מפרטים מומלצים (מעודכן ספטמבר 2013) - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרטים מומלצים (מעודכן ספטמבר 2013)

YairZ

Recommended Posts

אני מתאר לעצמי שיש הרגשה כזו אבל זה באמת משתלם יותר. בתחילה שמתי GTS450/GTX460, אך בדיוק יצאו HD5830/HD5850 Xtreme שעולים בערך אותו דבר אך בעלי ביצועים גבוהים יותר- לא לשים אותם יהיה טעות. כמו כן, למפרטים לשימוש-כללי ציינתי בהערות שמי שצריך לעבוד בתוכנות עריכה ותלת-מימד יוכל להחליף לכרטיסי אנוידיה הודות ל-.

בנוגע לדלי הספק, הייתה בעבר התלבטות בנוגע לזה והחלטנו לא שמים, גם הפעם. הם פשוט לא משתלמים לדעתי- באותו מחיר אתה יכול למצוא שילוב של מעבד+לוח עדיפים מבחינת ביצועים.

מאמין לך, אחליף :) . יש לך המלצות ספציפיות לדגמים בולטים שלהם במחירים דומים?

1) הקירור מעולה, אבל הוא אינו נתמך בסוקט 1155 (לפי מה שרשום באתר הבית וגם ברוב החנויות). החלטתי לשים את הפריזר ולא להסתכן.

2) בקשר לקירור -טעות- אחליף. אבל כך או כך אתה מזלזל יותר מדי בקירור הזה- הוא מעולה ומכיר המון אנשים שהגיע ל-OC גדול יחסית בעזרתו. בקשר לכרטיס מסך, יש עוד כרטיס משתלם בטווח המחירים שלו? אני לא אתקע בכל מפרט שכזה HD6950- יש לזכור שרוב האנשים בכלל לא פותחים אותו. לרוב נכנסים למדור הזה אנשים שלא מבינים בחומרה בכלל שרוצים לרכוש מחשב מהרגע להרגע. בקשר לספק- כן אני יודע- מרווח נשימה די גדול אם ירצה לשדרג בעתיד. אלו לא מפרטי "מקסימום גיימינג-מינימום מחיר"- הכל פה בהתאם, בדיוק כמו שאני לא שם מארז ב150 שקל.

3) 8 ג'יגה- בכוונה, המחירים כיום ממילא בשפל מטורף- החלטתי שמי שקונה מערכת כזו שם, שיקח כבר 8GB אולי יתרום לו עוד כמה חודשים. וכן, אתה צודק בהחלט שאפשר לבנות מערכת חזקה הרבה יותר בכ-5 אלף אך אני מזכיר שלא מדובר פה על הפורום ואי אפשר להתאים מפרט לכל אחד וכל רכיב נמצא באותה ה"רמה" כמו השאר, זה היה כך גם מאז ומתמיד. בנוגע ל-CF, התלבטתי המון אם להוסיף עוד מפרט (או להחליף את זה) לאחד כזה, החלטתי שנכון לעכשיו אני לא עושה את זה בגלל כל החסרונות שיש שם, ביחוד המיקרו-סטאטר.

בכל מקרה, אם יהיו הרבה בקשות פה אשים אחד כזה.

כל הכבוד אנשים, תמשיכו להעיר ולתקן- ככה המפרטים ישתפרו עוד ועוד ;)

1)הוא תומך בסוקט 1155,לא סתם אנשים ממליצים אותו הרבה בפורום.

2)אני ממש לא מזלזל בPRO7,אני לא אקח עם ה2500K גם KATANA,חבל לבזבז 300 ש"ח ולא לעשות את הOC "עד הסוף",זה כמו לקנות 6950 ולא לפתוח אותו.

בקשר לכ"מ-ה560TI עולה כמו ה6950,וכך או כך ה6950 עולה עליו,גם בלי פתיחה.

במידה ויש שימושים גרפיים-ה470GT יהיה עדיף על ה560TI בגלל שלו יש יותר מעבדי .

אתה מוזמן לכתוב בדף בקשר לפתיחה של ה6950,אני לא חושב שזה "תרוץ" לקנות כ"מ אחר.

דבר אחרון-לשנות מה2500K ל2500,באמת שאין צורך מעבר ל2500.

3)למרות כל החסרונות של הCF,לא הייתי ממליץ למשהו על מערכת גיימינג במחיר של 5K עם כ"מ יחיד.

בעיות חדשות:

1)

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134889&section=293&target=%D7%9E%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D%20%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%92,%20%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D%20%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8

השילוש מבוסס על הפאנום,שכבר ממש לא משתלם.

