תוכנות מומלצות ושיפורים למערכת ההפעלה - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנות מומלצות ושיפורים למערכת ההפעלה

Recommended Posts

חלק מהתוכנות ניתן למצוא באפסטור, במידה ולא - גוגל ישמח להפנות אתכם לדף הקניה/הורדה.

מצאתם תוכנה שאהבתם במיוחד? אתם מוזמנים לשתף את כולם בפורום (:

עזרים:

alfred - מנוע חיפוש המתפקד כמו spotlight אך בעל אפשרויות נוספות כמו חיפוש באתרים, תיקון שגיאות כתיב, כיבוי/הפעלה מחדש של המחשב וכו'.

notify - תוסף הנצמד לתפריט העליון לבדיקת הודעות ב-gmail, תומך במספר חשבונות ובגרסת ה-פרו גם מאפשר שימוש כקליינט דואר מלא.

caffein - תוסף לתפריט העליון המאפשר לבטל באופן זמני שומר מסך/כיבוי מסך אוטומטיים (עד הלחיצה הבאה או לפי זמן קבוע מראש).

cinch - ניהול חלונות - הרחבה למסך מלא, הצמדה לחצי ימיני או חצי שמאלי של המסך (בתשלום)

1password - מנהל ססמאות מאובטח, בעל ממשק נוח, הטמעה לדפדפנים המוכרים (chrome/firefox/safari ועוד) למילוי אוטומטי של הססמאות, ניתן גם לסנרכן עם מכשירי iOS (בתשלום)

iprocrastinate - תוכנת ניהול "רשימת מטלות" מפורטת ומתקדמת.

remind me later - אפליקציה קטנה להוספה מהירה של משימות ללוח שנה (ical).

CapSee - אינדיקציה על המסך בשינוי מצב ה-Caps Lock

כלי מערכת, תחזוקה ושימור ביצועים:

OnyX - כלי חינמי וחזק מאוד לתזמון איחוי, ניקיון תקופתי ועזרים למצבי תקלות (לדוגמא קובץ התקוע ב-Trash).

JDiskReport - הפקת דוחות של ניצול שטח האחסון ע"פ תיקיות וקבצים למציאת הגורמים העיקריים ש"זוללים" לכם את ההרדיסק.

The Unarchive - פורס קבצי rar/zip וכו', בעל רשימת המתנה לפתיחת מספר קבצים אחד-אחרי-השני.

שחזור וגיבוי נתונים:

dropbox - שטח אחסון וירטואלי לגיבוי נתונים, מאפשר גם לשתף קבצים עם משתמשים אחרים (דרך פאנל הניהול שבאתר התוכנה).

time machine - המובנת במערכת ההפעלה - לפני פניה לתוכנות גיבוי צד שלישי למדו את כל יתרונותיה.

דפדפנים ותוספים:

Firefox מציע כמות אדירה של תוספים, גמיש מאוד אך כבד משמעותית משאר הדפדפנים

Google אמנם יחסית בסיסי מבחינת פיצ'רים אך קליל ומהיר מאוד.

שליטה מרחוק:

TeamViewer - קלה לשימוש ולא דורשת הגדרות, עובדת מצויין גם בשילוב עם קלייטים/סרברים בעלי מערכת הפעלה שונה

LogMeIn - מחוברת קבוע לשרת (לא דורשת הפניית פורטים בראוטר) ומאפשרת גישה מכל מקום דרך הדפדפן.

מסרים מידייים, שיחות אודיו ווידאו:

FaceTime - מבית , מאפשרת שיחות בין מק ל-מק או בין מק למכשירי iOS

adium - מאפשר להתחבר למספר גדול של שירותי מסרים מידיים (messenger/google talk/facebook chat וכו') ומאפשר הצגה של רשימת חברים מאוחדת.

נגני מולטימדיה:

vlc - שכולנו מכירים ככול הנראה הנגן הטוב ביותר כרגע, מתעדכן באופן שוטף וכולל את כל הקודקים הנדרשים

songbird - תחליף itunes, בנויה ויזואלית בצורה דומה אך כוללת פיצ'רים רבים וניהול קל יותר, עם זאת מסתנכרנת בצורה טובה עם מכשירי iOS

עריכת מולטימדיה:

handbreak - קידוד מחדש של סרטים, ממגוון רחב גדול של פורמטים בעיקר ל-MPEG4, כולל הגדרות מוכנות להתאמה טובה למכשירי iOS

audacity - עריכת קבצי אודיו

imovie - המובנת במערכת ההפעלה תאפשר לכם לערוך קבצי , מתקדמים יכולים לשקול רכישה של final cut express / adobe premiere elements

Gimp - צורך חינמי מתקדם מאוד (בנוי בסגנון פוטושופ)

הורדת ושיתוף קבצים:

frostwire - שיתוף קבצים על בסיס gnutella

utorrent - הפופולרי והמוכר לכולם, מנהל הורדות טורנטים.

usher - הורדת סרטונים מיוטיוב, בעל ממשק נוח ואיכות גבוהה (לא חינמי, מאפשר תקופת ניסיון)

FileZilla - קלינט FTP קליל ומתקדם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 חודשים מאוחר יותר...

