מארז Thermaltake - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מארז Thermaltake

Proww

Recommended Posts

יש לי מאוורר של שאמור להיות 19DB, מחוץ למארז אפשר לשמוע אותו רק אם מכניסים אותו לאוזן ומדממים למוות, ברגע שהוא נכנס למארז מגלים שהוא לא כל כך שקט. האוויר פוגע בדפנות המארז ובחלק הקידמי (האיזור של הדיסקים הקשיחים) והשקט מתחלף ברעש חזק בתדר נמוך יחסית (לפחות לא בתדר גבוה :P ).

הנתונים האלה לא אומרים הרבה, דבר ראשון ב DB אין התיחסות לתדר, תדר גבוה יפריע הרבה יותר מנמוך. דבר שני המאווררים נבדקים בשטח פתוח יחסית ולא מדמה את הרעש שיש ברגע שמכניסים אותם לגוף מתכת קטן יחסית.

בקשר לזרימת אוויר, מאוורר מקדימה, מאוורר מאחורה, 2 למעלה ומאוורר של ספק זה יותר ממספיק בשביל להזרים אוויר מחוץ למארז. לא משנה כמה המארז של TT טוב הוא לא יהיה ברמה של CM או LANCOOL (אותו דבר נכון ל NZXT).

בקשר ל TT המדובר פה, הוא קטן יחסית, בקושי יש בו מקום לכוננים, האפשרויות סידור כבלים מוגבלות בהשוואה למארזים אחרים במחיר והחור גישה לקירור של המעבד קטן בהרבה משל חברות אחרות וגם לא במקום.

גם אם רואים את העיצוב שלו, הוא ניראה כמו חיקוי של ה CM STORM, אותו רעיון בעיצוב רק ביצוע פחות מרשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

B.D.B - בביקורת שאני ראיתי המאורר בצד היה קריטי בעת מאמץ. ודיברו על זה יותר מביקורת אחת. בלי המאורר השלישי ה-Storm Sniper הוא מארז ב-520 שקל שזה קצת מנופח לפי דעתי.

HuGe - אני בחלט מבין מה אתה אומר. אבל זה עדיין לא עונה על השאלה איך ה-Elements G מתפקד מבחינת רעש. עמדת לידו ושמעת אותו? או שזה מבוסס על TT באופן כללי ועל ביקורות?

אני בהחלט מסכים מבחינת סירקולציה ב-LANCOOL, אבל אני לוקח כרטיס מסך עם רפרנס שכל המטרה היא שהוא יוציא את האוויר מחוץ למארז ויהיה מאורר שיזרוק עליו ישירות אוויר קר.

אני לא בטוח שאתה צודק מהבחינה שה-TT לא יהיה ברמה של CM. ה-G לא כזה קטן (ה-SNIPER הוא פשוט מפלצת בשביל מארז Mid-Tower) ובכל הביקורות רשמו שתמיד היה המון מקום לעבוד בתוכו. בקושי יש מקום לכוננים?.. נכון שיש למעלה רק 3 כוננים של 5.25, אבל מי צריך יותר? ויש לך 7 מקומות לכוננים של 3.5 ועוד 2 של 2.5, ואתה יכול להחליק את ה-3.5 הפוך בשביל לקצר את המרחק של הכבלים. הסידור כבלים שלו מוגבל? אני לא מסכים איתך בכלל. נכון שאין הרבה מקום מאחורי המארז בשביל הכבלים הקצת שמנים יותר, אבל העובדה שהמארז מחולק לשני חלקים נותנת לך את האפשרות לדחוף את הכבלים השמנים למטה ליד הספק בלי לפגוע בסירקולציה. ראיתי בערך 20 של מערכות שנבנו בתוך ה-G - ועם קצת השקעה אפשר ליצור סירקולציה נהדרת וכמעט בלי כבלים. החור גישה לקירור של המעבד קטן בהרבה ולא במקום זה בהחלט נכון. כמו גם העובדה שהכיסוי ל-PCI הוא ממתכת חד פעמית וברגע שהעפת אותו הלך עלייך. מצד שני אפשר לבוא ל-Storm Scout בטענות שהמחזיקי כרטיס מסך שלו מפלסטיק הם יחסית בדיחה (לעומת התופסני מתכת המעולים של LanCool, או ברגים פשוטים שעושים את העבודה מעולה אצל TT). ה-Sniper שנמכר בארץ הוא יקר מאד, ובא בלי הרבה פיצ'רים כמו המאורר בצד שהם קריטים לו. מבחינת מראה - אני לא מסכים איתך. בעיניי ה-Sniper הוא מארז די מכוער, בעוד שמה-Elements G אפשר לעשות משהו נחמד עם האורות.

