פיענוח עלויות יבוא של לוח אם - צרכנות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פיענוח עלויות יבוא של לוח אם

Ev

Recommended Posts

הזמנתי לוח מחו"ל בעלות של 160$, המשלוח עלה 26.1$ כאשר 1$ מתוך זה הוא על משלוח מהיר יותר (כשבוע)

יצרו איתי קשר מחברת משלוחים בארץ ואמרו שהעלויות שיש לשלם בנוסף הן:

1. מע"מ - 88 ש"ח (אם אני מבין נכון, זה על מחיר הלוח עצמו - 160$)

2. אגרת מדינה - 100 ש"ח

3. דמי טיפול - 100 ש"ח

את 1 אני מבין אבל מה זה ל-2 ו-3 :kopfpatsch: ולמה אני צריך לשלם את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. בדרך כלל המע"מ מחושב לפי מחיר החבילה, כלומר מוצר + משלוח, אלא אם כן השולח ציין על החשבונית או שטר המטען רק את מחיר הלוח עצמו.

2. אגרת מדינה יכולה להיות עמלה כלשהי של המכס שרלוונטית למוצר הזה או לסכום הזה. אין לי מושג. אפשר לשאול את חברת השליחויות.

3. דמי טיפול - אני מניח שהכוונה לדמי הטיפול של החברה שעבדה מול המכס כדי לשחרר את המוצר, או בעמלה משולבת של החברה + המכס על הטיפול בחבילה.

מועבר לפורום כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת באמת פדקס

אבל מה אפשר לעשות?

זה בכלל הגיוני הסכום הזה או לא?

(חשבתי שזה מכס ואז קראתי שאין מכס על חלקי מחשב, אז עכשיו אני בכלל מבולבל)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל היית צריך לברר את זה לפני שהזמנת. מה אתה חושב שיקרה עכשיו? לא ידעת שהיצרן שולח את זה בפדקס?

על חלקי מחשב אין מכס רק מע"מ. המע"מ מחושב על מחיר החבילה הכולל כלומר המוצר + משלוח. כלומר אם קנית מוצר בדולר והמשלוח עלה 100 דולר אתה תשלם מע"מ על 101 דולר!

לגבי אגרת מדינה אין לי מושג פעם ראשונה שאני שומע את המושג הזה. דמי טיפול זה דמי טיפול של חברת המשלוחים והיא יכולה להנפיץ מה שבא לה למעשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי לוח מחו"ל בעלות של 160$, המשלוח עלה 26.1$ כאשר 1$ מתוך זה הוא על משלוח מהיר יותר (כשבוע)

יצרו איתי קשר מחברת משלוחים בארץ ואמרו שהעלויות שיש לשלם בנוסף הן:

1. מע"מ - 88 ש"ח (אם אני מבין נכון, זה על מחיר הלוח עצמו - 160$)

2. אגרת מדינה - 100 ש"ח

3. דמי טיפול - 100 ש"ח

את 1 אני מבין אבל מה זה ל-2 ו-3 :kopfpatsch: ולמה אני צריך לשלם את זה?

חח אני חייב להגיד שהרגת אותי...

איפה אתה נמצא אתה יודע?

לפי התגובה הזאת זה נראה שלא...

אתה נמצא במקום שהכי יעשוק לך תחיים כמה שיותר ויקשה עליך אותם...מדינת שמה...

מה אתה לא מבין...יש עוד הרבה אנשים שרוצים לקחת לך כמה שיותר בקלות ובלי שום היגיון...

בקיצור אחי תתעורר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהנחה שבכוונתך לחסוך בממון ובטרחה, לעולם לעולם לעולם אל תשגר משהו שקנית בחו"ל לארץ ישירות באמצעות בלדרים (DHL/FedEx/TNT/UPS או שירות EMS - וכיוצ"ב).

בדיוק בשביל זה ישנן את חברות מימסור המשגורים ("Mail/Freight Forwarders") - שהרווח מהשימוש בשירותיהן ברובו הנו שלך.

