מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 6 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

לאיאוט סטנדרטי ונמכר עם עברית? מעניין מאוד. אני לא רואה אבל את ה-G1 שם. רק את המקוצרת.

אגב, מאוד מוזר שהם בחרו להתקמצן ולהשתמש במדבקות על המקשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

הן לא חדשות בעולם (נדמה לי שהושקו כבר לקראת סוף 2010, בערך לפני שנה), אבל זה לא משנה. נחמד מאוד לראות אותן בארץ וטוב באופן כללי שהיצע המקלדות המכניות גדל. רק קצת חבל שבעיקר מתמקדים פה במקלדות "גיימיניג" במקום לייבא גם מקלדות שלאו דווקא ממותגות כך.

בכל מקרה, ממה שאני זוכר מדובר במקלדת לא רעה בכלל. אמנם עם סוויצ'ים שחורים אבל יש דיווחים על כך שהם מרגישים "קלים" יותר בהשוואה לסוויצ'ים שחורים אחרים. ככל הנראה מדובר בתחושה בלבד שמקורה במבנה המקשים והמייצבים ולא בסוג מיוחד וקל יותר של סוויצ'ים שחורים. אם אני לא טועה יש באחת מהן (או אולי אפילו בשתיהן) רכזת ובדגם ה-G1 גם Audio Passthrough מה שהופך אותה כמעט למקבילה ל-BWU. שזה גם נחמד.

אם זכרוני אינו מטעני אז אני זוכר תלונות קטנות על כך שהכבל של המקלדת קצת עבה וגס מה שעלול להיות קצת מציק אם מעוניינים לנתב את הכבל בתצורות מסוימות.

כך שבסך הכל בהחלט מדובר במקלדת לגיטימית רק שמחירה קצת גבוה לדעתי ביחס לתמורה. גם המחיר בחו"ל יחסית גבוה אז כך שהמחיר בארץ הוא נגזרת שלו. היא ממותגת כ-High End של מקלדות גיימינג למרות שעד כמה שאני יודע היא אפילו לא מאפשרת 6KRO אלא עברה אופטימיזציה למשחקים (בדומה ל-BW). אני לא לגמרי בטוח וכדאי לבדוק את הנושא. (עודכן בהמשך).

בכל מקרה, גם פה, מי שיקנה כנראה לא יתחרט, והמחיר, אם כי קצת גבוה, עדיין בגדר הסביר.

לגבי המדבקות על המקשים, אני לא יודע. כנראה אלתור מקומי פה (אולי אפילו כדי להשאיר אותה בטווח מחיר תחרותי ביחס למתחרות).

עריכה: בדקתי קצת ברחבי הרשת ועושה רושם שלפחות דגם ה-G1 הוא 6KRO אמיתי בחיבור (ו-NKRO בחיבור PS/2 אבל זה יותר גימיק מאיזה משהו להיתפס אליו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לומר שיש לי גם את ה BW וגם את ה 2 filco majestouch ninja עם חומים וכל פעם שאני מקליד אצל חבר אני ממש ממש מתבאס.

1.jpg

הבעיות היחידות שיש לי עם ה BW זה הגימור המבריק - ממש מעצבן לדעתי- ובעיה ידוע שלא כולם נתקלים בה והיא שלחיצה כפולה ממש ממש מהירה על אותו מקש לא תמיד נרשמת.

אני נתקל בזה רק במקרים מאוד נדירים כשאני משחק סטארקראפט.

הדבר היחיד שאני לא אוהב בפילקו זה שלא קניתי blues (:

ואת העובדה שכשאני מחליף בין המקלדות יש לי שגיאות כתיב לכמה שעות בעקבות התצורה המעט שונה.

באמת נחמד לראות שיש עוד אנשים שיודעים על מה אני מדבר...

לאחרונה גם הזמנתי מקשי wasd סגולים באיזה שלוש דולר (:

אגב, אם מישהו מעוניין, אני שוקל למכור את ה filco majestouch שלי

שמורה ממש ממש טוב. בקושי עבדתי איתה.

