השוואת זוג גופי קירור של חברת scythe "קרב הענקים" - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

השוואת זוג גופי קירור של חברת scythe "קרב הענקים"

winner100

Recommended Posts

שלום לכולם,

מאז השדרוג שלי ומכירת הMUGEN 2 אני נמצא עם סטוק.

במנוחה הוא נחמד.. במאמץ הוא עובר לי את ה60 בקלות... אז על OC אין מה לדבר עליו...

מאז חפשתי גוף איכותי אבל קטן... שיוכל לתת לי OC יפה.. רק שזה לא יקרה אז אני אין בררה וחייבים

לחזור לגופים הגדולים. העדפתי גוף גדול שלא דורש פירוק לוח אבל לזה יש רק את ה-YASYA אבל כיון המאורר

שלו לא תופס לגבי הAM3 לכן וותרתי עליו.

אז חזרתי לגופים שכן דורשים את פרוק הלוח, כרגע הטופ שיש זה ה-NINJA3 וה-MUGEN 2.

הגוף הולך לשבת במארז מסוג:

Thermaltake Armor Plus Tower

ועל מעבד מסוג:

Phenom II X4 Black Edition 955

כבר יש לי עוד מאורר נוסף שהולך לשבת על אחד מגופי הקירור שאני ירכוש.

מידע (הבדלים) שאני יודע על השתיים:

1:הנינגה שוקל 1040, והמוגן 2 שוקל 870 שזה דיי משמעותי.

2:שהמוגן 2 קצת יותר גדול מהנינגה 3 (תקנו אותי אם אני טועה)

3:שהמוגן 2 יותר שקט מהנינגה

4: לנינגה יש 16 צלעות קירור ולמוגן 2 יש רק 10!

חשוב לי רק זוג "דרישות" בודדות:

1:

שלפחות במהירות נמוכה יהיה שקט (עד כמה שאפשר לא לחלוטין)

2:

שלא יגע לי בזוג הזיכרונות שיושב בסלוט שליד.

חוץ מזה המוגן נראה בעל ביצועים מרשימים יותר חוץ מהעובדה שהוא דיי משעמם בצורה חיצונית והנינגה נראה טוב מאוד.

לפי מבחנים (לא יודע עד כמה הם אמינים..) ההבדל הוא בין מעלה אחת לשתיים לא יותר.

אני מעדיף לשמוע דעות שונות ממכם ואם יש בעלי נינגה או מוגן 2 זה יהיה נהדר!

בנוסף:

אני מתכון לרכוש משחת קירור MX4 החדשה או MX-2/‎Arctic Silver 5

אני ישמח להמלצה מבין השלושה, הכי חשוב שלא יהיו מבוססים על כסף גם לא מעט.

סליחה על כמות הטקסט אבל אני בטוח שהאשכול הזה יעזור לעוד רבים שמחפשים גוף קירור רציני לOC

תודה רבה! :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 103
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המוגן 2 עדיין הטוב ביותר שלהם.

כרגע ממה שידוע הסיבה שהמוגן 2 עוקף את הנינג'ה 3 היא בגלל שמידת היישור של הבסיס של הנינ'גה אינה מטיבה עימה, זהו הדבר הכי חשוב בגופי .

הנה תצלום של הבסיס של הנינג'ה:

base-ninja3.jpg

כפי שניתן לראות יש המון אור שנכנס מהאמצע, בעיקרון קשה עד בלתי אפשרי למצוא בסיס מייושר לחלוטין (עלויות ייצור) לכן בדר"כ חברות שמות דגש על כך שהאמצע יבלוט טיפה כלפי חוץ (המקום שהמגע הכי חשוב בו) וכאן בתמונה ניתן לראות שהגוף יישב אטום לחלוטין רק מצדדיו ולא באמצע איפה שהכי חשוב שיהיה מגע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הMUGEN 2 הוא הבחירה הנכונה..קטן יותר..מציג ביצועים עדיפים..שקט יותר..

יש לך גם את הYASYA שיחסוך לך את ההתקנה המייגעת של הMUGEN 2..אבל הוא רועש יותר..והיתרון הוא שיש לו בקר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוגן 2 עדיין הטוב ביותר שלהם.

כרגע ממה שידוע הסיבה שהמוגן 2 עוקף את הנינג'ה 3 היא בגלל שמידת היישור של הבסיס של הנינ'גה אינה מטיבה עימה, זהו הדבר הכי חשוב בגופי .

הנה תצלום של הבסיס של הנינג'ה:

base-ninja3.jpg

כפי שניתן לראות יש המון אור שנכנס מהאמצע, בעיקרון קשה עד בלתי אפשרי למצוא בסיס מייושר לחלוטין (עלויות ייצור) לכן בדר"כ חברות שמות דגש על כך שהאמצע יבלוט טיפה כלפי חוץ (המקום שהמגע הכי חשוב בו) וכאן בתמונה ניתן לראות שהגוף יישב אטום לחלוטין רק מצדדיו ולא באמצע איפה שהכי חשוב שיהיה מגע.

התמונה לא עובדת.

אז זה אומר שהמוגן גם קטן יותר וגם ישר יותר וגם זול יותר? זה מסתדר ביחד, זול וטוב?

כרגע הMUGEN 2 הוא הבחירה הנכונה..קטן יותר..מציג ביצועים עדיפים..שקט יותר..

יש לך גם את הYASYA שיחסוך לך את ההתקנה המייגעת של הMUGEN 2..אבל הוא רועש יותר..והיתרון הוא שיש לו בקר..

ממש רציתי את הYASYA אבל לי (בעל תושבת AM3) במידה ואני יתקין אותו אז המאורר יהיה או כלפי מטה או כלפי מעלה

ולא מצד ימין או שמאל (או גם וגם) כמו שאני צריך, זה בגלל התושבת, בעיה שהחברה עצמה לא הגיעה איתו לפיתרון (לפחות לא על משהו שאני יודע) ולכן וויתרתי עליו..

