איטיות בגלישה לאתרים מחו"ל - איך אפשר לבדוק האם הבעיה היא בספק האינטרנט? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איטיות בגלישה לאתרים מחו"ל - איך אפשר לבדוק האם הבעיה היא בספק האינטרנט?

smalul

Recommended Posts

אנשים שלום

אני מחובר לאינטרנט במהירות 12Mbps באמצעות תשתית של HOT, כאשר ספק האינטרנט הוא בזק בינלאומי (014). מודם הכבלים מחובר לראוטר TL-WR841N של TP-LINK, והמחשב שלי מתחבר לראוטר באמצעות כרטיס רשת אלחוטי בחיבור USB.

בשבועות האחרונים (יותר מחודש) הבחנתי באיטיות מחרידה בגלישה להרבה אתרים בחו"ל. הדבר כולל הורדות מאתרים שונים, כולל אתרים להורדה ישירה והורדות של -ים למיניהם, ובאופן כללי גלישה יחסית איטית. המצב כל כך גרוע, שבבדיקה של Speedtest רק בארץ אני מקבל מהירות "טובה" (כמעט 12Mbps בהורדה), אבל לכל האתרים בחו"ל שניסיתי החיבור ממש איטי ולעיתים אפילו לא קיים (האתר לא מצליח להתחבר אפילו לחלק מהשרתים בחו"ל). באופן מוזר, מהירות העלאה נראית תקינה (קרוב ל 1Mbps גם לאתרים בחו"ל).

דיברתי עם בזק בינלאומי לפני כמה שבועות, ובדקנו הורדות מול אתר הבדיקה שלהם, שכולל הורדות משרת שלהם בארץ ואתר אחד בחו"ל (האתר של NVIDIA) ומכולם יש הורדה במהירות המקסימלית. מבחינתם הכל תקין, והבעיה היא או מהשרתים המרוחקים (יש עומס וכד'), או מהראוטר או מהתשתית של HOT. הם טוענים שייתכן שיש מיקרו-ניתוקים בחיבור של HOT, אך הם לא יכולים לזהות אותם כי אני בחיבור בלי חייגן.

הערה: אני בחיבור בלי חייגן משום שבמקרים רבים החיבור (החיוג) בין הראוטר לבזק בינלאומי פשוט נופל. כשדיברתי עם HOT, הם אמרו שהם פשוט יעבירו אותי לחיבור ללא חייגן. בכל מקרה, אני דיי בטוח שהבעיה של האיטיות התחילה עוד כאשר הראוטר חייג בעצמו לספק האינטרנט.

לדעתי הבעיה היא לא בתשתית של HOT, מכיוון שבאתרים שנמצאים בארץ ההורדות עובדות בצורה תקינה. כמו כן הבעיה היא לא במחשב שלי, מכיוון שבחרתי רשת אלחוטית לא מוגנת מהסביבה ואני גולש בה במהירות מקסימלית (2.5Mbps, וזה הרבה יותר טוב ממה שיש לי כרגע בפועל). לא נראה לי שהבעיה היא מהראוטר מפני שלפני כמה שבועות חיברתי את המחשב ישירות למודם, ועדיין הייתה איטיות. המסקנה שלי היא שבזק בינלאומי פשוט חוסמים לי את מהירות ההורדה בצורה קיצונית.

חוץ מזה, לפני שהייתי מחובר לבזק בינלאומי, הייתי מחובר לנטויז'ן (חיבור ללא חייגן), ואצלם לא הייתה כל בעיה. יש לציין שהבעיה עם בזק בינלאומי לא התחילה מייד עם החיבור אליהם, אלא לאחר פרק זמן מסויים.

אני כנראה אחזור על כל הבדיקות הנ"ל, אבל כרגע אני מעוניין לבדוק האם הבעיה היא בשרתים המרוחקים, בראוטר או בספק האינטרנט. לצורך כך אני מעוניין לדעת האם קיימת רשימה של קבצים להורדה מהארץ מחו"ל, שאני אוכל לבדוק את החיבור שלי מולה. כמובן שיהיה רצוי שמשתמשים נוספים יורידו את הקבצים הנ"ל וידווחו על המהירויות שהם מקבלים.