לדוגמה :

מארה"ב לארץ, למשל, ישנן את Mustop ו- UShops (המציעה אפילו שירות ייבוא-אישי מקיף לרכבים - ר' כאן), וגם את TNT WorldShop, לפי סדר גמישותן לגבי בקשות מיוחדות (כגון : אריזה מחדש למיזעור משקל-כבידתי ומשקל-נפחי).

ומאירופה לארץ, למשל, ישנה את UKPostBox הבריטית (אדיבים מקצועיים ואמינים, מנסיוני). ועוד אוסיף כי באירופה מומלץ להיזהר יותר עם חברות כאלו (אישית כבר נכוויתי עם חברה בריטית אחרת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל עדכון, לאחר קבלת המוצר הסתבר ששילמתי (פרט למע"מ) 134 ש"ח שהם ולא כמו שציינתי בהודעה הראשונית, סתם נפלתי על נציג דפוק.

1. 4 ש"ח - אחסון

2. 3 ש"ח - אגרת מחשב

3. 24 ש"ח - אגרת בטחון לשיחרור מהיר

4. 103 ש"ח - דמי טיפול (של פדקס)

ול- hw_joe, העלות שהחברות הללו מספקות כמעת לא חוסכות כלום, הנה הפירוט (מסתמך על התעריפון של Mustop): א

1. דמי טיפול בסיסים - $17

2. חיוב לפי משקל – $6 עבור כל חצי ק"ג - שוקל 2 קילו -> 12$

3. ביטוח הובלה אווירית – $1 בגין כל $100 - עוד 1$

4. חבילה חייבת במכס או מע"מ ששוחררה בהליך רגיל – $3.5

5. חיוב בגין "המשקל הנפחי" - עוד קצת...

סה:כ קיבלנו 33.5$ שהם 114 ש"ח וגם זה ללא התחשבות במשקל הנפחי שזה 20 ש"ח חסכון שעבורם תצתרך לחקות עוד שבוע, לעבור תהליך הזמנה מעצבן יותר ויש סיכוי יותר גבוה שמשהו יתפקשש רק מעצם העובדה שהכנסתה גורם נוסף לתמונה.

אז תחשוב על זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל-Ev :

לוח-ראשי, כולל כל הפק"לים, אכן בד"כ שוקל כ-2-3ק"ג "לחיוב" (תלוי בעיקר בתצורה - Micro-ATX לרוב ישקלו פחות מאשר ATX "רגיל", למשל).

אלא שמלבד הטעות החשבונית בחישובך הנ"ל (השמטתה כ-12$ מהסה"כ לפי מחירון חב' Mustop, ומאידך "שחכתה" להעמיס גם את דמי-המשלוח הבינ"ל ששילמתה ישירות למוכר - בסך כ-26$ - כך שלמעשה החישוב נוטה לטובת חב' Mustop ב-14$ נוספים), ומזלך הטוב שהביא לכך שכמעט ולא חוייבתה בעמלות מונפצות שונות,

טעית גם בהנחה כי מרבית המוכרים בארה"ב ובאירופה מציעים שירות משלוחים *כלשהו* לארץ (רובם אינם - ומרבית האחרים מציעים משלוחים במחירים מרקיעי-שחקים - שכמשתמע בד"כ הופכים את העסקה לבלתי-כדאית בעליל),

ואף בהנחה שיש הכרח לשגר את הרכש לארץ בדרך האוויר היקרה-יחסית (בניגוד לבדרך הים הזולה-יחסית, למשל, בין היתר כפי שמציעה UShops הנ"ל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק לגמרי, תודה על התיקון.

אז סה"כ יש לנו הפרש של ~75ש"ח בין החברות (בהנחה שמשלוח בתוך ארה"ב בא בחינם). אכן שווה :xyxthumbs:

ובקשר למשלוח ימי/אווירי - איך בדיוק אני בוחר באיזה משלוח לקבל את החבילה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי ההפרש במחיר - מי שיערוך את החישוב הכולל כראוי, ימצא שברוב המקרים הטרחה/סיכון הנוספים צפויים להשתלם.

ולגבי שיטת המשלוח - זה וודאי מצויין איפשהו באתר שם, ואם לא - תמיד אפשר לפנות ולברר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...