ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל - עמוד 3 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ועדת חקירה למימון ארגוני שמאל

david11

Recommended Posts

אני ממש לא מסכים עם הארגונים המדוברים

אבל זאת פשוט רדיפה פוליטית

לי זה נראה גם כמו חריגה מסמכות של הכנסת,

יש רשויות אכיפת חוק במדינה, אם הם חושבים שיש משהו חשוד, שיגשו כמו כל אזרח למשטרה ויגישו תלונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 302
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני ממש לא מסכים עם הארגונים המדוברים

אבל זאת פשוט רדיפה פוליטית

לי זה נראה גם כמו חריגה מסמכות של הכנסת,

יש רשויות אכיפת חוק במדינה, אם הם חושבים שיש משהו חשוד, שיגשו כמו כל אזרח למשטרה ויגישו תלונה.

ושוב, מסכים עם כל מילה.

אך כרגיל, במדינה שבה "הפרדת רשויות" ו"מערכת בלמים ואיזונים" הם כמעט מילים גסות,

הרי שמעדיפים לרדוף יריבים פוליטים בשיטות מגעילות שמזכירות משטרים אפלים מאשר להתמודד

עם המציאות שניתן וזה חוקי לחלוטין להעביר ביקורת על המדינה במשטר דמוקרטי, או שכולם כבר הספיקו לשכוח את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שכבר ציינתי אתם ליכאורה צודקים , אבל , כדי שהמשטרה תחקור צריך שמישהו יגיש תלונה , הועדה תבדוק אם יש מקום להגיש תלונה , הרי אנחנו עוסקים בפוליטיקה ולכן פוליטיקאים יבדקו , כמו כן אתם מתעלמים מהבחישה הלא חוקית של מדינה בעסקים הפוליטים של מדינה אחרת כלומר אנגליה ונורווגיה מתערבות בצורה פוליטית במהלכים פנים ישראלים - אני בטוח שזה לא חוקי בכלל ולא דיפלומטי בעליל , הם רק עושים זאת באיצטלה של הומניות , מדוע אינכם שואלים את השאלה הכי תבקשת , אם האירגונים האלו עובדים עבור פלסטינים , מדוע אינם פועלים בפלסטין ??? !

יש מקום לבדיקה פוליטית כי אלו עסקים פוליטים ועדיין לא בטוח שיש מקום להגשת תלונה , אתם מתבלבלים , לוועדה אין סמכויות למעט בדיקה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל הם כן פועלים ב"פלסטין"... (אין יישות מדינית כזאת, ולכן אניח שאתה מתייחס לשטחי הרשות הפלסטינאית בגדה המערבית ועזה)

"בצלם" ו"שוברי שתיקה" מתעדים תקריות במחסומים בין הרשות לבין וכן במהלך פעילות מבצעית בשטחים (מה שאתה מתייחס אליו בתור "פלסטין" כרגע)

ועזה

לאנגליה ולנורווגיה יש זכות לממן כל ארגון שהם רואים לנכון, כל עוד הוא חוקי.

ומעבר לזאת, אף אחת מהמדינות שמממנת ארגונים כאלה לא עושה זאת בחשאי אלא לחלוטין בגלוי.

ובנוגע לרדיפה פוליטית:

ח"כ בן ארי: לרדוף שמאלנים בוגדים

ואני באמת צריך להוסיף משהו?

ומתוך מה שדוד11 הביא:

הוועדה כונסה וקיימה את דיוניה שבועות ספורים לפני הבחירות לכנסת ה-17, תוך שמשפטנים כאריאל בנדור, אשר חיווה דעתו בפני הוועדה, הביע את הדעה שהמדובר בפורום בלתי מתאים לחקירת האירוע, אירוע הראוי לחקירה לפי כל קנה מידה, בהיות הפורום פורום פוליטי.

הבעיה אינה בהכרח החקירה עצמה, אלא דרך הביצוע שלה.

באותה מידה, מה מונע מהממשלה לפתוח בחקירה כנגד מקורות המימון של מפלגת אופוזיציה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קישקושים

זה בהחלט בסמכויות הוועדה לחקור חקיקה עתידית .

האירגונים האלו בהחלט בסמכות ועדת הכנסת - עיין וועדות חקירה קודמות .

אם לא תקום ועדת חקירה שכזו אולי לא יהיה מי שיחקור בעוד כמה שנים קרי המדינה תתמוטט . אנחנו עוסקים כאן בהישרדת !

מה היה דינה של מפלגה ממונות על ידי מדינת בנורווגיה - זה מה אני שואל אותכם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בולשיט

הנה הרשימה הכל כך יקרה שלך של ועדות חקירה קודמות:

* ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין השוק השחור (1950).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין עצורי המחתרת בג'למה (1951).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא תאונות הדרכים במדינת ישראל (1987 - 1988).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בדבר תקפותה של מכונת פוליגרף (1991).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא הנשירה ממערכת החינוך (1993).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא המגזר הבדואי בישראל (1994 - 1996).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת רצח נשים על ידי בני זוגן (1995 - 1996).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לחקירת תופעת התרחבות והתגברות האלימות בקרב בני הנוער וכלפי ילדים ונערים (1995).

