מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS) - עמוד 4 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS)

yamary

Recommended Posts

קניתי הדגם FSP EP1000, התקנתי ויש לי שאלות שמתחלקות לשני תחומים.

אני מצרפת קישור להוראות הפעלה של התוכנה שלו, מפני שהשאלות נוצרו לי אחרי שקראתי את ההוראות והתקנתי את התוכנה.

1

בתיאור המוצר עצמו (קישור ראשון, לשונית FEATURES) רשום כי הוא כולל מייצב מתח (BOOST AND BUCK AVR FOR VOLTAGE STABILIZATION). משום מה אני חוששת כי פונקציה זו לא כלולה ב-UPS שלי או שאני פשוט לא מצליחה להבין איך בדיוק זה עובד. אסביר. לפי הוראות הפעלה לתוכנה, בהסבר שמתייחס להגדרות, אמורה להיות אפשרות parameters setting, סעיף 4.2.3 (ע' 25-28):

4_13.jpg

העניין הוא כי אצלי בתוכנה אין בכלל לשונית כזו במסך ההגדרות, למרות שהתקנתי גרסת תוכנה מעודכנת מאתר היצרן. מזה התחלתי לחשוש כי ה-UPS שקניתי לא כולל מייצב מתח בכלל (אולי בארץ משווקים איזו גרסה שלו שהיא שונה מהמקורית?) כי בלשונית הזו דווקא אמורות להופיע הגדרות תחום מתח תקין.

בתיאור המוצר (קישור ראשון שצירפתי בתחילת ההודעה) בלשונית SPECIFICATIONS, מופיע

OUTPUT-AC VOLTAGE REGULATIONS BATT. MODE +-10%

מה זה אומר ולמה זה מתייחס?

אני רוצה להבין האם יש במכשיר שלי מייצב מתח או לא ואם יש איך זה עובד?

אני חשבתי כי בהנחה כי קיים מייצב מתח זה עובד כך: בתחום מתח מסוים, נניח 230V +-10% המתח עובר דרך UPS כמו שהוא. אחר כך, יש תחום מתח מסוים שהוא מעבר לחריגות של 10% אז מופעל המייצב מתח, ואז אם המתח חורג גם מהתחום הזה, מופעלת הסוללה. האם אני טועה?

2

הגדרות לכיבוי אוטומטי, סעיף 4.2.1 (ע' 22-24) בהוראות ההפעלה של התוכנה.

4_11.jpg

ראשית כל Conditions.

- בהגדרות של "אל פסק עובד על סוללה" הורדתי הזמן לכיבוי אוטומטי ל-7 דקות שזה נראה לי זמן סביר. אולי אפילו כדאי להוריד ל-5 דקות?

- לא סימנתי כיבוי אוטומטי כשסוללה ברמת טעינה נמוכה כי אני מתקשה לחשוב מתי זה יכול לקרות שאצטרך את זה, לפחות בשנתיים הקרובות שהסוללות שלו אמורות להיות בסדר. מנגד, אם אסמן האופציה הזו עלול להיווצר מצב כי נניח אחרי הפסקת חשמל, כשבוצע כיבוי אוטומטי כעבור 7 דקות כמו שהגדרתי, הסוללה התרוקנה ועד שהיא תיטען מחדש לא אוכל להשתמש במחשב כל עוד הוא מחובר דרך האל פסק? האם כיוון המחשבה שלי נכון כאן?

- השארתי מסומן, למרות שלא התקנתי לו כיבוי מתוכנן, לא רואה אופציה זו כרלוונטית עבורי.

- שליטה מרחוק, לא רלוונטי עבורי, לא סימנתי כלום.

- כאן הורדתי את הסימון מתוך מחשבה כי במידה ויתכבה אחרי שיכבה את המחשב, הסוללה שלו לא תיטען מחדש עד שאבוא ואדליק אותו ידנית. האם זה נכון?

- השארתי ללא סימון, מתקשה לחשוב אפה זה יכול להיות רלוונטי עבורי.

עד כאן אני רוצה להבין האם כיוון המחשבה שלי בהגדרות היה נכון פחות או יותר או אולי אפושהו טעיתי כי לא חשבתי על משהו...

כעת Power-off option, וכל מה שאחריו.

