שרת DHCP לא מחלק כתובות (המשך בעיה) - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שרת DHCP לא מחלק כתובות (המשך בעיה)

Moty_p

Recommended Posts

התרד הקודם שלי די מטעה אז מחקתי אותו

אני יסביר הכל בתרד הזה,

בהתחלה השרת DHCP

Windwos 2003 R2

לא חילק כתובות, גם לא לעצמו,

(חיברתי כבל רשת מוצלב לכרטיס רשת שמלחק כתובות לכרטיס רשת הפנוי לצורך בדיקה)

בהתחלה חשבתי שזה כן חילק לעצמו כתובת, אבל אחרי שהרצתי את הפקודות:

ipconfig /release

ipconfig /renew

זה לא עבד..:\

אחרי שחיברתי כרטיס רשת אחר שהוא יחלק את הכתובות ושיניתי את ההגדרות, ה DHCP עבד אבל הייתי מקבל

נונסטופ מסכים כחולים כל 10 דקות עם השגיאה :

TCPIP.SYS

פתחתי על כך תרד: http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=496489.new#new

ומאז שהוסרתי את התוכנה.

השרת מסרב בתוקף לחלק (גם לעצמו) כתובת IP

בדקתי את כל ההדגרות, אין משהוא לא נכון, עשיתי RESTART ל SERVIES ועדיין,

הגדרתי אחד אחרי השני את כל שלושת הכרטיסי הרשת שמותקנים בשרת שהיו אלה שמחלקים כתובות (כ DHCP)

ואף אחד מהם לא מוכן לחלק כתובות.

רקע כללי:

מה שאני רוצה לעשות זה לפתוח שרת ביתי שהוא יחלק כתובות IP (כמובן) יחבר את המחשבים בבית לדומין הביתי הפרטי

וישתף את האינטרנט (ADSL כמובן)

לשם כך התקנתי DC עם AD, DHCP, WIND, DNS וכדי לפתוח לעצמי סיבבת עבודה נוחה התקנתי גם IIS

אני משתגע כבר, אין לי מוסג מה לעשות, לפני שהתקנתי את השרת הפיסי התקנתי שרת ב Workstation ושם לא היה בעיות

מדריך להתקנת DHCP: http://www.windowsnetworking.com/articles_tutorials/DHCP_Server_Windows_2003.html

