עזרה בהקמת שרת ביתי לתירגולים ולימודים - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בהקמת שרת ביתי לתירגולים ולימודים

JentuS

Recommended Posts

שלום לכולם , אני עברתי קורס ב-MCITP ו-MCTS ואין לי שום ניסיון בזה , אז רציתי להתקין בבית שרת ולהתחיל לתרגל וללמוד כל מה שקשור להקמת\התקנת שרת , רשת , משתמשים , הרשאות וכל מה שקשור לזה

אני צריך שתעזרו רק בשלב הראשוני לפחות כמו להתקין את מה שדרוש להתחלה

אז ככה , יש לי מחשב (המפרט שלו מופיע בצד) שעליו מותקן Windows 7 64bit , אני כמובן לא רוצה לגעת במערכת הפעלה הזאת , אני רוצה שהיא תשאר.

יש לי תוכנת שרת Server 2008 R2 , מגידו לי מה אני צריך לעשות בשלבים הראשונים , האם אני צריך קודם להתקין איזו מכונה וירטואלית , אם כן אז איזו ואחרי זה האם בתוך המכונה הזאת אני כבר מתקין את השרת שיש לי ?

אשמח לעזרתכם בנושא

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא תירגלתם התקנות והגדרות של שרתים ותחנות קצה בMCSHIZZLEMYNIZZLE הזה?

פשוט תרים מכונות וירטואליות ותתקין עליהן את מה שצריך. התקנה של עמרכתה פעהל במכונה וירטואלית זאת התקנה לכל דבר כמו על "ברזלים".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תירגלנו ועוד איך , במשך שנה שלמה פשוט אני אם הזכרון שלי כבר לא זוכר כלום :s05:

אז זאת אומרת שאני צריך להתקין מכונה וירטואלית , ואז במכונה הוירטואלית אני מתקין את השרת , הבנתי נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכונה וירטואלית VirtulBOX או VMware, כאשר הBOX בחינם , ויש גם גירסאות של VMWARE בחינם

לדעתי לא להתקרב ללמכונה של MS

ועל זה להתקין את הR2 שהורדת מהאתר של מיקרוסופט, הם נותנים 180 יום התנסות.

כמובן שסביר להניח שתצטרך להתקין כמה שרתים בשביל לדמות רשת עסקית.

וכאן נכנסת השאלה כמה יש לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן יודע שזאת חברה, אבל כל מוצר שלה מתחיל בשם VMWARE ואז את הגירסא שלו

VMWARE SERVER והלאה (פרט לESX)

אז מתרגלים לקרוא לכולם בשם קבוצתי VMWARE

וכמו שאמרתי חלק מהמוצרים בחינם

לדעתי גם עדיף את הBOX של אורקל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ירח אפל , אני הולך לשים בתוך המחשב 16 ג'יגה זכרון , אני חושב שזה בהחלט אמור להספיק

עכשיו , דבר אחרון כדי שאני אראה שהבנתי נכון

לדוגמא:

יש לי בבית מחשב אחד בלבד ונגיד לא מותקנת עליו שום מע' הפעלה ואני רוצה להפוך אותו לשרת כולל תחנות קצה (Users) באותו אחד אז מה אני עושה ?

קודם מתקין על ריק בתוכו את Server , ואז מתקין VirtualBox ובתוך ה-Virtual Box מתקין מע' הפעלה רגילה ויוצר שם משתמשים ומקשר אותם לשרת ?

הבנתי הכל נכון ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16 גיגה זה מעל ומעבר לסביבת ניסוי. 8 גיגה אמורים להספיק.

אני יכול לספר לך מה אני עשיתי בבית. עשיתי DUAL BOOT שיש לי 2 OS אחד זה WIN 7 ואחד זה 2008 R2 הגירסה ל-180 יום.

על ה-SERVER התקנתי HYPER-V ושם אני מרים מכונות ועושה בדיקות וניסיונות.

בשביל לחסוך לי עוד מכונה שתיהיה לי DC התקנתי את ה-DC על ה-HOST.

השלב הבא שלי אני רוצה לנסות את HYPER-V SERVER 2008 R2 , ואם כבר אני מדבר על זה מישהו יודע אם ישנה איזה בעיה להתחבר אליו ב-CONSOLE מרחוק ב-Workgroup?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

16 גיגה זה מעל ומעבר לסביבת ניסוי. 8 גיגה אמורים להספיק.