קודם כל, אני לא בטוחה כי אני מבינה נכון במה מדובר. אני מניחה כי כשאני מכבה את האל פסק על ידי כפתור הכיבוי שלו, אז המחשב יתכבה (סימון Shutdown)? לזה הכוונה כאן או למשהו אחר?

- אז אני לא ממש מבינה גם מה זה? השארתי אותו כמו שהוא, 2 דקות. האם פירוש הדבר הוא כי אחרי כיבוי אל פסק יש לי שתי דקות לכבות את המחשב כי כעבור שתי הדקות הוא יפסיק לספק חשמל למחשב? ואם זה נכון, בשתי הדקות הללו מאפה הוא יספק החשמל למחשב, מהסוללה?

- אצלי כרגע לא רשום פה כלום. מה זה ומה אני אמורה לרשום כאן?

- אותו דבר, לא מצליחה להבין למה מתייחס הזמן הזה.

- אני מבינה כי זה התראה בחלון קופץ על כיבוי אוטומטי של המחשב. העלתי ל-360 שניות, בהתחשב בהגדרה של 7 דקות עד לכיבוי אוטומטי, כלומר 6 דקות לפני הכיבוי תופיע ההתראה. נכון?

- ההתראה הזו תופיע כל 30 שניות עד שהמחשב יתכבה?

עד כאן לעניין ההגדרות.

אגב, דרך התוכנה ניתן להשתיק בלחיצת כתפור אחת את כל הצפצופים שהוא משמיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

במדריך אין בכלל התייחסות למייצב מתח. כנראה שהתוכנה לא בנויה לתמוך במייצב מתח, והוא עובד בתוך ה UPS בלי שליטה מהתוכנה

בתוכנה גם יש הרבה מאוד פיצ'רים שאין ב UPS הזה (כנראה כמו שינוי מתחים) - נראית כמו תוכנה שבנויה להרבה סוגים של UPSים ולא מותאמת לאחד הזה ספציפית

לפי ה Specification, ה UPS בנוי לקבל 162 - 290 V ולהוציא את המתח התקין (220 - 240) +- 10 % כשהוא אל סוללה, אבל נניח שה AVR בנוי לייצב לאותם מתחים בערך (כפי שהוא כנראה במציאות). אני לא יודע אם הוא ל 220 או 240 (וזה לא ממש משנה) אז המינימום והמקסימום האפשריים (220-10% ו 240+10%) הם 198 ו 264 V בהתאמה

בנתונים כאלה :

אם מתח הכניסה הוא 198 - 264 V הוא יעבור כמו שהוא

אם מתח הכניסה 162 - 198 ה UPS יעלה את המתח

אם מתח הכניסה 264 - 290 ה UPS יוריד את המתח

אם מתח הכניסה חורג גם מזה, ה UPS יעבור לסוללה

הנתונים של הסוללה http://www.neptosec.fi/filemanager/productfiled/34413file1Upload.pdf בתוך ה UPS יש 2 כאלה. יתכן שהם של חברה אחרת אבל הנתונים בערך אותו דבר

בעומס מקס' שאותו חישבנו (זרם 60 A ל 2 סוללות כלומר כ 30 A לאחת) הסוללה תספיק ל כ 3-5 דקות (בטבלה הראשונה למטה, 5 דקות המשבצת "29.1" בשורה FV 1.60 ו 3 דקות אם נדמיין משבצת של "30" בערך בשורה של FV 1.85, משמאל למשבצת של "18.3") עד שהיא נגמרת

המחשב נמצא רוב הזמן בעומס של 1/2 מהמקסימלי ופחות מזה, זרם 30 A מ 2 סוללות (15 A מאחת), ונקבל 10 - 15 דקות בערך (המשבצות שקרובות ל "15" בשורות FV 1.60 ו FV 1.85)

כל זה הערכה מאוד לא מדוייקת כי יש הרבה גורמים שלא לקחנו בחשבון, אבל נותנת תמונת מצב : בעומס מקס' גם 5 דקות זה יותר מדיי, בעומס נמוך 7 דקות זה בסדר

נפילות המתח אצלך הן קצרות, וה UPS לא יצתרך לעבוד את כל הזמן הזה לעיתים קרובות. לדעתי 5 או 7 זה בסדר גמור מבחינת המחשב