אם רשימה כזו לא קיימת, האם אפשר בעזרתכם להרכיב רשימה של קבצים להורדה משרתים בארץ ובחו"ל שיהוו בסיס לבדיקה שאינה תלוייה בספק כלשהו?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הבעיה היא משותפת, תיעדוף הספק+עומס על שרתי היעד, בהנחה שאתה מקבל מהירות העלאה טובה לשרת מדובר כנראה בשרת עמוס[+-].

בכדי למצוא אתרים אמינים לבדיקות מהירות תריץ בגוגל שורת חיפוש של "mirror sites" ביחד אם סיומת המדינה שבה אתה מעוניין לבדוק מהירות

לדוגמה אתרי מירור סמכותיים בגרמניה אני יכול למצוא בתוצאות של החיפוש הזה

.de "mirror sites"

שיתנו לי מירור בתור שרת FTP של דביאן על קו באוניברסיטה בגרמניה[על קו של ג'יגה או 155מביט אם אני לא טועה:x]

או אותו הדבר בהולנד

.nl "mirror sites"

או בכל עיר בארהב, הקונספט פשוט והשרתים ממש מעולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגעתי לאתר הזה להורדת Debian

http://www.debian.org/mirror/list-full

בחרתי קובץ אקראי אחד מההפצה וכן אתרים אקראיים מכמה מדינות. להלן רשימת הקבצים שניסיתי להוריד והמהירויות שקיבלתי:

גרמניה:

ftp://ftp.de.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

קצב ההורדה לא מגיע ל 50KB/s. לא תקין

ftp://debian.uni-duisburg-essen.de/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

שוב, קצב ההורדה לא מגיע ל 50KB/s. לא תקין

ftp://ftp.uni-kl.de/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

ושוב, קצב הורדה בסביבות ה 50KB/s, בעיקר כלפי מטה (לפעמים זה עומד על 45KB/s, ולפעמים על 30KB/s).

הולנד:

ftp://ftp.nl.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

שוב, אותו קצב הורדה איטי להחריד.

ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

זה נראה אפילו איטי יותר מהשאר, עם קצב הורדה של 25-30KB/s בלבד.

צרפת:

ftp://ftp.fr.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

התחיל בקצב של כ 150KB/s, אבל עם ירידות לכיוון ה 70-80KB/s. בכל מקרה רחוק מאד מהקצב שאמורים לקבל עם חיבור של 12Mbps.

ftp://ftp.iut-bm.univ-fcomte.fr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

שוב איטי להחריד, לא מגיע ל 40KB/s אפילו.

ftp://debian.med.univ-tours.fr/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

קצב הורדה עומד על כ 30KB/s בלבד.

ארה"ב:

ftp://ftp.us.debian.org/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

קצב איטי - עומד על כ 20-30KB/s בלבד.

ftp://debian.uchicago.edu/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

שוב איטי - בקושי מגיע ל 30KB/s במקרה הטוב.

ftp://debian.cs.binghamton.edu/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

טיפה יותר טוב - הגיע בשיא לקצב של 100KB/s, עם ירידות לקצב של 50-60KB/s.

ישראל:

http://debian.co.il/debian/dists/Debian6.0.2/Contents-source.gz

הגיע ל 1.2-1.3MB/s. זה הקצב שצריך להיות.

נראה לי שבמצב הקיים הבעיה היא עם החיבור לחו"ל.

אשמח אם תוכלו לבדוק את הלינקים האלו אצלכם ולדווח על המהירויות שקיבלתם.

אגב, העובדה שמהשרת בארץ קצב ההורדה הוא מקסמלי מעידה על כך שהבעיה היא לא בתשתית (המודם של HOT או הראוטר).

עדכון:

התחברתי שוב לרשת אלחוטית אחרת, ושם התוצאות היו טובות בהרבה - מהירות ההורדה לא ירדה מ 150KB/s, ובד"כ עמדה על כ 300KB/s. זה הרבה יותר טוב ממה שאני מקבל עם החיבור שלי. מהאתר בארץ קיבלתי מהירות הורדה של כ 500KB/s, אבל אני לא יודע מהי מהירות החיבור של הרשת האלחוטית שהתחברתי אליה (אני מניח שכנראה 5Mbps).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם,

למרות שלא כתבתי כאן כלל...

