חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 15 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

העיקר שהסתדר לך.

אל תשכח שמי שמלכתחילה דורש (כן, צריך לדרוש) ניתוק זיקה הוא לא בדיוק הצרכן הממוצע (דהיינו האמהות וסבא וסבתא שלנו).

ובכל מקרה, עצה לאנשים אחרים שאולי יחכו כמוך. בישביל מה לחכות חצי שנה ולהתרוצץ כל היום? אפשר לחשוב שאותה חברה מציעה אשכרה משהו שאי אפשר להשיג. אומרים לחברה שלום ולא להתראות ודורשים אותו דבר בחברות המתחרות (ואתה תקבל) ושלום על . או שהיו מיידית פותרים לך את הבעיה כדי שלא תעזוב, בטח עם שלושה מכשירים, או שהיית מקבל את מה שמגיע לך באמת בחברה אחרת.

פה בדיוק פועלת שיטת מצליח.

לקוח עומד בהסכם ומשלם כולחודש את מה שהוא צריך לשלם.

מצד שני החברה לא עומדת בהסכם ומפרה את החוק.

ללקוח נמאס ואחרי מכה חודשים שבהם בכול פעם הבטיחו לו שהבעיה תסודר הוא אומר לעצמו "נמאס לי אני עוזב אותם אז הלכו 500 שקל לא נורא", והוא לעולם לא יראה את הכסף שהם היו צריכים להחזיר לו באותה תקופה.

הסיבה שלא פשוט עזבנו אותם היא שלא הסכמנו לוותר להם על ההחזרים שהם היו צריכים לתת לנו, לאחר שקיבלנו מהם את הכסף+הפיצוי אנחנו חופשיים לעשות כרצוננו.

לכול באי הפורום אומנם אני לא יכול לנקוב בשם המפעילה, אבל זה באמת לא משנה כי כולם אותו דבר, אבל כדאי מאוד לקרוא על בית משפט לתביעות קטנות.

אני יקצר ממש:

בית משפט לתביעות קטנות מאפשר לכם, אנשים מהיישוב להגיש תביעה בסכום של עד קצת יותר מ30K שקלים.

מה שיפה הוא שאין ייצוג של עורכי דין, ואין עינוי דין פסק הדין הוא ניתן במקום, ובגלל שאין ייצוג של עורכי דין אין משמעות להוצאות משפט ולכן אף חברה לא יכולה להעמיד מולכם עורך דין חלקלק.

אם החוק לצידכם ובמקרה של חוזה מול מפעילת סלולאר מאוד פשוט לדעת אם הוא לצידכם, מהר מאוד חברת הסלולאר תיצור איתכם קשר ותיכנס למשא ומתן כדי לסגור את העסק מתחת לשולחן, כמובן שאתם רק תרוויחו מהעניין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

עברתי עכשיו על כל הדיון פה ושמתי לב שיש כאן קבוצה של כמה אנשים שחושבים שאם קניתי מכשיר שעולה בחברה 4000 , בחנות פרטית ב2000 אני צריך לקבל זיכוי של 2000 ולא של4000

אני אנסה להסביר למה בכל זאת כן הוגן "לקבל" 4000 ש"ח החזר למרות שעל פניו זה נראה הפוך.

נכך לדוגמא מסלול מאוד פופולרי שרץ בכל הרשתות והוא חבילת הדקות.

לדוגמא: חבילה שכוללת 1100דקות 1100SMS גלישה ללא הגבלה ומכשיר SGS2 עולה (לדוגמא) 300 ש"ח כפול 36

החשבונית תראה כך: 300 עלות -100ש"ח זיכוי על מכשיר = 200 ש"ח

החיוב בויזה נראה כך: 200ש"ח לחשבון החברה (חשבונית)

100ש"ח לחשבון החברה(מכשיר)

כך בפועל גובים מאיתנו כסף על התוכנית, 300 ש"ח סה"כ

מה שקורה (בניגוד לחוק) בפועל זה כזה דבר: חבילת הדקות שאני רוצה עולה 300 ש"ח (כמו בדוגמה) רק שיש לי SGS2 שקניתי בחנות פרטית ב50ש"ח כפול 36

החברות באות ואומרות שלא מגיע לי 100 ש"ח על המכשיר כי אני משלם עליו רק 50ש"ח ולכן "הוגן" לתת לי זיכוי של 50ש"ח בלבד

ואז החשבונית שלי תיראה כך: 300 -50 זיכוי מכשיר= 250 ש"ח

והחיוב בויזה יהיה 250ש"ח לחברה (חשבונית)

50ש"ח לחנות הפרטית (מכשיר)

סה"כ 300 ש"ח שהייתי משלם כאילו קניתי את המכשיר מחברת התקשורת.

