מארז Thermaltake - עמוד 5 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז Thermaltake

Proww

Recommended Posts

אני כל כך מבולבל ולא יודע מה לבחור.. מצד אחד הייתי נעול על ה G, אבל אמרתם שהוא רועש (שוב, אני אחכה לביקורת של המשתמש שרכש אותו)

מצד שני אמרתם שהסנייפר מעולה, שומר על ואיכותי מכל הבחינות (שגם רעש לא עושה כמעט).

פתאום באתם לי עם הפאנטום שהוא נראה ממש טוב, אבל לפי האוזניות שלי הוא מפעל ייצור שהוא על המקסימום, וגם המחיר שלו מאוד יקר.

אני פשוט לא יודע מה לבחור.

אשמח אם מישהו יבוא ויחליט בשבילי.

דגש על - שקט, אבק וקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני הייתי הולך על ה LANCOOL K60 אחלה מארז !כולל 4 מאוררים +פילטרים !

אני מעוניין יחד עם שליטה על המאווררים.

אם יש משהו יותר טוב, במחיר סביר, חוץ מאלה שכתבתי תגובה קודמת, אשמח להצעות.

ובכללי אם יש למישהו כאן ניסיון עם שלושת המארזים - אשמח לדעת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד - סתם שתהיה בעניין ואני לא מתחיל פה דיון מחודש על G נגד Sniper ובלה בלה בלה.

כשהייתי בחנות של RSM, שאלתי את גיא המוכר (והבחור הרכיב מאות מערכות מחשב ובאמת שהוא תותח, אתה יכול לשאול גם בפורום) על ה-G נגד ה-Sniper מבחינת רעש. הוא אמר לי שלא רק שה-Sniper לא יותר שקט מה-G, אלא שעל מאוררים נמוכים ה-G יהיה יותר שקט מהסנייפר. ה-K60 דרך אגב יותר רועש משניהם. והוא בנאדם שהרכיב ובחן מערכות בתוך כל ה-3. אני רק אומר לך מה שהוא אמר לי ולא מתכוון להתחיל פה שוב דיון Flaming.

שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שאני באותה סירה. פתחתי ת'רד משלי על סנייפר בלאק נגד CM690II ולבסוף הזמנתי סנייפר בלאק.

אספתי אותו מהחנות, בבית פירקתי את המחשב והוצאתי את הסנייפר מהניילון, הייתי מרוצה/המום לטובה מהעיצוב, הגודל, אפילו הרגליים נראו מגניבות ויעילות מאד, אבל עם תחילת ההתעסקות עם המארז משהו נראה לי לא בסדר, בדיקה מדוקדקת קצת יותר העלתה שזה הסנייפר הראשון, ארזתי אותו מיד והחזרתי לחנות. כמובן שהייתי צריך להרכיב מחדש את המחשב במארז הישן, טוב לפחות הוא קיבל ניקוי אבק יסודי :)

בדיקות נוספות מול אותה חנות ומול גיא מ-RSM העלו שאין אותו בארץ :\ אכזבה

אפילו פניתי ליבואן בשאלה של "נאיפה ניתן להזמינו בארץ?" *מחפש את המייל*. התשובה היתה:

[table] [tr] [td]

SGC-6000-KKN1-GP

[/td] [td] מארז גיימרים - Storm Sniper [/t][/t][/t][/t][/t][/t]

[table][tr] [td]

[/td] [td]

מארז גיימרים - Storm AMD Sniper Black

[/td] [/tr] [tr] [td]

[/td] [td]

מארז גיימרים - Storm Scout

[/td] [/tr][/table] עם מחיר מגוחך ל- Sniper שכלל לא מתקרב ליכולות של סנייפר בלאק.

כמובן שעל המייל הבא ששאל מתי יהיה בלאק והאם ניתן להזמין במיוחד לא נעניתי באותה אדיבות אלא זכיתי בהתעלמות מופגנת. היבואן דרך אגב זה בנדא. לזכותם יאמר שייתכן שהסנייפר מאד יקר לייבוא ואין להם רצון לחדש מלאי אבל על ההתעלמות "החיננית" לא מגיע להם שום קרדיט.

