מפרטים מומלצים (מעודכן ספטמבר 2013) - עמוד 6 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים מומלצים (מעודכן ספטמבר 2013)

YairZ

Recommended Posts

אולי כדאי להעיר בכל זאת משהו בעניין הקירור, כדי שאנשים לא יקנו אותו בטעות (למרות שהם לא צריכים אותו והוא גם לא מתאים). לא כל מה שברור לי ולך יהיה ברור גם לאותם אנשים שצריכים עזרה בבחירת מפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רוב הבעיות שצויינו כאן תוקנו.

משום מה אני רוצה להאמין שהחנויות יתקנו את הרוכש ולא ישלחו ללקוח מחשב מורכב עם מעבד ללא וקירור בנפרד בקופסה.

אני אתפלא אם חלק מהחנויות לא ידחפו חומרה אחרת לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי להרכיב מחשב בסיסי למשרד באתר KSP. אין להם מארז וספק כוח בדיוק זהה למומלץ. ניסיתי משהו חליפי מינימלי והגעתי בכל זאת ל 1622 ש"ח (במקום 1480). האם ניתן לקבל הפניה לחנויות המחזיקות את כל הפריטים המומלצים ובמחירים המומלצים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע הרכבתי שם מפרט דומה ויצא לי 20 ש"ח זול יותר או 5 שקל יותר עם מעבד G2020 (עם מארז שרקון VS3-S וספק סיסוניק 350W שהוא טוב אפילו יותר). פתח בבקשה דיון בפורום ונעזור לך עם המפרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

הערה קטנה על מפרט "מפרט משרדי/ביתי בסיסי בעלות כוללת של 1480 ש"ח"

רשום בתיאור "אם אין לכם דרישות מיוחדות, אין סיבה לקחת מחשב חזק מזה לשימושים אלו."

אני ממש לא מסכים עם הנ"ל - "מפרט משרדי/ביתי משודרג בעלות כוללת של 1570 ש"ח" עדיף משמעותית לכל מי שלא ממש לחוץ על כל שקל (בסה"כ 90 ש"ח יותר)

ההבדל הוא לוח אם עם ערכת שבבים B75 במקום H61 שתומכת בהרבה דברים- USB3, SATA6, -1600, נראה לי גם לרוב אין בH61

חבל לוותר עליהם בשביל ההפרש הכספי הקטן- תאפשר למחשב לא להפוך לoutdated מהר.

אני כן מסכים עם המשפט לגבי המפרט הנ"ל ה"משודרג" (כלומר לשדרג לרמה הבאה עם מעבד i3, אכן לרוב לא נחוץ לשימושים משרדיים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מסכים.

זה שהם לא יודעים מה זה לא אומר שהם לא ישתמשו בזה.

אולי שנתיים קדימה מעכשיו הם ירצו לחבר את זה המחשב לטלוויזיה (או תצוגה אחרת כלשהי) שתומכת רק ב-HDMI? (רוב הטלויזיות היום אני חושב)

אולי הם יקנו עוד שנה כונן חיצוני עם USB3 ולא ינצלו אותו כמו שצריך?

ואולי הם קונים עם המחשב 1600MHZ ולא מנצלים אותו כי הם לא יודעים שלא נתמך (כמובן פה החנות המוכרת יכולה לעזור.. אם הם נחמדים)

להגביל את האפשרויות האלה בשביל 90 ש"ח נראה לי טעות לכל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מתאמים בשביל לחבר DVI ל-, לא בעיה.

כונן חיצוני USB3? אתה לא מבין את סוג האנשים אליהם מיועד מפרט כזה. חוץ מזה, תמיד אפשר להוסיף כרטיס הרחבה.