מבחינת הסוללות : הסוללות נהרסות כשמשאירים אותן ריקות במשך הפסקת חשמל ארוכה (וכמה שה FV נמוך יותר הסוללות יקבלו נזק חמור יותר. ה FV תלוי במעגל הפנימי של ה UPS בלבד ולא ניתן לשינוי אל ידי המשתמש), ולכן כמה שמכבים את המחשב מהר יותר כך הסוללות יחזיקו יותר זמן עד להחלפה

מבחינת מוכנות להפסקת חשמל : הטעינה של הסוללות ב UPS איטית יחסית (4 - 6 שעות לפי הנתונים, והזמן הזה יכול לעלות כשה UPS לא יהיה חדש). כלומר המצב שבו הסוללות היו כשה UPS התכבה הוא המצב שממנו ה UPS יתחיל את המוכנות שלו להפסקת חשמל נוספת

זה אומר שניתן להפעיל את המחשב ולהשתמש איתו, אבל ה UPS יתכבה מיידית או לא יחזיק את הזמן המלא אם אחריי זמן קצר תהיה הפסקת חשמל נוספת

מה אני הייתי בוחר בתוכנה לפי מה שאני הבנתי :

[v] ups works on battery

5 min

אומר מתיי המחשב מתכבה ללא התראות נוספות מה UPS

[v] local system shutdown

אומר שהמחשב יתכבה מיידית בצורה מסודרת אם ה UPS מתריע שהסוללה עומדת להיגמר, גם אם לא עבר הזמן המלא. חשוב למקרה של הפסקת חשמל חוזרת

[-] accept shutdown

כיבוי דרך הרשת - מבוטל

[v] ups shutdown while

כיבוי ה UPS כשמכבים את המחשב. כך אם המחשב מכובה ה UPS לא יעבוד סתם במקרה של הפסקת חשמל (המחשב מכובה ואין תוכנה שתיתן ל UPS הוראה להתכבות, כך שבלי זה הוא יעבוד עד שהסוללה תיגמר)

במקום זה (או במקרה שהפיצ'ר לא קיים ב UPS זה) , ניתן לכבות את המפסק של ה UPS ידנית כשמכבים את המחשב

[-] dont shutdown

התעלמות מהתראות של ה UPS - מבוטל

power off option shutdown

התוכנה תכבה את המחשב ולא תשים אותו ב sleep

delay time 1 - 3 min

הזמן שלוקח למחשב להתכבות בכיבוי רגיל (כולל סגירת תוכנות אוטומטית כשעושים התחל כיבוי בלי לצאת מהתוכנות) - לבחור לפי איך שאת מכירה את המחשב שלך

on shutdown execute

להשאיר חלון ריק - לא להריץ כלום בכיבוי

time to execute 0

pop-up

הזמן לפני הכיבוי שיש הודעה אל המסך. לשים קצת פחות מהזמן עבודה שבחרת ל UPS, כך שהחלון לא יקפוץ בכל נפילת מתח קטנה אבל יקפוץ אם רואים שיש כאן הפסקת חשמל ממש ולא נפילת מתח לרגע

warning 30

אם לא לוחצים כלום בחלון האזהרה במשך הזמן הזה, התוכנה תתחיל לכבות את המחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[v] ups works on battery

5 min

אומר מתיי המחשב מתכבה ללא התראות נוספות מה UPS

ממש לפני שעה חברת החשמל נתנה לי הזדמנות להתנסות ברכישה שעשיתי. הייתה נפילת מתח קטנה (הרגשתי לפי פעולה של מגן ברקים) וכעבור חצי דקה בערך הייתה הפסקת חשמל של שתי דקות. האל פסק פעל מצוין, בקפיצת מתח לא הרגשתי כלום. בהפסקת החשמל פתחתי התוכנה שלו והסתכלתי מה קרוה. אז מה שקרה, לפי נתוני התוכנה, בשתי הדקות של הפסקת החשמל הסוללה התקורנה לרמה של 84% בעומס של 13% בלבד. נראה לי שזה ירידה משמעותית בעומס כה נמוך, לא? לפי שעה הורדתי את פרק הזמן לכיבוי אוטומטי ל-5 דקות, נראה מה יהיה.

[v] local system shutdown

אומר שהמחשב יתכבה מיידית בצורה מסודרת אם ה UPS מתריע שהסוללה עומדת להיגמר, גם אם לא עבר הזמן המלא. חשוב למקרה של הפסקת חשמל חוזרת

הבנתי, תודה. סימנתי את זה.