אז מי ממן פה את מי?

השיטה הזאת גורמת לכך שמי שקנה באופן פרטי מפצה את חברת התקשורת על כך שהוא לא קנה ממנה את המכשיר והחוק אומר לתת הטבה זהה למה שמקבלים לקוחות חדשים כדי כולם ישלמו על התוכן את אותו המחיר (200ש"ח בדוגמא שלנו)

חברת הסלולר לא מפסידה פה כלום על המכשיר כי לא קניתי ממנה מכשיר אלה רק "תקשורת" ולכן מי שרוכש באופן פרטי אכן אמור להנות מהחיסכון בקניה הזולה ולשלם על הכל 250ש"ח בלבד

וגם לקחת מכשיר יקר ואז למכור ולקבל עליו זיכוי (ה"קומבינה" שהציעו פה), מכניס כסף לכיס רק בטווח הקצר כי בסופו של דבר הזיכוי תכף רק כל עוד אתה משלם על התקשורת אז עדיין תשלמו את אותו הסכום 300 ש"ח כפול 36 רק שבשיטה הזאת עם יחליטו לבטל לכם את הזיכוי על המכשיר תשלמו 400 ש"ח באותה החבילה (300 חשבונית ללא זיכוי ועוד חיוב של 100 על המכשיר כפול הזמן שנשאר מאז ש"עלו" אליכם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

כל החישוב שלך לא נכון, כי עדיין המכשיר עולה כסף לחברה הסלולרית

לדוגמא מכשיר גלקסי כפי שהבאת

לחברה הסלולרית הוא עולה 35 שקלים בחודש, כשהיא גורמת לך לשלם עליו ולזכות אותך עליו, היא עדיין בעצם מפסידה את הסכום הזה.

כלומר ה300 שקל חשבונית, פחות 100 שקל ניתוק זיקה ובנוסף 100 על המכשיר, נכון נותן 300 בחזרה לחברת הסלולר

אבל בפועל אל תשכח שהמכשיר עלה כסף גם לה, ובעצם את זה צריך לקזז מהסכום (בדוגמא היא מקבלת בסופו של דבר ממך 275 שקלים).

חברת הסלולר תמיד תרוויח יותר מהתהליך, אם היא תמכור לך את המכשיר.

ובכלל, במידה והמכשיר נמכר באותה תוכנית, יש לך אפשרות להוציא זיכוי מלא, כאילו המכשיר נרכש בחברת הסלולר.

לדוגמא אני הבאתי אייפון 4 32GB בתור עובד ברשת פלאפון ב69 שקל לחודש, עברתי לאורנג' אחרי שעזבתי קצת את העבודה שם, ובאורנג' אני מקבל 138 שקל ניתוק זיקה.

על חבילה של 1000 דקות 1000 SMS

3500 דקות באורנג'

2GB גלישה + FUNTONE וערוצי טלויזיה

אורנג' מקבלים ממני 52 שקלים

ופלאפון 69 שקלים.

במקרה שלי, הניתוק זיקה לא התבצע חלק כי לא היה את שם הדגם בחשבונית, לאחר שזה סודר הזיכוי התחיל.

אך אורנג' מבטיחים כי את הניתוק זיקה תקבלו רטרו מהרגע שבו ביקשתם את הליך הזיכוי, בפועל הם מנסים בשיטת המצליח לא לתת אותו עד אישור הניתוק זיקה עצמו.

(אם תדעו איך לדבר עם נציגים - לא לצעוק עליהם!!!, זה יסודר ותקבלו את הכסף בחזרה (בתקווה))

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

לא, ממני הם מקבלים 300 ש"ח, 200 הולכים על התוכן ועוד הם מרויחים 100-35=65 על המכשיר שהם סה"כ 2340 ש"ח כשהוא עולה להם(לדבריך) 1260ש"ח ואתה משלם את הכל יחד, אז במה החישוב שלי לא נכון? לא אמרתי שהם לא מרויחים או לא צריכים להרויח רק הראתי למה מגיע לך זיכוי מלא

עריכה1:

ובכלל, במידה והמכשיר נמכר באותה תוכנית, יש לך אפשרות להוציא זיכוי מלא, כאילו המכשיר נרכש בחברת הסלולר.

