מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS) - עמוד 2 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS)

yamary

Recommended Posts

שמתי אותו למעקב למשך יממה כשחיברתי דרכו תנור אפייה (לתנור יש שעון שמתאפס אם יש הפסקת חשמל), הכל היה בסדר מלבד מקרה אחד של קפיצת מתח שהייתה נראית לעין (ראיתי לפי אורות בבית) והוא פעל. היום החזרתי אותו וחיברתי דרכו שוב את מערכת המחשב (הפעם משקע אחר, אבל לא בטוחה אם זה שקע ששייך למעגל חשמלי שונה מזה שאני מחברת דרכו את מערכת המחשב בדרך כלל) וכבר היה פעמיים במשך היום שהוא ניתק את הזרם למחשב ללא סיבה נראית לעין (לא נצפו קפיצות אור ברגעים אלה). אני ממש אבודת עצות. אין לי ריח של שרוף בלוח החשמל ולא הייתי אומרת כי יש איזשהן בעיות חשמל בבית, אם כי אולי יש ואני לא מודעת. היתכן שקפיצות מתח בימים האחרונים נובעים מתנאי מזג אויר, היינו מסופה שמלווה בברקים? אני גם לא יודעת האם להוריד אותו רכגע או להשאיר, זה שהוא מנתק הזרם למחשב מפריע לי לעבוד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

אל תחברי אליו תנור (ובכלל מכשירי חשמל גדולים כאלה) - הוא לא מיועד אליהם והם ישרפו אותו

ניתן לבדוק אותו בצורה בטוחה אם מכשירים כמו מנורות, טלויזיה+ממיר וכדומה

אם רואים שהבעיה חמורה בשקע של המחשב אבל לא בשקע אחר, תבדקי אם יש מגעים משוחררים ו/או שרופים בתוך השקע הבעייתי, בלוח החשמל של הבית, או בקופסאות חיבור בקירות למעלה ו/או בתיקרה של החדר הזה. את הבדיקה ניתן לעשות ויזואלית אל ידיי מי שיש לו ידע בסיסי בחשמל בניין ו/או חשמלאי

תשימי עין אל השקע, אבל כדיי לא לקרוא בינתיים סתם לחשלאי (זה דיי יקר) תבדקי את המגן במקומות אחרים (למשל : תבקשי מחברים לשים אותו לטלויזיה ולדווח לך אם הוא כיבה אותה, וכמה פעמים, ואם זה היה מוצדק) ותראי אם הבעיה בבית שלך או במגן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אל תחברי אליו תנור (ובכלל מכשירי חשמל גדולים כאלה) - הוא לא מיועד אליהם והם ישרפו אותו

לא, זה בסדר, לא הפעלתי את התנור כמובן בזמן הזה, פשוט לתנור יש לוח תצוגה עם שעון ואז בהפסקת חשמל השעון הזה מתאפס וצריך לכוונן אותו ידנית מחדש, לכן יכולתי לראות האם פרוטקשן הזה פעל או לא גם כשלא הייתי בסביבה בזמן פעולתו. וממיר אין לי, ועם מנורה לא הייתי רואה אם זה היה קורה כשאני לא בסביבה.

אם רואים שהבעיה חמורה בשקע של המחשב אבל לא בשקע אחר, תבדקי אם יש מגעים משוחררים ו/או שרופים בתוך השקע הבעייתי, בלוח החשמל של הבית, או בקופסאות חיבור בקירות למעלה ו/או בתיקרה של החדר הזה. את הבדיקה ניתן לעשות ויזואלית אל ידיי מי שיש לו ידע בסיסי בחשמל בניין ו/או חשמלאי

בדקתי אותו בשקע נוסף, אותו דבר. עכשיו חיברתי לעוד שקע אחד, נראה. אני אבקש ממישהו שמבין לעשות את הבדיקה הויזואלית שאתה אומר וגם אמסור אותו לבדיקה אצל חברים.

מה שכן, נכון לעכשיו, כמה פעמים שהכנסתי תקע בשקע האמצעי של הפרוטקשן הזה ראיתי ניצוץ, אולי זה מעיד על בעיה בתוכו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא צריך לבדוק את כל השקעים בבית, 2 שקעים בחדרים שונים זה מספיק