שילוש מבוסס 2100 יהיה חזק יותר ואפילו קצת זול יותר.

2)

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134915&section=293&target=%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%99

1)המפרט לא כולל למעבד (אחד הפקורים החשובים בHTPC הוא שקט) והמארז+ספק לא נראים משהו.

אני מבין את הצורך בHTPC זול,אבל אי אפשר "לקצץ" בדברים די משמעותיים.

3)

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134912&section=293&target=%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93%D7%99

המפרט כולל שילוש 2100,אני בכלל מסתייג מאוד למשמע המילים "מחשב משרדי חזק",באמת שאין צורך פה ביותר מX3+4GB,מעל זה זה כבר לא משתלם למחשב משרדי.

4)

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134930&section=293&target=%D7%A8%D7%91%20%D7%AA%D7%9B%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7%99

עוד פעם ה560TI,אם כבר לקחת את ה470GT בשביל מעבדי הcuda לגרפיקה.

סיימתי לעבור על כל המפרטים,היו גם בשאר כמה בעיות אבל הם היו מינוריות/דברים שאפשר להבין אותם.

אם תוכל,תפריד את המחיר בכולל מהמחיר של הציוד ההקפי (ז"א שהמחיר הכולל בלוח הראשי יהיה רק מה שבתוך הקופסא) כי זה מבלבל מאוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 91
  • נוצר
  • תגובה אחרונה
1)הוא תומך בסוקט 1155,לא סתם אנשים ממליצים אותו הרבה בפורום.

בוודאות? דווקא לאחרונה לא ממליצים עליו הרבה. בכל מקרה, אבדוק זאת ובמידה ואכן יש מתאם בחלק מהמפרטים אשים אותו ובחלק אשאיר את ה-7 פרו.

בקשר לכ"מ-ה560TI עולה כמו ה6950,וכך או כך ה6950 עולה עליו,גם בלי פתיחה.

במידה ויש שימושים גרפיים-ה470GT יהיה עדיף על ה560TI בגלל שלו יש יותר מעבדי .

אתה מוזמן לכתוב בדף בקשר לפתיחה של ה6950,אני לא חושב שזה "תרוץ" לקנות כ"מ אחר.

דבר אחרון-לשנות מה2500K ל2500,באמת שאין צורך מעבר ל2500.

3)למרות כל החסרונות של הCF,לא הייתי ממליץ למשהו על מערכת גיימינג במחיר של 5K עם כ"מ יחיד.

ה-560 כן משתלם יחסית, הוא ו-6950 דומים בביצועים כאשר בחלק מהמשחקים זה מוביל ובחלק השני, כמו כן צורך פחות חשמל במאמץ.

מה שבעצם אתה מציע, זה בכל המפרטים הכבדים לשים רק את HD6950?

בקשר ל-"K", היה כבר דיון בנוגע לזה- במפרטים שאני שם לוח-אם P67 אני אשים גם מעבד פתוח כדיפולט. בחלק מהמפרטים אולי אשנה ללוח H67 ואקח את הגרסא הרגילה. בנוגע למחיר המערכת המקסימאלית- העלות הגבוהה זה בכלל כלל החומרה- כמו שאמרתי מקודם זה לא הפורום ולא מותאם אישית- כל רכיב בערך באותה רמה כמו שאר הרכיבים. אם מישהו רוצה לחסוך ולהתאים אישית- שיפנה לפורום, ואשים הודעה זו בכמה מפרטים שם.

1)

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134889&section=293&target=%D7%9E%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D%20%D7%92%D7%99%D7%99%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%92,%20%D7%9E%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%9D%20%D7%9E%D7%97%D7%99%D7%A8

השילוש מבוסס על הפאנום,שכבר ממש לא משתלם.

שילוש מבוסס 2100 יהיה חזק יותר ואפילו קצת זול יותר.

הייתה לי התלבטות די כבדה ביניהם. מצד אחד הפאנום עדיין מרובע טבעי, מצד שני עם לוחות הH61 החדשים והזולים, אולי באמת עדיף לקחת i3-2100 או אולי i5-2300 (עד כמה שהוא לא הכי משתלם).

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134915&section=293&target=%D7%A7%D7%95%D7%9C%D7%A0%D7%95%D7%A2%20%D7%91%D7%99%D7%AA%D7%99

1)המפרט לא כולל למעבד (אחד הפקורים החשובים בHTPC הוא שקט) והמארז+ספק לא נראים משהו.

אני מבין את הצורך בHTPC זול,אבל אי אפשר "לקצץ" בדברים די משמעותיים.

