דפני ליף השקרנית נתפסה בקלקלתה . השקרנית טוענת שפונתה - עמוד 20 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דפני ליף השקרנית נתפסה בקלקלתה . השקרנית טוענת שפונתה

i-kramba

Recommended Posts

לבני אדם יש אינטרסים? זה ממש גילוי מרעיש! ואתה שוב חוזר וטוען ש-X, Y ו-Z מייצגים את המחאה למרות שלמחאה יש מנהיגות די רחבה שאלדד יניב וחבר מרעיו לא כלול בה. ושכחנו לציין שביבי הוא אשף בהקמת ועדות ומסמוס ההמלצות שלו, בדיוק כפי שעשו הממשלות בעשרות השנים האחרונות וכך גם ייעשה בועדה הנוכחית, שהרי שום המלצה שלה לא תחייב את הממשלה (וזה בדיוק מה שגורם לאי אמון של אנשי המחאה בועדה הנ"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 291
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

מחאה זה טוב ויפה אך חרם צרכני היה יעיל פי 10, מהיר יותר ותכליתי.

אם במקום מיליון איש בכיכר X, מיליון איש היו מחרימים את כל הדברים היקרים שמקשים על המחייה מצבינו היה טוב יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החוב שישראל צברה ב63 שנותיה שימש להרבה דברים,

למדינה יש אמנם חוב אבל יש לה גם המון נכסים ותשתיות שנבנו בעזרתו

לכל מאזן יש 2 צדדים.

ושוב, יש הבדל גדול בין חוב פנימי לחוב חיצוני, מה שמדאיג במצב של ארה"ב הוא החוב החיצוני.

בנוגע להדפסת הכסף - נתתי לך דוגמה אמפירית שסותרת מה שכתבת - ישראל הדפיסה עשרות (מאות?) מיליארדי ש"ח בשנים האחרונות

השקל לא נחלש והאינפלציה לא הרימה ראשה.

אם עדיין לא הבנת את ההבדל בין חוב חיצוני לפנימי, פשוט תחפש מידע בגוגל ותקרא עד שתבין.

נכון, למדינה יש המון נכסים ותשתיות וקרקעות - זה נשמע לי כמו דרך מצויינת לחסל או לצמצם את החוב, להפריט(בלי "גרעיני שליטה") קרקעות לאזרחים.

לגבי הדפסת כסף - לפי מה שידוע לי, אסור לבנק ישראל להדפיס כסף מאז 1985, אז לפי מה אתה אומר שישראל הדפיסה עשרות/מאות מיליארד שקלים בשנים האחרונות?

כי זה מצבה, אתה קורא חדשות לפעמים?

תסתכל מה המצב במדינות אירופה

מדינות שכאילו מדורגות גבוה יותר מארה"ב (AAA)

אבל בפועל מצבן הרבה יותר גרוע - אני מדבר על אריות אירופה - מדינות כמו גרמניה/בריטניה/צרפת/אירלנד/לוקסמבורג/בלגיה/שוודיה

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_external_debt

לאף אחת מהן את את החוסן והכלים לצאת מהמשבר בקלות כמו ארה"ב

ארה"ב אמנם מדינה עם חוב גבוה, אבל עם הרבה נכסים ונטל מס מהנמוכים בעולם.

לא אמרתי שלארה"ב אין כלים "לצאת מהמשבר", אלא שהמשך המדיניות הסוציאליסטית-מדינית הנוכחית בה(social security, medicare וכו') ובלי קיצוצים בהוצאות והעלאת הכנסות - היא רק מדרדרת את עצמה עוד ועוד.

ולפי הרשימה שהבאת, הרי שהחוב החיצוני של ארה"ב מהווה 99% מהGDP - זה לא "easy change" בשום מובן.

המשוואה המתמטית שלך לא נכונה

ברור שבסופו של דבר גם חלק מהתקציב השוטף של המדינה הולך לכיסוי החובות האלו

הביטוח הלאומי לא מתקיים רק מתקבולים שוטפים,

אבל זאת האופציה הטובה ביותר - אין אלטרנטיבה טובה יותר.

אז חלק מתקבולי ביטוח לאומי הולך לכיסוי חובות המדינה, וחלק מתקבולי המיסים הולך לכיסוי גרעונות ביטוח לאומי? זה המצב? לך זה נשמע הגיוני?

או, זהו - מצאת את פתרון הקסם - פנסיה פרטית וביטוח פרטי

כל קרנות הפנסיה בארץ וקופות הגמל וביטוחי המנהלים הם פרטיים

אז בוא נתמקד בתחליף שאתה מציע לביטוח לאומי - חברה פרטית שתשלם לה כל חודש פרמיה ובקרות אירוע ביטוחי/הגעה לגיל X תשלם לך פיצוי - במה זה שונה מביטוח לאומי כיום? ואיך עסק כזה יצליח במקום שבו ביטוח לאומי "נכשל"?

