מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS) - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת עזרה בבחירת אל פסק (UPS)

yamary

Recommended Posts

לחברי הפורום, שלום.

יצאתי לחפש אל פסק ונוצרו לי מספר שאלות/התלבטויות. מבקשת את עזרתכם. יש לי מחשב נייח שמשמש בעיקר לעבודה עם אופיס וגלישה באינטרנט בעל ספק כוח HEC Raptor R300UV 300W. סביב המחשב הנייח יש כמובן מסך, וגם מודם, רמקולים, מדפסת, מקווה שלא שכחתי שום דבר שיש לו תקע משלו. יש עוד מחשב נייד עם מודם וראוטר. כמו כן, בעתיד הקרוב יתווסף מחשב נייח נוסף ושני מסכים לצידו (מאחר והוא עדיין בתכנונים אינני יודעת מה יהיה הספק כוח שלו, מה שכן, זה יהיה מחשב חזק יותר מהנייח שכבר קיים, אבל עדיין לא מחשב על של גיימרים או משהו בסגנון).

השאלה העיקרית איזה אל פסק אני צריכה לקנות בהתחשב בנתונים הללו?

1). עד כמה שאני מבינה זה מיותר להכניס לאל פסק את המדפסת והרמקולים, אז מה שנשאר לי זה שני מחשבים, שלושה מסכים, מודמים וראוטר. לפי המאמר בנושא שמצאתי, ספרתי (לפי הטבלה שם) כי אני צריכה אל פסק של כ-1000VA (מחשב ביתי ממוצע+מחשב קצת פחות ממשחקים ממוצע+שלושה מסכים= 350+250+180 = 780 +20% =936 ועוד אין לי מושג כמה צריך לראוטר ומודמים והאם בכלל צריך, אולי מספיק רק לראוטר ולמודמים לא צריך, הרי המודמים הם של ספקי תשתית ולא שלי). האם אני הערכתי נכון את הנתונים הללו?

2). באיזה מותגים מהקיימים בשוק מומלץ להתמקד?

3). יש עוד נתונים הכרחיים כלשהם שאני צריכה לקחת בחשבון? הבנתי כי אני צריכה אל פסק מסוג Line Interactive. לא הכרחי לי שאמשיך לעבוד בזמן הפסקת החשמל, מספיק כי המחשב ישמור עבודה שוטפת במידה ויש ויתכבה.

4). עוד שאלה טיפשית, אבל בכל זאת: עד כמה שאני מבינה האל פסק זה קופסה שיש לה תקע ומספר שקעים. כלומר, במידה והמחשב והמסך והציוד ההיקפי (למקרה הצורך מודמים וראוטר) יושבים כרגע על מפצל שקעים והוא עצמו מחובר לשקע בקיר, אז כשיהיה אל פסק, אני פשוט מחברת המפצל שקעים לאל פסק ואת האל פסק לשקע בקיר?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

קודם כל, חשוב להבהיר נקודה חשובה אל UPSים : יש הרבה המלצות לשים UPS להגנת המחשב, אבל צריך להבין איזה הגנה UPS נותן ואם זה ההגנה הרצויה או לא

ההגנות שניתן לרצות הם :

1. הגנה אל החומרה של המחשב. אם מגיע מתח לא תקין לתקע או שיש פגיעת ברק בקו חשמל או אינטרנט, ההגנה הזאת תקטין למינימום את הסיכוי שיישרפו חלקי חומרה במחשב

2. הגנה אל המידע השמור בכונן הקשיח, מנזק למערכת הקבצים. כיבוי לא מסודר של המחשב בזמן שמערכת ההפעלה כתבה לכונן את קובץ A כלשהוא, יכולה לגרום למחיקת קובץ A, קובץ אחר B כלשהוא (שנמצא במקום אחר בכונן), או במקרים קיצוניים כל התוכן של הכונן