המשך חיפושים באמת העלה את הפאנטום (גיא מ-RSM הציע) אבל אני לא אוהב את העיצוב הצעקני והלא פונקציונלי, קרי גודל עצום אבל בעיקר בגלל העיצוב ולא בגלל פונקציונליות, בנוסף החלק העליון עקום ואי אפשר לשים שם כלום ואם מפרקים את החלק העליון והמוגזם אז הוא נראה רע. מעבר לכך הוא גם יקר בייחוד כשרוצים את המאוורר של ה-230 בצד שלא לדבר על שמאווררי הם היחידים שמתאימים למארז.

אני זוכר ששמעתי על ה-element G אבל לא מצאתי אותו ב-RSM. והנה הוא חזר לתודעה וגם נראה מעניין (תיכף נראה vid review).

בינתיים נשארתי עם ה-6A19 הישן והטוב אך הצפוף.

נוסף על כך יש את ה-HAF X אבל אני בספק אם יביאו אותו אם לשפוט על פי המגמה הנוכחית.

מישהו יודע אם ריאלי להביא דבר כזה מחו"ל במטוס בכוחות עצמך? נראה לי עלויות משקל עודף שעושות את העסק לא הגיוני ...[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הבעיה עם הגרסה הרגילה בדיוק. מעבר לאכזבה?

עצם העובדה שיש גירסה משופרת מצביע על בעיות/שיפורים מהראשון. לא רוצה להתפשר על מוצר ישן ויקר באותה מידה. כמו שב-CM690 יש שיפור מגירסה אחת לשתיים, גם כאן יש. מעבר לכך רוצה שחור בפנים, מאוורר-צד, מתאמים חדשים ל3.5 ו2.5 וזהו.

נושא צד:

בנוגע ל-PWM, מעבר להסבר הלקוני של הויקי שמסביר טכנית אבל לא נותן שום הבנה מעשית יש מצב שתסביר באריכות? לפתוח ת'רד חדש על זה או שאולי קיים אחד? אני מעוניין לדעת:

1. מה ההבדל/יתרונות

2. איך מרכיבים/קונים

3. עלות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גר בישראל, לא מפספסים כאן הזדמנות לדפוק את הלקוח. כל עוד יש להם במלאי את הגרסה הישנה אתה לא תקבל את הגרסה החדשה באותו המחיר. ושלא תחשוב שזה אומר שברגע שיגמר המלאי של הגרסה הישנה המחיר של החדשה ירד. זה אותו המצב למשל עם ה-G25\G27.

מעבר לכך אין ממש שיפור בגרסה החדשה, המאוורר 200ממ הנוסף עולה 15$ ות'אמת? ממש לא צריך אותו. יש לך 140+CFM רק מהקידמי לבד, שזה בערך כמו 2 120ממ. צביעה פנימית זה הדבר היחיד שבאמת חסר לי.

ב-Black החריצי PCIe הם אטומים בניגוד למאווררים הגרסה הרגילה, שזה תוצאה של שינוי תיכנון הסירקולציה במארז מתת-לחץ בגרסה הרגילה ללחץ-על ב-Black. באותה מידה אפשר גם פשוט לפרק את ה-120ממ האחורי ולהרכיב על הדלת.

PWM, זה שיטה לשליטה על מנועים חשמליים מבלי להוריד את המתח עם פוטנציומטר (=נגד משתנה). במקום הורדת המתח על ידי התנגדות נשלחים פולסים קצרים של מתח קבוע (במקרה הנ"ל 12V). לדוגמא, שליחת פולסים של 12V במשך 75% מהזמן יתן תוצאה של מתח 9V. כל מודרני (חוץ מאולי ממש דרעק) כולל לפחות יצאת PWM אחת, זאת של המעבד. מחבר PWM נראה בדיוק כמו מחבר 3 פינים עם פין נוסף לקו PWM. אין בעיה לחבר מאוורר שהוא לא נשלט PWM למחבר PWM וההפך אבל לא תהייה שליטה מן הסתם.

