שרשור קו טלפון לפס קרונה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרשור קו טלפון לפס קרונה

Shlompy

Recommended Posts

אני לא בטוח שזה המקום הנכון, אם לא בבקשה להעביר.

אנו הולכים לבצע בקרוב שיפוץ רחב בבית, וכדי לחסוך כסף אני רוצה לחבר את הקווי טלפון בבית (רק בתוך הבית), בנוסף לכל החיווט LAN לכל החדרים (דבר שאיתו אני מאמין שאסתדר בקלות)

יש קו טלפון אחד, אני רוצה ליצור 5 שלוחות (ל- 5 חדרים).

איך בדיוק אני עושה את זה?

לפי מה שהבנתי, אני צריך פס קרונה.

השאלה היא איך אני יוצר את הפיצול בין החדרים.

מה שאני חשבתי לעשות, זה את החוטים של קו הטלפון להכניס בחלק העליון של הקרונה, ופשוט להמשיך לשרשר אותם לאורך כל הפס העליון, ואת החיווט מהחדרים פשוט לחבר בהתאמה לפס התחתון.

האם זה אפשרי לשרשר ככה כמו DAISY CHAIN?

הקישור היחיד שמצאתי שלדעתי מתאר את מה שאני רוצה לעשות זה זה:

http://www.facebook.com/note.php?note_id=246769852015387

אבל ההסבר המילולי לא מובן לי. (CHIEF, אתה פה?)

עוד שאלה, באיזה כבל להשתמש בשביל להעביר לכל חדר? כמה גידים צריך? (שתהיה גם תאימות ל ADSL)

אגב, האם ניתן לבקש מהוט (כרגע הטלפון והאינטרנט דרכם) שיביאו לי (או לקבלן) כבלים במקום שאני אקנה?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קו טלפון (כולל ADSL) עובד ללא בעיה בכל הסוגים של חוטים

אתה יכול להשתמש אם חוט טלפון / אינטרקום, זוג מתוך כבל רשת, חוטי חשמל רגילים חום/כחול, כבל קואקס של . . אם החיבורים טובים הכול עובר

ברוב הבתים החיבור של החוטים הוא פשוט אל ידי קשירה והלבשת בידוד (חתיכה מהבידוד החיצוני של הכבל, לפעמים גם את זה לא עושים) וזה עובד. אם אתה רוצה חיבור איכותי, תשים טרמינל (קלמה) כמו של חיבורי חשמל על הקשירה

פס קרונה מיועד לחיבור חוטים קצה לקצה, ויש אופציה של מגן ברקים (חלק נוסף שמתלבש מעל הקרונה ונותן הגנה ל 10 זוגות חוטים). הוא לא מיועד לפיצול - בדרך כלל ניתן לתקוע אליו חוטים נוספים, אבל בתיאוריה לפחות זה יכול לגרום לניתוק חלק מהחוטים שכבר מחוברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז אתה אומר שבעצם את השרשור אני משקע לשקע? (כמו ש HOT עשו לי)

אני חשבתי שיהיה יותר מסודר לרכז את הכל במקום אחד (במרכז הדירה) ומשם לחווט לכיוון החדרים. אני לא אוהב לעשות דברים כמו חאפר...

אני הבנתי שפס קרונה מיועד לחבר קצה לקצה, אבל לא ממש הבנתי מהתגובה שלך אם ניתן להמשיך להריץ חוט אחד דרך כמה חיבורים. (כמו בתמונה בקישור)

והחיווט של ה ADSL זה 2 גידים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החיבור הוא פשוט מקבילי. זה לא משנה אם הוא עובר משקע לשקע

עבודה טובה vs עבודה חאפרית לא נקבעת לפי אם החוטים עוברים בקופסאות חיבור או משקע לשקע, אלא לפי כמה דברים אחרים :

- צינורות שבהם החוטים עוברים הם שלמים, ללא חיבור בין צינורות בתוך הקיר, כך ששתאלבנד עובר בקלות בתוך צינור ריק שכבר נמצא בתוך הקיר. ברוב הבתים שנבני אל ידי פועלים חאפרים הצינורות עשויים מחתיכות והשתאלבנד פשוט לא רוצה לעבור בהם

- צינורות לא ארוכים מידי ולא מכילים פניות חדות (אלא פניות עגולות בלבד)

- אם יש מרחק גדול לאחד מהשקעים, יש קופסה באמצע כך שניתן להעביר ב 2 שלבים מהחיבור הראשי לקופסה ואז ממנה לחיבור השני

