מקלדות מכניות -- ריכוז מידע - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקלדות מכניות -- ריכוז מידע

About:blank

Recommended Posts

Das Keybaord היא מקלדת לא רעה בכלל, מיוצרת על-ידי Coastr בדיוק כמו מותג ה-Filco כך שמהרבה בחינות הן דומות.

יחד אם זאת, יש לדעתי אלמנטים שצריך לקחת בחשבון לפני שקונים:

חסרונות

1. היא בעלת גימור מבריק. זה לוכד אבק וטביעות אצבעות. אמנם קל לנקות את זה ואם אני לא טועה כחלק מהבאנדל אתה אפילו מקבל מטלית מיקור-סיבים לניקוי, אבל יש כאלה שזה מציק ומפריע להם.

2. איכות הבנייה שלה טובה, אולי אפילו טובה מאוד, אבל עדיין מעט נמוכה יותר מהמקלדות היותר "איכותיות" בקטגוריה ועולה כמוהן.

יתרונות

1. זמינות. בעקרון כמעט תמיד נמצאת במלאי. אפשר לקנות ישירות מהמשווק/יצרן.

2. גמישות. זמינה עם סוויצ'ים כחולים וחומים לבחירה. זמינה עם מקשים עם כיתוב ובלעדיו. זמינה במספר תצורות פריסת מקשים (ייתכן שפה דווקא הגמישות נמוכהיותר כתלות במשווק שממנו קונים).

3. מכילה רכזת 2.0 למי שזה חשוב. מגיעה עם כבל ארוך יחסית למקלדות (כ-2 מטר) מאפשר ניתוב נוח יחסית של הכבל ברוב סביבות העבודה.

בוא נגיד ככה, כנראה שלא תתאכזב אם תקנה אותה.

הדבר היחידי שמונע ממני לקנות כבר את ה 6GV2 זה הסווצים השחורים. אני מדפיס הרבה וזה הראה שהם הכי פחות מתאימים לכתיבה. יש למישהו מושג כמה כוח מצריכה לחיצה על מקש במקלדת ממברנה סטנדרטית? אולי ככה יהיה לי דרך להשוות.

שוב, קח את כל הסוויץ' X מתאים בעיקר לשימוש Y בערבון מוגבל. בסופו של דבר זה עניין אישי לחלוטין. מקלדת ממברנת גומי טיפוסית דורשת בממוצע 60-70 גרם להפעלה. סוויץ' שחור מאוד דומה לזה מהבחינה הזאת. יחד עם זאת כאן המקום לציין שהתחשוה של הלחיצה עצמה שונה לגמרי כך שהערך עצמו ממש לא משקף את כל התמונה וסוויץ' שחור הוא נוח ונעים יותר ממקלדת ממברנת גומי. יש לא מעט אנשים שמקלידים על סוויץ' שחור. נהנים ממנו בעיקר כאלה שנוטים ללחוץ על מקשים בטעות בזמן שהם "חושבים", או כאלה עם "אצבעות שמנות" שיש להם נטייה ללחוץ על כמה מקשים במקביל. סוויץ' שחור מפחית את המקרים האלה כי "קשה" יותר להגיע לנקודת ההפעלה. מצד שני, הטענה שהם פחות מתאימים להקלדה נובעת משתי סיבות, שתיהן תלויות לגמרי בהעדפה אישית:

1. הכוח הרב יחסית שנדרש להפעלת המקש. מקלידים מיומנים שלא נוהגים לטעות בהקלדה עקב לחיצה על מספר מקשים במקביל או על מקשים בטעות, מעדיפים לרוב מקש קל כך שהם יכולים בעזרת מקלדת מכנית להאיץ את מהירות ההקלדה שלהם ולהקליד בנוחות גדולה יותר.

2. מקלידים מיומנים לרוב אוהבים את המשוב הפיזי (Tactile) שמחווה לך שהלחיצה נקלטה. זה מאפשר לפתח מיומנות הקלדה שאינה מצריכה מהמשתמש ללחוץ על המקש עד הסוף, מספיק ללחוץ עליו עד חצי הדרך. כך גם מהירות ההקלדה משתפרת וגם יש בתיאוריה פחות לחץ על האצבעות.

באופן תיאורטי יש בזה היגיון אך בפועל כל אחד ומה שנוח ועדיף לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 886
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

סליחה על ההקפצה, אבל נתקלתי במקרה בדיון על מבצע בבאג בפורום צרכנות.

