מהירות גלישה מינימלית - עמוד 2 - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהירות גלישה מינימלית

nimrodd

Recommended Posts

הבעיה היא שהספק מוכר ללקוח אשליה - המקסימום לא נותן לו כלום. לאבא של אשתי יש בעיות עם הספק (לא מקבל קצב מספיק בשביל השימושים שלו) והוא אמר לי "אני כנראה עוד פעם אצתרך לשדרג את המהירות" . אמרתי לו שזה לא קשור למהירות כי למקסימום לרוב לא מגיעים וזה יותר תלוי בספק והיכולת שלו להתמודד עם עומס. הבעיה בשוק הישראלי שזה גלוש כפי יכולתך אז אין לאף אחד סיבה להגביל את עצמו או לחסוך רוחב פס בשעות העומס. אם הכל חינם אפשר לפתוח את הברז עד הסוף אבל הבעיה היא שזה יוצר חנק שכולם סובלים ממנו.

בגלל זה חשוב שהספק יתחייב לאיזה מינימום משהו כמו 5-10% מהחבילה. אין שום סיבה לשדרג מ2.5 מגה ל10 מגה אם בשעות העומס תקבל 1 מגה בשני המקרים. ממש כמו הFPS במשחקים המקסימום לא הכי מעניין וגם הממוצע זה אולי נחמד אבל כשרוצים לדעת אם המשחק יעבוד טוב בודקים את המינימום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך אי אפשר להתייחס לחלק הטכני פה עם התלונה היא עלך נושא טכני? איזה פתרון בדיוק אתה מציע?

הנה הפתרון המדוייק לדעתי:

א. שיטת ה-Quality of service של הספק צריכה להיות שוויונית בין כל לקוחותיו. אם יש עומס יתר כל לקוח יקבל אחוז זהה מהמקסימום שהוא שילם עליו - בלי העדפות לחבילות או NGN.

ב. הספק ימדוד מדי שניה את סך הדרישה בפועל לרוחב פס של כל הלקוחות (מן הסתם הספק עושה את זה כבר היום).

ג. הספק יסדר את כל המדידות מהחודש האחרון לפי סדר עולה ויקח את האחוזון ה-99 (כלומר סך הדרישה ש-99% מהזמן לא עוברים אותה).

ד. הספק יחשב את אחוז הפס שהוא יכול לתת 99% מהזמן: רוחב הפס של הספק לחו"ל לחלק למספר שהתקבל בסעיף ג.

ה. לכל חבילה הספק יפרסם בתור מהירות מינימום את האחוז שהתקבל בסעיף ד כפול מהירות המקסימום

זה מאוד פשוט. אני בטוח שלספקים יש את הנתונים האלה כבר היום.

אין שום סיבה להתחבא מאחורי קשיים טכניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטת ה QoS לא צריכה להיות שווה בין כולם. אתה קונה QoS מאוד מסויים מעבר לזה שאתה קונה חבילת תקשורת ברוחב פס X.

בכלל, לקוחות פרטיים צריכים להגיד תודה שהמציאו את השירות של חבילת "גיימר". צריך להגיד גם תודה על כל ה caching שחברות ה ISP עושות וחברות הCDN שפועלות בישראל אחרת המצב היה פי חמש יותר גרוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...