עזרה בשידרוג מעבד + לוח למטרות גיימינג תקציבי. עד 1200 ש"ח - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בשידרוג מעבד + לוח למטרות גיימינג תקציבי. עד 1200 ש"ח

Recommended Posts

היי.

בן דוד שלי קיבל תקציב והוא רוצה לשדרג.

הכרטיס שנמצא כרגע הוא 9600 GT (כן, אני יודע, לא חדש במיוחד).

חשוב שהלוח יתמוך בזכרונות II ויהיה מקום ל4 סטיקים. יש לו 4 סטיקים חדשים (1 ג'יגה כל אחד), אז חבל לרכוש DDRIII.

AMD תמיד מועדפים אצלנו על פני , אז נשמח לקבל הצעות.

הרכישה תתבצע כנראה בחנות "נעה מחשבים" ותכלול הרכבה בחנות.

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהו המפרט הנוכחי?

יהיה מאוד לא משתלם עד בלתי אפשרי לשמור על הזכרון הקיים. אפשר לעשות את זה רק בפלטפורמת באמצעות בחירה בלוח AM2+ שיכול לתמוך בדור המעבדים הנוכחי, אך ספק עד כמה זה משתלם.

בכלל, אם הנטייה היא לכיוון , אני ממליץ לחכות עוד מספר שבועות (כחודש לערך), אם זה אפשרי, עד ליציאת דור המעבדים החדש של שנמצא מעבר לפינה. דור המעבדים הנוכחי של הוא בסדר גמור ומשתלם, אך דור המעבדים החדש צפוי (כך לפחות לפי השמועות, עד שהמעבדים לא יצאו הכל בגדר שמועה) להיות יעיל באופן משמעותי.

כמו כן, מהם השימוש במערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי.

תודה על התגובה.

אין לי ספק שזו בחירה לא נכונה להשאר בתושבת ישנה.

העניין הוא שיש לבן דוד שלי 4 סטיקים חדשים של 1 ג'יגה DDRII כל אחד, ויצא לי לראות קרוב ל4 סוגים של לוחות לAMD בסוקט AM3 התומכים ב DDRII.

נראה שעדיף להשקיע במעבד חזק יותר על חשבון שדרוג הזכרונות כי גם ככה לא מדובר בתקציב גבוה...לא?

השימושים הם מולטיטאסקינג וגיימינג בינוני פלוס.

שוב תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פלטפורמת AM3 משתמשת בזכרון DDR3 וכך גם הפלטפורמה העדכנית של Intel.

מה שראית הם לוחות בתושבת +AM2 אשר תומכים בדור המעבדים האחרון של ומשתמשים בזכרון DDR2.

לוחות כאלה, שזמינותם כחדשים בכלל מוטלת בספק, יגבילו אותך ברוב המקרים בהיצע חיבורים (כמו USB 3.0) מסוימים.

אני באמת חושב שהתעקשות על הזכרון פה היא מיותרת ולמעשה מגבילה אותו לשילוב מאוד מסוים של רכיבים (לוח +AM2 בשילוב מעבד Athlon II כזה או אחר).

יש לו בכלל דרישות מסוימות מלוח האם?

לשימושים שלו אין ממש צורך במעבד חזק. לעבודה משרדית רגילה (כולל מדיה) לא צריך מעבד "חזק", ולמשחקים בעיקר חשוב הכרטיס הגרפי.

מעבד כמו ה-Athlon IIx3/4 יהיה מאוד משתלם לו, אך כאמור, אם השדרוג סובל דיחוי עדיף להמתין עוד כחודש-חודש וחצי עד ליציאת דור המעבדים החדש של , ולו רק כדי שיעמדו לרשותו יותר אפשרויות מבחינת היצע חומרה.

מהו המפרט הנוכחי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, תודה.1. כאן מצאתי לוחות בתושבת AM3 המשתמשים בזכרון DDR II. יכול להיות שמדובר בAM2+ ?:

http://www.noacomp.co.il/Category.aspx?CatCode=77&v1222=8847&ftl=1&ParentID=0

אין לו דרישות מסוימות. אולי יותר מ-2 שקעי SATA, שאת זה אני מאמין שכל לוח יכול לספק.

2. לדור המעבדים החדש לא יהיה תג מחיר גבוה בהרבה ממעבדי ה- x4 ?

3. מפרט נוכחי-

Athlon 3800 x2

Gygabyte MA61

1 gb

(ddrII)

generic PSU

geforce 9600 gt

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב, פלטפורמת AM3 מיועדת לזכרון DDR3 בלבד. הלוחות שראית הם לוחות +AM2 שברובם ניתן להתקין את מעבדי ה-Phenom II וה- II. אני פחות ממליץ על שילוב שכזה כאשר קונים מערכת חדשה.

לגבי המחירים, אני לא יודע. עד שהמעבדים לא יושקו קשה לדעת מה יהיה מחירם. סביר להניח שבהתחלה הם יהיו קצת גבוהים ואחרי מספר שבועות המחיר יתייצב. הארכיטקטורה החדשה אמורה להיות יעילה משמעותית מהנוכחית, כך שגם אם היא תהיה קצת יקרה יותר, ייתכן שזה עדיין משתלם.

שאלתי לגבי המערכת הנוכחית כי אולי ניתן בכלל להתקין בלוח הקיים מעבד כמו ה- II אבל אני לא מכיר את הלוח שציינת וגם באתר של GB לא מצאתי לו אזכור. אתה בטוח שזה שם הדגם? תוכל לוודא זאת בעזרת CPU-Z.

אם השדרוג לא סובל דיחוי אז כדאי יהיה לבסס אותו על ה- II ובשביל לדעת אם צריך להחליף לוח או לא צריך שגם תברר בדיוק מה דגם הלוח הנוכחי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...