מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן. - עמוד 14 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחירי הדלק שוב עולים, והפעם בהרבה. נמשיך לשתוק ולחטוף? כנראה שכן.

nineball

Recommended Posts

אם עכשיו מקימים מפלגה שמתחייבת להוריד את המים/דלק/ארנונה וכו' אני מצביע להם בבחירות הקרובות.

שום דבר אחר לא מעניין אותי. שום אג'נדה. אני רוצה רק שיהיה לי פשוט יותר לחיות.

אבל אז הם יבחרו ולא יצליחו לעשות שינוי (למרות שהם מאוד רוצים) ונסבול עוד 4 שנים.

אחר כך יבואו עוד כאלה שיבטיחו ולא יצליחו לעשות כלום.

מה הפתרון?

אם תהיה מפלגה כזאת אני בחיים לא אצביע לה,

ליטר דלק ב2 שקל לא יעזור לי הרבה אם נצטרך לשלם 10000$ בשנה על בית ספר וגן פרטי והטנקים הסורים יהיו בחיפה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 561
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אבל זה נכון(חלקית).

אם מחיר הדלק ייקבע על מקסימום של 2 ש"ח לליטר - זה אומר שהממשלה תצטרך לסבסד אותו(בדומה לוונצואלה ואירן) - וזה ייקח נתח יפה מהתקציב הממשלתי. הדרך היחידה של הממשלה לקבל את הכסף הזה(כיוון שאינה יצרנית להזכירכם) היא להעלות מיסים בשיעור מטורף ואז לא השגנו כלום.

או להפנות את הכסף הזה ממקומות אחרים, וזה יכול להיות תקציב התרבות והאומנות וזה יכול להיות תקציב הפנסיה של אנשי מערכת הביטחון(עיקר הוצאות "הביטחון" של . אל תתבלבלו).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחר עומדת להתקיים מחאה כלל ארצית של "יום ללא תדלוק"

בהרבה תחנות בכל הארץ יעמדו אנשים ויבקשו מהבאים לא לתדלק.

אני אישית הולך להתייצב לפחות שעתיים באחת התחנות בסביבה, ומציע לכם לעשות אותו דבר. בשונה מהפעמים הקודמות, המחאה לא הולכת ודועכת מרגע שהתחילה, אלא מתגברת לאט לאט

מי יודע, אולי גם להפגנה המונית של מעל 50 אלף איש נגיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אנחנו התפקיד שלנו זה לצעוק ולמחות. לא יחלחל?

נפגש בקלפי, אני די בטוח שעל מהלכים כאלה, ביבי ישלם מחיר כבד בבחירות הבאות.

שלא כמו על גלעד שליט, שאולי זה לא מורגש, אבל רוב העם לא מעוניין בלהחליף 1500 טרוריסטים מסוכנים

בשביל לשחרר אותו, עם כל הצער והכאב שבדבר.

עד הבחירות הבאות אף אחד לא יזכור איזה נזקים ביבי עשה פה. בכל זאת, אלה שהוא עושק למוות הם אלה שמצביעים לו פעם אחר פעם. כולם כבר שכחו שהשקרן נבחר על בסיס ההבטחה להוריד מיסים (כן, נו, הוא הוריד מס הכנסה ומס חברות בחצי אחוז, אבל העלה את שאר המיסים, אבל לא נהיה קטנונים). ומי יבוא במקומו? ליברמן? ברק? ציפי (יאמר לזכותה שלא נכנעה לסחטנות החרדים, ובגלל זה היא לא ראש הממשלה שלנו כרגע)? עד שכל ה"מנהיגים" בשקל האלה לא ילכו, המצב לא ישתפר. כולם יורדים על אובאמה כל הזמן, אבל הייתי מעדיף אותו, אדם בעל ערכים, גם אם נאיבי, שינהיג פה את הדברים. אולי לעמרם מצנע אני מוכן להצביע. כך או כך, המצב פה קטסטרופה. צריך פה סט חדש של מנהיגים, כאלה שלא באו מהעולם הצבאי (ראינו כמה זה מועיל), כאלה שלא זוהמו על ידי לוביסטים וטייקונים, וכאלה שאכפת להם מהאומללים שמצביעים להם. אחח, איזה רגע של אופטימיות.

למדינה יש 12 מיליארד שקל עודפים למימון דלק, אה ,אופס, למימון דוסים, אה אופס, למימון המכונית המשוריינת של ברק שמפחד שיתנקשו בו מרוב שהוא האישיות הכי דוחה בפוליטיקה כיום. לא חסר כסף, כמו תמיד, פשוט, חצי ממנו הולך לאיבוד במבוך הבירוקרטי, והחצי השני מפוזר בהסכמים קואליציונים מושחתים. לברוח מפה, מהרררררררר.