ניצוץ גדול כשמכניסים תקעים של מכשירים אלקטרוניים (מחשבים וכו) זה תקין לגמרי. ניצוץ או רעש של ניצוץ כשהתקע עומד בפנים (לא בזמן הכנסה או הוצאה) זה סימן לבעיה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאז שנגמרו סופות רעמים ומזג האויר התייצב, הפרוטקשן הזה הפסיק "לעשות בעיות", כבר שלושה ימים אני מחוברת דרכו ללא כיבויים. אני מניחה כי זה סימן לכך שהוא תקין ופשוט תיפקד כמו שצריך בזמן סופות רעמים? אם ככה זה צריך להיות, הרי הוא די הפריע לי לעבוד כי עשה 2-4 ניתוקים ביום.. במצב כזה אולי באמת אל פסק זה פתרון עדיף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרוטקשן כנראה הגיב לנפילות מתח קטנות שנגרמות בגלל רוח (הרוח מעיפה דברים שפוגעים בחוטי חשמל, ואם זה מספיק רחוק ממך אז תהיה לך נפילת מתח קטנה ולא הפסקת חשמל)

זה אומר שכנראה הוא אכן עושה את מה שצפוי ממנו, אוליי אפילו יותר מדיי טוב

אף מגן ברקים לא נותן הגנה מוחלטת מברקים (הוא יכול לספוג עד עוצמה מסוימת) ולכן ניתוק של המחשב מהחשמל בזמן סופת ברקים עדיין מומלץ. אם המגן לא מקפיץ את החשמל (חוץ מלעיתים רחוקות מאוד) כשאין סופה אז יכול להיות שהוא מתאים לך כמו שהוא

אם המגן כן רגיש מדיי או שיש לך הרבה נפילות, יש לך 2 אפשרויות :

לנסות מגן אחר פחות רגיש, אבל שנותן גם הגנה נמוכה יותר (אוליי הרבה יותר)

להוסיף UPS בנוסף או במקום המגן, ולקבל הגנה טובה יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה וכן ארצה להוסיף UPS, השאלה שלי מה לעשות אם תהיה חפיפת הגנות בינו לבין מגן ברקים, למשל כפי שאני רואה רוב הUPSים כוללים מייצב מתח, לחלק מהם יש גם מגן ברקים, מה לעשות במקרה כזה, להסיר את הפרוטקשן? מה קרוה במקרה של כפל הגנות בין הפרוטקשן לבין הUPS?

ספציפית, מה אתה אומר על סדרה זו של UPS בכלל ובפרט כשמדובר במערכת עם ספק כוח HEC Raptor R300UV 300W ומסך 19 אינץ'?

http://www.advice.co.il/data/files/specifications%20partnerpc%20he.pdf

אני מתכוונת Advice PRPC750 ואני גם רואה בזאפ כי יש להם דגם חדשני יותר PRV850 שאני לא מוצאת את המפרט שלו אצלם באתר, אבל יש באתרי חנויות שמוכרות (לא יודעת האם זה מקובל לתת פה לינק לאתר של חנות כלשהי, אז אני לא עושה את זה).

ועוד שאלה טפשית, האם בUPSים ניתן לבטל את הצפצופים שהם עושים בזמן הפסקת חשמל, כלומר שיעשה את עבודתו בשקט?

מודה לך על עזרתך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיבור UPS ביחד אם מגן ברקים עושים כך : שקע - מגן ברקים - UPS - מחשב. חיבור כזה נותן את 2 ההגנות ולא יהיו בעיות מהשילוב. אם יש מגן ברקים ו UPS אני ממליץ לחבר ככה. חיבור המגן ברקים וה UPS בסדר הפוך (כשהמגן ברקים נמצא קרוב יותר למחשב) יכול לעיתים להרוס את המגן ברקים

מחשב אם ספק כזה בעומס מלא של 300W, מסך LCD לא CRT, וללא שדרוגים נוספים למחשב בעתיד שיכולים לעלות את צריכת החשמל - לפי הנתונים באתר PRPC750 מתאים לפי VA, אין נתנים לפי W אבל נראה לי שיתאים, PRV850 מתאים לפי VA ולפי W

הבעיה שאני רואה ב UPSים האלה היא שהסוללה נמצאת בעומס יתר ברמות, מה שאומר אמינות נמוכה. יש כאן UPS אם סוללה אחת של 7AH (ב PRPC כנראה, ב PRV בוודאות זה כתוב בנתונים). 750VA מסוללה אחת זה זרם של 60A שעובר בסוללה. המקסימום הבטוח של סוללה כזאת הוא כ 25A בלבד, ובהרבה מקרים מספיק 40A כדיי שהסיפור יסתיים בפלסטיק נמס

המפרט של PRV - http://www.advice.co.il/data/files/120168specifications partner vision he.pdf

ב UPSים פשוטים כמו 2 אלה ניתן להשתיק רק אל ידיי ניתוק הרכיב בתוך ה UPS = ביטול האחריות