* ועדת חקירה פרלמנטרית במלאת שנתיים לאסון המכבייה (1999 - 2000).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת יישומו ומימונו של חוק ביטוח ממלכתי (1999 - 2000).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא איתור והשבת נכסים של נספי השואה (2000-2005).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין סחר בנשים (2000 - 2002)

* ועדת חקירה פרלמנטרית לעניין המצוקה הכספית המתמשכת של הרשויות המקומיות (2000).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא משק המים (2001 - 2002)

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא האלימות בספורט (2001 - 2003).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא הפערים החברתיים בישראל (2001 - 2002).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא תאונות הדרכים (2002 - 2003).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא: גילוי השחיתות בממשל במדינת (2005 - 2006).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא האלימות בעת פינוי היישוב עמונה (2006).

* ועדת חקירה פרלמנטרית לנושא עמלות הבנקים (2006).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בעניין האזנות הסתר (2006 - 2009).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא קליטת עובדים ערבים בשירות הציבורי (משנת 2008).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא התשתית והתחזוקה בקבר רבי שמעון בר יוחאי במירון (2008 - 2009).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא קליטתם בישראל של יוצאי אתיופיה (2008 - 2009).

* ועדת חקירה פרלמנטרית בנושא ועידת התביעות (2008 - 2009).

עכשיו איפה לעזאזל אתה רואה כאן ועדת חקירה באיזשהו נושא פוליטי או שחוקרת ארגונים ללא מטרות רווח?

(מלבד ועידת התביעות שהיא עמותה שנושאת תפקיד "רשמי" בתור זאת שמקבלת כסף מגרמניה במסגרת הסכם השילומים ולכן אינה בדיוק "פרטית")

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

david11

קודם כל, שאלה - אתה יכול להביא סימוכין לכך שממשלות נורווגיה ואנגליה ממנות את הארגונים האלו?

בנוסף, אתה מוכן להסביר לי, אפילו אם זה נכן, מדוע זה לא חוקי? גם אם הם מקבלים ממימון מממשלות אנגליה ונורווגיה, אלו הם אמנם גופים בעלי אופי פוליטי אך אינם קובעים מדיניות, שולחים חברי כנסת or what so ever, ולכן המימון הזה לא משפיע על המדיניות של מדינת ישראל - ולכן אין כאן התערבות זרה.

דבר שני - כמו שנאמר, אפילו אם הארגונים האלה מקבלים תרומות ממקורות לא חוקיים, זו לא סמכות הכנסת לחקור זאת. בדיוק כמו שלא הייתי נותן לח"כ בן ארי לחקור ולהאשים את ח"כ טיבי בעבירות פליליות, וכמובן להפך, כך גוף פוליטי - הכנסת, בעל נטייה ימינה, אינו צריך לחקור גוף פוליטי אחר ("ארגוני זכויות האדם") בעלי נטייה פוליטית הפוכה לגמרי. ועדת חקירה פרלמנטרית שמכוונת נגד ארגוני השמאל היא בושה וחרפה ומטרתה היחידה היא סתימת פיות - ע"ע דברי ח"כ בן ארי כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4009523,00.html. ההתבטאויות האלה מראות מה באמת המטרה של הועדה הזאת, וח"כ בן ארי מדבר בצורה מחפירה שלא הייתה מביישת נאום של איזה קופיף פרסי אחד (קחו את דבריו, אמרו ציונים במקום שמאלנים, וקיבלתם נאום אחמדינג'אדי קלאסי).

מה, חסרים ארגוני ימין קיצוניים שמסיתים כנגד המדינה? (ולא, חרדים הם לא ארגוני ימין). למה נגדם אין ועדת חקירה פרלמנטרית? למה אף אחד מכם לא קורא לחקור אותם באותה צורה שאתם קוראים לחקור את ארגוני השמאל הקיצוני? אין לזה תשובה אמיתית, וגם אם תגידו שאתם בעד זה לא ישנה את העובדה שסביר להניח שרובכם לא היה עושה כלום בעניין ואף מתקומם אם היה קורה דבר כזה.

ורק כדי להבהיר משהו, איני מסכים עם דעותיהם של ארגונים אלו ומתנגד לכל ארגון שמתקומם נגד צה"ל או מדינת , אך עם זאת, אני מכיר בזכותם החוקית להתקיים - גם אם זה לא תמיד נעים. יותר מזה, ככל שאיני מסכים עם ארגונים אלו יותר, כך אני מכיר בחשיבותם כגוף המבקר את מדינת - ולא משנה לא מאיזה צד של המפה הפוליטית הארגון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע"ע דברי ח"כ בן ארי כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4009523,00.html. ההתבטאויות האלה מראות מה באמת המטרה של הועדה הזאת, וח"כ בן ארי מדבר בצורה מחפירה שלא הייתה מביישת נאום של איזה קופיף פרסי אחד (קחו את דבריו, אמרו ציונים במקום שמאלנים, וקיבלתם נאום אחמדינג'אדי קלאסי).