היתרון ב-PWM הוא שלא צריך לשלוט ידנית על המאווררים, למרות שניתן דרך תוכנה. הלוח אם יעלה את המהירות של המאווררים לפי הטמפרטורה של המעבד. באופן זהה לפעולת המאוורר בכרטיסי מסך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פותח הת'רד - סתם שתהיה בעניין ואני לא מתחיל פה דיון מחודש על G נגד Sniper ובלה בלה בלה.

כשהייתי בחנות של RSM, שאלתי את גיא המוכר (והבחור הרכיב מאות מערכות מחשב ובאמת שהוא תותח, אתה יכול לשאול גם בפורום) על ה-G נגד ה-Sniper מבחינת רעש. הוא אמר לי שלא רק שה-Sniper לא יותר שקט מה-G, אלא שעל מאוררים נמוכים ה-G יהיה יותר שקט מהסנייפר. ה-K60 דרך אגב יותר רועש משניהם. והוא בנאדם שהרכיב ובחן מערכות בתוך כל ה-3. אני רק אומר לך מה שהוא אמר לי ולא מתכוון להתחיל פה שוב דיון Flaming.

שיהיה בהצלחה.

חיכיתי לתגובה כזאת! מודה לך על התגובה.

רוב הסיכויים שאלך עלך ה G, אני מחכה בקוצר רוח לתמונות ממך!

רק מה שאיכזב אותי שאין פילטרים. אשמח לדעת איך לעשות בעצמי.

שוב שאלה על ה-G - בטוח אפשר לכבות את הנורות לד לחלוטין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה גר בישראל, לא מפספסים כאן הזדמנות לדפוק את הלקוח. כל עוד יש להם במלאי את הגרסה הישנה אתה לא תקבל את הגרסה החדשה באותו המחיר. ושלא תחשוב שזה אומר שברגע שיגמר המלאי של הגרסה הישנה המחיר של החדשה ירד. זה אותו המצב למשל עם ה-G25\G27.

אני לא כל כך מסכים איתך במקרה הזה. זה נכון שלא מפספסים כאן הזדמנות לדפוק את הלקוח ושאולי לייבא את ה-BE יהיה יקר יותר. אבל קח למשל את ה- 900, 902 902 V3. כל אחד זול יותר ב-100 שקל מהשני ועדיין כולם בארץ וזמינים. כנ"ל לגבי ה-CM690, CM690II וה-CM690II Advanced - בערך 80-100 שקל אחד מהשני. יכול להיות שהיבואן לא מסתדר לו עם ה-Sniper Black Edition ספציפית, כי עובדה שאת שאר ה-CM690 הוא עדיין מייבא. אני הייתי ממתין לראות אם ה-HAF 932 Advanced יגיע לארץ וכמה הוא יעלה. זה יהיה מבחן ליבואן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיכיתי לתגובה כזאת! מודה לך על התגובה.

רוב הסיכויים שאלך עלך ה G, אני מחכה בקוצר רוח לתמונות ממך!

רק מה שאיכזב אותי שאין פילטרים. אשמח לדעת איך לעשות בעצמי.

שוב שאלה על ה-G - בטוח אפשר לכבות את הנורות לד לחלוטין?

אין פילטר רק למאורר בצד (למרות שזה אולי הכי קריטי) למאורר מקדימה ולמטה של הספק יש פילטר (אגב, ב-SNIPER יש פילטר מתחת לספק?). מעבר לזה יש במארז לחץ-על בזכות ה-200/230 + ספק 120 לעומת ה-200/140 מאחורה/למעלה, ככה שאבק אמור להיות פחות בעיה, אבל כן בהחלט צריך להוסיף פילטר בצד. אין באמת שיטה מדעית לעשות את זה בעצמך. קח פילטר של מזגן זרוק, או של משהו בסגנון, תחתוך אותו בצורה שתכסה את החלון צד, תשדל שזה יהיה כמה שפחות מכוער, תקדח 4 חורים בקצוות של המסגרת (האמת אפשר גם בפילטר עצמו אבל זה עלול להרעיש), שים 4 ברגים קטנים או לחילופים ברגים עם אום שייתפסו מבפנים ויש לך פילטר. ברגע שאני אעשה את זה בעצמי (אבא שלי טוב בדברים האלה והוא יעזור לי) אני בהחלט אעלה לך תמונות ואסביר לך יותר.