תראה, אני חושב שזה מגיע לטעם אישי בסוף. אם היה בארץ את ה-Black Edition של ה-Sniper, אפילו באותו מחיר - זה בהחלט היה מצדיק את הקנייה שלו. אבל בהתחשב בזה שאין צביעה פנימית, אין מאוורר צד (ועובדה שזה משהו ש-CM כן החליטו להכניס ב-Black Edition) והוא יקר יותר באזור ה-50-60 שקל מה-G, לא עושה אותו בחירה הכי משתלמת בעיניי. אני בהחלט חושב שה-G יכול לתת תחרות הוגנת מאד לכל המארזים בתחום שלו, אבל זה בתנאי שעל RPM נמוך המאוררים שקטים, מה שעוד לא הצלחתי לקבוע P:

עריכה: רשמתי במקום כלשהו קבלים במקום כבלים. אני מאשים את השעה :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי אלי, אני במצב שלך. אני גם קונה מחשב בימים הקרובים ואני מחפש מארז טוב. אני לא בטוח שאני בהכרח מבין יותר, אולי קצת קראתי יותר.

אני לא הולך על ה-Sniper שיש בארץ מסיבה פשוטה שהוא בא בלי אחורה ופנים צבועים בשחור והוא בא בלי המאורר של ה-200 בצד (וזה לא כזה קל או זול להשיג מאורר 200). על ה-G אני מנסה לברר יותר פרטים כדי לדעת איך הוא מתפקד בעת מנוחה מבחינת רעש. אני גם מנסה לברר אם כמו ה-TRUE ייכנס בצד בלי בעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי אלי, אני במצב שלך. אני גם קונה מחשב בימים הקרובים ואני מחפש מארז טוב. אני לא בטוח שאני בהכרח מבין יותר, אולי קצת קראתי יותר.

אני לא הולך על ה-Sniper שיש בארץ מסיבה פשוטה שהוא בא בלי אחורה ופנים צבועים בשחור והוא בא בלי המאורר של ה-200 בצד (וזה לא כזה קל או זול להשיג מאורר 200). על ה-G אני מנסה לברר יותר פרטים כדי לדעת איך הוא מתפקד בעת מנוחה מבחינת רעש. אני גם מנסה לברר אם כמו ה-TRUE ייכנס בצד בלי בעיה.

באותו מצב :(!

אם תברר יותר פרטים תוכל גם לעדכן אותי? פשוט די קשה לי מכאן (מחו"ל) האינטרנט כאן צולע קצת.

לא באמת מעניין אותי צבע פנימי.

http://www.ivory.co.il/product.asp?productid=4684&CatCode=637

כאן כתוב שזה בא יחד עם מאוורר 200. או שאני טועה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-G מגיע עם 2 מאוררים של 200MM ועוד אחד של 230.

ה-SNIPER מגיע עם 2 מאוררים של 200 והכנה למאורר נוסף של 200 (בגרסאת Black Edition המאורר הזה כבר מסופק).

אוקיי עכשיו הבנתי.

ועל מה שמת יותר עין וקראת יותר מאמרים? (כמובן עם ביקורות חיוביות)?

אני אגיד לך.

בהתחלה התלהבתי מאוד מה-G, אבל אחרי שראיתי את הסנייפר, חשבתי לעצמי שאולי ה G יותר מידי מצועצע (מבחינת התאורה) ולא איכותי כמו הסנייפר שנראה חיה רעה.

אפשר לשאול פשוט את אייבורי האם הם מוכרים את הגירסה של הסנייפר +מאוורר 200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון ה-Black edition של הסנייפר ואז ה-G.

הסנייפר די מכוער לטעמי, הוא גם עצום ועם הרגליים בחוץ הוא נראה די מזוויע. אני היה לי עד עכשיו CM690 אז אני כן מחפש שינוי אווירה למשהו קצת יותר דינמי/נועז. מצועצע מבחינת תאורה זה טעם אישי בלבד. הרי בסופו של דבר אתה יכול להדליק את המאוררים על אור כחול ואז מה ההבדל בינו לבין הסנייפר? אני חושב שזה רק ייתרון שאתה יכול לשנות צבע - אף פעם לא ישעמם לך מהמארז (וכן, יגידו מלא אנשים שזה לא באמת חשוב, אבל מארז טוב חייב גם לספק חזות טובה, וזה אני חושב שה-G עושה באופן מעולה).

