מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מנכ"ל Triple C מעוניין לעבור למודל תשלום לפי נפח תעבורה

IRIVERMAN

Recommended Posts

http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/180/301.html

יצא לי להתקל בכתבה הזאת (ולא שמתי לב שדיברו עליה פה עד כה), סה"כ ראיון מעניין לדעתי.

יש בכתבה ציטוט של "גורמים בתעשייה" לגבי הנחת הכבל התת ימי החדש:

"האפיק הבינלאומי אינו מנוצל במלואו, וכך מקובל בכל סוגי הקווים התת מימיים בכל העולם. למד-נאוטילוס אין בעיה להציע קיבולת נוספת, פשוט אין ביקוש. עובדה שלא הניחו בתקופה האחרונה כבלים חדשים למרות הקפיצה הגדולה בביקוש לאינטרנט", כך לפי אותם גורמים.

פשוט מרתיח. אין ביקוש. מעניין מאד מי הם אותם "גורמים".

בנוסף, מעניינת תגובת נטוויז'ן בנוגע לשינוי מודל התשלום, מאחר שלפי דעתי הספקיות יכולות להיות המרוויחות העיקריות מהשינוי (כלכלית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 267
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

הלקוחות התמימים כמוך שתומכים בטענה הזאת, פשוט לא מבינים שזה בסך הכל אומר שאותם לקוחות "כבדים" ישלמו יותר. הלקוחות הקלים יותר לא ישלמו פחות. הרווחים של הספק רק יעלו, ובתמורה לזה - אף לקוח לא יקבל כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבילה של 2.5 עולה בסביבות ה30 שקל.

אפשר להוריד איתה הרבה דברים, נכון זה לא מהר אבל זה מוריד (עובדה שאני מסתדר איתה)

נגיד וCCC יעשו מחיר ללקוחות "לא כבדים".. כמה נמוך הם ירדו? 20 שקל? 15 שקל?

אז הצרכן הפשוט יעשה חשבון שאם הוא מוסיף עוד 10 שקל בחודש הוא לא צריך לדפוק חשבון לאף אחד

קיצר התוכנית נידונה לכישלון.

אם היה מדובר על סכומים של 200-300 שקל בחודש

ובאמת הוא היה מוריד בחצי את המחיר אז ניחה.. אבל הבדל של כמה עשרות בודדות בחודש, זה נדון לכישלון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להסביר שוב?

אם CCC יעברו למודל בו כולם ישלמו יותר, לא ישארו להם לקוחות. אם הם יעברו למודל לפיו לקוחות כבדים ישלמו יותר ולקוחות קלים ישלמו פחות, הם יאבדו את הלקוחות הכבדים אבל ירוויחו במקומם לקוחות קלים. מאחר שבתשלום אחיד, לקוחות כבדים הרבה פחות רווחיים מלקוחות קלים (לרוב אפילו מפסידים עליהם), משתלם ל- CCC לאבד לקוחות כבדים אם בתמורה הם מרוויחים לקוחות קלים.

אז לפי התחזית של מילפורד, CCC נכנסת למהלך שבבירור יגרום להם לפשוט רגל. לפי התחזית שלי, הם הולכים "לעשות קופה". מי לדעתכם צודק?

אגב, הרווח של הלקוחות הקלים כפול: גם ישלמו פחות וגם יהנו ממהירות גבוהה יותר. כיוון שבלי הלקוחות הכבדים, יהיה פחות לחץ על הקווים. ובניגוד למצב כיום, בו לספקים אין אינטרס לרכוש רוחב פס נוסף (כיוון שהרווח שלהם לא תלוי ברוחב הפס שיש להם למכור), בשיטת התמחור לפי צריכה, ככל שלספק יש יותר רוחב פס כך הלקוחות שלו יכולים להוריד מהר יותר, כך הם יכולים להוריד יותר בחודש וכך הרווחים שלו גדלים - כך שלספק שמחייב לפי צריכה יש אינטרס מובהק להגדיל את רוחב הפס שלו.

היום, אם יש איטיות בשעות העומס, לספק לא אכפת. להפך, אם יש עומס ואיטיות זה סימן שהספק מכר את רוחב הפס להרבה לקוחות - הוצאה קבועה, הכנסה גדולה, נהדר לספק אבל רע ללקוחות. בתמחור לפי צריכה, אם יש עומס ואיטיות התוצאה היא שלקוחות מורידים פחות וההכנסות של הספק יורדות. אם הוא מגדיל את רוחב הפס בהתאם, ההכנסות שלו גדלות ואיתם הרווחים.