אחת ולתמיד על נורות LED של G - אפשר לשלוט בהן באופן מלא ככה שכולם יבהיקו בכחול/אדום/ירוק OR שיהיה להם 2 תבניות שונות של צבעים OR לכבות את הנורות LED לגמריי במקרה שאתה רוצה לישון או סתם זה מעצבן אותך.

מבחינת רעש - למרות שעל פי גיא הוא שקט יותר מה-SNIPER, זה לא אומר בשום צורה שהוא חרישי לגמריי. לא לזה הוא נועד. BDB טוען מניסיון שעל 35% בסנייפר אפשר לישון, זה אומר שתיאורטית כשה-G על כל המאוררים למטה אפשר יהיה לישון איתו באותה צורה/יותר טוב. זה לא מבטיח לך את זה בשום צורה. רעש זה עניין סובייקטיבי, אני למשל מאוררים שדוחפים אוויר כמעט לא מפריע לי (גם כזה של כרטיסי מסך) אבל הזמזום שהמאורר בדלת של ה-CM690 שלי יכול להוציא אותי מדעתי, סתם דוגמא. אלה מחשבים שמיועדים לביצועים, ושקט זה עדיפות שניה שלהם. אם אתה מחפש מארז חרישי אתה צריך לקפוץ ל- Solo/P183 או NZXT H2.

פאנטום - מארז מעולה עם 2 חסרונות לטעמי. הראשון זה שהוא פשוט עצום, ולי אין שום כוונה לקחת FULL TOWER מה גם שאין הצדקה לזה (200 שקל יותר יקר מה-G, 130 שקל יותר יקר מהסנייפר. 2. הוא מגיע בלי מאורר בצד. לי זה מפריע, אחד הסיבות שהלכתי על ה-G, אבל אם זה לא מפריע לך אז ה-SNIPER עדיף במקרה הזה. אני עוד פעם אדגיש, ה-SNIPER הוא מארז מעולה לכל הדעות, מה שאישית לי הפריע בו זה שאין קירור בצד. BDB אמר לך וכנראה צדק שאפשר להסתדר גם בלי זה. אבל בשום פנים לא הייתי הולך על ה-PHANTOM אם ה-SNIPER מתאים לך.

עריכה - בנאדם, אני אומר שוב ואני אמשיך להגיד לך. אל תקח אותנו כדעות היחידות שלך. אני קראתי 10 ביקורות על ה-Sniper BE, עוד 7 ביקורות על ה-SNIPER הרגיל ועוד איזה 13-15 ביקורות על ה-ELEMENT G, וזה היה לפני שהגעתי פה בשביל לשאול איך הם או לשאול את גיא מ-RSM. קח בחשבון שקראתי גם עוד איזה 25-30 ביקורות סה"כ על מארזים שונים כמו ה-H2, PHANTOM, 902, Lancool K57/k60/k62 ועוד כמה שמרוב שקראתי כל כך הרבה אני כבר לא זוכר את השמות. אין דרך אחרת לבדוק, אתה חייב להשקיע זמן ולקרוא ובסוף לבוא להתייעצות אחרונה ואז להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין פילטר רק למאורר בצד (למרות שזה אולי הכי קריטי) למאורר מקדימה ולמטה של הספק יש פילטר (אגב, ב-SNIPER יש פילטר מתחת לספק?). מעבר לזה יש במארז לחץ-על בזכות ה-200/230 + ספק 120 לעומת ה-200/140 מאחורה/למעלה, ככה שאבק אמור להיות פחות בעיה, אבל כן בהחלט צריך להוסיף פילטר בצד. אין באמת שיטה מדעית לעשות את זה בעצמך. קח פילטר של מזגן זרוק, או של משהו בסגנון, תחתוך אותו בצורה שתכסה את החלון צד, תשדל שזה יהיה כמה שפחות מכוער, תקדח 4 חורים בקצוות של המסגרת (האמת אפשר גם בפילטר עצמו אבל זה עלול להרעיש), שים 4 ברגים קטנים או לחילופים ברגים עם אום שייתפסו מבפנים ויש לך פילטר. ברגע שאני אעשה את זה בעצמי (אבא שלי טוב בדברים האלה והוא יעזור לי) אני בהחלט אעלה לך ואסביר לך יותר.