אני יודע שבעיקרון יש הרבה דעות נגד TT בגלל האיכות של המארזים שלהם באופן כללי, אבל אחרי הכל ה-G זוכה להמון תשבוחות מקיר לקיר וגם ל-Sniper יש מגרעות (הסגירה של הכרטיסי PCI למשל).

אני בכל מקרה לא מתכנן לקנות מ-Ivory אז אני לא מתכוון לשאול אותם. אני מחכה שגיא מ-RSM יחזור אליי ואז אני אשאל אותו אם יש להם את ה-Black Edition. בכל מקרה אני גם אשאל אותו על ה-G ואיך הוא מתפקד עם Heatsink גדולים ומבחינת שקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון ה-Black edition של הסנייפר ואז ה-G.

הסנייפר די מכוער לטעמי, הוא גם עצום ועם הרגליים בחוץ הוא נראה די מזוויע. אני היה לי עד עכשיו CM690 אז אני כן מחפש שינוי אווירה למשהו קצת יותר דינמי/נועז. מצועצע מבחינת תאורה זה טעם אישי בלבד. הרי בסופו של דבר אתה יכול להדליק את המאוררים על אור כחול ואז מה ההבדל בינו לבין הסנייפר? אני חושב שזה רק ייתרון שאתה יכול לשנות צבע - אף פעם לא ישעמם לך מהמארז (וכן, יגידו מלא אנשים שזה לא באמת חשוב, אבל מארז טוב חייב גם לספק חזות טובה, וזה אני חושב שה-G עושה באופן מעולה).

אני יודע שבעיקרון יש הרבה דעות נגד TT בגלל האיכות של המארזים שלהם באופן כללי, אבל אחרי הכל ה-G זוכה להמון תשבוחות מקיר לקיר וגם ל-Sniper יש מגרעות (הסגירה של הכרטיסי PCI למשל).

אני בכל מקרה לא מתכנן לקנות מ-Ivory אז אני לא מתכוון לשאול אותם. אני מחכה שגיא מ-RSM יחזור אליי ואז אני אשאל אותו אם יש להם את ה-Black Edition. בכל מקרה אני גם אשאל אותו על ה-G ואיך הוא מתפקד עם Heatsink גדולים ומבחינת שקט.

גם לדעתי הסנייפר די מכוער, וטוב ששינת עכשיו את החשיבה שלי לגבי תאורה, שלא ישעמם.

השאלה האם ב G יש אפשרות להוציא "פילטרים" ולנקות את האבק, האם לא מצטבר שם בכמויות, האם הוא שקט והכי חשוב האם הוא מקרר כמו שצריך.

RSM אמורים לחזור אליך היום עם תשובות? אם כן אשמח אם תשתף אותי כאן או בפרט. היכן שנוח לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיינפר יש זרימת אוויר מצויינת גם בלי המאוורר השלישי, מאוורר 200ממ מתחיל באיזור ה-90 שקל (של NXZT אאל"ט). וכאשר הם מכוונים על מקסימום הם מספיק רועשים בשביל שלא ארצה להוסיף מאוורר נוסף. היתרון היחידי בהוספת מאוורר דלת היא מעבר מתת-לחץ ללחץ-על במארז.

בלי קשר, אני בכלל בעד מעבר לאיוורור מבוסס PWM. אצלי יש 2 120ממ על הדלת שנשלטים על ידי PWM את ה-200ממ העליון פרקתי והרכבתי רדיאטור כפול ו-2 120ממ שגם נשלטים על ידיPWM. כרגע רק ה-120ממ אחורי וה-200ממ הקידמי נשלטים על ידי הבקר המובנה. וזה ישתנה ברגע שאמצה 200ממ נשלט PWM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון, אבל ראיתי כמה ביקורות שהכרטיסי מסך מתחממים יותר מדי פשוט כי התעלת אוויר פוסחת עליהם. אני מסכים איתך בהחלט על המאורר הנוסף שהופך את ה-Sniper ללא משתלם.

תגידו, איך ה- Hades?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תן לינק לביקורת כי אני לא נתקלתי בשום בעיה של התחממות של כ.מסך.

אגב מישהו אמר פה משהו לגבי הרגליים, אז א', המארז מגיע גם עם רגליות גומי רגילות שמנמיכות אותו באיזה ס"מ או שתיים. ב', כשהן לא פתוחות לצדדים לא רואים אותן והן לא מפריעות. ובקשר לנעילה של הכרטיסי PCI \ PCI-E לא נתקלתי בשום בעיה איתם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

B.D.B, המאוורר של NZXT הוא לא באמת 200MM, הוא 190 או משהו כזה והוא מתאים רק למארזים של החברה. יש מאווררים של 200MM ו 230MM של TT ב KSP.