כלומר כולם מרוויחים, גם הספקים וגם הלקוחות. היחידים שמפסידים הם המורידים הכבדים במיוחד, שמעכשיו יצטרכו לחשוב פעמיים לפני חלק מההורדות שלהם או לשלם על הצריכה שלהם, במקום שכל השאר יסבסדו אותם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. בוא תסביר לי בתור צרכן שנגיד שלא מוריד בכלל. אבל גולש מידי פעם ב YNET, MAIL ,,YOUTUBE

(אגב הנפחים של הגלישה הממוצעת גדלו בשנים האחרונות פי כמה וכמה בגלל ו YOUTUBE)

למה לי להיכנס לכאב ראש הזה של "הגבלת גלישה" או "לבדוק האם אני עובר את המיכסה" או "להבין מה זה GB מה זה תעבורה?"

בשביל 10 -15 שקל בחודש?

ודוגרי לצרכן הביתי והפשוט, זה לא משנה לו עם הסרטון ב עולה ב 1 או עולה ב3 דקות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לחברה כ"כ קטנה בשוק האינטרנט הישראלי קל לצאת בהצהרות כאלה, ואפילו הכרחי למעשה, בשביל שמישהו ישים לב אליהם.

נחכה שאחרי המילים יגיעו המעשים. בינתיים כל מה שהמודל הזה עושה זה להזכיר לי את התקופה שהייתי צריך לדאוג שאף אחד לא מרים את הטלפון שאני מחובר ל-mIRC.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן. בוא תסביר לי בתור צרכן שנגיד שלא מוריד בכלל. אבל גולש מידי פעם ב YNET, MAIL ,,YOUTUBE

(אגב הנפחים של הגלישה הממוצעת גדלו בשנים האחרונות פי כמה וכמה בגלל ו YOUTUBE)

למה לי להיכנס לכאב ראש הזה של "הגבלת גלישה" או "לבדוק האם אני עובר את המיכסה" או "להבין מה זה GB מה זה תעבורה?"

בשביל 10 -15 שקל בחודש?

ודוגרי לצרכן הביתי והפשוט, זה לא משנה לו עם הסרטון ב עולה ב 1 או עולה ב3 דקות.

א. הוא מדבר על 100Mbps. נראה לך שיקחו 40 ש"ח לחיבור כזה? נראה לך שהחיסכון ללקוח יהיה 10 ש"ח? כבר היום חיבור של 10Mbps עולה בסביבות ה- 100 ש"ח. תאר לעצמך שללקוח הממוצע יציעו את זה ב- 50 ש"ח.

ב. בחייך. אתה משלם על מים לפי קוב צריכה. כמה כוסות מים זה קוב? כמה מקלחות? למה צרכן המים הפשוט צריך להבין מה זה? אם אתה מוכן לשלם יותר כדי לא להסתבך, זכותך.

ג. דוגרי, באבו-אבוה אכפת לצרכן הביתי הפשוט אם הסרטון ששלחו לו באימייל מתחיל לנגן כמה שניות אחרי שהוא לוחץ על play ומנגן רצוף וחלק או שעוברות 30 שניות (כמון זמן. תמדוד 30 שניות ותראה) וגם אז כל 10 שניות הסרטון קופא לעוד 5 שניות בזמן שההמשך נטען. ומי שלא אכפת לו שהאינטרנט שלו איטי והוא משלם הרבה כשיש ספק שמציע מהיר יותר במחיר נמוך יותר? זה הכסף שלו, שיבזבז אותו איך שבא לו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק מהטראומה של תשלום פר הורדה שחיבור ה-56k עשה לי, אני לעולם לא אעבור לחברה כמו CCC. אני מעדיף לדעת שלא משנה אם יבוא לי יום אחד לצרוך תכנים באיכות גבוהה, ולא רק הורדות לא חוקיות, אני אוכל לעשות את זה בלי לשלם קנס על העובדה שאני סך הכל רוצה לנצל את מה שהאינטרנט מציע.