זיכרון 1600? תעשה לי טובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

בקשר לכתבה בעמוד הראשי בנוגע למפרטים

לפי דעתי זה מבולגן מידי וצריך ללכת על חלוקה מצומצמת של 3 קטגוריות

42 זה יותר מידי מפרטים ויוצא שכולם מאבדים מהערך שלהם

צריך לצמצם את זה לחלוקה הכי טבעית שאפשר לחשוב עליה

1.מחשב למשחקים שיריץ את כל המשחקים הקיימים בעת הפרסום של המפרט בהגדרות טובות אם כי לא הכי מטורפות בפריים רייט שחיק ברזולוציה מקובלת של 1080

2.מחשב לכל השימושים האפשריים + משחקים קלילים חוץ ממשחקים כבדים

3.מחשב לסלון שיריץ סרטים 1080 וכו

יותר חלוקות מזה נראה לי מיותר

ואז במקום לזרוק ברשימה אין סוף וריאציות של מפרטים פשוט להחליט על המפרט הכי נכון ולפרסם אותו ככה שבסופו של דבר יהיה מפרט אחד לכל קטגוריה או מקסימום שניים כמו באתרים אחרים שעושים בדיוק את מה שתיארתי

- - - תגובה אוחדה: - - -

בקשר לכתבה בעמוד הראשי בנוגע למפרטים

לפי דעתי זה מבולגן מידי וצריך ללכת על חלוקה מצומצמת של 3 קטגוריות

42 זה יותר מידי מפרטים ויוצא שכולם מאבדים מהערך שלהם

צריך לצמצם את זה לחלוקה הכי טבעית שאפשר לחשוב עליה

1.מחשב למשחקים שיריץ את כל המשחקים הקיימים בעת הפרסום של המפרט בהגדרות טובות אם כי לא הכי מטורפות בפריים רייט שחיק ברזולוציה מקובלת של 1080

2.מחשב לכל השימושים האפשריים + משחקים קלילים חוץ ממשחקים כבדים

3.מחשב לסלון שיריץ סרטים 1080 וכו

יותר חלוקות מזה נראה לי מיותר

ואז במקום לזרוק ברשימה אין סוף וריאציות של מפרטים פשוט להחליט על המפרט הכי נכון ולפרסם אותו ככה שבסופו של דבר יהיה מפרט אחד לכל קטגוריה או מקסימום שניים כמו באתרים אחרים שעושים בדיוק את מה שתיארתי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הכל זה גיימינג - לא כולם זקוקים לכרטיס מסך, לאותה כמות ונפח קשיח למשל..

מה שכן זה באמת קצת מבולגן ועדיף לחלק לקטגוריות - גיימינג, משרדי וכו.

אם אתם רוצים להשקיע בזה בכלל אולי לבנות מערכת שתבקש מהמשתמש למלאות כמה פרטים ובהתאם לכך תתן לו מפרט מומלץ..

למשל מטרה (גיימינג, גרפיקה),

תקציב (בהפרשים של 500/1000),

תוכנות (אם זה גרפיקאים אז תוכנה לדוגמה של 3D ואחת לדוגמה של 2D, גיימינג לתת כמה משחקים עם דרישות שונות למשל),

רמת שקט, OC (בדומה לשאלון שבפורום),

וכל שאלה תדע להתאים חלקים מסוימים.

זה כבר מתקדם יותר וקצת נסחפתי בטח, אבל זה יכול להיות מאוד מאוד נחמד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ממש הבנתי מה לא מסודר.

אתם הולכים למדור מפרטים מומלצים. אם לא שמתם לב, למעלה אתם בוחרים איזה מחשב אתם רוצים (גיימינג, מקסימום גיימינג-מינימום מחיר, משרדי/ביתי, מדיה סנטר או רב-תכליתי). לאחר מכן בוחרים טווח תקציבי, ולבסוף האם אתם רוצים גם ציוד הקפי כלול במחיר שבחרתם ומאשרים. זהו.

אין שם כמות גדולה של מפרטים, שכן חלקם פשוט כוללים ציוד הקפי כחלק מהתקציב.

המפרטים מחולקים לקטגוריות עיקריות ומסודרים לפי מחיר עולה. להציע מפרט אחד או שניים בכל קטגוריה יהיה טיפשי, שכן יהיה מיועד לכמות מצומצמת מאוד של אנשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...