מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - עמוד 18 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

מה העלאת 5 גיגה?

טורנטים... ::)

ואם כבר מדברים, איך העלאה תיחשב לחישוב החודשי?

אין לי מושג מה העלויות (זהות או גבוהות לפס יורד) אז קשה לי לענות לך על זה

אבל בטוח אפשר לחשוב על מודל כלשהו גם לזה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טורנטים... ::)אין לי מושג מה העלויות (זהות או גבוהות לפס יורד) אז קשה לי לענות לך על זה

אבל בטוח אפשר לחשוב על מודל כלשהו גם לזה :)

העלויות זהות, אבל זו לא בעיה. הרי אין עומס בכיוון למעלה, רק למטה. קשה לי להאמין שיחייבו על upload. ממילא ספקי התשתית מגבילים את ה- Upload כך שגם אם ננסה להעלות 24/7, לא נתקרב לרוחב הפס של ה- download.

ולכל מי שהגיב להודעות שלי: מצטער, לסבלנות שלי יש גבול וגם מספר הפעמים שאני מוכן לחזור על עצמי סופי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממילא ספקי התשתית מגבילים את ה- Upload כך שגם אם ננסה להעלות 24/7, לא נתקרב לרוחב הפס של ה- download.

::)

אני לא עובר את ה-150GB הורדה בחודש ממוצע, אבל אני כן עובר בלי יותר מידי למצמץ את ה-500GB העלאה. ובדרך כלל אפילו יותר לאיזור ה-700GB העלאה בחודש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

::)

אני לא עובר את ה-150GB הורדה בחודש ממוצע, אבל אני כן עובר בלי יותר מידי למצמץ את ה-500GB העלאה. ובדרך כלל אפילו יותר לאיזור ה-700GB העלאה בחודש.

אז אתה החריג. זה לא אומר שכולם כמוך. למעשה, אני יכול לומר לך מתוך ידיעה ודאית (כבר כתבתי שאני רואה את גרפי התעבורה של כמה ספקי אינטרנט) שיש מעט מאוד כמוך בארץ. לא רק מבחינת הנפח אלא בכלל כאלו שיחד ה- upload/download שלהם גדול מאחד.

אבל 700GB בחודש? איזה מין חיבור יש לך? עשיתי עכשיו חשבון ועם ה- 10 מגה שלי, יקרה נס אם אני אצליח להעלות 330GB בחודש, וזה בהנחה שאנצל 100% מרוחב הפס שלי. כמה רוחב פס למעלה כבר יש לך? 5Mbps? אתה בטוח שאתה משתמש בחיבור ביתי (NGN או UFI)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צודק, נראה שיש פה איזושהי טעות. התבססתי על הנתונים של חיבור הרשת, כנראה שהוא באמת מחשב גם את הרשת הביתית שיושבת על הראוטר...

בכל אופן עם החיבור שלי אני יכול להעלות כ-300GB בחודש (כ-120KB/s) וזה גם בערך מה שעולה בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעניין מה שנכתב פה :)

לסיכום, לדעתכם:

אם לתת כלים נוחים למשתמש לעקוב בזמן אמת אחר שימוש בתעבורה שלו (או בדומה לפירוט בחשבון בנק וויזה שמתעדכן יום יום), אז יש פה אנשים שהיו עוברים לחיוב בצורה כזאת?

לגבי החבילות - ממה שאני מכיר באופן פרטי משוק הטלפוניה, בד"כ זה הולך: חבילה קטנה וזולה שבה כל דקה יקרה יחסית, או חבילה גדולה ויקרה שבה כל דקה זולה יחסית.

מכיוון שבאינטרנט יש גם פרמטר של מהירות, זה מסתבך.. זה כבר לא אותו מודל כלכלי פשוט.

ולזה גם מוסיף סיבוכיות של שעה ביממה :bash:

אז יש רעיונות למשהו פשוט שמשלב את שלושת הדברים אך שומר על פשטות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...