עברתי ל majestouch 2 ninja כדי לפנות מקום בשולחן העבודה

עדיין לא סגור על זה שאני מוכר אותה לכן לא שם בטריידזון אבל אם מישהו מעוניין הוא מוזמן לשלוח ה"פ

FKB104MEB_01.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וכל פעם שאני מקליד אצל חבר אני ממש ממש מתבאס.

:) אתה ממש לא היחיד.

ובעיה ידוע שלא כולם נתקלים בה והיא שלחיצה כפולה ממש ממש מהירה על אותו מקש לא תמיד נרשמת.

אני נתקל בזה רק במקרים מאוד נדירים כשאני משחק סטארקראפט.

ממממ....מקריאה ראשונה זה נשמע פשוט כמו Cherry MX Blue מתנהג כמו Cherry MX Blue. בגלל שבסוויץ מהסוג הזה נקודת השחרור (Reset point) גבוהה מנקודת ההפעלה (Actuation point), בניגוד ל-Browns או ל-Blacks שבהם נקודת השחרור נמצאת באותו גובה של נקודת ההפעלה, לפעמים "מתפספסת" לחיצה כפולה מכיוון שהמקש לא הספיק לעלות מספיק כדי ל"התאפס". זה בתיאוריה מה שהופך את הסוויצ'ים הללו לפחות מומלצים למשחקים (אבל אני חושב שזה בולשיט ושהכל עניין של העדפה אישית בסופו של דבר). שמעתי כבר תלונות כאלה, והדרך הכי פשוטה למנוע את הישנות התופעה (בהנחה כמובן שזה אכן המקור לסוגיה ולא בעיה מכנית במנגנון) היא פשוט לפתח מיומנות לחיצה מתאימה. יש כאלה שאוהבים ל"רחף" עם המקש סביב נקודת ההפעלה/שחרור וכך להשיג לחיצה כפולה מהירה. זה עובד בחומים ובשחורים, אבל לא בכחולים מהסיבה הנ"ל.

הדבר היחיד שאני לא אוהב בפילקו זה שלא קניתי blues (:

סתם מסקרנות, מה גורם לך להעדיף את הכחולים על החומים?

לא, התכוונתי שגם האותיות המקוריות זה מדבקות, עזוב את התוספת עברית בארץ...

הסתכלתי על של המקלדת ולא הבחנתי במשהו שנראה כמו מדבקות. אולי הסמלים/אותיות לא חרוטים (האם לזה התכוונת? או ממש למדבקות?), קצת קשה לראות בתמונות, אבל זה לא נראה כמו איזו מדבקה.

מצאתי גם סרטון Unboxing שגם בו לא נראה, לי לפחות, שהסמלים/אותיות מודבקים באמצעות מדבקה.

.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[ltr]

Thermaltake Meka G1

Link: Newegg

Price: $130

Switch Type: Cherry MX Blacks

Switch Mounting: Plate

Keycap Printing: Pad Printed

Key Shape: Flat

Interface: USB or PS/2

Rollover: NKRO (PS/2) | 6KRO (USB)

Layout: US ANSI

Extra Features: USB Hub, Pass through Audio Ports, Detachable Wrist Wrest, Multimedia Keys

Drawbacks: cable is really thick

Other: 1000hz polling not known to benefit the board in anyway.

[/ltr]

http://www.overclock.net/keyboards/491752-mechanical-keyboard-guide.html#post6025204

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Pad Printed זה לא מדבקות, לפחות לא כפי שאני חשבתי שאתה מתכוון (חשבתי שממש מדובר במדבקות כמו אלו שמוכרים בחנויות כדי להוסיף עברית למקלדות שאין עליהן עברית). מדובר על הדפסת דיו על המקש וציפויו בציפוי שקוף (שעם הזמן נשחק והופך למבריק). גם המקלדות של Filco מכילות מקשים שהודפסו בטכנולוגיה הזאת (זולה אך לא הכי עמידה) ואני חושב שגם המקשים של ה-BW וה-6gv2 גם הם כאלה.