- הקופסאות גדולות מספיק כדיי להכיל חיבורים שונים. אני ממליץ להשתמש בקופסאות המרובעות בלבד, לכל החיבורים - כולל חשמל, כבלים, רשת וטלפון

- חיבור של כבלים (הוט) הוא כמו מפצל כזה שהוא דיי גדול והכבלים קשיחים, לכן לכבלים יש להשתמש אם הקופסה המרובעת הגדולה ביותר בלבד

- לשים כמה שיותר קופסאות, בכמ שיותר מקומות של הבית. לא להתקמצן אל קופסאות !

- להעביר צינורות ספייר בין הקופסאות במקומות שבהם יתכן שיהיה רצון להעביר כבלים בעתיד. למשל, היום עזרתי לחבר להעביר כבל ETHERNET (רשת מחשבים) בין 2 חדרים, אז משכתי אותו לתוך צינורות קיימים של כבלים ובזק ביחד אם הכבלים הקיימים שהיו שם. אם היה צינור ריק ספייר מגיע לכל חדר, הכול היה הרבה יותר פשוט

- להעביר צינורות בין קופסאות שנמצאות ממילא אחת לייד השניה - אם יש במסדרון קופסאות חיבור של כבלים, , חשמל ואדמת יסוד, אז להשאיר כמה צינורות ריקים בין כל 4 הקופסאות. למשל כדיי שניתן יהיה לחבר אדמה אמינה לכבלים של הוט (ולמנוע שריפת ציוד מחשוב בעתיד + הרגשה של "זרם" בכל פעם שמתעסקים אם הממיר בגלל בעיות אדמה), להעביר כבל טלויזיה נוסף איזה שהוא חדר דרך צינור של טלפון וכו

- להעביר צינורות וקופסאות שיכולים להיות שימושיים בעתיד - יציאות לרמקולים למערכת סראונד מלא (ומאחורי הטלויזיה איפה שכל הצינורות האלה יוצאים), מקום לראוטר במסדרון אם שקע חשמל ושיהיה לייד הקופסאות חיבור של טלפון / טלויזיה, וכו

להשאיר בכל קופסה אורך מיותר של כבל, כדיי שניתן יהיה להזיז / לחבר / לחתוך את הקצה ולחבר מחדש / וכו בלי צורך למשוך החוצ ולהחליף את הכבל

חיבור הכבלים אל ידיי קשירה (חאפרי) או טרמינלים (נכון)

חיבור ADSL הוא אותו חיבור של קו רגיל, וניתן להשתמש אם כל הסוגים של החוטים, רק לחבר טוב

קרונה לא מיועד לחיבור של פיצול - אתה מחבר קצה של כבל A לצד A, קצה של כבל B לצד B, ואם אתה תחבר קצה של כבל C מעל כבל B אתה יכול לגרום לניתוק של כבל B בגלל שהקרונה לא מיועד לחבר כבלים "ב 2 שכבות" לתוך אותו סלוט (בדרך כלל זה יעבוד ללא בעיה, אבל ללא התחייבות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל שאפו על התגובה המפורטת.

פשוט החיבור עם פסי הקרונה נראה לי יותר פשוט ליישום, אני פשוט חושש שלא הבנת אותי נכון.

אין לי כוונה לחבר כמה חוטים לאותו חריץ, למשל A.

בוא נגיד רגע שלקו טלפון יש חוט אחד, אז אני רוצה להריץ אותו ב 5 חריצים בפס העליון, כלומר, בפס העליון חוט אחד יעבור מ A ל B, וימשיך מ B ל C, מ C ל D וכן הלאה. זאת אומרת, שברגע שאני מחבר חוט כניסה של הקו בסלוט A, אני לא חותך את החוט לאחר ה PUNCH, אלה ממשיך להעביר אותו לסלוט הבא אחריו.

את החוט שבשקע בחדר, אני אחבר לפס התחתון לחריץ A, חדר אחר לחריץ B, וכן הלאה.

אז לא ממש הבנתי למה התכוונת כשאמרת "ואם אתה תחבר קצה של כבל C מעל כבל B אתה יכול לגרום לניתוק של כבל B בגלל שהקרונה לא מיועד לחבר כבלים "ב 2 שכבות" לתוך אותו סלוט "

אז לא הבנתי ממש איך אני אצור מצב של "2 שכבות" של כבלים.