לא חקרתי את הנושא יותר לעומק, אבל אולי גם המקלדות המכניות שהוזכרו כאן בדיון נכללות בו, כך שייתכן שיש פה הזדמנות למי שמעוניין ויכול מבחינה לוגיסטית להתאחד ולקנות מקלדת שכזאת (או מקלדת ופריט ציוד נוסף ושאר וריאציות) בהנחה.

ועכשיו גם KSP. למיטב הבנתי ב-Bug רק המקלדות של במבצע, ואילו ב-KSP כל המקלדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאחל לי בהצלחה, מחר אני כנראה כנראה קונה את הBW מקווה שאני יהיה מרוצה :)

אני יעדכן מה קורה אם אני אקנה.

תודה רבה בלי קשר

עכשיו אני רואה מה שרשמת לגבי KSP מעניין, אני אלך מחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עומד לקנות אחת משתי המקלדות הנ"ל (ה- או ה-BW) - אם מישהו מעוניין ועוד לא קנה אפשר בהחלט לשחק על המבצע.

ב-KSP כתוב 50% מוצר שני, אז שתי מקלדות ייצאו 600 ש"ח, כל אחד חוסך 100 ש"ח - לא רע.

בבאב המבצע יותר מרשים עם 80% הנחה למוצר שני, אבל כתוב:

* אביזרים לגיימרים מבית (מוגבל ליחידה אחת ללקוח)

נראה שלא ניתן לקנות שתי מקלדות.

בקיצור, אם מישהו בקטע של להזמין מ-KSP ביחד שישלח לי בפרטי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היו ימים....

היו לי פעם שתי מקלדות של מדגם M והן היו במצב חדש חדש ואהבתי להשתמש בהן ולצערי זרקתי אותן. אם היית יודע שרוב המקלדות היום הן "דרעק" הייתי משאיר אותן למרות הכיעור והגודל שלהן. אני משמש היום בציוד של שהוא לא יותר מבסדר במקרה הטוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה עשו כמוך מחוסר ידיעה וזרקו מקלדות מעולות.

פעם לא היו אפשרויות אחרות. כשהיית קונה מחשב, רק המקלדת הייתה עולה כ-200 דולר מתוך מחיר המערכת. עם הזמן ועם הופעת "תואמי IBM" כפי שכינו אותם, החלו להתפתח גם מקלדות ממברנת הגומי במטרה להוזיל עלויות ייצור וכך להוזיל את מחיר המערכת כולה. הרבה לא הכירו (ועדיין לא מכירים) את ההבדלים ובחלוף הזמן זרקו את הציוד "הישן", לרבות מקלדות מכניות. יש לא מעט אנשים, בעיקר בארה"ב, שאוספים מקלדות ישנות כאלה מפחים של חנויות מחשוב או ממוסדות כמו בנקים אן משרדים שפושטים רגל, עוברים משרד או משפצים, מנקים ולעיתים גם משפצים ומתקנים אותן, ואז מוכרים אותן ברשת. אני חושב שמקלדות Model M נמכרות ברשת באזור ה-150 דולר אם הן "מבציר" טוב ובמצב מעולה.

כמו שאוהבים לומר, זבל של אחד הוא אוצר של אחר.

אבל היי, אתה תמיד יכול לחזור למקלדת מכנית, הפעם אחת מהדגמים החדשים יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי לכולם, בסוף קניתי BW בנתיים אני מרוצה מאד, צריך להתרגל לזה כמובן ולהרגשה כשלוחצים על המקשים, אני בטוח שתוך כמה ימים אני אתרגל במיוחד מחר שאני אעבוד 9-10 שעות איתה.

השתמשתי במבצע של KSP וקניתי גם אוזניות של Megalodon שהיו גם במחיר של 650 וקיבלתי עליהם 50 אחוז הנחה.

תודה רבה על הכל!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני כחודש לערך הייתי אצל מישהו, הייתה אצלו את הMODEL-M...

ומאז רק חיפשתי אחת כזו לעצמי ולא הבנתי מאיפה להשיג.. שלו הייתה במצב ממש טוב!

בכל מקרה, האם הBW תתן לי את אותה חוויה בלתי נשכחת כמו אצל הבחור עם הMODEL-M? או שהBW תהיה פחות טובה ממנה...

כמובן שמי שמקליד מהר ישים לב להבדל ישירות.. ההבדלים הם שמיים וארץ.

