תיקון מאוורר ביתי (לא של מחשב) - עמוד 2 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תיקון מאוורר ביתי (לא של מחשב)

Kitt0s

Recommended Posts

המתכת הזאת היא בסך הכול יציקת אלומיניום, התפקיד שלה הוא לא מכאני אלא רק הולכת חשמל (הכלוב של הרוטור). אל תצפה ממנה להיות יותר קשיחה מפלסטיק....

כנף הפלסטיק לא אמורה לזוז מהמצב שלה על הרוטור, היא והרוטור עצמו זזים ביחד. היא תשאיר עליו סימנים אם משהוא מבחוץ דוחף אותה כלומר תחפש את הבעיה האמיתית לא כאן אלא בהיתקעות של הכנף אם משהוא מההרכבה החיצונית יותר של המנוע

וייתכן שאלה סימנים מהייצור של הדבר הזה, והבעיה האמיתית קוראת במיסבים ולא קשורה באמת לכנף הזאת. תבדוק אותם, תשמן אותם, ותשחק אם הציר/רוטור בזמן שאתה מרכיב את המנוע בשביל שהוא יעמוד בדיוק באמצע בלי לחץ לאחד מהצדדים

מכשירי החימום/קירור של המותג הפנימי של הום סנטר בנויים להחזיק שנה אחת, והמחיר שלהם בהתאם. בהרבה מקרים המוצר גנרי לחלוטין - ראיתי את זה ברדיאטורים, אותו רדיאטור בדיוק עומד בקרטונים אלו לצד אלו על המדף בהום סנטר, מכאן עד כאן של הום סנטר, ומכאן עד כאן של אלקטרו חנן....

מה שניתן למצוא בהום סנטר במבחר טוב יחסית הוא נורות PL - אם אין באזור שלך חנות אספקה טכנית מקצועית, ומידי פעם לממש קופונים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי מאוורר עם תקלה דומה. הבעיה היא בלכלוך (אבק) שנכנס בין הציר למיסב ומפריע למיסב או למה שזה לא יהיה לנוע בחופשיות. הפתרון הוא לפרק הכל, כולל טבעות קפציות, לנקות היטב עם אלכוהול, לשמן בגריז ולקוות לטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתכת הזאת היא בסך הכול יציקת אלומיניום, התפקיד שלה הוא לא מכאני אלא רק הולכת חשמל (הכלוב של הרוטור). אל תצפה ממנה להיות יותר קשיחה מפלסטיק....

כנף הפלסטיק לא אמורה לזוז מהמצב שלה על הרוטור, היא והרוטור עצמו זזים ביחד. היא תשאיר עליו סימנים אם משהוא מבחוץ דוחף אותה כלומר תחפש את הבעיה האמיתית לא כאן אלא בהיתקעות של הכנף אם משהוא מההרכבה החיצונית יותר של המנוע

וואלה. אני חשבתי שבשביל שהכנף (למעשה שתיים, אחת בכל צד) תאוורר את מה שקורה בתוך הרוטור, היא צריכה לנוע בחופשיות כך שמהירות הסיבוב של הרוטור ביחס לכנפיים, שונה.

ככה אומר לי ההיגיון (ץץץוהדמיון) הפיזיקלי שלי. אבל זה רק אני ...

אם כך למה לא להדביק את הכנף לרוטור? אפשרי?

ייתכן שאלה סימנים מהייצור של הדבר הזה, והבעיה האמיתית קוראת במיסבים ולא קשורה באמת לכנף הזאת. תבדוק אותם, תשמן אותם, ותשחק אם הציר/רוטור בזמן שאתה מרכיב את המנוע בשביל שהוא יעמוד בדיוק באמצע בלי לחץ לאחד מהצדדים

היה לי מאוורר עם תקלה דומה. הבעיה היא בלכלוך (אבק) שנכנס בין הציר למיסב ומפריע למיסב או למה שזה לא יהיה לנוע בחופשיות. הפתרון הוא לפרק הכל, כולל טבעות קפציות, לנקות היטב עם אלכוהול, לשמן בגריז ולקוות לטוב.

סליחה על הבורות, אבל מהם המיסבים כאן? איני שואל מה זה מיסב, אלא איזה חלק כאן הוא המיסב?

...בינתיים ניסיתי לשמן את הרוטור עם תרסיס שמן. ויש בעיה אחרת \ נוספת.

לאחר שאני מחזיר את הרוטור למגנט והסליל שעוטפים אותו, אני מנסה ידנית, והרוטור מסתובב בצורה תקינה. נראה לי.

לאחר שאני מחבר אותו לחשמל, הוא לא מסתובב. שומעים כאילו משהו מסתובב בפנים. אבל הרוטור עצמו אינו מסתובב.