הייתי בודק עוד כמה זמן אם יש בעיה להישאר אם מגן ברקים (פרוטקשן או מגן ברקים אחר), ואם כבר UPS אז מחפש UPS יותר איכותי. יש כאן בפורום אנשים שיש להם UPS כזה והוא עובד, אבל אני לא הייתי הולך אל כזה. הבעיה היא שמשהוא איכותי עולה בהתאמה ויכול להיות שבמצב שלך זה יהיה סתם בזבוז כסף מיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...
הייתי בודק עוד כמה זמן אם יש בעיה להישאר אם מגן ברקים (פרוטקשן או מגן ברקים אחר), ואם כבר UPS אז מחפש UPS יותר איכותי. יש כאן בפורום אנשים שיש להם UPS כזה והוא עובד, אבל אני לא הייתי הולך אל כזה. הבעיה היא שמשהוא איכותי עולה בהתאמה ויכול להיות שבמצב שלך זה יהיה סתם בזבוז כסף מיותר

שוב פעם אני עם הנושא הזה. התחלפתי עם מישהו בפרוטקשן שלי ובתמורה קיבלתי לתקופת ניסיון GPT SC9 ELEC. בהתחלה, במשך חודש הכל נראה בסדר, אבל בשבועיים האחרונים יש לי שוב פעם בעיה שהמגן פועל ומנתק לי את המחשב, תחילה פעם בשבוע, ובשלושה-ארבעה ימים אחרונים כבר פעם שניה זה קורה. לא היו סופות ברקים, אני מניחה כי הבעיה היא קפיצות מתח, למרות שזה לא נראה בהבהוב של אורות הבית ולא היו הפסקות חשמל. מה שכן היה בערך לפני שבועים, זה "נפילת פאזה" אצלי ובעוד כמה בתים מסביב. אני מודה, אני בורה בחשמל, הגדרתי את זה כמו שחברת חשמל אמרו כשזה קרה. הבית עם חיבור תלת-פאזי ואז ב"נפילת פאזה" לא היה חשמל בחלק מסוים של הבית (וגם אצל שכנים אותו דבר) עד כי חברת חשמל תיקנו את זה (תוך חצי שעה בערך). השקע שמערכת המחשב מחוברת אליו נמצא בחלק הזה של הבית שבו לא היה חשמל כתוצאה מ"נפילת פאזה". אולי זה קשור איכשהו לזה שדווקא בשבועיים האחרונים התחילו לי שוב פעם בעיות עם ניתוקים?

אגב, הפרוטקשן עובד מצוין ללא בעיות אצל מי שהתחלפתי איתו.

ועכשיו שאלה: במידה ואל פסק טוב הוא באמת יקר מידי, אולי במקרה שלי יעזור מייצב מתח? אם כן, כיצד הוא עובד ואיך מחברים אותו יחד עם מגן ברקים? האם מייצבי מתח של advice טובים או שזה כמו במקרה של אל פסק, כלומר עדיף לחפש יותר טובים שיעלו יותר בהתאם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שהבעיה היא אצלך במערכת החשמל בבית. משהוא גורם לניתוקים בשקע הזה, שמגן הברקים מרגיש אותם ונותן הגנה

בעיה כזאת יכולה לאמר שיש איפה שהוא חיבורים שמתחממים (אוליי בתוך השקע או בקופסאת חיבור בחדר וכו) וזה יכולה להיות סכנת שריפה, מה שאומר שצריך לבדוק אם יש בעיה כזאת

את אומרת שהאור אצלך לא קופץ, אבל : האם האור בחדרים היה אל אותה פאזה שנפלה או לא ? יכול להיות שהוא אל פאזה אחרת שלא קשורה בכלל. איזה מנורות יש לך ? אם סוגים מסויימים של מנורות לא תמיד תהיה נפילה של האור כשיש נפילה של המתח, במיוחד אם "מנורות חסכוניות" שיש להם מייצב מתח פנימי

ניסית להעביר את המגן לשקע אחר שלא קשור ? (ורצוי לשקע שנמצא אל פאזה אחרת שלא נפלה)

אם את חוזרת לשקע שבו המחשב היה מקודם (או שאת מדלקת אל הבדיקה אם שקע אחר), תחברי כך :

שקע ---- מפצל ---- מנורת שולחן / ריצפה / וכו בשקע אחד של המפצל, מגן ברקים בשקע אחר של המפצל ---- המחשב מחובר למגן ברקים כרגיל

ותשתמשים אם המנורה הזאת להאיר את החדר במקום האור הרגיל. כך יש יותר סיכוי שתראי בעצמך אם קורה קפיצה שהמגן הגיב אליה. "מנורות חסכוניות" לא תמיד מגיבות לנפילות מתח קטנות אבל בדרך כלל ניתן לראות שהיה משהוא. מנורות פלורסצנט רגילות או ליבון מגיבות בצורה בולטת יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה, אני אתחיל להתעסק עם הזמנת חשמלאי והיום חיברתי את המערכת לשקע ששייך לפאזה אחרת, נראה מה יהיה.