לכן, אשמח לדעת האם הBW תהיה טובה בהקלדה כמו הMODEL-M :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי בעיה... אני מאד רוצה סוויצ'ים כחולים. אני מקליד הרבה מאד ומשחק הרבה (פחות ממקליד). אני רוצה פידבק ואני מת על הרעש.

....אבל אני לא ממש מרוצה מה-BW. לא מתאים לי Gloss. לא מתאים לי כל הזוהר. הייתי מעדיף לשלם את אותו הסכום ולקבל את האיכות של ה- במקום כל הפיצ'רים של הרייזר (לפי רוב מה שקראתי האיכות גבוהה יותר מאשר ברייזר בצורה די מוחשית).

בקיצור - יש בכלל סיכוי להביא משהו ברמת מחיר של 400 ש"ח (ונתעלם לרגע מהמבצעים שמארגנים לי BW ב-300 עכשיו..) שיהיו לו סוויצ'ים כחולים ויהיה איכותי ולא בהכרח 'גיימרי'?

גם מחו"ל זה סביר - אבל ממה שראיתי הכל מתקרב ל-600 לפני מסים ומשלוח :-\

אם לא אני מניח שאני אקנה רייזר בכל זאת.. אבל לא ממש בא לי האמת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה, האם הBW תתן לי את אותה חוויה בלתי נשכחת כמו אצל הבחור עם הMODEL-M? או שהBW תהיה פחות טובה ממנה...

לכן, אשמח לדעת האם הBW תהיה טובה בהקלדה כמו הMODEL-M :)

הכל תלוי באיך אתה מגדיר את "אותה חוויה" ו"טובה בהקלדה".

ה-Model M מבוססת על מנגנון הנקרא Buckling springs שהוא קפיץ היושב למעשה על ממברנת גומי. המנגנון דומה מאוד לסוויצי'ם הכחולים או החומים ב כך שהוא גם מספק משוב פיזי (Tactile) וגם קולי (נקישה). יחד עם זאת דרוש יותר כוח בהפעלת המקש (60-65 גרם) בהשוואה לסוויצ'ים הכחולים (50 גרם) והחומים (45 גרם) שהם "קלים" יותר. אני באופן אישי אוהב יותר מקשים קלים, בייחוד כשמדובר בהקלדות.

אז כך שיש הרבה מאוד דמיון בין ה-Model M לבין מקלדות מכניות אחרות (בייחוס המבוססות על סוויצ'ים כחולים וחומים) בכל הנוגע לתחושת ההקלדה, ויש כאלה שאף טוענים שהסוויצ'ים מסוג Cherry MX עדיפים מהמנגנון הקצת "כבד" של ה-Model M. כמובן שזה עניין של העדפה אישית ולכן קשה לקבוע מה תהיה דעתך בנושא.

אני חושב שאם תקנה מקלדת מכנית לא תתאכזב. באופן כללי החוויה שתקבל תהיה קרובה מאוד להקלדה על ה-Model M, כי בבסיס המנגנונים לא כל כך שונים זה מזה וניתן אף להכליל ולומר שמנגנון מכני הוא מנגנון מכני, ובהתאם להעדפה שלך אולי אפילו תאהב את הסוויצ'ים של Cherry MX יותר (ההקלדה מרגישה יותר "קלילה" והלחיצות עצמן מרגישות "פריכות" יותר, כך לפחות טוענים רבים).

אם אתה יכול להזמין מחו"ל ואין מסגרת תקציב נוקשה מדי, הייתי בוחן את אחד מדגמי ה-Filco Majestouch בגרסת ה-Clicky (כלומר סוויצ'ים כחולים) או גרסת ה-Tactile (סוויצ'ים חומים). הסיבה היא בעיקר איכות הבנייה (אך שוב, זה לא אומר שהמקלדות כמו ה-BW והאחרות שהוזכרו כאן שהן יותר מקלדות mainstream אינן באיכות בנייה טובה ומספקת, הסברתי קצת בנושא באחת ההודעות הקודמות שלי).

אבל אני לא ממש מרוצה מה-BW. לא מתאים לי Gloss. לא מתאים לי כל הזוהר. הייתי מעדיף לשלם את אותו הסכום ולקבל את האיכות של ה- במקום כל הפיצ'רים של הרייזר (לפי רוב מה שקראתי האיכות גבוהה יותר מאשר ברייזר בצורה די מוחשית).

הציפוי המבריק, התאורה האחורית, רכזת ה- וה-Audio passthrough קיימים רק בדגם ה-Ultimate. אתה יכול לקנות את הדגם הרגיל שלא מגיע עם ציפוי מבריק ושאר התכונות שבהן אתה לא מעוניין (מגיע רק עם מקשי מקרו).

