חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים. - עמוד 3 - גאדג'טים ומובייל - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חוק "ניתוק זיקה" - ריכוז מידע וחוויות משתמשים.

tmpusr

Recommended Posts

תסתכל על מבחן התוצאה, התוצאה הסופית אמורה להיות (שוב, הכל בהגיון שלי) ששני הלקוחות לא ישלמו כסף על המכשיר

אגב, הויכוח שלך הוא רק בשביל הויכוח, נכון?

כי אם אני לא טועה, את הרעיון שהזיכוי מוגבל בעלות שרכשת שמעתי לראשונה ממך :-X

אני לא אמרתי שזה צודק או הוגן או על פי החוק. בין היתר כי אני פשוט לא יודע.

אני רק אמרתי שזה מה שמופיע בתנאים שלהם..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 218
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אפשר לראות את זה בשתי הדרכים:

דרך א: לקוח שקנה באורנג' מכשיר מקבל 100 ש"ח החזר - גם אני אקבל 100 ש"ח החזר

דרך ב:לקוח שקנה באורנג' מכשיר שילם אחרי החזר 0 ש"ח על המכשיר - גם אני אשלם 0 ש"ח על המכשיר

זה בגדול עניין של סמנטיקה, הכל תלוי איך מגדירים "הטבה"

ראשית - תודה על הלינק וזה מאשר בשלישית את הבנתי מהי "לשון החוק" - גם אם אנחנו לא מסכימים על הפרשנות שלו. :xyxthumbs:

הבעיה עם דרך ב' (שהיא ההגיונית להשקפתך) היא שלמכשיר ברמת החזר של 118 ש"ח אתה נדרש לדבר מעל 248 ש"ח החודש בעוד שכדי לקבל זיכוי מלא עבור מכשיר ברמת החזר של 60 ש"ח לחודש, די אם תדבר ב-149 ש"ח לחודש. כך יוצא שאם אני קונה בזול SGS שלא ברשת, בפועל חלים עלי תנאים מחמירים יותר כדי לקבל את הזיכוי בהשוואה ללקוח שקונה את המכשיר ברשת.

אני למשל מדבר בפחות מ-248 ש"ח ולכן לא יכול להנות מזיכוי על ה-SGS למרות שההחזר שאני מקבל עליו זהה להחזר של מכשירים עבורם נדרש שימוש של 149 ש"ח בלבד.

לכן, כדי שבאמת לא תהיה זיקה בין מקור המכשיר להטבה, יש 3 אפשרויות:

1. להתאים את דרישת היקף השימוש לגובה ההחזר.

2. להשוות את גובה ההחזר בלי קשר לעלות הרכישה

3. מראש לתמחר את המכשיר לפי שווי השוק (ואז ממילא גם גובה השימוש הנדרש יותאם מעצמו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם אתה מעצם מחיר המכשיר שרכשת לא "יורד בדרגת הזיכוי"

הכללים שצריכים לחול עליך הם כמו מכשיר שעולה 60 ש"ח לחודש, לא מכשיר שעולה מעל 100 ש"ח לחודש

כלומר הזיכוי שלך צריך להיות בשימוש של כ150 ש"ח, אחרת זה באמת מעוות.

אגב, בסופו של דבר - הכל שאלה של משא ומתן

אני דיברתי עם אורנג' כמה פעמים בחודשים האחרונים, כל פעם היו חסרים לי כמה שקלים בשביל זיכוי ולא קיבלתי כלום בגלל זה

לא מצא חן בעיני הפתרון של לבדוק ביום האחרון כמה החשבון ולהשלים שיחות במידת הצורך - הזיכוי שהיה לי הוא 89 ש"ח בשימוש של 250 ש"ח

אז אחרי כמה שיחות קשות הגענו לסיכום כדלקמן:

29 ש"ח זיכוי אוטומטי כל חודש

60 ש"ח זיכוי נוספים אם אני עובר חשבון של 60 ש"ח

89 ש"ח נוספים אם אני עובר חשבון של 250 ש"ח

כלומר בסוף פשוט נתנו לי גם זיכוי מלא מ60 ש"ח וגם אפשרות לזיכוי כפול אם אני מדבר מעל 250

זה דרש קצת צעקות והרבה עצבים, אבל זה רק מוכיח שהכל שאלה של משא ומתן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דרך ב:לקוח שקנה באורנג' מכשיר שילם אחרי החזר 0 ש"ח על המכשיר - גם אני אשלם 0 ש"ח על המכשיר

זו ככל הנראה אחת מהונאות הפרסום המוצלחות ביותר. :pissed:

מכיוון שבפועל אין כמעט משתמש שנשאר עם אותו מכשיר 3 שנים (ודאי לא early adopters וחובבי שקונים מכשירים חדשים ויקרים) בפועל כמעט אף אחד לא באמת מקבל זיכוי מלא על המכשיר שלו כי הוא מתחיל לשלם על מכשיר חדש הרבה לפני תום 36 החודשים. גרוע מזה, מכיוון שמחיר המכשיר מראש מופקע מעבר לכל פרופורציה, הסכום שלא קיבלת חזרה גבוה לעיתים מהעלות המקורי של המכשיר :bash:

ולדוגמה מספרית:

נניח שאני קונה SGS היום ועוד שנה וחצי הוא אבד/נהרס/משודרג ואני קונה מכשיר מקביל אחר כלשהו.