השמח מאוד לעצות שלכם!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

~~~ עדכון ~~~

ניסיתי לשנות את כתובת ה IP שבחרתי (90.60.90.1) לכתובת 192.168.0.2

פתחתי סקופ (SCOP) חדש, והשרת התחיל לחלק כתובות, האם יכולה להיות איזה שהיא בעיה עם הכתובת שבחרתי?

בנוסף הגדרתי לכרטיס הרשת הלא מנוצל את האיפי הראשון שבחרתי כדי שהסקופ הראשון יתשמש עליו אבל ה שרת DHCP

מסרב לבחור את הכרטיס ולמרות שאני מסמן את הווי (V) זה מוריד את הווי ולא נותן להשתמש בו.

מצרף מסך

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לחלק איזה כתובת שאתה רוצה

בעקרון יש 3 קלאסים של כתובות "לא חוקיות" של פנימית שניתן לחלק

10.0.0.0

172.16.0.0

192.168.0.0

אם תנסה לשלוח פינג ל 90.60.90.1 תראה שהיא עונה כי זוהי כתובת חוקית "חיצונית" ששיכת למישהו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על שרת פנימי. זאת אומרת כזה שמספק שירות רק למחשבים בארגון (במקרה הזה בבית שלי)

הכתובות שאתה מציין גם עושים שימוש ברשתות פרטיות

חוץ מזה ששלחתי פינג (ברשת החיצונית - האינטרנטן) ל 90.60.90.1

וקיבלתי Request timed out

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

סגמנטציה שלך לא נכונה 90.60 זה כתובת חוקית באינטרנט

יש 3 סוגי כתובות שאתה יכול לתת לרשת פנימית עם כתוביות לא חוקיות בעולם

172.16.0.0 / 16

192.168.0.0 / 24

10.0.0.0/ 24 פעם היה אפשר גם /8

אבל יש כבר כתובות חוקיות באינטרנט כאלו ששיכות לסלקום

תקרא מאמר RFC 1918 (לא כיף בכלל לקרוא)

ותבין למה אתה לא יכול לתת כתובות בלאן שלך 90.60 ואין קשר אם זה עונה לפינג או לא יכול להיות שזה חסום בצד השני ל ICMP

בהצלחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ותבין למה אתה לא יכול לתת כתובות בלאן שלך 90.60

אתה כתבת את זה ברצינות?

אני כבר יותר מחודש עובד בלאן כאשר כתובות האיפי היא 90.60.90.X והאמת

אין דבר יותר כיף מזה!

מזהים שאני לא צריך יותר שרתים כדי ללמוד לתכנת ב - PHP או ASP אני פשוט מתקין ודומין חדש

והכל פשוט (למרות שתמיד כדי לתכנת ב - PHP רק תחת סביבת (אז אפשר להתקין ב HYPER-V או VM))

הנה תמונה:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא יכול לחלק איזה כתובת שאתה רוצה

בעקרון יש 3 קלאסים של כתובות "לא חוקיות" של פנימית שניתן לחלק

10.0.0.0

172.16.0.0

192.168.0.0

אם תנסה לשלוח פינג ל 90.60.90.1 תראה שהיא עונה כי זוהי כתובת חוקית "חיצונית" ששיכת למישהו

ניתן לחלק איזה כתובות שאתה רוצה בLAN, אם אתה עובד עם PAT ביציאה לאינטרנט.

הכי גרוע שיכול לקרות זה שלא יהיה לך גישה לכתובות מסויימות באינטרנט כי הנתב יזהה אותן כפנימיות.

ובמצב של פול חוקי עם הקצאה דינמית לסגמנט כלשהוא?

בלי לתאר כל תרחיש אפשרי - השרת שלך צריך לחלק מה שאומרים לו לחלק, לא ראיתי שחייבים להוכיח שהAS שלך בשביל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל שרת DHCP נורמאלי בודק אם הכתובת שהוא מקצה פנויה ע"י ICMP לפני שהוא מחלק אותה, גם אם היא לא נמצאת בlease שלו, אפשר לכבות את זה ע"י שינוי הגדרות השרת.

רוב החברות הגדולות בעולם, קונות סגמנטים שלמים של כתובות IP גם לצרכי ה-LAN שלהן, גם אם הכתובת מעולם לא תיהיה נגישה מהאינטרנט עדיין היא תיהיה חוקית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניתן לחלק איזה כתובות שאתה רוצה בLAN, אם אתה עובד עם PAT ביציאה לאינטרנט.

הכי גרוע שיכול לקרות זה שלא יהיה לך גישה לכתובות מסויימות באינטרנט כי הנתב יזהה אותן כפנימיות.

ובמצב של פול חוקי עם הקצאה דינמית לסגמנט כלשהוא?

בלי לתאר כל תרחיש אפשרי - השרת שלך צריך לחלק מה שאומרים לו לחלק, לא ראיתי שחייבים להוכיח שהAS שלך בשביל זה.

הבנתי, אז מה שאתה (ודובי) אומר(ים) זה למעשה שאם אני רוצה להכנס לשרת חיצוני (הצרפתי במקרה שלי)

אני צריך כתובות שתיהיה פנויה.. הבעיה היא שחוץ מזה שאין כבר כתובות פנויות אין לי כסף לשלם על זה, במידה והיה לי בעיה להכנס לאיזה אתר

אני יקבל תשובה מהשרת IIS ואני ידע שיש משהוא שאני לא יכול להכנס עליו בגלל הכתובת.. ובמידה וזה יקרה אשנה דברים בהתאם.

אני חייב לציין שהשרת DNS מתעדכן ומוצא את הנתיבים שלו לידע אותומטי למרות שהכתובת של השרת החיצוני שלי משתנה :)

שאלה: מזה PAT (Port Address Translation)? לא מכיר את המוסג, אני משתמש בDIAL-UP...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...