מה יכול להסתובב בפנים? לא מזהה מה בכלל יכול להסתובב. מה מייצר את הרעש. ואולי בכלל זה רק הרעש של זרימת החשמל בסליל?

מנתק חשמל, מנסה לסובב ידנית, תקוע. מה שהסתובב קודם, לא מסתובב עכשיו.

רק לאחר פירוק חוזר, הוא שוב מסתובב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היא אמורה להסתובב יחד אם הציר של המנוע. המאמץ עליה אפסי (בסך הכול להעיף קצת אוויר), כך שמספיק שהיא פשוט מולבשת על הציר קצת בכוח בזמן הייצור

אין שם מיסבי כדורים. אלה sleeve bearings - מיסבי החלקה שבהם הציר מחליק בתוך "צינור" מחומר קשיח אחר אם שימון ביניהם. הם שקטים (ללא צליל של חיכוך או של גלגול הכדורים) - מה שרצוי מאוד מאוורר ביתי, זולים ביותר, ובעלי אורך חיים לא ארוך במיוחד

כשפירקת את המנוע היה את הליבה (החלק האמצעי אם הסלילים החשמליים) ו 2 מכסי מתכת שמתלבשים עליו מהקצוות, דרכם עובר הציר. הוא עובר דרך כמו טבעות רחבות, אלה המיסבים

תבדוק אם הרוטור יכול לזוז קדימה ואחורה יותר מידי. כשהחשמל מחובר השדות המגנטיים מושכים את הציר למצב מסויים גם לאורך, יכול להיות שבמצב הזה הוא נתקע

תבדוק שלא פגעת בסלילים או ב 1 מהחוטים שיוצאים מהם כשפירקת את המנוע. יש שם בגדול 2 סלילים, 1 מהם מחובר בטור לקבל (הקבל הוא בדרך כלל קוביה שחורה איפה שהוא באזור של המנוע). אם סליל 1 נפגע, עדיין יעבור זרם בשני ואתה תשמע את הצליל שלו, אבל המנוע לא יסתובב (לפעמים כן אם דחיפה התחלתית)

במאווררים שהם "קופסה" ולא מאווררים שמזיזים את הראש לצדדים, הרשת הקדמית מסתובבת בשביל להעיף את האוויר לכיוונים שונים, ויש בהרכבה מנוע קטן נפרד שמזיז אותה. יכול להיות שאתה שומע אותו עובד ולא את המנוע הגדול

תבדוק אם לא הרכבת את המכסים הקדמי והאחורי הפוך וכו'

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
הוא עובר דרך כמו טבעות רחבות, אלה המיסבים תבדוק אם הרוטור יכול לזוז קדימה ואחורה יותר מידי. כשהחשמל מחובר השדות המגנטיים מושכים את הציר למצב מסויים גם לאורך, יכול להיות שבמצב הזה הוא נתקע

הנה צילום של המנוע ושל המיסב במבט על.

האם המיסבים הם אלו שסימנתי ?

אם כן, למיסבים יש חופש תנועה. נניח, כמו של כדור שמונח בתוך תושבת כלשהיא, שיכולה לנוע לכל הכיוונים.

וכיוון שהרוטור קשיח ומקובע בשתי קצותיו, אז המיסבים "מתמקמים" בזוית הנכונה. ככה אני מבין את זה. העלתי כם צילום של המיסב במבט על.

קדימה ואחורה - האם הכוונה לתנועה אנכית, לכיוון המיסבים?

ונניח והוא נתקע בתנועה אנכית, איפה הבעיה יכולה להיות, והאם ניתן לעשות משהו עם זה?

האם המיסב עצמו ממסתובב, או שהרוטור מסתובב בתוכו?

הסלילים ניראים לי תקינים לגמרי, וכן החיבורים.

אין מנוע נוסף. אין שמסתובבת. רק הכנפיים של המאורר, שיושבות על הרוטור.

בכלל, איפה אפשר לקנות מנועים? זאת מחשבה מעשית בכלל?

אני מאוד אוהב את הפלסטיקה של המאורר הזה, זאת הסיבה היחידה שהום סנטר "הצליחו" למכור לי את המאורר. עטיפה יחסית איכותית לאשפה.

אגב, ראיתי את המאורר שוב בהום סנטר, 260 שח. זה המחיר פחות או יותר שאני שילמתי עליו.

לא כזה זול, בטח ובטח, לאיכות שלו, שלא לומר, לזבל שהוא.פעמיים שווק לי המאורר אחרי חודשיים שלושה.

