שאלון לרכישת מצלמה - יש לקרוא לפני פתיחת נושא חדש - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלון לרכישת מצלמה - יש לקרוא לפני פתיחת נושא חדש

עוד אחד

Recommended Posts

שאלון ההמלצה למצלמה לא טוב בעיניי.

יש בו שאלות מתפזרות טכנית לפני שנוגעים בעיקר, והרבה שאלות שצריכות להיענות תחילה לא נשאלות בכלל.

בואו ננסח שאלון חדש.

בהודעה הזו נרשום כל הזמן את הנוסח הסופי המעודכן ואפשר לדון בו בכל ההודעות הבאות.

======================================================

הקדמה:

החלטתם לקחת את נושא הצילום בחייכם צעד אחד קדימה, ואתם חושבים לרכוש ציוד חדש.

חשוב להבין שהחלק החשוב ביותר בכל מצלמה, הוא הצלם שעומד מאחוריה. ניסיון והשכלה שתרכשו ישפרו את תמונותיכם הרבה יותר מכל פיסת ציוד שתרכשו.

יצירתיות וסקרנות יקחו אתכם מרחק רב יותר משכל כרטיס אשראי יוכל אי פעם להציע.

עולם מצלמות החובבים, הוא גדול ורחב. ועלול להפוך במהרה לבור ללא תחתית של כסף. כדאי לכלכל צעדיכם ולרכוש ציוד בהתאם לצרכיכם, רצונותיכם ויכולתכם הכלכלית. רבים הם החובבים הקונים ציוד רב בתחילה, ולאחר זמן מגלים שהוא אינו נחוץ להם.

התחילו בקטן, הגדילו את הארסנל עם הגידול במיומנות. אל תקפצו מעל הפופיק.

הקדמה לגבי בחירת מצלמה:

מצלמה, חשוב שתמלא את תפקידה הטכני, לצלם תמונות, ושנהנה לצלם בה.

הקדישו מחשבה בעת בחירת המתאימה לכם לנושאים הבאים:

ארגונומיה - איך המצלמה יושבת לי ביד ? האם נוח לתפעל אותה ? האם התפריטים שלה הגיוניים בעיני ? האם כיף לצלם בה ?

גודל - האם היא נוחה לנשיאה ? האם גודלה ייגרום לי לחשוב פעמיים אם לקחת אותה, ובכך לאבד תמונות ?

ציוד נלווה - האם ליין העדשות/פלאשים של החברה מתאים לי / יגביל אותי ? האם אוכל למצוא אפיק שדרוג נוח בעתיד ? (צלמים בצעדיהם הראשונים, אפשר להתייחס פחות לנקודה זו)

1. מה התקציב שעומד לרשותך ?

2. מה רמת הידע שלך ? נסו להעריך את רמתכם ונסיונכם. בדקו את עצמכם מול מושגים בסיסיים כגון: קומפוזיציה, פוקוס, עומק שדה, צמצם, תריס, חשיפה, ISO, אורך מוקד, עבודה עם תאורה.

3. באילו מצלמות התנסת בעבר ? מה הגביל אותך בציודך הקודם ?

4. אילו נושאים אתה מצלם כרגע / מעוניין לצלם, ובאילו תנאי תאורה ? (העריכו במידת האפשר גם שימושיות - למשל: הרבה תמונות חברה בטיולים באור יום, הרבה תמונות של הילדה בתוך הבית, מעט תמונות ברחובות חשוכים באמצע הלילה, מעט מאוד תמונות של הילדה במופעי ריקוד באולם חשוך, מעט תמונות ציפורים ממרחק רק בשעות הערביים)

5. האם אתה מתכוון להדפיס את תמונותיך לגדלים גדולים (> 20X30) ? לאיזה גדלים ומה יעוד ההדפסה ?

6. מהו טווח אורך המוקד בעדשות הנחוץ לך ? (ניתן להתרשם כאן http://imaging.nikon.com/lineup/lens/simulator/ מאורכי מוקד שונים. רצוי לא להתחזר, כולנו היינו רוצים עדשת פלא, אנא היצמדו למה הכרחי לכם. הסבירו למה, וציינו האם את הטווח יש לכסות ע"י עדשה בודדת או כמה עדשות, ולמה.)

7. האם הגודל / משקל המצלמה חשובים לך ? רלוונטי במיוחד לאנשים עם ידיים גדולות / קטנות במיוחד, מצלמה גדולה וכבדה תהיה פחות נוחה לנשיאה.

8. האם יש לך ציוד אחר ? איזה ?

9. האם יש לך העדפה לייצרן מסויים ? מדוע ?

10. האם יש דגם שמצא חן בעיניכם מראש ? מדוע ?

11. האם מצב צילום ברצף של מספר תמונות בשניה נחוץ לכם ? לאילו נושאים ?

12. האם אתם מעוניינים במצלמה בעלת יכולות (ובעלות אילו תכונות ? ייצוב תמונה, רזולוציה, פוקוס אוטומטי) ?

======================================================

כולם מוזמנים לדון במה שרשמתי כדי שנייצר משהו נכון יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...