ה TOOL LESS ברוב המארזים של NZXT מאוד זול (על גבול הנשבר בטוח), אם אתה קונה אחד כזה עדיף להשתמש בברגים. כמו שאמרו במארזים של CM עדיף לחריצים להשתמש בברגים, במיוחד אם אתם קונים כרטיס מסך ארוך (לכוננים יש להם מערכת TOOL LESS טובה יחסית, לפחות בדגמים היקרים).

עוד אפשרות שיש במחיר הזה וקשה לי להגיד משהו על האיכות שלה זה ה SHARKOON SCORPIO ב KSP. מדובר בחברה גרמנית קטנה וחדשה יחסית, לא יצא לי ליראות ביקורות מאתרים גדולים על המארזים שלהם. מביקורות על מוצרים אחרים של החברה (עברים ואוזניות) ניראה כאילו מדובר בחברה רצינית, רוב הציונים מ 8.5 ומעלה.

המארזים האלה לא הכי זולים, 360 שקל ל- SCORPIO 1000 (שמגיע עם 2 מאווררים של 120MM) ו- 390 שקל ל SCORPIO 2000 (שמגיע עם מאוורר של 140, מאוורר של 120 ומאוורר של 80 שלא ברור לי למה צריך אותו). לשניהם אפשר להוסיף 2 מאווררים של 120MM (או 2 של 140MM) למעלה ו- 2 מאווררים של 120MM בצד (או מאוורר של 200MM).

ממידע שכן מצאתי עליהם אפשר לסכם את הנקודות הבאות:

טוב:

- נוח לשימוש (לא קטן ויש הרבה מקום לסידור כבלים).

- אין בעיה עם כרטיסי מסך (עד 340MM).

- עיצוב נקי יחסית.

- מגיע עם מקום ל 4 כונני SSD.

- 2 כונני 3.5" עם HOT SWAP.

רע:

- לא מגיע עם הרבה מאווררים.

- החור גישה מאחורי המעבד קטן ולא מתאים לכל סוגי הלוחות (עם לוחות של לרוב החור לא במקום).

- לא TOOL FREE מלא (חריצים דורשים ברגים למרות שבדרך כלל עדיף ברגים לכרטיסי מסך ארוכים).

- הרגליים מפלסטיק (גועל נפש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2009/01/12/cooler-master-storm-sniper-review/5

וזה Bit-Tech, לא אתר מסוג ב'.

זה נכון שאפשר להסתדר עם הנועלים, אבל ברוב הביקורות אומרים שזה מפלסטיק זול ועדיף כבר ברגים.

דיברתי עם גיא מ-RSM. הוא אמר לי שה-G הוא סך הכל מארז מעולה, מבחינת אווררור ובנייה, וגם שהוא יחסית שקט כשהמאוררים על נמוך. שאלתי אותו אם אפשר לישון עם המארז באותו חדר או ללמוד איתו והוא אמר שזה בהחלט אפשרי, ויש רעש כלשהו (המארז לא חרישי לחלוטין, אבל בהחלט שום מארז בקטגוריה שלו הוא לא כזה) אבל לבנאדם בלי רגישות מטורפת לשמיעה זה יהיה בסדר גמור. גם מבחינת Heatsinks גדולים, הוא אמר שאין בעיה וה-TRUE ייכנס בפנים, יחד עם המאורר. הבעיה היחידה שאני רואה זה שאין פילטר אבק על המאורר העצום של ה-230, אבל אני חושב שאפשר לסדר משהו עם קצת .

HuGe - אני קונה את המערכת קומפלט מ-RSM. אחרת אולי הייתי שוקל אפילו לקחת את ה-Storm Sniper ולהתקין לו ידנית תוספות. תודה בכל מקרה (:

אני כן אלך על ה-G - יום שלישי אני הולך לסגור. תודה לכל מי שסייע וחווה דעה. פותח הת'רד - שיהיה בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד רגיש לרעש (וגם אור אבל זה לא רלוונטי כרגע) ואין לי בעיה לישון עם הסנייפר עם המאווררים על 30-40%. היעדר פילטרים זה מחסור רציני, שלא תחשוב אחרת.

עריכה: תגיד, מה אתה צוחק לא פלא שהכ.מסך מתחמם, זה פסיבי. ועוד בצד העליון של הכרטיס. אם היה לפחות בצד התחתון היה מתקרר מהמאוורר הקידמי. מה גם שהם לא השתמשו בסידור כבלים נורמלי מה שמוריד את הזרימת אוויר.

ועוד משהו 4 מעלות הפרש בכרטיסי מסך זה בדיחה, זה פחות מ-5% בעומס מלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...