זה פשוט משהו שתכננתי בראש כבר זמן מה, דבר שהייתי בטוח שעושים עם פס קרונה, ומה שאתה אומר לי עכשיו לא רק משנה לי את התכניות, אלה גם נראה לי יסבך אותי יותר.

האם אתה חושב שאפשר לקחת פשוט 6 כבלים מכל החדרים וללפף את כולם ביחד לקו טלפון? זה יהיה בסדר? פשוט ממש לא בא לי להתחיל להריץ חוטים משקע לשקע. אני עדיין חושב שעם קרונה זה יותר פרקטי, במידה ורוצים לנתק/לשנות חיווט מסויים.

האם יש לך מושג לגבי כבלים ש HOT יכולים לספק לי במקרה של שיפוץ דירה?

אמרת שניתן להשתמש בכל סוג כבל עבור הטלפון, אבל לא לשכוח שבסופו של דבר החוטים אמורים להיות מחוברים לשקע RJ11/RJ12 ויש חשיבות לעובי שלהם.

כן כן, אני לא רוצה שקע , אלה אם כן יש למישהו מושג איפה אני משיג קיסטון לבזק, לא מצאתי שום זכר לדבר.

כל השקעים שהזמנתי הם מארה"ב עם חיבורי קיסטון. ככה אני יכול לשים ב שקע אחד הרבה חיבורים שונים (LAN, TV, PHONE).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בצורה הזאת תוכל באמת לחבר קרונה ללא בעיה והוא יעבוד בצורה אמיה

מה שכן זה נאה לי פשוט מיותר,אתה יכול לשים טרמינל רגיל כמו של חוטי חשמל שאתה מכניס את החוטים וסוגר 2 ברגים (במקרה של חוטי טלפון, תקשור את החוטים ביחד ותכניס את הקשר לטרמינל)

אתה תקבל חיבור לא פחות טוב, יותר קומפקטי, וטרמינל עולה הרבה פחות מקרונה (ואם אתה עושה שיפוץ כנראה שיהיה לך איזה טרמינל ספייר בכל מקרה)

אתה יכול לנתק באותה צורה גם טרמינל, תפתח את הברגים ותוריד אותו

הוט מכניסים לדירה כבל אחד של קואקס. ממנו אתה יכול לפצל כה שבא לך אל ידיי מפצלים מתאימים של כבלים - יש מפצלים של 2 / 3 / 4 / 5 שהחוט מתחבר אליהם אם הברגה כזאת כמו לממיר. מהם אתה לוקח חוטים לשקעים

השקעים עצמם הם לא מפצלים - לא ניתן להמשיך משקע לשקע בתוך הקיר

אתה יכול לתת לטכנאים של לעשות את זה (לחסוך לעצמך עבודה) או לעשות את זה בעצמך (לחסוך לעצמך עבודה לתקן את הבלאגן שהם עושים, וכנראה שתהיה לך עבודה יותר איכותית אם תעשה לבד)

החיבורי פאנצ' RJxx מקבלים כבל של 0.25 - 0.5 mm^2 בערך. אתה יכול לחבר לכל סוג של חוט תוספת של חוט קטן מהסוג הנכון - זה לא יגרום לבעיות תקשורת

אני למשל ניצלתי קטע של חוט קואקס מוכן ולא מנוצל שהיה בקיר (מהחיבור של האנטנה הישנה שכבר לא בשימוש בין הסלון ואחד מהחדרים) כדיי להעביר ADSL, והוא עובד בכיף

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה המון ודה על העזרה אני שמח שהבנת אותי אחרי הכל.

אני חושב שבכל זאת אלך על פס קרונה, זה לא כזה יקר (ראיתי בפחות מ 10 ש"ח באינטרנט).

לגבי כל שאר הדברים, הכל כבר מוכן, עשיתי הזמנות מארה"ב ומ DEAL והכל הגיע, יש לי את כל הקופסאות, פאנלים, שקעים, מחברים, לוחצים ומה לא... נשאר רק לרכוש תיבת הסתעפותגדולה לפס קרונה, שבה ארכז את כל העסק, גם את המפצל לכבלים (קניתי 1 ל 5) פשוט תענוג לצאת למסע הזה לבד :) במיוחד שלדעתי זה חוסך לי כמה מאות שקלים (נראה לי אפילו אלפים בודדים) מאשר לשלם לבעל מקצוע ולרכוש את הדברים בארץ.

שוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...