ומה אתם אומרים לגבי המשחת קירור?

תודה רבה על התגובות המהירות!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא בדקתי לגבי הנינג'ה3, אבל הנינג'ה המקורי הצטיין בעבודה עם מאווררים שקטים במיוחד עם RPM נמוך בזכות מרווח גדול בין צלעות הקירור. אפילו היה מומלץ כקירור פאסיבי למעבדים קרירים בעומס נמוך (C2D במשרדי למשל).

המוגן2 אכן חזק וחרישי ומהמומלצים שיש אבל הצפיפות של צלעות הקירור לא מאפשרת עבודה עם RPM נמוך במיוחד כי צריך די CFM כדי להניע את האוויר ביניהן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתכון להוסיף למוגן 2 גם עוד מאורר שנמצא ברשותי (זהה למקור..) מקווה שאני לא יגיע למצב של רעש רציני.

דרך אגב:

המאורר הראשון יהיה מחובר לחיבור הCPU והמאורר השני יהיה מחובר לFAN1 או אחר..

האם גם המאורר השני ישלט על ידי הביוס כמו הראשון?

ומתגובות כאן באשכול ומעוד ביקורות ברשת כנראה שהמוגן היא בחירה עדיפה גם על הנינגה וגם על עוד שלל גופי שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה תוכל לשלוט עליו דרך תוכנה..לשלוט עליו מהביוס תלוי בלוח האם..שכן רובם מוגבלים בחיבורים ולרוב שולטים רק על המעבד..

תקרא בחוברת של הלוח אם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המוגן2 אכן חזק וחרישי ומהמומלצים שיש אבל הצפיפות של צלעות הקירור לא מאפשרת עבודה עם RPM נמוך במיוחד כי צריך די CFM כדי להניע את האוויר ביניהן.

תקן אותי אם אני טועה - זה נכון כאשר אתה מסתפק במאוורר היחיד שמגיע עם המוגן.

הבנתי שניתן להתקין מאוורר נוסף בצד השני - כך שמאוורר אחד דוחף והשני יונק - ואז המוגן נותן תוצאות מצויינות ב RPM של 600 ו 800 בהתאמה - אמור להיות שקט מאוד.

האם לא שווה אז המוגן פלוס 50 ש"ח למאוורר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מיותר..ההבדל בטמפ' הוא די מזערי..עניין של 2-3 מעלות..ורמת הרעש גם לא כזו שונה..שכן שני מאווררים בעלי 800RPM..

או אחד בודד בעל 1000-1500+- מיצרים DBA די קרוב אחד לשני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

..ורמת הרעש גם לא כזו שונה..שכן שני מאווררים בעלי 800RPM..

או אחד בודד בעל 1000-1500+- מיצרים DBA די קרוב אחד לשני.

אני לא בטוח בזה. מלבד זה שהביקורות מציינות כמה הוא שקט עם שניהם באותה טמפרטורה עם שימוש במאוורר אחד, לפי מה שאני יודע סולם הרעש הינו לוגריתמי ולא לינארי.

אם נסתכל על תוצאות מדידות הרעש למוגן, הן 24DBA ב 12V, ורק 12DBA ב 9V.

כלומר אפילו אם יהיו יותר משני מאווררים ב 9V, הם לא יהיו קרובים ברמת הרעש למאוורר בודד שב 12V.

ראה:

[table][tr][td][/td][td][/td][td]

Mugen-2 Fan Measurements[/td][/tr][tr][td]

Voltage[/td][td]Noise Level[/td][td]

Speed[/td][/tr][tr][td]

12V[/td][td]

24 dBA[/td][td]

1340 RPM[/td][/tr][tr][td]

10V[/td][td]

15 dBA[/td][td]

1020 RPM[/td][/tr][tr][td]

9V[/td][td]

12 dBA[/td][td]

790 RPM[/td][/tr][tr][td]

8V[/td][td]

11 dBA[/td][td]

500 RPM

[/td][/tr][/table]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל 3DBA זה בעצם קפיצה בעוצמת הרעש..

מה שאומר שאם תתקין מאוורר בודד של 1000 RPM בעוצמה של 15DBA..או שני מאווררים 800DBA בעוצמה של 12DBA כל אחד אתה עדיין תגיע ל15DBA..

ועדיין 24DBA זה די חרישי..לדעתי זה מיותר ומסורבל שני מאוררים..במיוחד כאשר אחד מספיק בביצועים ושקט..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל 3DBA זה בעצם קפיצה בעוצמת הרעש..

מה שאומר שאם תתקין מאוורר בודד של 1000 RPM בעוצמה של 15DBA..או שני מאווררים 800DBA בעוצמה של 12DBA כל אחד אתה עדיין תגיע ל15DBA..

ועדיין 24DBA זה די חרישי..לדעתי זה מיותר ומסורבל שני מאוררים..במיוחד כאשר אחד מספיק בביצועים ושקט..

צודק.

הנקודה שניסיתי להעביר היא שעפ"י הבדיקות צריך מאוורר בודד ב 1500RPM כדי להגיע לקירור של שני מאווררים (אחד ב 800 ואחד ב 600RPM) - ולכן באותם ביצועי שני המאווררים יהיו יותר שקטים מהבודד.

אם 24DBA מספיק שקט למשתמש אז זה באמת לא משנה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי מבחינת רמת רעש כן..אבל מבחינת ביצועים...זה גם לא מדוייק..

שכן מאוורר בודד בטווח של 1000-1500+- יתן יותר דחיפת אוויר וביצועים משני מאווררי 800RPM ומטה.. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...