על המכשיר החדש אני לא יכול לקבל זיכוי בגין נפח שימוש כיוון שהוא עדיין "מוקצה" לזיכוי הרכישה על המכשיר הישן.

* אם קניתי באורנג', נותר לי עוד לשלם 18X118 ש"ח שהם 2124 ש"ח - עלות של SGS חדש היום כמעט.

* אם קניתי ב-2400 ש"ח עצמאית, קיבלתי עד עתה רק מחצית מההחזר ונותרו לי עוד 1200 ש"ח לשלם.

בכל מקרה - על המכשיר החדש אוכל לקבל זיכוי חלקי בלבד (ל-18 חודשים).

אם מדובר בשדרוג, אפשר לקזז חלק מההפרשים האלה במכירה כיד שניה, אבל לך תדע כמה תוכל למכור SGS בן שנה וחצי אז ומה יהיה מצבו.

גם אז, עלולה לבוא חברת הסלולר ובטענה ש"אין לך יותר שיחות מהמכשיר" להפעיל את סעיף (2) ולבטל לך את הזיכויים כליל.

אם המכשיר סתם אבד/נגנב/נהרס גם אתה עלול להפסיד את הזיכויים (סעיף 2) וגם לא תוכל למכור כיד שניה :facepalm:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מי אתה מצפה שישא בעלות החלפת המכשיר שלך כל שנה :nixweiss:

ככה כולם עושים, לוקחים מכשיר, סוחבים עד שנמאס, מוכרים ומשדרגים

בקטע הזה האייפון (בהקשר לת'רד הקודם :P) הוא באמת מצויין, כי יש לו שוק יד שניה מטורף והוא שומר על הערך יפה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור לי שלא הבנת, כמו רבים וטובים.

הטיעון של החברות ושל רבים מאלה שלא צריכים אבל קונים אייפון4 הוא ש"ממילא זה לא עולה לנו כלום אז מה זה משנה בכמה הוא מתומחר" וש"מה זה רלוונטי שמחיר השוק נמוך בהרבה". בדיוק כמו שאתה משתמש בטיעון שלא משנה גובה ההחזר, העיקר ש"הלקוח שילם 0 שקלים".

מה שניסיתי להראות (ללא הצלחה כנראה) שאתם רק משקפים אמירה שיווקית פיקטיבית ושבפועל יש חשיבות רבה לעלות המכשיר כפי שהיא משתקפת במחירון של החברות ו/או בהחזר שהן נותנות. לא מחפש שיממנו לי שדרוגים תכופים אבל גם לא מוכן שיעשקו אותי בתשלומים פיקטיביים ומנופחים שכאילו לא עולים לי כלום.

דוגמה מניסיון אישי - כשקניתי K800i במחיר מופרך לגמרי מאורנג' לפני 3 שנים גם חשבתי ש"מה משנה המחיר הנקוב - ממילא אני מקבל החזר מלא" :nixweiss:

אחרי כמעט שנתיים הוא נפל והפך ל-total loss ולי נותרו עוד 14 תשלומים של 84 ש"ח (אני חושב) - הרבה מעבר לעלותו של המכשיר. כדי להמשיך ולקבל את הזיכוי הייתי חייב להמשיך ולדבר מעל שימוש מסויים בקו ובלי קשר הייתי חייב לרכוש מכשיר חדש שאת עלותו אף אחד לא מחזיר לי.

בדיוק החודש סיימתי את 3 השנים ולמרות שאת המחיר המנופח של המכשיר לכאורה לא שילמתי, את עלות המכשיר החדש בהחלט שילמתי והוא גם לא היה "תקף" במסגרת "ניתוק הזיקה" אם היה אז חוק כזה (בעצם היה ולא ידעתי).

אם תקין בן 3 היה מחזה נפוץ וסביר אז אולי היתה מידה של אמת בפרסום, אבל עם יד על הלב - מי כאן נשאר עם אותו מכשיר 3 שנים בלי שהוא נהרס/אבד או נזקק לשדרוג? מעטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא אם אתה מעצם מחיר המכשיר שרכשת לא "יורד בדרגת הזיכוי"

הכללים שצריכים לחול עליך הם כמו מכשיר שעולה 60 ש"ח לחודש, לא מכשיר שעולה מעל 100 ש"ח לחודש

כלומר הזיכוי שלך צריך להיות בשימוש של כ150 ש"ח, אחרת זה באמת מעוות.

ביררתי - אין שום ירידה ב"דרגת הזיכוי" ואני עדיין חייב לדבר מעל 248 ש"ח בחודש בלי קשר לעלות הרכישה. צפוי...