מה אתה כל כך מתקומם מדבריו? למה הוא אומר דברים אחרים בציבור?

חוץ מזה הוא צודק בהחלט. לרדוף בוגדים. נקודה. באשר הם, שמאלנים, ימנים וכל השאר. ממש לא משנה.

צורה מחפירה? ממש לא, הוא צודק. כשאתה בוגד וחותר תחת ערכיה הבסיסיים ביותר של מדינת , אתה שווה ערך לחיזבאללה ולחמאס.

חיילים לא צריכים לחשוש בחו"ל שמא יעצרו אותם בגלל אירגון מסוכן כזה.

מדינות לא אמורות לממן גופים היוצרים דה לגיטימציה למדינת מכפישים את שמה, ומפרסמים שמות בפרט ונתונים בכלל של חיילים, בשם חופש הפלישטינאים.

אם הוא מתקומם נגד צה"ל או מדינת , יוצר דיסאינפורמציה עקב הצגה חד צדדית של פני הדברים,

מסכן ע"י כך אזרחים יהודים בכלל ואזרחים ישראלים יהודים בפרט, בין שבארץ ובין שבעולם,

מסכן חיילים בארץ ובעולם, גורם לשליליות בדעת הקהל העולמית,

אז תסלח לי אין לו זכות קיום.

אני אישית לא יודע אם בכלל יצא מזה משהו. אישית אני מקווה שכן.

הפגיעה (אם תהיה) בכיס האירגונים הוא הדבר הנכון לעשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואיך בדיוק חשיפה של התעללויות בפלסטינאים במחסומים ובמהלך צבאיים זה עונה להגדרה של "בוגד וחותר תחת ערכיה הבסיסיים ביותר של מדינת ישראל"?

או שמא לפלסטינאים אין זכויות אדם וניתן להתעלל בהם כפי שרוצים ואז להצטלם איתם כשהם כפותים ועם כיסוי עיניים ולהעלות לפייסבוק שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אני אומר את ה50 סנט שלי, לפניי שתמשיכו במלחמות הטעונים.

מאיפה לעזאזל מגיעה היצר הזה שלכם להשמדה עצמית? כאילו ברצינות, אתם (החברה שנגד חקירת גופי שמאל) לא רואים שאתם אשכרה מנסים להגן על אירגונים שפועלים בדרך עקיפה בשם דהומניזציה של מדינת בכלל וצה"ל בפרט? זה לא משנה אם יש או אין עבירות חוק בין לאומי פה, המצב של מדינת שונה, ואם כל הכבוד לדמוקרטיה, יש אנשים במדינה שלנו שמנסים לשמור עלייה יותר ממה שהם מנסים לשמור על קייום המדינה ודעו לכם, שקיום המדינה הוא תנאי מקדים לדמוקרטיה, לכן לצודד באותם אירגונים זה בעצם היתאבדות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואם המדינה תהיה קיימת אך תהיה בשליטה דיקטטורית של ארגוני ימין קיצוני שחוקרים ומכניסים לכלא כל מי שמביע דעה שמנוגדת לשלטון - זה נראה לך מצב עדיף?

כי אם כן, ישנן לא מעט מדינות בעולם שמתנהגות בדיוק כך. ואתה מוזמן להגר לאחת מהן - סין, איראן, צפון קוריאה או סוריה, למשל...

עריכה:

דבריו של רובי ריבלין, יו"ר הכנסת, על ועדת החקירה (מתוך כאן: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4009634,00.html):

יו"ר הכנסת התייחס לזכות עמותות השמאל לנהל את ענייניהן, כל עוד אינן פועלות בניגוד לחוק: "ייתכן שיש דברים שהעמותות עושות ושמהווה פגיעה קשה במדינה. אבל מי שצריך לחקור את מעלליהם הם שלטונות החוק, היועץ המשפטי לממשלה, הממשלה. לקיים ועדת חקירה פרלמנטרית בה אתה יודע מראש מה הרוב ירצה לקבוע היא לקיים למעשה משפט ראווה. הרי ברור מראש שלא תהיה פה חקירה. לכן אני מתנגד באופן מלא לוועדת חקירה פרלמנטרית בנושאים הקשורים לפוליטיקה".

"אי אפשר לגרש כל מי שחושב אחרת"

"לומר שהקמת הוועדה מיועדת לבלום את אותם דברים שלטענת המבקשים פוגעים בישראל זו טעות", הוסיף ריבלין. "הרי לא רק שלא ימנעו, הם רק יעצימו את הפגיעה. עצם הטענה שתעלה, שבישראל יש רוח מקארתיסטית הפוגעת ברוח הדמוקרטיה, רק תעצים את הפגיעה בנו. גם אומות העולם בוודאי יראו זאת כך. אנו פוגעים גם בנאמנותם של רבים מיהודי העולם באהבתם לציון. אי אפשר לגרש את כל מי שאתה חושב שדרכם אינה נכונה. בצד התועלתי הדבר לא יביא תועלת, הוא רק יוביל לעוד רוח רעה שתנשב מצד מבקרינו".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...