קצת תובנות בנושא -

שימו לב שבעת פנייה לספקית האינטרנט כולן מפנות אל דפי בדיקת מהירות ההורדה שלהן עצמן.

זה נועד לבדוק קודם תקינות התשתית מול שרת הורדה שבשליטה שלהם שהם בטוחים שהוא עובד תקין.

במקרה שלי אני מחובר באמצעות תשתית הוט וספקית 014. כאן במקרה זה בדיקה מול דף ההורדות שלהם נותן 1.3-1.4 מגה שזהו קצת תקין לחלוטין בארץ.

עד כאן בדקנו את מהירות ההורדה בארץ ואת התשתית.

כעת - כבר יותר משנה כמעט אני נלחם איתם ומתלונן על קצבי הורדה זוועתיים מול RS , MU , HOTFILE.....

וכאן שימו לב -

במקרה זה השירות הטכני של הספקית יטען ראשית שאין לו אחריות על קצבי הורדה בחול ומשרתים אשר לא בבדיקתם כי הם לא יודעים האם אותם שרתים יכולים "לתת" קצבים כאלה.הטענה לכשעצמה הגיונית.

אבל מה שמכעיס ומרגיז הוא השיטה שהם מוכיחים לנו שאתרים אחרים בחול בסדר גמור ושהבעיה היא ב RS או MU או HF

שנית - הנציג הטכני יפנה אותכם לבדיקות הורדה מאתרים בחול ש"אושרו" ע"י הספקית כאתרים ש"נותנים" קצבים גבוהים-

www.microsoft.com

www.nvidia.com

www.nvidia.co.uk

www.acdsee.com

ועוד אתרים שונים ומשונים.....

כעת שימו לב לפרט חשוב -

בדיקת ההורדה בכל אחד מהאתרים האלו "תתן" לי קצב מלא של 1.4 מגה בייט (אני בחבילה של 8מגה ביט ב 014 עם חבילת גיימר)

שכחו רק לציין פרט אחד מאוד חשוב!!

במידה ותפחתו חלון CMD בשורת הפקודות ותגיעו לחלון DOS תקלידו את הפקודה TRACERT XXXXXXXXXX

ה XXXX מציינים את הכתובת המדוייקת שההורדה שלכם יורדת ממנו (רואים זאת בברור בחלון ה SAVE AS ובעת התקדמות ההורדה)

כאשר תריצו את הפקודה הזו אתם תראו דבר אחד פשוט - כל האתרים שרשמתי לכם למעלה - אתם בעצם מורידים את הקובץ משרת MIRROR שיושב בחוות שרתי חברת AKAMI בארץ!

לכשעצמו יש בזה המון הגיון טכני - קבצים שכמות ההורדה בסטטיסטיקות היא גבוה יוחזו בשרתים בארץ... ככה העומס עובר מהקווים בחול לקווים בארץ.... יותר זול לספקית.

עדיין אתם חושבים שאתם מורידים DIRECT X מאתר MICROSOFT בארהב?

בואו נבדוק:

הורדה של הקובץ - נפתח חלון התקדמות ההורדה . הקובץ יורד מהלינק download.microsoft.com

נפתח חלון DOS פשוט ונריץ פקודת TRACETR - שימו לב לתרגום ה DNS של MICROSOFT לכתובת בארץ:

tracert download.microsoft.com

Tracing route to a767.ms.akamai.net [81.218.31.153]

over a maximum of 30 hops:

1 2 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1

2 10 ms 10 ms 10 ms bzq-179-37-1.static.bezeqint.net [212.179.37.1]

3 * 14 ms * bzq-179-43-13.static.bezeqint.net [212.179.43.13

]

4 18 ms 20 ms 18 ms bzq-179-152-157.static.bezeqint.net [212.179.152

.157]

5 18 ms 20 ms 18 ms bzq-179-124-145.static.bezeqint.net [212.179.124

.145]

6 43 ms 14 ms 15 ms bzq-179-124-186.static.bezeqint.net [212.179.124

.186]

7 21 ms 19 ms 18 ms bzq-179-16-98.static.bezeqint.net [212.179.16.98

]

8 10 ms 10 ms 10 ms bzq-218-31-153.cablep.bezeqint.net [81.218.31.15

3]

Trace complete.