בנתיים יש כמה דברים שנראים לי קשורים באופן מוזר. לפני זמן מה התחילה אצלי בעיה של ניתוקי , זה תמיד בא בסדרה כזו של ניתוקים שנמשכת בערך חצי שעה-ארבעים דקות, ממש המודם מתחבר ומתנתק ולא מצליח להתעשת ואז בסוף באה גם הפעולה של מגן ברקים או שהוא משמיע צפצופים אך לא קורה כלום, כלומר לא מנתק החשמל. כלומר, שני הדברים: סדרת הניתוקים ופעולת המגן ברקים כאילו קשורים איכשהו אחת לשניה. איך זה יכול להיות?

בסוף שבוע שעבר היה טכנאי , בדק ואמר כי הוא מזהה "מתחים בקו" כהגדרתו ומעביר את התקלה שלי של ניתוקים לטיפול מחלקת תשתיות. המודם מחובר אצלי לאותו מפצל שבו יושבים מחשב, מסך, , ואז המפצל מחובר למגן ברקים וזה מחובר לשקע.

התקשרתי גם ליצרני (משווקי?) מגן ברקים שיש אצלי כרגע (GPT), שוחחתי עם איש טכני שם לגבי הצפצופים/חריקות שהמגן ברקים משמיע, והוא אמר לי כי לא מוכרת לו תופעה כזו והמליץ לי להחליף אותו.

מה אתה חושב לגבי מה שתיארתי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדיי לחסוך בעלויות של החשמלאי, יכול לעזור אם תמצאי בעצמך איפה הבעיה קוראת ואיפה לא, כדיי שתוכלי לכוון אותו ולא לתת לו לסרוק בעצמו את כל הבית

תחברי את המחשב לשקע אחר אל פאזה אחרת (אפשר להשאיר את המחשב במקום הקיים ולמשוך כבלים מאריכים למקום אחר, מחשב לא לוקח הרבה ואין בעיה להשתמש גם בכמה כבלים מאריכים שמחוברים אחד לשני אם הם שלמים ותקינים) ותעבדי ככה כמה שיותר כדיי לראות מה קורה

אל תחברי מכשירי חשמל, במיוחד כאלה חזקים כמו תנורי חימום וכו, לשקע שהמחשב היה מחובר אליו עד שיתברר אם היתה בעיה אם השקע

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום הבאתי מאריך ארוך ומתחתי וחיברתי לשקע בפאזה אחרת.

מה שמדאיג/מסקרן אותי זה הקטע של קשר לכאורה בין ניתוקי המודם לבין ניתוק החשמל על ידי מגן ברקים. איך זה יכול להיות קשור?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם המודם מחובר מהמגן ברקים הוא מנותק ביחד אם כל היתר כשהמגן עובר להשהיה

אם הוא לא אז יכול להיות שהוא מתנתק כתוצאה ישירה מנפילות חשמל, אותם נפילות שהמגן ברקים מגיב אליהם

המודם של או הוט ?

אם של - איזה דברים אחרים מחוברים לשקעי טלפון בבית ? לכול הדברים האחרים יש פילטר - המפצל הקטן הזה של לטלפון ו ADSL ? (את המודם עצמו אפשר לחבר יש לשקע בלי הפילטר)

אם של - יכול להיות שהממיר של או דברים אחרים שמחוברים לאותו כבל לא תקינים ? הממיר מחובר מאותה פאזה שנופלת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודם בזק, מחובר למפצל שאליו מחובר גם כל הסיפור של המחשב, מפצל מחובר למגן ברקים, מגן ברקים לשקע. מה שקורה הוא ככה: מתחילה סדרה של ניתוקי , נמשכת חצי שעה בערך, במשך חצי השעה הזו שום דבר נוסף לא קורה. כעבור חצי שעה מגן ברקים משמיע צפצופים מוזרים ומנתק החשמל (פעם-פעמיים היה שרק השמיע צפצופים ולא ניתק). לאחר מכן, כשאני מדליקה הכל מחדש הכל בסדר עד לפעם הבאה. בשלושת הימים האחרונים זה קורה כל יום, פעם ביום, בזמנים שונים.

טכנאי שהוזמן לטפל בניתוקי מודם איתר "מתח על הקו" כהגדרתו. אני כתבתי את כל השתלשלות העניינים בהודעה הראשונה שלי מהיום.

לפי איך שהמודם מחובר אצלי, לא יכול להיות כי מודם מתנתק כתוצאה מהנפילות בשקע החשמל (?) כי גם הוא מחובר למפצל שמחובר למגן ברקים. מבחינת שקעי טלפון, בשקע של המודם יש רק פילטר ומודם, ויש עוד שקע שבו יש רק פילטר וטלפון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...