אני יכול לספר לך מה אני עשיתי בבית. עשיתי DUAL BOOT שיש לי 2 OS אחד זה WIN 7 ואחד זה 2008 R2 הגירסה ל-180 יום.

על ה-SERVER התקנתי HYPER-V ושם אני מרים מכונות ועושה בדיקות וניסיונות.

בשביל לחסוך לי עוד מכונה שתיהיה לי DC התקנתי את ה-DC על ה-HOST.

השלב הבא שלי אני רוצה לנסות את HYPER-V SERVER 2008 R2 , ואם כבר אני מדבר על זה מישהו יודע אם ישנה איזה בעיה להתחבר אליו ב-CONSOLE מרחוק ב-Workgroup?

מכיוון שמה שאתה אמרת זה מה שאני הולך לעשות אז אני אשמח אם תוכל בבקשה להסביר לי איך עשית את:

"בשביל לחסוך לי עוד מכונה שתיהיה לי DC התקנתי את ה-DC על ה-HOST."

:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורא פשוט.

מתקין SERVER 2008 R2 שאותו אתה יכול להוריד מפה: http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/trial-software.aspx

אחרי שאתה מסיים להתקין את ה-OS אתה מריץ DCPROMO בכדי להתקין את ה-Active Directory ואחרי שאתה מסיים אתה יכול להתקין את ה-ROLE של HYPER-V ולהתחיל ליצור מכונות וירטואליות.

שיהיה בהצלחה.

טיפ: אני ממליץ לך להעזר ב-TECHNET במה שאתה לא מכיר, יש שם מאמרים של STEP-BY-STEP שיוכלו לעזור לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה טיפשי להריץ את מערכת הבסיס על סרבר ובטח על אחד עםרישיון ל180 יום.

אם המחשב הזה בשימוש קבוע שלך, תריץ עליו את מערכת ההפעלה שאתה רגיל אליה וכמובן שיש לך רישיון (ווינדוס 7? XP?)

אם המחשב לא בשימוש קבוע תתקין עליו מערכת לינוקס בתור בסיס.

גם במקרה שאתה מחליט בכל זאת על סרבר במערכת הבסיס, אל תתקין עליו את הDC שאתה מתרגל איתו.

אתה תצטרך לבצע שיחזורי סנפשוט הרבה יותר מפעם אחת. וכמובן להסיר ולהתקין מחדש את הDC בשביל דברים שונים שתתרגל.

חבל לעשות את כל זה על מערכת הבסיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נורא פשוט.

מתקין SERVER 2008 R2 שאותו אתה יכול להוריד מפה: http://www.microsoft.com/windowsserver2008/en/us/trial-software.aspx

אחרי שאתה מסיים להתקין את ה-OS אתה מריץ DCPROMO בכדי להתקין את ה-Active Directory ואחרי שאתה מסיים אתה יכול להתקין את ה-ROLE של HYPER-V ולהתחיל ליצור מכונות וירטואליות.

שיהיה בהצלחה.

טיפ: אני ממליץ לך להעזר ב-TECHNET במה שאתה לא מכיר, יש שם מאמרים של STEP-BY-STEP שיוכלו לעזור לך.

מצטער על הבורות אבל מה זה DCPROMO ו Active Directory ?[br]פורסם בתאריך: 19.02.2011 בשעה 23:45:51

זה טיפשי להריץ את מערכת הבסיס על ווינדוס סרבר ובטח על אחד עםרישיון ל180 יום.

אם המחשב הזה בשימוש קבוע שלך, תריץ עליו את מערכת ההפעלה שאתה רגיל אליה וכמובן שיש לך רישיון (ווינדוס 7? XP?)

אם המחשב לא בשימוש קבוע תתקין עליו מערכת לינוקס בתור בסיס.

גם במקרה שאתה מחליט בכל זאת על ווינדוס סרבר במערכת הבסיס, אל תתקין עליו את הDC שאתה מתרגל איתו.

אתה תצטרך לבצע שיחזורי סנפשוט הרבה יותר מפעם אחת. וכמובן להסיר ולהתקין מחדש את הDC בשביל דברים שונים שתתרגל.

חבל לעשות את כל זה על מערכת הבסיס.

אני מקבל את המחשב החדש שלי ביום שני הקרוב.

מה שאני מתכנן לעשות זה קודם כל להתקין עליו את המערכת ההפעלה שלי שהיא 7 64 bit ואז להתקין עוד מערכת במחיצה שונה שהיא ה

Windows Server 2008 R2 עם Hyper V

האם זה בסדר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...