Domain pc boot sequence - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Domain pc boot sequence

alex.turovsky

Recommended Posts

כן ולכן קראתי לזה "שלד"... וביקשתי מדובי להסביר מה באמת קורה שם ::)

SSP Security Service Provider

SSPI Security Service Provider Interface

LSA Local Security Authority

Assuming its a Win2K3 native domain with no backwards compatibility(Kerberos V5 authentication) then...

Machine boot

Power it on duh! > POST duh#2! > OS bootstraping > winlogon.exe starts > Login screen magically appears(prompted by SAS if configured) > Machine locates domain controller(Netlogon(lssas.exe)->DsGetDcName->DNSQuery->LDAP woot!

NT5/5.1

Winlogon detects SAS(if required) > Winlogon executes the secure shell > Winlogon calls MSGINA

> User enters username and password > MSGINA sends the username/pw back to winlogon > Winlogon passes this info to the LSA > LSA sends info(With some modification i.e UPN instead of username etc) to SSPI > SSPI passes the info to propper SSP

NT6/6.1

Winlogon detects SAS and calls LogonUI > LogonUI calls a Credential Provider> LogonUI displays UI

> LogonUI gets password > LogonUI passes password to Credential Provider(Kerberos)

Assuming Kerberos is the SSP/Credential Provider(Kerberos.dll), and no flags are set(AKA, bad password, wrong username, no domain controller, your mom is a whore) and its a single forest single domain, and no nancy pansy like smart card logon, 3rd party SSP's, and any other shit is envolved then:

Kerberos Negotiation:

LSA[utilizing Kerberos.dll as an SSP/"Credential Provider"] sends an AS_REQ to KDC > Once the KDC[AS Provider] approves the credentials passed it sends an AS_REP back to the Client > Client sends a TGS_REQ(Assuming for the System] > The TGS on the KDC sends a TGT back to the client > the LSA [The local system verifies the TGT and sends an AP_REQ to it self, and issues an access token for the SID(of the user, system, service, ghosts, turtle or the little bitch that could) which is added to the ticket ] passes the "Yeah this dude is legit" call to Winlogon > normal shell starts up(explorer.exe)

*Note: For 6/6.1the LogonUI or to be more accurate the Credential Provider assume allot of the responsibilities of the classic LSA which is bacialy only notified of the transactions due to audit constraints.

*Note2: This is not the most accurate description, also it does not encorporate things like group policy and such mostly because i cannot be arsed, and because it has to do with the logon process what so ever.

*Note3: I am pretty sure this info in one form or another is available on technet if you want more, i charge 2nis per word + expenses(or 480+VAT an hour) my time isn't cheap :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכל הדברים שדובי כתב פה אי פעם בפורום הצלחתי להבין שמדובר בבנאדם בעל ידע עמוק בכמה תחומים שלא מסוגל לבטא את עצמו כמו שצריך על דפי הפורום בלי להישמע כועס/שחצן/סנוב/multicore.

חבל. :-\

אני חייב לציין שאני לא מכיר אותו אישית ואני מדפדף לא מעט בפורום ורואה את מה שאתה אומר כאמת לאמיתה.

באמת חבל. דובי אין צורך להעליב מישהו ואחר כך להסביר לו,וחבוב הרמה של אנשי ה IT בארץ לא נופלת מדבילים שאני שומע בחול,ויש לחברה שאני עובד בה המון לקוחות בחול,אז לפני שאתה יוצא בהצהרות על אנשי ה IT בארץ..כדאי שתתחיל עם לקוחות בחול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חייב לציין שאני לא מכיר אותו אישית ואני מדפדף לא מעט בפורום ורואה את מה שאתה אומר כאמת לאמיתה.

באמת חבל. דובי אין צורך להעליב מישהו ואחר כך להסביר לו,וחבוב הרמה של אנשי ה IT בארץ לא נופלת מדבילים שאני שומע בחול,ויש לחברה שאני עובד בה המון לקוחות בחול,אז לפני שאתה יוצא בהצהרות על אנשי ה IT בארץ..כדאי שתתחיל עם לקוחות בחול.

וואי כמה שאתה טועה, תקרא פעם קורות חיים של איש IT באצרות הברית למשל, בלי 8 שנות ב-Perl וחברות בכמה איגודים לא תיהיה שמה משהו מעבר ל Help Desk.

בארץ רוב האנשים לא מבדילים בין דביל למרובע, אמריקאי או ארופאי לא יעשה יפתח את הפה כאשר הוא אפילו חושד שהוא לא מבין או יודע משהו, לא יעשה שום דבר בלי להיות בטוח 100% שהוא מבין כל פרט ופרט, ואם משהו מחוץ לסקופ שלו או אפילו יכול להיות מחוץ לסקופ שלו הוא לא יגע בזה, לא יחשוב על זה, וברוב המקרים לא יזכיר את זה אפילו.

