מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן. - עמוד 15 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן.

nineball

Recommended Posts

לדעתי אפשר לחסוך מאות מיליונים אם לא מיליארדים אם יקימו רשות בלתי תלויה שתפקח על כל משרד ממשלתי

תפקח על כל מכרז שהיא מוציאה, משכורות מנופחות וכדאיות של פרוייקטים גדולים. אני בטוח שיש "אצבע קלה על ההדק" כשהכסף לא שלך.

בנוסף, לפעול לצמצום הבירוקרטיה המסועפת שקיימת בהרבה מאוד גופים.

יש לנו מספיק כסף במדינה והרבה כסף שלא מנוהל נכון.

מי יקים את הרשות? מי יאייש אותה? מי יחליט מי מאייש אותה? מה יהיה התקציב שלה? מה יהיו הסמכויות שלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קשה לי עם סטטיסטיקה, לא לחינם מחשיבים את זה לשקר (ואתה מדבר עם אחד שלמד את זה בתור תואר)

בעזה תנאי המחייה, התנאים הסניטריים, איכות האוכל, העבודות המזוויעות, זה פלא שהם חיים כללכך הרבה.

יפן היא המדינה המודרנית היחידה שבה יש גידול מעשנים משנה לשנה, חוץ מכך שהיפני המעשן הממוצע מעשן הרבה, הרבה מאוד. הנזק של עישון פאסיבי שם הוא גדול הרבה יותר. אין שם כלל חוקים המגנים על ציבור הלא מעשנים. למרות זאת שיעורי התמונה שם הם נמוכים.

עוד דוגמא שכלל אין לך ערך מדגמי אך אני אוהב להביא אותה בכל זאת, הרבה מאוד מאותם "ברי מזל" שהגיעו לגיל מופלג מאוד, טענו שהדרך לחיים בריאים וארוכים זה אלכוהול וסיגריות כל יום.

תהיה בטוח שהדבר האחרון שהמדינה חושבת עליו זה כמה שנים תחיה, תהיה בטוח שאם כל ישראלי יפסיק לעשן, המיסוי יתחיל לעלות בצורה בוטה על משהו אחר לדוגמא: אוויר.

זה ממש לא נכון, העישון ביפן הוא בירידה ובאזורים מסוימים בטוקיו אסור לעשן ברחוב! עם הירידה באחוז המעשנים, ישנה עלייה בתוחלת החיים ביפן לאורך השנים (ויכול מאוד להיות שיש קשר בין הדברים).

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoking_in_Japan

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה שואל אותי בתור אחד שמקים את הגוף? אנשי מקצוע, משפטנים. שיקים אותה מבקר המדינה.

עריכה: בקשר לסיגריות, להכפיל את המס על הטבק. זה קרה בהמון מדינות מערביות. תנסה לקנות קופסה בניו יורק, זה יעלה לך 10$

או שהמדינה תרוויח המון (ותוריד מיסים על מוצרי צריכה) או שיהיו פחות מעשנים. win-win situation.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, צודק העישון בירידה אך עדיין אחוז המעשנים ביפן הואג בוה מאוד(פה נעוצה הטעות שלי), הייתי שמח לשם של רחוב אחד בטוקיו שאסור לעשן בו. ישנם מקומות מאוד ספיציפיים שבהם אסור לעשן,אם אני זוכר נכון רק בקניונים שם אסור לעשן וזה בגלל הצפיפפות המטורפת שהולכת שם.באופן גורף אין כמעט חוקים נגד עישון בטח שלא כמו ההתנהלות הפשיסטית שיש בארץ כלפי מעשנים (ולא, אני לא מעשן)

הלוואי שהמדיניות הייתה פשיסטית. אני אישית עדיין ממשיך להחנק בפאבים ובקניונים (שאני מסתובב בהם לפחות) מכבדים את החוק רק כי יש אנשי ביטחון שעושים את זה. לא ראיתי פעם אחת פקח שנותן דו"ח בנושא.

אתה שואל אותי בתור אחד שמקים את הגוף? אנשי מקצוע, משפטנים. שיקים אותה מבקר המדינה.

למה להקים גוף כזה אבל, זה המון כסף. בשביל המטרות שציינת יש את החשב הכללי או את מבקר המדינה שזה דיוק תפקידם (והם שייכים לכנסת אגב). להקים עוד רשות זה עסק מאוד מאוד יקר שיקזז את ה"חסכון" שאולי יבוא ואולי לא בשאר התחומים. חוץ מזה, חלק מאותה בזבזנות קיימת משיקולים פוליטים נטו שאף גוף מפקח לא יצליח להוריד אלא אם אתה רוצה לקחת סמכויות רבות מהממשלה, מצב לא בהכרח בריא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שיהודה איש קריות (נראה לי) ניסה לרמוז זה שאין דבר כזה במציאות "אנשי מקצוע" "בלתי תלויים" בכל מקום יש פוליטיקה ואינטרסים. ותמיד יש את השאלה מי ישמור על השומרים, ומי ישמור על השומרים של השומרים.

דוגמא מצויינת זה משרד מבקר המדינה שהולך וגדל (אני חושב שהיום זה מעל 300 מליון שקל לשנה) ואי אפשר פוליטית לגעת במוסד הזה, וגם זה שהמשרד האוצר אף פעם לא צריך להתייעל או לקצץ בתקציבו שלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסיבות מובנות מבקר המדינה (או כל גוף אחר) לא יכול לחקור כל דבר שמעלה טיפונת חשד כי אין מספיק כוח אדם. גיוס כוח אדם נוסף אולי יאפשר לחקור כל פיפס אבל במחיר כזה שיהפוך את החסכון לבזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה אתם חושבים שה"יום ללא תדלוק" יעזור היום?

ממה שאני רואה תחנת הדלק מול העבודה שלי פחות לחוצה.. אבל יש אנשים..

זה יעזור בדיוק כמו יום ללא שתיה להורדת מחירי המים.

אני לא יהיה מופתע לגלות שמי שדוחף את הרעיונות המטומטמים האלה הם אנשים ששילמו להם להפריד ולעצור את הכוח המפגין כדי שלא יגיעו לשום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עד כמה אתם חושבים שה"יום ללא תדלוק" יעזור היום?

ממה שאני רואה תחנת הדלק מול העבודה שלי פחות לחוצה.. אבל יש אנשים..

בטח שהתחנה פחות לחוצה

אתה לא שם לב שכל ה"ימים ללא תדלוק" הם יום אחרי עליית המחיר?

רצים למלא ערב קודם לפני עליית המחיר ואז למחרת לא מתדלקים (גם בלי שיגידו להם).

בסך הכל קומץ אנשים שמנסים להביא תוצאות בלי להתאמץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...