עדיין חושבים שאתם מורידים מ בחול?

תנסו את זה עם כל אתר לבדיקה שהספקית נותת לכם.

הבדיקה הנכונה היא הורדת קבצים משרתים בחול כמו שביצע כאן פותח האשכול - הורדת קבצים מ או DEBIAN ששם אני יכול לומר שאני לא עובר את 300-400 קיי ולא משנה באיזה שעה של היום.

כעת לעניין -

תופעה זו של קצב הורדה איטי מחול ידוע לי כבר בערך כשנה.

כל שיחה עם תומך טכני זוטר / בכיר / אחראי משמרת לא הניבה תוצאות - הצלחתי לפחות לקבל התייחסות לטענות שלי. הסכימו איתי תומכים בכירים שיש איטיות מול שרתי הורדות קבצים ושהבעיה נמצאת מול חברות הקישור בחול כגון GLOBALCROSSING או LEVEL3 שאלה בעצם החברות (ביחד עם עוד אחרות) המהוות את שדרת האינטרנט. הבעיה היא בעומסים ובהסכמים של הספקיות בארץ מול חברות הקישור באירופה. כל קו המחבר ספקית בארץ לשדרה העולמית עולה המון כסף וגם בעצמו מוגבל בנפח תעבורה חודשי. כל חריגה מהנפח משמעותה תוספות תשלום שהספקית בארץ תשלם בנוסף (תעריף יקר יותר).

היוזרים הפרטיים קרי אנחנו - הסבירות שנקבל את מלוא הקצב לחול ומחול אלינו היא כמעט אפסית. ישנו תעדוף ברור ללקוחות העולם העסקי או ללקוח פרטי שמשלם על קו חיבור פרטי (ולא SHARED).

אולי כעת הנושא קצת ברור יותר.

אם הספקיות רוצות "לעזור" לנו לפתור את בעיות האיטיות - לפחות שבאמת יטפלו בכך ולא יתנו לנו הרגשה כי העולם בסדר ואנחנו משוגעים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים עם כל מה ש citizenx כתב, והאמת היא שידעתי את זה גם קודם. הבעיה אצלי היא שאני בקושי רב מצליח להתקרב למהירות של 50KB/s, שלא לדבר על להתקרב ל 300KB/s. זה נמשך כבר כמה שבועות והמצב הפך לבלתי ניסבל. חשוב לציין שזה לא היה ככה בהתחלה, ועכשו אני ממש מצטער שעברתי מנטויז'ן לבזק בינלאומי. מצד שני, על נטויז'ן שמעתי הרבה דברים רעים כולל שמועות על חסימת פורטים, חלק מהם מאנשי שירות הלקוחות והתמיכה הטכנית של בזק בינלאומי (טוב, זה צפוי שהם ילכלכו על המתחרים).

עכשו השאלה מה אפשר לעשות? האם יש ספק בארץ שכן נותן רוחב פס לחו"ל המתקרב לרוחב הפס המובטח? עם מי אפשר לדבר בקשר לנושאים האלו? בתמיכה הטכנית של ספקי האינטרנט טוענים שהכל בסדר, והבעיה היא מהצד שני, וזה פשוט לא נכון...

הדבר היחיד שאני יכול לחשוב עליו הוא לעשות בדיקה מקיפה של כל ספקי האינטרנט בארץ, לארגן קבוצה גדולה של אנשים ולהעביר את כולם ביחד לספק הכי טוב. הבעיה היא שזה יגרום עומס על הספק שכולם יעברו אליו, מה שיגרור הורדה במהירות, ושוב נחזור לאותה הבעיה.

האם למישהו יש רעיון כלשהו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא שאם אני עובר לחיבור עם חייגן, הראוטר מדי פעם פשוט מתנתק. לדעתי הבעיה היא בפרוטוקולים שלהם ולא בראוטר, כי זה קורה גם לאנשים אחרים (לפי מה שראיתי בפורום), והפתרון של HOT הוא לעבור לחיבור ללא חייגן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק רוצה להגיד שאני נמצא באותה הסירה,

לי יש תשתית של והספקית שלי היא בין לאומי ובזמן האחרון המצב נהיה בלתי נסבל מעבר לזה שאני לא מצליח להגיע למהירות הורדה של מעבר ל-30KBPS (יש לי חבילה של 5 מגה) גם אתרים עולים לי מאוד לאט, המצב כל כך גרוע שלפעמים אני צריך לחכות דקה עד שפייסבוק יעלה.