3. הגנה אל מידע שהיה פתוח בתוכנות בזמן נפילת החשמל. כיבוי לא מסודר של המחשב בזמן שקובץ A היה פתוח בעורך טקסט, יגרום לזה שכל מה שעשינו בקובץ A מאז ה "שמור" האחרון הולך לאיבוד

הגנה 1 מתקבלת אל ידי חיבור מגן ברקים שמכיל את 3 ההגנות החשובות (השהיה, מתח נמוך/גבוה, ברקים) או UPS שמכיל בתוכו מגן ברקים כזה (לא כל UPS מכיל, ולכן יש UPSים שלא יתנו בכלל את ההגנה הזאת) + מגן ברקים בקו האינטרנט להגנה מברקים שמגיעים דרכו ולא דרך החשמל

הגנה 2 מתקבלת על ידי הגנות מסוימות במערכת ההפעלה (גם ללא מגן ברקים או UPS) אבל לא קיימות בכל מערכות ההפעלה, או על ידי חיבור UPS שנותן זמן לכבות את המחשב בצורה מסודרת

הגנה 3 מתקבלת על ידי חיבור UPS בלבד

אם במחשב יש מידע חשוב, יש לגבות את המידע מחוץ למחשב למשל אל ידיי כונן . יכולות להיות תקלות פנימיות ולא צפויות של המחשב עצמו, פאק של מערכת ההפעלה, וירוסים (במקרים מסוימים) וכדומה. גיבוי מגן מכל אלה ולא רק מבעיות חשמל

1

אם שמים מגן ברקים, מחברים ממנו את המפצל וכל חלקי המחשב. אם שמים UPS, מחברים בדרך כלל את המחשב והמסך. אם יש דברים כמו מדפסת וכו' אז מחברים אותם דרך מגן ברקים (לא UPS) כדיי שמכת ברק לא תוכל לעקוף את ה UPS דרכם ולהגיע למחשב

רוב המדריכים (וגם האחד הזה) לא מתייחסים לנקודות חשובות מסוימות : צריכת חשמל של הספק עצמו, החזרי זרם, גל מרובע שיכול לגרום נזק לחומרה מסוימת וכו'

כשיהיה לך את כל המפרט של כל המחשבים (לפחות : איזה ספקים ואיזה ציוד היקפי), ניתן יהיה לתכנן את ה UPS הרצוי

במקום UPS גדול יכול להיות כדאי יותר לשים כמה UPSים קטנים או ההיפך, תלוןי במקרה הספציפי

2

רוב ה UPSים הם גנריים - מה שאומר שלכל חברה יש דגמים טובים ודגמים לא טובים, ושאצל חלק מהחברות UPSים של 2 החברות הם למעשה אותו UPS בדיוק אם מדבקה שונה

3

צריך את המפרט של המחשבים, איזה הגנות את צריכה מאלה שנאמרו, איזה ציוד היקפי יש . . .

להגנת ברקים של קו האינטרנט, איזה קו יש ? איך הוא מחובר ? יש כבלים אחרים (קול מרחוק, וכו) שמחוברים למחשבים ?

4

השקעים שיש ב UPS הם IEC320, אלה שקעים כמו בספק של מחשב. ה UPS מגיע בדרך כלל אם 2 כבלים שניתן לחבר איתם את המחשב ואת המסך אליו. השקעים האלה לא מתאימים לתקע רגיל. אם רוצים לחבר דברים שיש להם תקע רגיל ניתן לייצר מתאם מכבל שמגיע אם ה UPS ושקע, ואז מחברים את המפצל מהמתאם הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. הגנה אל החומרה של המחשב. אם מגיע מתח לא תקין לתקע או שיש פגיעת ברק בקו חשמל או אינטרנט, ההגנה הזאת תקטין למינימום את הסיכוי שיישרפו חלקי חומרה במחשב...מתקבלת אל ידי חיבור מגן ברקים שמכיל את 3 ההגנות החשובות (השהיה, מתח נמוך/גבוה, ברקים) או UPS שמכיל בתוכו מגן ברקים כזה (לא כל UPS מכיל, ולכן יש UPSים שלא יתנו בכלל את ההגנה הזאת) + מגן ברקים בקו האינטרנט להגנה מברקים שמגיעים דרכו ולא דרך החשמל.

