Icinga vs Nagios - עמוד 2 - טכנולוגיית מידע - IT - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Icinga vs Nagios

m1ke

Recommended Posts

אומנם עבר כבר מעל שבוע מאז השאלה שלך, אבל אני בדיוק מסיים לעבוד על פרוייקט שרלוונטי מאד לשאלה שלך:

אם אתה מעוניין לדגום מספר רב של services ומעוניין בDB כbackend, אז icinga זה הכיוון.

NDOUtils לא מפותח באופן פעיל כבר זמן רב, ולא בדיוק מתנהג יפה בכמויות גדולות של דגימות.

לצורך פרוייקט מסויים הייתי זקוק לפתרון שידגום כ175 אלף services, ויכניס את התוצאות לתוך DB, תוך שימוש במינימום חומרה.

עם nagios+ndoutils, הlatency טיפס כל הזמן, והיו בעיות רבות עם הdb (ראה לדוגמא באג שכבר פתוח הרבה זמן ללא טיפול: http://www.mail-archive.com/nagios-users@lists.sourceforge.net/msg29900.html או העובדה שהם עדיין משתמשים בmyisam בתור הסכמה).

עם Icinga אני דוגם את כל ה175 אלף בlatency ממוצע של 0.08 שניות, על 2 שרתי BL460c G6.

אגב, חשוב לקחת בחשבון שבכמויות גדולות של דגימות, לביצועים של הDB יש משמעות גדולה מאד, וכל נעילה מיותרת או איטיות תגרום לlatency לקפוץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה imriz.

למעשה לאחר שחקרתי את הנושא הבנתי שndoutils באמת לא פעיל כבר הרבה מאוד זמן.

מה לגבי נושא של ניהול ה DB עצמו? האם icinga מגיע עם איזשהו כלי או שצריך לרכוש ידע? או שזה בכלל שגר ושכח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

idoutils (החלק של icinga שמטפל בעבודה מול הDB) יודע לעבוד עם מספר DB שונים (mysql,oracle, pgsql).

אני כרגע עובד עם mysql (5.5), וזה עובד מצויין.

לשאלתך -

icinga מגיע עם schema מוכנה ודי טובה (השינוי היחידי שעשיתי ברמת הschema זה הוספה של partitions), ויודע לבצע תחזוקה בסיסית של הטבלאות שלו. עם זאת, בשביל לתמוך בכמות גדולה של דגימות, היה צורך בביצוע התאמות לקונפיגורציה של הmysql וtuning למערכת הפעלה (אני עומד על בערך 10k QPS וזה לא משהו שתגיע אליו עם קונפיגורציית default).

לסיכום, בשביל התקנה קטנה יחסית, ידע בסיסי בDB יספיק לך, ובשביל התקנה גדולה יותר, רצוי שתיהיה לך היכולת לבצע tuning.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...