כשאני אקנה מכונית בעוד שבועיים, אבוא להפגין בשמחה, עד אז, הרכבת לא נוסעת בסופי שבוע ובשעות מאוחרות. :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה נכון(חלקית).

אם מחיר הדלק ייקבע על מקסימום של 2 ש"ח לליטר - זה אומר שהממשלה תצטרך לסבסד אותו(בדומה לוונצואלה ואירן) - וזה ייקח נתח יפה מהתקציב הממשלתי. הדרך היחידה של הממשלה לקבל את הכסף הזה(כיוון שאינה יצרנית להזכירכם) היא להעלות מיסים בשיעור מטורף ואז לא השגנו כלום.

או להפנות את הכסף הזה ממקומות אחרים, וזה יכול להיות תקציב התרבות והאומנות וזה יכול להיות תקציב הפנסיה של אנשי מערכת הביטחון(עיקר הוצאות "הביטחון" של . אל תתבלבלו).

הדלק לא יהיה על 2 ש"ח לליטר אבל 6 ש"ח לליטר לא יפגעו בתקציב המדינה, תאמין לי שאפשר לקחת כסף מישיבות בלתי חוקיות/מאחזים בלתי חוקיים/תקציב בטחון מנופח/גז טבעי שנמצא בחופי מדינת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדלק לא יהיה על 2 ש"ח לליטר אבל 6 ש"ח לליטר לא יפגעו בתקציב המדינה, תאמין לי שאפשר לקחת כסף מישיבות בלתי חוקיות/מאחזים בלתי חוקיים/תקציב בטחון מנופח/גז טבעי שנמצא בחופי מדינת .

לפנות מאחזים ולפנות שטחים שחיילים שילמו בדם בשביל להחזיק אותם זה פתרון?

הממשלה רוצה כסף וככה זה כאשר באופן גורף אוכלוסיות שלמות מקבלות פטור גורף ממיסים

המיסוי על הסיגריות הוא שפוי? תוך שנתיים המחיר השתנה בשישה וחצי שקלים.

כאשר המטרה המוצהרת היא לצמצם בכמות האנשים שמעשנים אך בפועל זה להרוויח על גבי אותם מכורים שלא יכולים להפסיק

(אשר לרוב בעצמם באים ממעמד כלכלי נמוך וזה רק מקשה עליהם לסגור את החודש)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא כתבתי בשום מקום לגבי פינוי שטחים אבל לא ברור לי מה הקשר בין מותם של חיילים בשטח X לפינוי אותו השטח, הרי מתו חיילים בסיני ובלבנון ועדיין יצאנו מהשטחים הללו. האם זה הגיוני מבחינתך להישאר בשטח מסוים, גם אין שום הצדקה בטחונית/כלכלית/פוליטית, רק בגלל שחיילים מתו עליו? בכל מקרה, גם העלאת המיסוי על הסיגריות יכולה להיות טובה עבור המדינה כי בסופו של דבר היא זו שמממנת את ההוצאות הרפואיות של המעשנים (טיפול במחלות במעשנים אקטיביים ופאסיביים) וזה יכול להגיע להוצאות של מיליוני שקלים עבור כל חולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע, אנחנו התפקיד שלנו זה לצעוק ולמחות. לא יחלחל?

נפגש בקלפי, אני די בטוח שעל מהלכים כאלה, ביבי ישלם מחיר כבד בבחירות הבאות.

שלא כמו על גלעד שליט, שאולי זה לא מורגש, אבל רוב העם לא מעוניין בלהחליף 1500 טרוריסטים מסוכנים

בשביל לשחרר אותו, עם כל הצער והכאב שבדבר.

אני יכול להגיד לך שהייתי מעדיף שינסו לחלץ אותי ואני אמות במבצע החילוץ מאשר לתת 1500 טרוריסטים תמורתי

אבל מה שבטוח הייתי מעדיף שיעשו לגבי משהו! בטח שלא לתת לי להרקב בכלא לא אנושי וחסר זכויות.

אני בטוח שלא יבחרו בביבי שוב, אני גם כנראה הולך לבחור במי שיתן לי את תנאי המחיה הכי נוחים, כמובן לא מצפה ל2 שקל דלק

אבל 30% מס זה מספיק ביותר! הורדת מחירי דירות ומים ולא מעט דברים שעלו לאחרונה בלי שום סיבה מיוחדת..

אז התלהבנו מזה שאפשר להחזיר מוצרים ושחברות הסלולר קצת "מתחשבות" בנו אבל תעשו לי טובה זה באמת מה שיעזור לי בחיים? כנראה שלא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המספרים של נזקי העישון הפאסיבי + אקטיבי היו נכונים..רוב רצועת עזה הייתה ריקה מאנשים, מעולם לא ראיתי אנשים שמעשנים כלכך הרבה כמו שם..

