם אתה לא מתכוון להוריד 7000 דולר על לייקה M9 (לפני עדשות) זה לא ממש רלוונטי - נכון?

זה לא משנה. תתחיל מגוף סביר (לפי דעתי D5100 נותנת כרגע תמורה מעולה ושווה את ההפרש מה-D3100) עם עדשת קיט 18-55 או עדשת 18-105 ותמשיך משם.

אחרי כמה חודשי צילום ולפחות 10,000 חשיפות, תחשוב לאיזה כיוון אתה רוצה להתפתח, יש הרבה דרכים להוציא כסף בתחום הצילום - לא רק ציוד (גוף, עדשות, חצובה, תאורה), אלא גם קורסים או בכלל לנסוע למסע צילום למקום כלשהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות,

לא הבנתי את החלק של הקושי במיקוד ידני

אתה מדבר על קושי פיזי להזיז את העדשה 50 F1.8 ? או שקושי לראות בעינית אם זה בפוקוס?

אשמח אם תמליץ לי גם על בחירה באחת האפשרויות:

D3100 - עם Nikon AF -S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6 VR ED + Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D

4025 שקל

או

D5100 - עם Nikon AF -S DX Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6 VR + Nikon AF Nikkor 50mm f/1.8D

3791 שקל

[זאת בנוסף ל SanDisk Secure Digital HC 8GB X200

CLASS 10 שארכוש]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...