טוב אז אני רוצה להוסיף קצת חיים לט'ראד הזה,

תוכנה אחת שחסרה לי נורא בכל הרשימה הזאת: growl.

מנוע notification שאני מתפלא עדין לא מובנה רשמית ב osx.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה הנה עוד כמה המלצות:

טריליאן - מסרים מיידיים, יש גם בחלונות, מה שאהבתי שם זה שהיא גם מרכזת הרבה פרוטוקולים וגם לא מנתקת אותי משאר המקומות שאני מחובר בהם במסנג'ר למשל, מה שאדיום לא עושה. כלומר אני נשאר מחובר באייפון ובלטפופ שעל חלונות 7 וגם במק.

LINKINUS - אחלה של תוכנת IRC למי שצריך.

SPARROW - תוכנת ג'ימייל ממש סבבה, למרות שעכשיו היא בתשלום אז אני כבר לא כל כך משתמש בה.

MUCOMMANDER - תוכנה שדומה לטוטל קומנדר ונורטון קומנדר האגדי, כתובה בג'אווה ועובדת גם בחלונות ובלינוקס, יש הרבה מקרים שזה יותר נח לי מהפיינדר שלא ממש התרגלתי אליו. אחלה מנהל קבצים.

REEDER - למי שמכיר את התוכנה מהאייפון אז יש גם למק, קורא גוגל רידר מעוצב ונחמד (למרות שאני חייב להודות שעדיין יותר נח לי במחשב הממשק הרגיל של גוגל, באייפון אני רק עם REEDER).

KEYABORD PILOT - תוכנה שמאפשרת להגדיר שפה ספציפית ברירת מחדל לכל אפליקציה וככה בעצם חוסכת מעבר מיותר בין השפות כל הזמן, אחלה דבר במיוחד שאני מתקשה להתרגל להחלפת השפה לא עם ALT SHIFT שמושרש בי מחלונות.

VMWARE - אני עם האקינטוש ועל אותו הארדיסק גם 7, דרך התוכנה הזאת אני יכול להריץ את מחיצת החלונות האמיתית (כמו בוטקמפ) בכונן בתור מכונה וירטואלית וככה לגשת ולהפעיל הכל מתוך החלונות שלי ובכלל להריץ עוד מכונות וירטואליות וכו יש גם את פרללס דסקטופ 6 למי שרוצה.

BOXXE - מדיה סנטר ישראלי, עובד טוב גם בחלונות וגם במק.

אני חייב לציין דברים שלא מצאתי להם תחליף ראוי במק:

WINRAR - בדקתי הרבה תוכנות פריסה, לא מצאתי משהו ממש דומה לוינראר שיודע להתמודד עם קבצים מרובי חלקים ולפתוח את כולם ביחד בצורה נורמאלית.

RDP - ניסיתי כמעט את כל התוכנות לחיבור מרחוק: VNC LOGMEIN TEAMVIEWER בכל אחת בעיות משלה ואף אחת לא משתווה למהירות חיבור והיציבות שאני מקבל בחלונות עם השולחן עבודה מרוחק המובנה שיש בחלונות REMOTE DESKTOP PROTOCOL. הכי סביר זה LOGMEIN אבל להתחבר דרך הדפדפן זה מעיק וגם המהירות לא מזהירה.

מניח שיש עוד הרבה תוכנות ודברים להציע, לאט לאט נוסיף עוד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

אני מדבר על שרת RDP של , כלומר האפשרות להתחבר למחשב מרחוק.

אני יודע שיש RDP VIEWERS שונים למק אבל לא על זה דיברתי, כל פתרונות ההתחברות מרחוק למק הרבה יותר איטיים מאשר חיבור עם RDP למחשב (ואני מדבר אפילו על אותו מחשב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 10 חודשים מאוחר יותר...

לכל בעלי טראקפד כזה או אחר או מג'יק מאוס-

BetterTouchTool

מרחיבה את האפשרויות של הנ"ל לרמה גבוהה בהרבה ממה שניתן לעשות במערכת ההפעלה.

אפשר לקבוע קליקים באזורים מסויימים עך הטראקפד או העכבר ואני מוצא אותה אחת האפליקציות השימושיות ביותר שנתקלתי בהן למק.

בנוסף, נותנת אפשרויות של הצמדת לחצאי/רבעי מסך (אפשר גם לקבוע גודל שונה) ומסך מלא.

כל זה חינם, אין כסף..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

מה שחסר לי ב- OS X זה סייר קבצים נורמלי.

בעוד שב- יש אוסף בלתי נגמר של אלטרנטיבות, ב- OS X אין כלום.

מישהו מכיר שם סייר קבצים נורמלי (סגנון Free Commander או Explorer++)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

אני ממליץ על Double Commander.

זהו סייר קבצים סגנון Total Commander / Free Commander.

הקוד הוא קוד פתוח והתוכנה תואמת לכל מערכות ההפעלה.

מהיותה קוד פתוח היא גם מוצעת בחינם.

פשוט מוצר נהדר.

ישנם מוצרים דומים אך עולים כסף:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...