קירור הסטוק אמור להספיק (מנסיון) במידה ומקסימום מריצים עליו סרטי HD- במפרט זול זה כן משהו שאתה יכול לקצץ בו.

בנוגע למארז- יש לך אלטרנטיבות (מארז שוכב+ספק עד 350-400 ש"ח פרט לאנטקים שמעט יותר יקרים? במפרטים הקודמים בכלל היה ezcool).

http://hwzone.co.il/specslist/index.php?item=134912&section=293&target=%D7%9E%D7%A9%D7%A8%D7%93%D7%99

המפרט כולל שילוש 2100,אני בכלל מסתייג מאוד למשמע המילים "מחשב משרדי חזק",באמת שאין צורך פה ביותר מX3+4GB,מעל זה זה כבר לא משתלם למחשב משרדי.

רק שתדע, שעד כה המפרטים המשרדיים החזקים כללו מרובע ליבה (יש מצב אפילו משושה-ליבה). בכל מקרה, המפרט הזה מיועד לאנשים שעובדים עם תוכנות פנימיות מהחברה, כאלה שלא עברו הרבה אופטימיזציה ובד"כ עובדים טוב יותר על מעבדי - ואני מכיר כבר כמה אנשים כאלה לכן היה לי חשוב לשים את המפרט הזה.

אם תוכל,תפריד את המחיר בכולל מהמחיר של הציוד ההקפי (ז"א שהמחיר הכולל בלוח הראשי יהיה רק מה שבתוך הקופסא) כי זה מבלבל מאוד.

זה זמני, מטפלים בזה.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

560ti ממש לא משתלם,תבדוק אם בבנצ'ים שבדקת בדקו את ה6950 פתוח ל6970 או לא כי זה נשמע מוזר.

וכן,אני ממליץ במפרטים הכבדים לשים 6950 (או CF),חוץ ממנו כבר אין כ"מ חזקים משתלמים מעבר ל5870.

בקשר ל2500K-כשאמרתי "K" התכוונתי בנוסף ללוח P67,התכוונתי שעדיף לקחת 2500 בלי OC יחד עם 6950-שלפחות יהיה מפרט אחד כזה.

בקשר ל2100 לעבודה משרדית-אני לא מכיר תוכנות "כבדות" שהם לא תיכנות/פוטושופ שבאמת מצדיקים השקעה למעבד חזק-אני מאמין שמקרה כזה הוא מאוד דחוק לכן אני ממליץ לך לציין את זה בגדול בעמוד המפרט ושלא איזה משהו יחשוב שזה חשוב בשביל אקסל...

ולבסוף-כל הכבוד על היוזמה והמאמץ :) עשית לי חשק,אני אעדכן את המדריך לבניית מפרט גיימינג שלי שקצת ננטש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

560ti ממש לא משתלם,תבדוק אם בבנצ'ים שבדקת בדקו את ה6950 פתוח ל6970 או לא כי זה נשמע מוזר.

את הפתיחה שים בצד, הרוב לא עושים את זה. בכל מקרה, כנראה באמת אעיף את ה-TI.

בקשר ל2500K-כשאמרתי "K" התכוונתי בנוסף ללוח P67,התכוונתי שעדיף לקחת 2500 בלי OC יחד עם 6950-שלפחות יהיה מפרט אחד כזה.

:xyxthumbs:

וכן,אני ממליץ במפרטים הכבדים לשים 6950 (או CF),חוץ ממנו כבר אין כ"מ חזקים משתלמים מעבר ל5870.

במידה ובהמשך אצור מפרט עם CF, עם אילו כרטיסים לדעתך עדיף לעשות? HD6850 או HD5870 (למרות הצריכה הגבוהה והיעילות הפחותה במערך)?

ולבסוף-כל הכבוד על היוזמה והמאמץ smiley.gif עשית לי חשק,אני אעדכן את המדריך לבניית מפרט גיימינג שלי שקצת ננטש.

:) כל הכבוד לך.

אני מעדכן כעת את כל הציוד ההקפי ויוצר מגוון גדול יותר- זמנית למפרטים לא יהיה ציוד הקפי עקב העדכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

5870 ללא ספק,המחיר המצחיק שלהם עושה את העסק לסופר כדאי,2 כרטיסים כאלו עולים רק 150 ש"ח יותר מ6950.

אולי הם צורכים קצת יותר חשמל,אבל למי שעושה CF זה לרוב לא משנה כ"כ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני קניתי את ה323 שלי בערך ב 200 שקל ואני מאוד מרוצה מהם לסלון הקטן שלי הם עושים את העבודה.

נכון שיש ערכות יותר טובות אבל כמו שצוין בהתחלה היה רצו להמליץ על חלקים שזמינים בתפוצה רחבה.