מה שכן אתרים ישראלים והורדות משרתים ישראלים עובדים מעולה.

ביצעתי גם את הבדיקות שהוצעו פה באשכול המצב קטסטרופלי ניסיתי המון שרתים כמעט את כל השרתים באירופה ולא הצלחתי להגיע למהירות הורדה של יותר מ23-24KBPS ניסיתי הורדה מהשרת הישראלי וזה הוריד על המקסימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבדיקות מהירות שביצעתי מול שרתי ה FTP שאיתם אתה בדקת קיבלתי לרוב מהירות של 7מגה ומעלה- הרוב נתנו לי גם מהירות מלאה.

כמובן שפה אין הרבה מה להשוות אני משלם על חבילת תעדוף תעבורה לחול[גימר] ולקוח של החבילה הזו כבר קרוב ל3 שנים, מהתקופה שבה התחלתי לעבוד מול שרתי FTP פרטיים בהולנד ושודיה[אקא סייטים]

בתקופה הזו חסכתי את המלחמה מול החברות והחלטתי לשלם על החבילה תוספת כספית:x

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בבדיקות מהירות שביצעתי מול שרתי ה FTP שאיתם אתה בדקת קיבלתי לרוב מהירות של 7מגה ומעלה- הרוב נתנו לי גם מהירות מלאה.

כמובן שפה אין הרבה מה להשוות אני משלם על חבילת תעדוף תעבורה לחול[גימר] ולקוח של החבילה הזו כבר קרוב ל3 שנים, מהתקופה שבה התחלתי לעבוד מול שרתי FTP פרטיים בהולנד ושודיה[אקא סייטים]

בתקופה הזו חסכתי את המלחמה מול החברות והחלטתי לשלם על החבילה תוספת כספית:x

אז הפיתרון הוא לשלם לספק האינטרנט יותר כסף כדי לקבל את התמורה שאני אמור לקבל עכשו? זה נשמע לי דיי הזוי.

אני אנסה לדבר עם בינלאומי מחר, ונראה מה הם יגידו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי היו את הבעיות שתוארו כאן החל מחודש 2/11 - איטיות מחרידה בהורדה משרתי איכסון/gmail/ יוטיוב אפילו ב480P.

קצב החיבור הינו 5 מגהבייט הורדה.

אחרי כמה וכמה שיחות הן עם HOT, הן עם בזק בינלאומי והן שיחות ועידה דרשתי שיינתקו אותי לפני כשבוע וחצי.

הנציגה משירות הלקוחות הייתה מעוניינת שאשאר לקוח שלהם, שכנעה אותי לדבר עם "נציג טכני בכיר" שיבדוק את הבעייה. נתתי להם צאנ'ס

בדקנו יחדיו ובמהרה את ההגדרות של הראוטר (אני מבין עניין) והוא טען שהIP שהיה רשום לי שם ישן והוא הקריא לי 2 כתובות חדשות שלא עבדו.

לא הצלחנו להתחבר. החזרנו את הכתובת הקודמת הוא פרש מהנקודה הזו. בדיוק לאחר מכן, השיחה נותקה.

כמובן שלמרות שזה ביזיון מוחלט - הוא לא חזר אליי אפילו לא למחרת (!!!!!!!)

"שיטת המצליח", כנראה.

כנראה ראו שאם עד עכשיו לא דרשתי להתנתק ושאין לי זמן, אז יוכלו לנתק לי ולא יהיה לי זמן לחזור אליהם.

למחרת התקשרתי ודרשתי ניתוק מיידי. דיברה איתי מישהי מקשרי לקוחות (AkA שימור לקוחות).

היא התנצלה וטענה ש"כן רשום לי שהשיחה נותקה ושהוא לא יכל לחזור ואני מתנצלת בשמו, והוא השאיר כאן גם התנצלות בשמו".

נו באמת. Give me a break.

מהר מאוד השיחה יירדה לפסים קולניים - הם טענו שיש לי התחייבות אם כי עד היום לא הוכיחו לי זאת ע"פ השמעת הקלטת שיחת טלפון כפי שאמרו שייעשו.