אני לא אומר שעישון בריא, אני אומר שמוצאים תירוצים לרכב עליו.

צריך להיות נאיבי בשבילי לחשוב שהמיסוי על סיגריות הולך בשביל לטפל באותם חולי סרטן, אם תשים לב לכל מוצר נחוץ, הממשל מרעיף במיסים מים ודלק זו רק דוגמא אחת מיני רבות. מיסוי זו דרך לגיטימית לכל ממשל למלא קופות מרוקנות

אני מעדיף להשאיר את הפוליקטה מחוץ לדיון זה, טעיתי שנכנסתי לזה ועל כך אני מבקש סליחה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המספרים של נזקי העישון הפאסיבי + אקטיבי היו נכונים..רוב רצועת עזה הייתה ריקה מאנשים, מעולם לא ראיתי אנשים שמעשנים כלכך הרבה כמו שם..

אני לא אומר שעישון בריא, אני אומר שמוצאים תירוצים לרכב עליו.

תוחלת החיים הממוצעת בעזה היא 73.68 שנים (72.05 שנים לגברים ו-75.4 שנים לנשים, מקום 112 בעולם), לעומת בה תוחלת החיים היא 80.86 (78.7 שנים לגברים, 83.12 שנים לנשים, מקום 16 בעולם). אמנם אין להשוות בין התנאים בישראל לתנאים בעזה, אבל ללא ספק אחד מהגורמים המשמעותיים בהבדלים הוא כמות המעשנים. באופן כללי אם תוריד את המעשנים מהחישוב תוחלת החיים תעלה באופן די משמעותי.

עישון זה ממש לא בריא, אבל אם יש משהו לרכב עליו זה על זה. נכון שסביר שהכסף לא יופנה באופן ישיר למשרד הבריאות, אבל לגרום לאנשים להגמל דרך הכיס זה גם משהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יכול להגיד לך שהייתי מעדיף שינסו לחלץ אותי ואני אמות במבצע החילוץ מאשר לתת 1500 טרוריסטים תמורתי

אבל מה שבטוח הייתי מעדיף שיעשו לגבי משהו! בטח שלא לתת לי להרקב בכלא לא אנושי וחסר זכויות.

אני בטוח שלא יבחרו בביבי שוב, אני גם כנראה הולך לבחור במי שיתן לי את תנאי המחיה הכי נוחים, כמובן לא מצפה ל2 שקל דלק

אבל 30% מס זה מספיק ביותר! הורדת מחירי דירות ומים ולא מעט דברים שעלו לאחרונה בלי שום סיבה מיוחדת..

אז התלהבנו מזה שאפשר להחזיר מוצרים ושחברות הסלולר קצת "מתחשבות" בנו אבל תעשו לי טובה זה באמת מה שיעזור לי בחיים? כנראה שלא.

לפוליטיקה דמוקרטית יש נטייה טבעית לקחת מהרוב (משלמי המיסים) ולתת לקבוצות קטנות ומאורגנות (ארגוני עובדים, תעשיינים, אנשי דת וכו') ככה זה עובד בכל העולם. להקים מפלגה שתוריד מיסים (ותבצע זאת בפועל) זה לפעול נגד הנטייה הטבעית של המערכת ועד כמה שאני יודע נכשל ברוב המוחלט של המדינות בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אפשר לחסוך מאות מיליונים אם לא מיליארדים אם יקימו רשות בלתי תלויה שתפקח על כל משרד ממשלתי

תפקח על כל מכרז שהיא מוציאה, משכורות מנופחות וכדאיות של פרוייקטים גדולים. אני בטוח שיש "אצבע קלה על ההדק" כשהכסף לא שלך.

בנוסף, לפעול לצמצום הבירוקרטיה המסועפת שקיימת בהרבה מאוד גופים.

יש לנו מספיק כסף במדינה והרבה כסף שלא מנוהל נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי אפשר לחסוך מאות מיליונים אם לא מיליארדים אם יקימו רשות בלתי תלויה שתפקח על כל משרד ממשלתי

תפקח על כל מכרז שהיא מוציאה, משכורות מנופחות וכדאיות של פרוייקטים גדולים. אני בטוח שיש "אצבע קלה על ההדק" כשהכסף לא שלך.

בנוסף, לפעול לצמצום הבירוקרטיה המסועפת שקיימת בהרבה מאוד גופים.

יש לנו מספיק כסף במדינה והרבה כסף שלא מנוהל נכון.

קוראים לזה אגף החשב הכללי במשרד האוצר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...