זה שונה מהסיבה הראשית שהמוסד לביטוח לאומי הוא אינו ביטוח המבוסס על תשלומי פרמיה לפי רמת סיכון, אלא מס המבוסס על רמת הכנסה. זהו מס ולא ביטוח.

איך עסק כזה יצליח במקום בו ביטוח לאומי נכשל? כי עסק שייכנס לכאלה חובות ייאלץ לפשוט רגל, וכך לא נגיע למצב האבסורדי בו האדם הממוצע משלם בימי חייו 200 אלף ש"ח תקבולי ביטוח לאומי ולאחר מכן מממש את הפוליסה בסכומים הגדולים פי כמה - שוב, מתמטית, זה לא עובד.

אתה יוצא מקונספט כלכלי שגוי שביטוח לאומי זה עסק, זאת הטבה שהמדינה מממנת מכיסה בסופו של יום למען האזרח.

הקונספט הזה כמו רוב הקונספטים שיצא לי לשמוע ממך הם תלושים מהמציאות, בדיוק כמו הבחור ההזוי שמחזיק את הבלוג קו ישר שאין לי מושג מה ההשכלה הפורמלית שלו, אבל אין לי ספק שהוא לא מחובר למציאות.

גם אם אכן ביטוח פרטי/לאומי לא יכול לעבוד כמו עסק - מה זה לעזאזל "הטבה שהמדינה מממנת מכיסה למען האזרח"? מהו כיס המדינה אם לא כיס האזרח?

הקונספט הזה תלוש מהמציאות והזוי, בדיוק כמו החשיבה שלך שהמצב הכלכלי הנוכחי של גלגול חובות עד אין סוף על ידי כל מוסדות השלטון הוא ממש תקין ,ושכאשר האקטואר הראשי של ביטוח לאומי כותב שחור על גבי לבן כי הגרעון של המוסד + הגרעון האקטוארי שלו הם סיבה לדאגה וכי מצבו הפיננסי של המוסד "קשה מאוד" - אתה מבטל את זה על ידי כך שהמדינה פשוט תדפיס כסף והכל בסדר.

אבל שוב, לא לזה התכוונת. שוב אתה תוקף אישית. שוב אד-הומינם, לא נמאס לך?

הקונספטים שלי הזויים כי אין לי השכלה אוניברסיטאית בנושא, אבל יש מאות אנשים ברחבי העולם עם השכלה אוניברסיטאית בנושא שחושבים כמוני ואף קיצונים ממני.

אז הקונספטים של מוטי היינריך(מקו ישר) הם הזויים כי אין לו השכלה רלוונטית, אז לפי האתר שלו הוא מהנדס ובעל תואר שני במנהל עסקים - עכשיו הקונספטים שלו לא הזויים? אתה מוכן להתדיין עם הטיעונים במקום עם הטוענים עכשיו? תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי הדפסת כסף - לפי מה שידוע לי, אסור לבנק ישראל להדפיס כסף מאז 1985, אז לפי מה אתה אומר שישראל הדפיסה עשרות/מאות מיליארד שקלים בשנים האחרונות?

מי אמר לך שלבנק ישראל אסור להדפיס כסף? בנק ישראל "נהנה" מסניורז'

כל פעם שבנק ישראל מתערב בשוק המט"ח וקונה דולרים הוא "מדפיס כסף"

לא אמרתי שלארה"ב אין כלים "לצאת מהמשבר", אלא שהמשך המדיניות הסוציאליסטית-מדינית הנוכחית בה(social security, medicare וכו') ובלי קיצוצים בהוצאות והעלאת הכנסות - היא רק מדרדרת את עצמה עוד ועוד.

ולפי הרשימה שהבאת, הרי שהחוב החיצוני של ארה"ב מהווה 99% מהGDP - זה לא "easy change" בשום מובן.

פספסת את המהות של הרשימה

תראה את המצב של ארה"ב לעומת מדינת אירופה שציינתי (והרבה אחרות נוספות) ואז תבין למה כתבתי שארה"ב במצב טוב יותר ממדינות רבות באירופה

אז חלק מתקבולי ביטוח לאומי הולך לכיסוי חובות המדינה, וחלק מתקבולי המיסים הולך לכיסוי גרעונות ביטוח לאומי? זה המצב? לך זה נשמע הגיוני?

זה עדיף מהאלטרניטיבה בה אין מוסד של "ביטוח לאומי"

זה שונה מהסיבה הראשית שהמוסד לביטוח לאומי הוא אינו ביטוח המבוסס על תשלומי פרמיה לפי רמת סיכון, אלא מס המבוסס על רמת הכנסה. זהו מס ולא ביטוח.