היא תחילה טענה שמנהל ייבדוק ואם הוא ימסור לידייה שאני מחוייב, "זה מה שיש".

נכון מצחיק?! כאילו, אם המנהל אומר שאני מחוייב ל20 שנה לבזק בינלאומי - אז אני מחוייב. כאילו, איזה חיים בסרט. ממש תקף בבית המשפט.

בסופו של דבר לאחר עצה של מישהי נחמדה מאקספון - שדרגתי ל12MB הן בתשתית והן בספק, גם כי זה מוזיל לי בכמה שקלים לעומת החיבור של ה5MB (כן,כן) , וגם כי זה מבטל לי את ההתחייבות הקיימת ואז לא צריך לחכות ל8 בנובמר ולשלם 52 ש"ח קנס יציאה.

(זה בעצם ביטל לי את הבאנדל וחילק לי את זה כמו שצריך, במחיר מעולה ,ב12 מגהבייט, ללא התחייבות כולל ביטול של ההתחייבויות הקודמות).

כמובן שהקלטתי את השיחה לתיעוד.

בסופו של דבר בזק בינלאומי חזרו אליי (שלחתי כמה פניות דרך האתר) והם מצאו כי הIP שהיה רשום לי בחייגן ישן מאוד ולכן בעיות הגלישה.

החלפנו ל212.25.127.10 ופתאום הכל טס. טורנטים ציבוריים ב450KB, מגה אפלוד טס, ראפידשר. הכל.

חשוב לציין: התקשרו אליי מ"שימור לקוחות" ובגלל שהם מעוניינים שאשאר לקוח שלהם הציעו לי חבילת גיימר ב2 ש"ח לחודש בלבד. לא נלך אל הרב בשביל 2 ש"ח. הסכמתי.

לאחר פחות משעה, אני מקבל במייל את ההודעה הבאה!

לקוח/ה יקר/ה,

בזק בינלאומי ספקית האינטרנט המובילה בישראל שמחה לברך אותך לרגל הצטרפותך לשירות GAMER שירות המספק לך תיעדוף בגלישה לשרתי משחקים לחו"ל ולשירותי ONLINE בחו"ל כגון בורסה.

על מנת שתוכל ליהנות מהשירות יש להגדיר חייגן - ניתן לפנות לשירות הטכני לשם עזרה בהגדרה .

השירות ייכנס לתוקף תוך 20 דקות מרגע הרישום.

העלות החודשית הקבועה של השירות 15.89 ש"ח .

@במידה והשירות אליו התחברת הנו בהתחייבות ותבקש להתנתק ממנו במהלך תקופת ההתחייבות, תחויב בתשלום חד פעמי בסך הכולל שעליך לשלם ליתרת תקופת ההתחייבות.

@ בכפוף לתקנון השירות שניתן לעיון באתר הבית www.bezeqint.net. לתשומת לבך: השירות מופעל במהלך החיבור לרשת האינטרנט. על מנת ליהנות מן השירות, עליך להגדיר חייגן לגלישה.

האחריות על הגדרת החייגן הנה על הלקוח .

אנו מזמינים אותך להיכנס לאתר הבית שלנו בכתובת www.bezeqint.net ולהתרשם מסל מוצרי האבטחה והתוכן הנוספים העומדים לשירותך. מוקדי השירות של בזק בינלאומי עומדים לשירותך: מוקד שירות לקוחות: בימים א'- ה': 19:00-08:00, יום ששי : 12:00-08:00 מוקד השירות הטכני: 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. בטלפון 3014* , פקס 03-9285038 ובמייל pniot@bezeqint.co.il.

בברכה,

עטרה ליטבק-שחם

סמנכ"ל שיווק

בזק בינלאומי

העלות החודשית הקבועה של השירות 15.89 ש"ח????????????? התקשרתי והודעתי להם שזה בכלל לא מה שסוכם איתי. פשוט חוצפה. היום (ראשון) צריכים לחזור אליי עם תשובה לגבי העניין הזה.

מבחינת מהירות - עד עכשיו במשך כמעט שבוע הכל עבד נפלא. אתמול היו לי הרבה ניתוקים וHOT ב2:30 בלילה טענו שמדובר בתקלה אצל בזק בינלאומי. אני עדיין שוקל לעבור לאקספון.