כבר יצא לי לראות אנשים שמדבגים נפילה של בקשות RPC בין GC לRid Master שלא יודעים להתקין XP(ולא לא עצלנות - לא הוסמכתי לכך - אני לא אעשה את זה) או לא יודעים מה זה בכלל Routing Group ב-Exchange, כי הם 14 שנה עבדו על משהו אחד, או כמה דברים בסיסיים ושום דבר מעבר לכך, הדבר הזה בין השאר פותר את 90% מהבעיות שנוצרות בכל ארגון בארץ שנוצרות בגלל שאיש IT דביל ניסה לעשות משהו שהוא לא יודע, או חשב שהוא יודע(אלה שחושבים הכי מסוכנים כי הם ממשיכים לנסות), או יותר גרוע מנסים אחרי זה לכסות את התחת שלהם בהעלמת עין, או הדבר הגרוע ביותר התקנה מחדש או איפוס הגדרות מה שמוביל לזה שבזמנו כאשר עבדתי באינטגרציה לטלפונים באמצע הלילה(ובמקרה שאכשרה טרחתי לענות לגיחוך רב וניתוק).

אז תעשה לי טובה, אני בשנה האחרונה מבלה בחול בערך חצי מהזמן שלי(בין שבוע לשבועיים בחודש, כל חודש) כל פרוייקט בחול תענוג, באים הכל מוכן, כל בקשה מתבצעת באותו היום או ישר למחרת בבוקר, אף אחד לא מתערב לך בעבודה, מתווכח איתך, או בכלליות מדבר שטויות.

אין צעקות, אין רעש, אנשים לא מסתובבים במשרד כל היום, אף אחד לא מתעסק לך בעניינים, אף אחד לא עומד לך מאחורי הגב, ומאז שהחלפתי את החליפות מזאררה, בהוגו ובDKNY מהביקור האחרון של במייסיס גם החליפה כבר לא מפריעה לי, הא ואם מישהו שעבד איי פעם בתמיכה לחו"ל בין אם בוונדור או אינטגרטור יודע דבר אחר לקוחות בחו"ל לא פותחים כל קריאה ב-Critical סופר סופר סופר מישהו דובר עברית Onsite עכשיו!

ככה שאחרי שפותחים לך תקלות בגלל שלא מצליחים להוסיף את הלוגו של החברה לדוחות של McAfee Vulnerability Manager או Symantec Risk and Compliance Suit או כל מוצר אחר בתור Critical מה שאומר שאתה מקבל SMS או שיחה קולית אוט' לאחר שזה לא נענה במשך 8 שעות(מה שלפעמים נוחת בול על 2 בלילה, כי בדיוק בא להם לשלוח את זה רגע לפני שהם יוצאים מהמשרד כי זה כלכך חשוב) מה שאומר שזה ינחת לך בול על 1-2 בלילה אתה כן מתחיל לתעב אנשי IT ישראלים(וישראלים באופן כללי בגלל אתיקת העבודה של הרבה מאיתנו) מאוד מאוד מהר.

Oh and bite my shiny metal arse, im flying to munich tomorrow 2 weeks of peace and quite

:P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיטת ה"יהיה בסדר" והאילתור הישראלי היא מה שמייחד את אופי העבודה בארץ.

אני אתן לך דוגמא, יום אחד בצבא היינו צריכים לנקות את כל החדר שלנו ולצבוע אותו. הוצאנו הכל, ולמרות שהיו פלאפונים וMP3 בחוץ הדבר היחיד שנגנב היה הכבל של הטלוייזיה. לכל מי ששכח מה זה להיות בצבא כשאין לך אז אני רק אומר שזה נראה כמו הסוף המר בעולם, ריתוק 28 קטן ליד זה.

סחבק, חוזר לשמירות ועובר על יד כבל חשמל זרוק, הולך צעד ועוד צעד, ופתאום נעצר. מסתכל על הכבל והכבל מסתכל עליו. לוקח את הכבל, דופק ספרינט לחדר שולף לדרמן, ומסתחיל לגלף את הכבל. הולך לפקידה לוקח ממנה נייר ודבק סטיק, המ"פ ביקש, חותך את הנייר לרצועות שמם עליהם דב סטיק ומשתמש בו בתור חיקוי גרוע לאיזו לירבנד, מחבר צד אחד לשקע בקיר צד שני לתקע בטלויזיה מדביק את הכל עם הכמו איזו. והסיפור נגמר כמעט טוב. חטפתי ריתוק של שבועיים על כך שאיחרתי בשעה וחצי לשמירות.

אילתור כזה יכול לקרות רק בצבא... אני בטוח שלכל יש את הסיפור שלו. ודברים כאלה הם הסיבה היחידה ללמה אנחנו נמצאים במקום טוב בעולם מבחינת הייטק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסדר דובי הבנתי את התסכול השאלה האם אתה כבר לא עייף "לעשות שירות"?

אני חולם לעבוד ב BACKBONE עולמי....רק עם מכונות בלי אנשים בלי תרגילים ,ככה אני והשקט והמכונות :cool2: .

יום ראשון הוא יום הכי ארור....אתה מגיע למשרד פתאום 20 מיילים על תקלות,שרת נופל ואתה אומר לעצמך...חבל הנעתי את האוטו הייתי עובד מהבית ככה לא אוכלים לי את המוח. :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...