לדוגמא אני הבאתי אייפון 4 32GB בתור עובד ברשת פלאפון ב69 שקל לחודש, עברתי לאורנג' אחרי שעזבתי קצת את העבודה שם, ובאורנג' אני מקבל 138 שקל ניתוק זיקה.

על חבילה של 1000 דקות 1000 SMS

3500 דקות באורנג'

2GB גלישה + FUNTONE וערוצי טלויזיה

אורנג' מקבלים ממני 52 שקלים

ופלאפון 69 שקלים.

נו סבבה עם החבילה שלך עולה ללקוח חדש באורנג' 190 ש"ח וכוללת את אותו המכשיר שיש לך אז זה בדיוק הסכום שאתה אמור לשלם כי רכיב התקשורת בחבילה הוא רק 52 ש"ח

ואם הם היו מחליטים לתת לך זיכוי של רק 69 ש"ח אז היית צריך לשלם להם 190-69=121 ש"ח

ואם כבר מדברים זאת אחלה חבילה, אפשר קצת יותר פרטים?

עריכה2: רק עכשיו שמתי לב שמשהו לא הגיוני לי, ע"פ החוק הם אמורים להביא לך את הזיכוי רק אם אתה עובר סכום מסויים בחשבון, ולפי מה שאתה מתאר אז אתה לא עובר אותו(52ש"ח בלבד) או שאני תועה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר על תוכנית WINNERS VIP 1000 בעלות מלאה של 298 שקלים

-48 שקלים הטבת ניוד

-60 שקלים הטבת סוכן

-138 שקלים ניתוק זיקה.

זיכוי על המכשיר אתה מקבל לפי גובה החשבונית המקורית, לא לפי אחרי הנחות (למרות שהם טוענים שיש הנחות שכן מחשיבים אותם לפני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אהה עכשיו זה יותר הגיוני, וכמו שחשבתי המחיר הסופי הוא כמו שרשמתי בדוגמא שלי

או שלא הבנתי אותך, או שאתה לא אותי

בכל מקרה, יש שני מנגנונים לחישוב ניתוק זיקה - האחד אם המכשיר נמכר בתוכנית והשני אם לא.

במידה וכן, תקבל את הזיכוי כאילו קנית את המכשיר בחברת הסלולר - לדוגמא 138 שקלים, לא משנה בכמה קנית אותו.

במידה ולא, אז תקבל את הזיכוי על פי המדרגות המוגדרת באתר ולפי גובה החשבונית.

את הזיכוי עצמו בפועל אתה מקבל רק אם אתה מגיע לרף שקלים/דקות בחשבונית, תלוי ברשת

הרף הזה בדרך כלל מחושב לפני כל הזיכויים שאתה מקבל בתוכנית.

לכן במקרה שלי אני משלם 121 שקלים גם לאורנג' וגם לפלאפון (52 לאורנג' 69 לפלאפון) סך הכל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי הינה חוות דעתי על ORANGE 13.7

אני מחודש פברואר שקניתי את הטלפונים רק בחודש וחצי האחרון זה נהיה אינטנסיבי יותר.

שלחתי להם מספר פקסים ובגלל החוסר סדר שלהם זה פשוט נעלם בין ים הניירות כנראה.(שלחתי גם מיילים) אף אחד לא חוזר אליי טלפונית אפילו אחרי שהם מבטיחים.

שלחתי להם קבלה , הבאתי מספר אימאי הם אמרו שזה סגור ואני יקבל את הזיכוי ה ב1.8 ופתאום הם מתקשרים ואומרים שהקבלה לא טובה.

עכשיו אני צריך ללכת לפקסס להם את זה שוב.

בקיצור זה נראה כאילו הם מנסים להטיש את הלקוח בשביל שיוותר על זה .

נקווה לטוב.

אני בכוונה מקפיץ את הנושא

אחרי החשבונית שקיבלתי אתמול אין שום זיכוי ושום נעליים

אני פשוט נמאס לי לרדוף אחריהם ברגע שיוצא המפעיל הוירטואלי אני עף מאורנג' ולא חוזר אליהם בחיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...