תנסה להגדיר חייגן LT2P בראוטר בכתובת 212.25.127.10.

ובהגדרות האבטחה: תבחר WPA2-PSK עם אבטחת AES בלבד. (או שאל תגדיר בכלל), אחרת אתה מנצל רק כ40-50% מרחוב הפס שלך באם תגלוש באופן עם הצפנת WPA/WEP וחבל כי אז הבדיקה שלך לא נכונה. בדוק מראש שכרטיס הרשת שלך תומך בהצפנה עם WPA2-PSK.

תעדכן אותנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב, עכשו סיימתי שעה ו-10 דקות של שיחה עם התמיכה של בזק בינלאומי.

קודם כל הם העלו את HOT והעבירו אותי לחיבור עם חייגן. החייגן הוגדר להתקשר ל-212.25.127.10.

התומך אמר לי להיכנס לאתר של ולהוריד משם קובץ כדי לבדוק את המהירות. עשיתי את זה, וקיבלתי מהירות מקסימלית. אמרתי לו שהם כנראה מזהים את המיקום של המוריד, ומעבירים אותו ל Mirror המתאים. הוא טען שזה לא כך, אז נכנסתי ישירות לרשימת הקבצים, וניסיתי להוריד ישירות מאתרים בחו"ל. כמובן שהמהירות חזרה להיות איטית להחריד.

לאורך כל הדרך התומך שינה כל מיני הגדרות אצלו, אך ללא הועיל.

לאחר מכן התומך אמר לי לנסות להגדיר את הראוטר שיחייג ל hot.bezeqint.net. הבעיה היא שהראוטר בכלל לא מזהה את הכתובת הזו - הוא מקבל IP של הרשת הפנימית של HOT, אבל לא מצליח לעשות אפילו לעשות ping לכתובת הזו (השתמשתי כמובן בממשק השליטה של הראוטר לצורך ביצוע ה-ping). לאחר מספר נסיונות, התומך אמר לי להגדיר את החייגן שיתחבר ל 212.25.127.18. הראוטר חייג, אך בעיית קצב ההורדה האיטי נשארה.

באופן כללי, שמתי לב שיש בעיית חיוג עם הראוטר, גם אם זה ל-IP קבוע - בהתחלה הראוטר קיבל IP של הרשת הפנימית של HOT, אבל לא הצליח לחייג אפילו ל-IP ישיר (212.25.127.10). הפתרון שלי היה לנתק את המודם והראוטר מהחשמל ולחבר אותם שוב, ואז הראוטר הצליח לחייג.

בסופו של דבר התומך אמר שזו בעיה ידועה של חלק מהראוטרים, והפתרון הוא להחליף ראוטר. מה שצריך לקרות הוא שהראוטר אמור לחייג ל-hot.bezeqint.net, ואז הוא ינותב לשרת החיוג הכי פחות עמוס שלהם. פתרון אחר הוא לחזור לחיבור ללא חייגן (הוא קרא לזה MLRS או משהו כזה), אך הוא אמר ששם הוא לא יכול לשלוט על המהירות, ולמעשה מי שמחובר כך מקבל את העדיפות הכי נמוכה.

נשמע לי מוזר שהבעיה נובעת מהראוטר ולא משום דבר אחר. נראה לי שמחר אני אנסה להעביר את המודם למחשב שלי ולחבר אותו ישירות (בלי הראוטר), ואז אני אראה אם הבעיה חוזרת. אם כן - הבעיה היא לא בראוטר, ואז כמובן אני אתקשר אליהם שוב.

כמו כן אני אנסה לכתוב לתמיכה של TP-LINK ולראות האם יש להם פיתרון לבעיה. אני דיי בטוח שהקושחה של הראוטר מעודכנת לגירסה האחרונה, אבל אני אבדוק שוב.

אם יש להם הצעות או משהו להוסיף בקשר לבעיה הזו של הראוטר, אשמח לשמוע.

אגב VegansXe, הגדרת האבטחה בראוטר מוגדרת גם ככה ל WPA-PSK/WPA2-PSK, ושיניתי את ההצפנה ל-AES (במקום אוטומטי), וזה לא עזר כלל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...