יחד עם זאת חשוב להבין שהמקלדת והמקשים הם שני רכיבים נפרדים. בכל-עת ניתן לקנות סט מקשים התואם לסוויצ'ים מסוג Cherry MX ולהחליף את המקשים הקיימים אם התבלו, או סתם אם מתחשק לרענן את המקלדת, להוסיף לה "צבע" או לעבוד עם מקשים שיותר מתאימים להעדפת המשתמש. כמובן שזה מוסיף בטווח הארוך למחיר המקלדת, אבל זה לא שמקשים שההדפס עליהם נוצר בטכנולוגיה הזאת מתבלים עד כדי כך מהר.

כך שזאת לדעתי לא צריכה להיות סיבה שלא לקנות את המקלדת (אם כל שאר המפרט מתאים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממממ...לגבי ה-BlackWidow זה נכון, לגבי ה-6GV2 אני לא בטוח ב-100% אבל אם אמרת כנראה שאתה יודע.

בכל מקרה, חריטה בלייזר על מקש בצבע שחור ולאחר מכן מילוי החריטה בדיו לבן היא גם לא טכניקה עמידה במיוחד (הדיו דוהה עם הזמן) והיא לא שונה בהרבה מהבחינה הזאת ממקשים שעליהם הכיתוב מודפס. כלומר יש הבדלים, לדעתי לא מהותיים. וכמובן, הכל יחסי (שלא יווצר רושם שלאחר חודשיים של הקלדה הכיתוב נמחק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כשאני משחק הרבה פעמים אני עם אזניות ואז אני מרגיש יותר טוב כשאני שומע את הקליקים של הכחולים.

וכן, מה שרשמתי הוא מה שפירטת וזו "בעיה" ידועה של הכחולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי. סיבה טובה.

אני באופן אישי אוהב מקשים קלים יותר. לכן החומים והאדומים עדיפים לי.

אני פחות זקוק למשוב הפיזי (tactile) של החומים, שגם ככה הוא הרבה פחות מובחן מזה של הכחולים (למרות שבסוגי עבודה מסוימים הוא עדיין שימושי ויעיל) והייתי מת לנסות אדומים, רק שהם מאוד יקרים.

מבחינת כחולים, הם מקשים פשוט כיפיים להקלדה מאין כמוהם, רק שהם קצת רועשים מבחינתי. ולמרות שב-70-80% מהזמן הרעש הזה הוא פשוט מהפנט ובטח שלא מפריע, במצבים מסוימים זה עלול להפוך לקצת מציק מבחינתי.

בעקרון אני מעוניין להוסיף בעתיד מקלדת עם סוויצ'ים כחולים (ככה שאוכל להחליף בין הכחולים לחומים לפי המצב רוח). נכון לעכשיו חשבתי גם על ה-Filco Ninja II.

ובעתיד (הכנראה רחוק יותר) אני רוצה גם לנסות לעבוד תקופה עם מקשים לינארים (אבל קלים יותר מהשחורים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין ספק שבהקלדה שוטפת החומים נוחים הרבה יותר.

*ראיתי שרשום פה שלBW יש ציפוי מבריק רק בדגם ה ultimate

זה לא נכון. גם בדגם הבסיסי יש למקלדת ציפוי מבריק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד מקלדת שנראית מעניינת היא ה Coolermaster Storm Trigger

קצת דומה ל BW, עם תאורה אדומה במקום כחולה מגיעה עם כל סוגי הסוויצים (שחור, כחול, חום ואפילו אדום). יש לי הרבה כבוד למוצרים של COOLERMASTER אז נקווה שהמקלדת הזאת תהיה מוצלחת. עוד תחרות בשוק המקלדות המכאניות זה תמיד מבורך.

אגב, אולי כדאי לשנות את שם הדיון למשהו יותר ממוקד, נראה לי שכבר "עלינו כיתה" מאז ההודעות הראשונות. =)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...