הטיעון שלהם - "זה המבצע שמקושר למכשיר הספציפי הזה ואלו תנאי ההטבה".

לעומת זאת, הם הפנו אותי לטבלה באתר - כל מכשיר שלא משווק על ידם, בלי קשר למחירו, נדרש לרמת שימוש של 149 ש"ח בלבד:

3644919307.png

כלומר על מכשיר של 3K (כמו הנקסוס) אקבל החזר של 98 ש"ח ל-36 חודשים בשימוש מעל 149 ש"ח.

לא רע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביררתי - אין שום ירידה ב"דרגת הזיכוי" ואני עדיין חייב לדבר מעל 248 ש"ח בחודש בלי קשר לעלות הרכישה. צפוי...

הטיעון שלהם - "זה המבצע שמקושר למכשיר הספציפי הזה ואלו תנאי ההטבה".

לעומת זאת, הם הפנו אותי לטבלה באתר - כל מכשיר שלא משווק על ידם, בלי קשר למחירו, נדרש לרמת שימוש של 149 ש"ח בלבד:

3644919307.png

כלומר על מכשיר של 3K (כמו הנקסוס) אקבל החזר של 98 ש"ח ל-36 חודשים בשימוש מעל 149 ש"ח.

לא רע.

אז זה אומר שניתן לקבל החזר על מכשיר שלא נמכר למשל ע"י חברת פלאפון? נגיד Streak 5.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסתבר שלא....

בדקתי את החשבוניות שלי בעקבות הדיון הזה ,

מסתבר שלא קיבלתי אפילו זיכוי אחד במשך השנה האחרונה (כן כן איך אפשר לפספס דבר כזה?)

אני מקבל זיכוי על השיחות שאני עושה מכיוון שאני במסלול עסקי ותמיד הוא היה בערך כמו הזיכוי שהיית אמור לקבל

הייתי בטוח שזהו הזיכוי על המכשיר.

מסתבר שלקוח עסקי בפלאפון לא מקבל החזר על מכשיר חיצוני!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן ,

ביררתי עם האשת קשר בקיבוץ , אין החזרים ללקוחות עסקיים

מוזר לפני שרכשתי את המכשיר שאלתי אותה והיא שאלה את הנציג של פלאפון והוא אמר שכן , אפילו ביקשו חשבונית והכול

ועדיין לא ראיתי שקל אחד בחזרה עליו!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למגיב האחרון, אם אני לא טועה החוק לא תקף ללקוחות עסקיים...

בכל מקרה, עשיתי את המעבר מאורנג לסלכלום (הטעות במקור ::)) ועל פי החוק אם אני לא טועה ::), אם המכשיר קיים ברשת אתה אמור לקבל את אותו הזיכוי שמקבל לקוח שרכש את המכשיר מהחברה הסלולארית וכתלות החבילה שאליה הוא הצטרף, זה אומר שהזיכוי בחבילת סטודנטים יכולה להיות 70 שקלים ובחבילת דקות רגילה הזיכוי יכול להיות גם 100 שקל...

בלי שום קשר הנציגה שאיתה דיברתי הטעתה אותי, וביום שעברתי לסלכלום הזיכוי בחבילת הסטודנטים ירד מ98 שקל ל60+ שקל, והיא הבטיחה לי שלמרות זה אני אקבל זיכוי של 98 שקל, כמובן שזה לא קרה, אחרי שמנהלת שמעה את השיחה (פעמיים) המוקלטת (אצלהם במערכת) עם הנציגה היא אמרה שנכון הייתה הטעיה והיא תחזור אלי עם תשובה, (כמובן שגם אחריה הייתי צריך לרדוף קצת )בסוף אחרי שחזרה אלי עם תשובה ממנהל מחוזי, הוא אמר לה שזה היה המבצע באותו היום וזהו, ואני כמובן איימתי שאקח את זה לבית משפט ושאזכה בזה ולא רק אקבל את הזיכוי אלא גם פיצוי על כל העניין וגם אעבור חברה ושהיא יודעת את זה טוב מאוד, שוב היא אמרה שהיא תחזור אלי עם תשובה (שוב רדפתי אחריה קצת, והגעתי למצב שמקשרים אותי אליה הבייתה :-X)אחרי כמה ימים חזרה אלי עם תשובה והגענו להסכם כזה, 90 שקל ל36 חודשים, וזיכוי של 60 שקלים למשך 3 חודשים הבאים בתור ואחרי זה זיכוי של 20 שקלים, למשך 13 חודשים...

וכשהגעתי למרכז שרות לחתום על הטפסים, ראיתי את כל ההודעה הזאת רשומה במערכת במסוף של הנציג :P

בכל מקרה מה שאני רוצה להגיד זה שהמכשיר עלה לי 2200 שקלים ומספיק שהחברה מחזירה לי 90 שקלים למשך 36 חודשים אני לא רק מכסה את עלות המכשיר אלא גם מרוויח עליו :yelclap:

*לא משנה איזה מכשיר מביאים ההתחייבות היא אך ורק ל18 חודשים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...