איכות הבנייה של ה-BW וה- זהה פחות או יותר כך שמהבחינה הזאת לא תמצא הבדל גדול.

קשה באופן כללי למצוא מקלדת מכנית בסכום של כ-400 ש"ח אם מזמינים מחו"ל. במקרה הטוב זה יהיה המחיר של המקלדת שלם לפני משלוח + מע"מ.

באחת ההודעות הקודמות קישרתי לאתרים שונים למכירת מקלדות. אתה יכול לבדוק כמה זה יעלה לך בקנייה באחד מהאתרים מהמזרח הרחוק. מקלדות של Leopold (שהבעיה איתן היא שהן זמינות לרוב רק בתצורת tenkeyless) ושל Ducky (שהבעיה איתן שהן פחות זמינות) יכולות להיות אפשרות טובה. אתה מקלדות של Leopold ניתן למצוא בארה"ב ב-Elitekeyboards (אך רק דגמי tenkeyless).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שזה שה-BW לא מבריקה בהחלט משפר את המצב, איכשהו פספסתי את זה בין כל הכתבות והמפרטים. גם חרשתי על עוד הרבה ובסה"כ באמת עושה רושם שהאיכות שלה מספיק גבוהה.

עברתי על החנויות שקישרת עוד קודם, לא היה משהו קרוב במחיר שגם אפשר להזמין עכשיו - כמו שאמרת, לא פשוט להביא לארץ דברים כאלה.

בכל מקרה, מסתמן שאני אלך על ה-BW. יש לי חבר שכנראה יקנה את ה-6G (יש לו בעיה קשה עם בקספייס קצר כמו ב-7...), ככה שנקנה ביחד וגם תיסגר הפינה של 50% מוצר שני ב-KSP.

תודה לכל העוזרים, ת'רד מועיל ופותח עיניים בצורה בלתי רגילה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל תלוי באיך אתה מגדיר את "אותה חוויה" ו"טובה בהקלדה".

ה-Model M מבוססת על מנגנון הנקרא Buckling springs שהוא קפיץ היושב למעשה על ממברנת גומי. המנגנון דומה מאוד לסוויצי'ם הכחולים או החומים ב כך שהוא גם מספק משוב פיזי (Tactile) וגם קולי (נקישה). יחד עם זאת דרוש יותר כוח בהפעלת המקש (60-65 גרם) בהשוואה לסוויצ'ים הכחולים (50 גרם) והחומים (45 גרם) שהם "קלים" יותר. אני באופן אישי אוהב יותר מקשים קלים, בייחוד כשמדובר בהקלדות.

אז כך שיש הרבה מאוד דמיון בין ה-Model M לבין מקלדות מכניות אחרות (בייחוס המבוססות על סוויצ'ים כחולים וחומים) בכל הנוגע לתחושת ההקלדה, ויש כאלה שאף טוענים שהסוויצ'ים מסוג Cherry MX עדיפים מהמנגנון הקצת "כבד" של ה-Model M. כמובן שזה עניין של העדפה אישית ולכן קשה לקבוע מה תהיה דעתך בנושא.

אני חושב שאם תקנה מקלדת מכנית לא תתאכזב. באופן כללי החוויה שתקבל תהיה קרובה מאוד להקלדה על ה-Model M, כי בבסיס המנגנונים לא כל כך שונים זה מזה וניתן אף להכליל ולומר שמנגנון מכני הוא מנגנון מכני, ובהתאם להעדפה שלך אולי אפילו תאהב את הסוויצ'ים של Cherry MX יותר (ההקלדה מרגישה יותר "קלילה" והלחיצות עצמן מרגישות "פריכות" יותר, כך לפחות טוענים רבים).

אם אתה יכול להזמין מחו"ל ואין מסגרת תקציב נוקשה מדי, הייתי בוחן את אחד מדגמי ה-Filco Majestouch בגרסת ה-Clicky (כלומר סוויצ'ים כחולים) או גרסת ה-Tactile (סוויצ'ים חומים). הסיבה היא בעיקר איכות הבנייה (אך שוב, זה לא אומר שהמקלדות כמו ה-BW והאחרות שהוזכרו כאן שהן יותר מקלדות mainstream אינן באיכות בנייה טובה ומספקת, הסברתי קצת בנושא באחת ההודעות הקודמות שלי).הציפוי המבריק, התאורה האחורית, רכזת ה- וה-Audio passthrough קיימים רק בדגם ה-Ultimate. אתה יכול לקנות את הדגם הרגיל שלא מגיע עם ציפוי מבריק ושאר התכונות שבהן אתה לא מעוניין (מגיע רק עם מקשי מקרו).