איך עסק כזה יצליח במקום בו ביטוח לאומי נכשל? כי עסק שייכנס לכאלה חובות ייאלץ לפשוט רגל, וכך לא נגיע למצב האבסורדי בו האדם הממוצע משלם בימי חייו 200 אלף ש"ח תקבולי ביטוח לאומי ולאחר מכן מממש את הפוליסה בסכומים הגדולים פי כמה - שוב, מתמטית, זה לא עובד.

ציטוט

אז בעצם אתה מציע להפריט את השירות כדי שיסגר בסופו של דבר?

ומה עם מובטלים/זקנים/אמהות חד הוריות ושאר נתמכים? כוחות השוק יטפלו בהם?

לא יודע מאיפה המספרים של 200 אלף ש"ח

אני אשלם בימי חיי הרבה יותר ממה שאני אקבל, חלק ישלמו פחות ממה שיקבלו

אבל גם אם נניח אני משלם היום סדרה של תשלומים על פני 40 שנים שמסתכמת לסכום של 200K עוד 40 שנים

ואז מקבל סכום גבוה יותר (נגיד 300K) על פני 20 שנים הבאות - אתה לא יכול לעשות פשוט 300>200

על ערך נוכחי/עתידי שמעת? היוון? זה באמת די בסיסי בכלכלה, שוב המתמטיקה שלך לא נכונה...

גם אם אכן ביטוח פרטי/לאומי לא יכול לעבוד כמו עסק - מה זה לעזאזל "הטבה שהמדינה מממנת מכיסה למען האזרח"? מהו כיס המדינה אם לא כיס האזרח?

זאת בדיוק המהות של כלכלה

המדינה משתמשת במיסים כדי לחלק את ההכנסות במשק

אחרת לא יהיו תשתיות, חינוך יהיה רק לעשירים כנ"ל ושאר שירותים

הקונספט הזה תלוש מהמציאות והזוי, בדיוק כמו החשיבה שלך שהמצב הכלכלי הנוכחי של גלגול חובות עד אין סוף על ידי כל מוסדות השלטון הוא ממש תקין ,ושכאשר האקטואר הראשי של ביטוח לאומי כותב שחור על גבי לבן כי הגרעון של המוסד + הגרעון האקטוארי שלו הם סיבה לדאגה וכי מצבו הפיננסי של המוסד "קשה מאוד" - אתה מבטל את זה על ידי כך שהמדינה פשוט תדפיס כסף והכל בסדר.

פה אתה כבר מכניס לי מילים לפה

המדינה לא "פשוט תדפיס כסף" - אני גם לא בעד - כתבתי את זה במגרת הסבר להדיוט למה חוב פנימי>חוב חיצוני

מה עם השאלה הכי חשובה שלי בנושא?

אתה לא מסכים לקונספט של ביטוח לאומי, מה אתה מציע?

השוק ידאג למובטלים? לזקנים? לאמהות החד הוריות?

אבל שוב, לא לזה התכוונת. שוב אתה תוקף אישית. שוב אד-הומינם, לא נמאס לך?

מצטער, קשה לי עם אנשים שכותבים שטויות ומתווכחים על זה

הקונספטים שלי הזויים כי אין לי השכלה אוניברסיטאית בנושא, אבל יש מאות אנשים ברחבי העולם עם השכלה אוניברסיטאית בנושא שחושבים כמוני ואף קיצונים ממני.

אז הקונספטים של מוטי היינריך(מקו ישר) הם הזויים כי אין לו השכלה רלוונטית, אז לפי האתר שלו הוא מהנדס ובעל תואר שני במנהל עסקים - עכשיו הקונספטים שלו לא הזויים? אתה מוכן להתדיין עם הטיעונים במקום עם הטוענים עכשיו? תודה.

על כל כלכלן שדוגל בשיטתך, יש מאות ואלפי כלכלנים שחושבים אחרת

קל לזרוק הצעות לאויר בלי אפשרות לעמת אותם עם המציאות

באותה מידה שאתה תוקף את הכלכלה הקלאסית אתה יכול לתקוף את שיטת הדמוקרטיה

בשניהן יש המון נקודות תורפה, אבל החוכמה היא לא להעביר ביקורת - היא להציע אלטרנטיבה טובה יותר.

אגב, יצא לי לראות כמה סרטונים של הבחור הזה בYOUTUBE, מדובר באידיוט

הבן אדם מתראיין וההצעה שלו להפוך את למדינה העשירה בעולם היא "ביטול המכסים וחסמי יבוא"

הוא כנראה לא מבין איך מחושב תוצר, לא מבין מה זה יעשה לקצת התעשיה והחקלאות שנשארה פה

העיקר שיש כמה שגומעים בשקיקה כל שטות שהוא כותב ומבטלים בהינף יד 99% משאר הכלכלנים בעולם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...