איסתרא בלגינה, הטיעון השני שלך שגוי מהיסוד. להוציא את חוק הבצורת או איך שלא קוראים לו, יש יחס ישר בין המחיר של 4 כוסות מים ל-40, בניגוד ליחס שמתואר בכתבה. קראת אותה בכלל? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגיד, ראית פעם חשבון מים? כי אני רואה פעם בחודשיים ובהחלט יש יחס ישר בין הצריכה שלי לבין התשלום. פעם אחת, כשהמונה נתקע בתחילת התקופה ואחרי חודשיים רשם רק קוב אחד, שילמתי ממש קצת (לא לדאוג, "פיצו" אותי אח"כ).

יחס ישר זה גם מה שאתה כותב. אז או שלא הבנת מה כתבת (והתכוונת לכתוב שאין יחס ישר) או שלא הבנת מה אני כתבתי. בחשמל משלמים לפי צריכה (מי מבין מה זה קילו-וט שעה?), במים משלמים לפי צריכה, בטלפון משלמים לפי צריכה (קווי או סלולארי), דלק משלמים לפי צריכה, על אוכל משלמים לפי צריכה - למה האינטרנט צריכה לעבוד אחרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד פעם אתה רודף אחרי הזנב שלך.

למה צרכן פשוט ירצה 100M? מה הוא צריך את זה?

למה שהוא ידחוף את הראש שלו לחישובים כמה הוא גלש בחודש?

הוא בסך הכל רוצה לפתוח את YNET או את FACEBOOK

זה לא משנה לו אם זה יקח עוד שניה או עוד 5

ואל תשלה את עצמך. שום חברה לא תיהיה מוכנה לקחת חבילה עם הגבלת תעבורה.

דלק,חשמל,מים. זה משאבים חשובים. והם מוגבלים מאוד.

אינטרנט זה לא חשוב. זה מותרות. זה ממש לא מוגבל. (אז נכון שהיום יש עומס אבל זה בגלל טימטום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנקודה היא שאם אני צורך יותר מ-X כלשהו, המחיר קופץ בצורה היסטרית (בכתבה רשום 200 דולר אם אני לא טועה).

על טלוויזיה אני לא משלם לפי צריכה, אז אולי חברות הכבלים והלווין יתחילו לגבות מאיתנו תשלום פר צריכה?

אני לא מסכים לחלוטין שאינטרנט זה מותרות. הופך לזכות יסוד (אפשר לעשות דרכו הכל), לכן אני גם לא מבין למה צריך להגביל את הצריכה שלו. אני מוכן לשלם "קנס" חד פעמי לספק בשביל שיבנה עוד קו ויעזוב אותי בשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם מצחיקים...

נקודת המוצא שלכם משום מה היא ש-CCC תעשה מהלך כזה באופן עצמאי על דעת עצמה. זה כמובן לא יקרה, כי בדיוק כמו שאיסתרא תיאר ורק סטר את עצמו, הם אוטומטית יאבדו את הלקוחות הכבדים. והלקוחות הרגילים, יעדיפו להמשיך לשלם 30 ש"ח על חיבור ללא הגבלה ולא לחסוך 10 שקל ולהתחיל להתחשבן על הורדות.

נקודת המוצא של הדיון הזה היא בכלל שונה לחלוטין - והיא שכל הספקיות ילכו ביחד לשיטת החישוב הזאת, אם מרצון ואם ע"י כפיה ממשלתית.

או שאתם לא מודעים לעובדה שכל ספקיות האינטרנט בארץ הן קרטל... ::)

ברגע שדבר כזה יקרה, אם יקרה, התוצאה תהיה ברורה: המחירים לא ירדו (כי אין מה להוריד מ-30 שקל בחודש) לאף אחד, אבל הלקוחות ה"כבדים" ישלמו יותר מאשר עכשיו. בקיצור, אף אחד לא חוסך כסף, אלא להיפך.

תשלום לפי צריכה יהיה מתאים באמת חברות החדשות הקטנות כיוון שיבואו אליהם אנשים שלא צורכים הרבה מהאינטרנט והם יקבלו גם מחירים מוזלים ואינטרנט ברמה טובה.

א. אין מה להוזיל המחירים האינטרנט היום, בטח שלא משהו מהותי ממנוי שעולה 30 שקל בחודש.

ב. ה"רמה" של האינטרנט בכלל לא תלויה בספק אלא בקוים הבינלאומיים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...