איכות הבנייה של ה-BW וה- זהה פחות או יותר כך שמהבחינה הזאת לא תמצא הבדל גדול.

קשה באופן כללי למצוא מקלדת מכנית בסכום של כ-400 ש"ח אם מזמינים מחו"ל. במקרה הטוב זה יהיה המחיר של המקלדת שלם לפני משלוח + מע"מ.

באחת ההודעות הקודמות קישרתי לאתרים שונים למכירת מקלדות. אתה יכול לבדוק כמה זה יעלה לך בקנייה באחד מהאתרים מהמזרח הרחוק. מקלדות של Leopold (שהבעיה איתן היא שהן זמינות לרוב רק בתצורת tenkeyless) ושל Ducky (שהבעיה איתן שהן פחות זמינות) יכולות להיות אפשרות טובה. אתה מקלדות של Leopold ניתן למצוא בארה"ב ב-Elitekeyboards (אך רק דגמי tenkeyless).

טוב אני כנראה אקנה מחר את הBW, תודה רבה על ההסבר המפורט..

אני עד עכשיו עבדתי עם הMicrosoft Digital Media שלמקלדת רגילה היא יוצאת דופן ובהחלט מספקת חוויה מצויינת.

אבל באמת שברגע שהרגשתי את הMODEL-M, למרות העיצוב שלה, הרגשתי שיש בה משהו מיוחד ורק חיפשתי לחזור על החוויה/לקנות אחת לעצמי.

זה באמת יפה שיש כלכך הרבה לדעת על מקלדות שכמעט ואף אחד לא מבין בהם, ועכשיו אני גם נזכר שבCEBIT ראיתי דוכן שלם של CHERRY עם מקלדות ולא כלכך הבנתי על מה המהומה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עד עכשיו עבדתי עם הMicrosoft Digital Media שלמקלדת רגילה היא יוצאת דופן ובהחלט מספקת חוויה מצויינת.

אבל באמת שברגע שהרגשתי את הMODEL-M, למרות העיצוב שלה, הרגשתי שיש בה משהו מיוחד ורק חיפשתי לחזור על החוויה/לקנות אחת לעצמי.

עד היום, כל מי שאני מכיר (גם אם רק היכרות דרך הרשת בפורומים וכו') שהיה מספיק "בשל" כדי לעבור למקלדת מכנית, כלומר עמד על ההבדל שבחווית ההקלדה, הבין את היתרונות ואפילו את החשיבות שיש למעבר כזה עבורו, לא הצטער בכלל. להפך, לפעמים זה אפילו גובל בהתמכרות קלה (שמתבטאת ברצון להתנסות עם כמה שיותר מנגנונים מכניים שונים והפיכת כל העניין לתחביב). כך שאם הבשילה בך ההבנה שאתה מחפש משהו יותר איכותי מסתם עוד מקלדת ממברנת גומי (שכבודן במקומן מונח) אז כנראה שלא תתאכזב מקניית מקלדת מכנית. כמעט כל מי שמקליד הרבה (שלא נדבר על כאלה שממש אוהבים הקלדה) ישר ירגיש בהבדל בין מקלדת ממברנת גומי לבין מקלדת מכנית. זה לא אומר שכולם בשלים לעבור או מקנים להבדל הזה חשיבות עבורם, אבל בהחלט הרוב יודה שמדובר בחווית הקלדה אחרת לגמרי (ובניגוד למקלדות ממברנת גומי, גם עם כל כך הרבה גוונים).

עריכה: חשבתי על עוד משהו. מי שעוקב אחרי הדיון הזה וקנה מקלדת מכנית, יהיה נחמד מאוד אם תוכלו להקדיש כמה דקות מזמנכם ולספר קצת על ההתרשמות שלכם מהמקלדת ואפילו עוד יותר על חוויית ההקלדה והשימוש (כמובן שלאחר תקופה מסוימת לאחר שהסתגלתם וגיבשתם דעה). זה גם יהיה מעניין לשמוע דעות שונות והתרשמויות שונות של אנשים, גם יתרום לקהילה בכך שיהיה משוב, חיובי או שלילי, ממשתמשים ובאופן כללי יתרום לדעתי לדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...