[v] ups shutdown while

כיבוי ה UPS כשמכבים את המחשב. כך אם המחשב מכובה ה UPS לא יעבוד סתם במקרה של הפסקת חשמל (המחשב מכובה ואין תוכנה שתיתן ל UPS הוראה להתכבות, כך שבלי זה הוא יעבוד עד שהסוללה תיגמר)

במקום זה (או במקרה שהפיצ'ר לא קיים ב UPS זה) , ניתן לכבות את המפסק של ה UPS ידנית כשמכבים את המחשב

פה אני רוצה להבין עוד. האם כשזה לא מסומן, פירוש הדבר הוא כי בהפסקות חשמל האל פסק עדיין יעבור לסוללה גם אם אין שום צריכה ממנו? או כשהייתה הפסקת חשמל, הוא כיבה את המחשב ואז ימשיך עדיין לעבוד על עד שהחשמל חוזר או עד שהסוולה תתרוקן?

ואם אני אסמן את זה, נניח הייתה הפסקת חשמל, הוא כיבה את המחשב והתכבה בעצמו. אז כיצד הוא יטעין את הסוללות שלו כשחשמל יחזור? אולי מספיק לו להיות מחובר לשקע על מנת להטעין הסוללות, גם כשהוא עצמו כבוי?

power off option shutdown

התוכנה תכבה את המחשב ולא תשים אותו ב sleep

delay time 1 - 3 min

הזמן שלוקח למחשב להתכבות בכיבוי רגיל (כולל סגירת תוכנות אוטומטית כשעושים התחל כיבוי בלי לצאת מהתוכנות) - לבחור לפי איך שאת מכירה את המחשב שלך

איך שאני מכירה את המחשב שלי, אז זה לא יותר מדקה, אבל אשאיר 2 דקות. האם אני מבינה נכון, בהפסקת החשמל, מתחילתה ועד לכיבוי סופי צריך לחשב את פרק הזמן עד לתחילת הכיבוי + פרק זמן זה, כלומר במקרה שלי 5+2=7 דקות ורק אז האל פסק יתכבה בעצמו, נכון (בהנחה שסימנתי לו להתכבות לאחר כיבוי המחשב)?

time to execute 0

לא נותן להוריד לפחות מדקה אחת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הירידה של המתח בסוללות לא אחידה בזמן, והמדידה בתוכנה יכולה להטעות במידה מסויימת. זה נורמלי כל עוד הנתונים נראים פחות או יותר מציאותיים

ב UPSים מסוימים ה UPS מתכבה אוטומטית אם הוא קולט שהמחשב שמחובר אליו מכובה (אין עומס וכו), אבל לא תמיד - למשל הוא יכול לחשוב שהעומס הקטן של הספק המכובה הוא עדיין מספיק עומס כדיי להישאר עובד

כשה UPS מחובר למחשב ומתחילה הפסקת חשמל : ה UPS נותן לתוכנה התראה שהתחילה הפסקת חשמל, התוכנה מחכה את ה 5 דקות, ואז מתחילה כיבוי במחשב ובמקביל שולחת ל UPS הוראה להתכבות אחרי כמה שהוא זמן נוסף, שבו המחשב אמור להספיק להתכבות כיבוי מסודר. האפשרות ups shutdown while מאפשרת או מבטלת את הוראת הכיבוי שנשלחת ל UPS

כשהמחשב מכובה אין מי שישלח לו את ההוראה לכיבוי, והוא יכול להמשיך לעבוד עד שהסוללה שלו נגמרת (ואז להישאר למשך הפסקת החשמל אם ריקה, וזה הורס אותה)

ברוב ה UPSים הטעינה של הסוללה מחוברת תמיד לכניסת המתח ולא תלויה בהפעלה / כיבוי של ה UPS

אם הבנתי נכון אז זה הצורה של הזמן המחושב. ה UPS אמור לא להוריד את הסוללה לגמרי בזמן שהמחשב עובד (אם ה UPS ממשיך לעבוד קצת כשהמחשב מכובה זה לא מפריע כי ללא עומס הוא כמעט לא מוריד את הסוללה. הבעיה שאמרתי מקודם היא אם הוא ממשיך לעבוד לזמן לא מוגבל, ואז הוא כן גומר את הסוללה בעצמו)

הזמן כאן לא משנה אם השארת את הטקסט ריק (איפה שהיה notepad)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...