חוץ מזה הו לי פשוטים של לוג'יטק כבר 7 שנים והם עדיין עובדים מעולה אז אני מאוד מאמין בחברה.

שמח שאתה נהנה מהם אבל כפי שכבר ציינתי, כשיש תועלת טובה יותר לכסף - למה ללכת עם הראש בקיר? :nixweiss:

במידה והרמקולים שהם היו מוכרים היו מתומחרים במחיר האמיתי שהם אמורים להיות שווים, וזה חצי מהמחיר שלהם - (למה חצי? כי ע"פ השינויים שלוג'יטק ערכה בסדרות החדשות - הכל ירד בחצי מאז הסדרה הקודמת, והם ממשיכים לתמחר את המוצרים שלהם באותו המחיר - המשקל, איכות הרכיבים, הגודל, השנאי, השימוש בחומרים זולים יותר)

אפשר לראות זאת במלחמה שמתנהלת נגדם על "ספינת הדגל" שלהם - ה-Z906, אשר מאות צרכנים ביטלו את הרכישה שלהם בעקבות חשיפת הפרטים הללו (המשקל של הרמקולים = 12 ק"ג לעומת 28, הגודל של התיבות ושל האלמנטים קטן ב-40%, עברו לשימוש במגברי CLASS D - נחותים יותר לעומת CLASS AB, השנאי שמשומש הוא מסוג זול יותר) - זאת הכל לעומת ספינת הדגל הקודמת שלהם - Z5500.

הסיפור הזה חזר על עצמו בכל סדרות הרמקולים שלהם - מהזול ביותר ליקר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת לא בעיה, זה אמור להיות ככה :)

אתה תראה שרוב המפרטים בעצם משוכפלים כאשר לחלק יש ציוד הקפי ולחלק לא. אחת הסיבות שזה נעשה ככה היא על מנת שהחיפושים בעמוד הראשי יעבדו כמו שצריך (חיפוש לפי ציוד הקפי ולפי ציוד הקפי+ טווח מחירים). כמו כן, במפרטים עם ציוד הקפי- מה שמופיע הוא הציוד המומלץ לאותו מפרט והמחיר הסופי כולל אותו. בשאר המפרטים אין ציוד הקפי והמחיר הוא רק של המחשב עצמו + אפשרות לבחור מספר סטים של ציוד הקפי או לשלם ביניהם אם תרצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה על הפירוט עם השאלות הנפוצות ובכלל עם כל ההסבר הנדרש :xyxthumbs:

גם טוב ששמת את הקטגוריה החדשה (מקסימום גיימינג מינימום מחיר) וכן על ההסברה שיכול להיות מפרט טוב יותר בגלל מחירים נמוכים יותר וההדגשה על מטורפים שצצים בכל מיני חנויות.

אני מציע לשים רשימה עם כל הרכיבים שיש עליהם מבצעים מאוד משתלמים בחנות כזאת או אחרת, וכן לציין במפרטים השונים על כל רכיב שאפשר להשיג אותו במחיר נמוך בהרבה, לדוגמא אם בחנות מסויימת יש על כרטיס מסך מאוד חזק במחיר נמוך בהרבה, כדי להדגיש את זה נגיד במפרט של "מקסימום גיימינג מינימום מחיר" כדי שהגולשים יוכלו לנצל זאת ולהשיג באמת מפרט של מקסימום גיימינג מינימום מחיר.

ושוב פעם כל הכבוד על המפרטים וההסברים המפורטים!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

לצערי זה בלתי אפשרי לרשום את המבצעים שיש בכל חנות גם בגלל כמות החנויות וגם בגלל כמות העדכונים שאצטרך לעשות בכל יום.

מה שאני כן אחזק, זה את העובדה שבמידה ורוצים לקבל מפרט משופר (מכל בחינה) ומותאם-אישית מומלץ להכנס לפורום ולא רק למדור.

כמו כן, אולי אוסיף לינק לדיון הבא אשר מרכז מבצעים עיקריים ומחירים נמוכים בחנויות העיקריות-

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=470478.0

עריכה:

נוסף חלק בפוסט הראשי שמתאר את השינויים (לא מחירים ועיקריים בלבד) שנעשו בעדכון האחרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום רב,

מעוניין לקבל השוואה בין הלוח מדגם GA-h67n-usb3-b3 ללוח מקביל של אינטל :

Intel Desktop Board DH67CFB3 LGA1155 HDMI+DVI-I+DisplayPort Media Series - Mini-ITX

הכולל יציאת DVI במקום VGA.

הלוח נועד למחשב .

בתודה,

דורון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...