אחת ולתמיד על נורות LED של G - אפשר לשלוט בהן באופן מלא ככה שכולם יבהיקו בכחול/אדום/ירוק OR שיהיה להם 2 תבניות שונות של צבעים OR לכבות את הנורות LED לגמריי במקרה שאתה רוצה לישון או סתם זה מעצבן אותך.

מבחינת רעש - למרות שעל פי גיא הוא שקט יותר מה-SNIPER, זה לא אומר בשום צורה שהוא חרישי לגמריי. לא לזה הוא נועד. BDB טוען מניסיון שעל 35% בסנייפר אפשר לישון, זה אומר שתיאורטית כשה-G על כל המאוררים למטה אפשר יהיה לישון איתו באותה צורה/יותר טוב. זה לא מבטיח לך את זה בשום צורה. רעש זה עניין סובייקטיבי, אני למשל מאוררים שדוחפים אוויר כמעט לא מפריע לי (גם כזה של כרטיסי מסך) אבל הזמזום שהמאורר בדלת של ה-CM690 שלי יכול להוציא אותי מדעתי, סתם דוגמא. אלה מחשבים שמיועדים לביצועים, ושקט זה עדיפות שניה שלהם. אם אתה מחפש מארז חרישי אתה צריך לקפוץ ל- Solo/P183 או H2.

פאנטום - מארז מעולה עם 2 חסרונות לטעמי. הראשון זה שהוא פשוט עצום, ולי אין שום כוונה לקחת FULL TOWER מה גם שאין הצדקה לזה (200 שקל יותר יקר מה-G, 130 שקל יותר יקר מהסנייפר. 2. הוא מגיע בלי מאורר בצד. לי זה מפריע, אחד הסיבות שהלכתי על ה-G, אבל אם זה לא מפריע לך אז ה-SNIPER עדיף במקרה הזה. אני עוד פעם אדגיש, ה-SNIPER הוא מארז מעולה לכל הדעות, מה שאישית לי הפריע בו זה שאין בצד. BDB אמר לך וכנראה צדק שאפשר להסתדר גם בלי זה. אבל בשום פנים לא הייתי הולך על ה-PHANTOM אם ה-SNIPER מתאים לך.

עריכה - בנאדם, אני אומר שוב ואני אמשיך להגיד לך. אל תקח אותנו כדעות היחידות שלך. אני קראתי 10 ביקורות על ה-Sniper BE, עוד 7 ביקורות על ה-SNIPER הרגיל ועוד איזה 13-15 ביקורות על ה-ELEMENT G, וזה היה לפני שהגעתי פה בשביל לשאול איך הם או לשאול את גיא מ-RSM. קח בחשבון שקראתי גם עוד איזה 25-30 ביקורות סה"כ על מארזים שונים כמו ה-H2, PHANTOM, 902, Lancool K57/k60/k62 ועוד כמה שמרוב שקראתי כל כך הרבה אני כבר לא זוכר את השמות. אין דרך אחרת לבדוק, אתה חייב להשקיע זמן ולקרוא ובסוף לבוא להתייעצות אחרונה ואז להחליט.

אני מודה לך על התגובה המסכמת. קראתי ביקורות, ראיתי סרטונים ואכן התרשמתי. חשבתי שתדע יותר מהסיבה שכבר קנית :)

בכל מקרה אני מחכה לתמונות ממך ואכן אשמח גם למדריך לפילטר.

את הבחירה עשיתי. אני אלך על ה G.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...