אמנם אמרים שבמיחזור אשפה יש הרבה כסף, אבל לא נראה לי שזה ההקשר המדויק:nono:

כבר קניתי מאוררים זולים בעשרות אחוזים שהחזיקו שנתיים ושלוש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת נכון - הרכיבים האלה הם המיסבים, והם אכן מתמקמים כשאתה מחבר ביחד את המנוע כמו שאתה אומר

לאחר שהמנוע מורכב, לציר יכול להיות עדיין חופש כלשהוא לזוז קדימה ואחורה (לאורך הציר), תבדוק אם ב 1 מהמצבים הקיצוניים הוא נתקע. ונראה שאצלך אכן משהוא כזה התרחש, שים לב לכל החתיכות פלסטיק שחור (מהטורבינה הפנמית הזאת ?) בתוך המכסים - נראה שהיא השתפשפה על משהוא

ואם יש לך מולטימטר, בדוק את כל הסלילים על הליבה (נתק חוט מהקבל ובדוק שיש מוליכות בין כל החוטים שהולכים לליבה). מספיק שקצת קרעת אחד מהם כשהרכבת את המנוע בשביל שהוא יעמוד ויעביר זרם אבל לא יסתובב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

לקח קצת זמן...

בכל מקרה, די ירדתי מעניין תיקון המנוע, זה גם לא ממש אני, ואני די ספקן לגבי כמה זמן זה יחזיק מעמד...גם אם אצליח לסדר את זה זה בטח לא יחזיק יותר מיום וחצי. זבל זה זבל.

השאלה היחידה שנותרה ורלוונטית מבחינתי היא אם אפשר להשיג במחיר סביר מנוע טוב.

הפלסטיקה של המאורר הזה היא טובה וחזקה, שווה השקעה מסויימת.

אם אפשר, איפה. קצת חיפשתי ולא מצאתי.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות, אם כי זה לא בטוח שזה ממש משנה.

פירקתי, כיוון שהייתה בעיה. אולי אחרת... אבל עדיין בעיה. בעיית איכות קשה.

אותי מעניין לנסות לקנות מנוע קומפלט איכותי שיתאים למאורר, ואם לא להעיף את הפסל הסביבתי מהבית. ויפה שעה קודם.

את התזכורת החוזרת " הום סנטר זה לא" אני לא צריך אפילו לנסות לזכור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שתוכל למצוא מנועים אבל השאלה האם הם יתאימו למידות/מיקומי חורים/וכו'

והשאלה השניה, האם היית רוצה להשקיע במנוע טוב במאוורר שכל יתר המבנה שלו עדיין תת רמה.... עדיף אם כבר שתזמין מאוורר תעשייתי כלשהוא כמו של venta וכו' (בגדול גם הם עכשו חברת ייבוא מסין, אבל יש מצב שיש להם עדיין כמה דגמים שמיוצרים בארץ)

אני ניסיתי אפשרויות אחרות, בין היתר "קיר" ממאווררי מחשב זהים שמחובר מספק של מחשב, והתאמה שלו לחלון כך שהוא ימשוך אוויר מבחוץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יתכן שתוכל למצוא מנועים אבל השאלה האם הם יתאימו למידות/מיקומי חורים/וכו'

לגמרי זאת השאלה.

ההנחה הבסיסית שלי היא שלמצוא משהו תואם "על המדף" לא ממש ישים, ולכן שאלתי מי או איזה בית מלאכה מייצר דברים כאלה.

במקום כזה יש סיכוי שיהיה אפשר להרכיב משהו שיתאים.

כמובן שהכל עניין של מחיר, וגם פה אני די סקפטי שאוכל לקבל מחיר סביר לעניין, אבל שווה בדיקה קצרה לפחות טלפון.

האם היית רוצה להשקיע במנוע טוב במאוורר שכל יתר המבנה שלו עדיין תת רמה

בתכלס מאוורר זה הפלסטיקה והמנוע. המנוע זבל. הפלסטיקה במקרה זה, היא שגרמה לי לקנות אותו. אמרתי אמנם הום סנטר, אבל נראה חזק ואיכותי.

אז נשארתי עם פלסטיק לא רע, שיכול להיות מעטפת טובה למנוע איכותי.

אני מחפש משהו ביתי, לא תעשייתי. המאורר הזה היה רועש למדי לפנים הבית, אבל למרפסת \ פרגולה זה יכול יותר להתאים. לבית כבר קניתי חדש את מאוורר המגדל של גולד ליין. יקר קצת יותר, אבל יצרן שנותן 3 שנים אחריות, זאת תעודת הביטוח הכי טובה שיש למוצר איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 שנה מאוחר יותר...

שלום

מחפש כנפיים למאוורר שולחן תוצרת אמקור בעל שלושה כנפיים והתחברות לציר המסובב עם בורג

ולא כנפיים המוברגים ציר

אין לי מושג אם עדיין קיימים בשוק

אך יתכן שיש למשהו...משהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...