תודה רבה על תגובתך. אני כבר מצאתי וקראתי תגובות שלך בנושאים אחרים שקשורים לאל פסק וזה עזר לי להבין יותר לעומק את הנשוא. מגן ברקים יש לי והכל מחובר דרכו, המחשב, המסך והציוד ההיקפי. מה שכן, המגן ברקים שיש לי הוא כבר בן חמש שנים. איך אפשר לדעת האם הוא עדיין תקין? אולי הגיע זמן לקנות חדש?

מה שעדיין לא ברור לי: מה זה מגן ברקים לקו אינטרנט ואיך מתקינים אותו? מגן ברקים שידוע לי זה הדבר עם שקע שנכנס לשקע בקיר ואליו אני מכניסה את התקע של המפצל שאליו מחובר כל הסיפור. זה עד כמה שאני מבינה מגן ברקים בחשמל. אבל מה הכוונה במקרה של מגן ברקים לקו אינטרנט, מה זה ואיך זה עובד/מתחבר בדיוק, נניח במקרה של תשתית כבלים או במקרה של תשתית בזק?

2. הגנה אל המידע השמור בכונן הקשיח, מנזק למערכת הקבצים. כיבוי לא מסודר של המחשב בזמן שמערכת ההפעלה כתבה לכונן את קובץ A כלשהוא, יכולה לגרום למחיקת קובץ A, קובץ אחר B כלשהוא (שנמצא במקום אחר בכונן), או במקרים קיצוניים כל התוכן של הכונן...מתקבלת על ידי הגנות מסוימות במערכת ההפעלה (גם ללא מגן ברקים או UPS) אבל לא קיימות בכל מערכות ההפעלה, או על ידי חיבור UPS שנותן זמן לכבות את המחשב בצורה מסודרת.

במחשבה שניה אני מניחה כי שתי ההגנות הללו: הראשונה והשניה הן החשובות עבורי. הראשונה אני משיגה באמצעות מגן ברקים. לגבי ההגנה השניה, איך אפשר לדעת אילו מערכות הפעלה כוללות אותה או לא? האם קיימת הגנה כזו ב- XP? האם קיימת ב- 7?

3. הגנה אל מידע שהיה פתוח בתוכנות בזמן נפילת החשמל. כיבוי לא מסודר של המחשב בזמן שקובץ A היה פתוח בעורך טקסט, יגרום לזה שכל מה שעשינו בקובץ A מאז ה "שמור" האחרון הולך לאיבוד...מתקבלת על ידי חיבור UPS בלבד

.

ההגנה הזו כאמור פחות חשובה לי, מפני שאני עושה גיבויים תמיד מחוץ למחשב וגם תוך כדי העבודה תמיד לוחצת על שמור בתדירות גבוהה. עד כמה שזכור לי מעולם לא הלך לי לאיבוד משהו רציני בצורה כזו, אז זה פחות משמעותי עבורי.

עכשיו אני מתלבטת עם השאלה האם אני צריכה בכלל UPS או יכולה למעשה להסתפק בהגנת ברקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למגן ברקים טוב יש את 3 ההגנות הבאות :

השהיה - אם היתה נפילת מתח או קפיצה המגן ברקים מנתק את המתח לגמרי ל 10 שניות או יותר (אם אין UPS זה יגרום לכיבוי לא מסודר של המחשב, גם אם הנפילת מתח או הקפיצה לא היו משמעותיות). הספק של המחשב יכול להתמודד בדרך כלל אם נפילת או קפיצת מתח אחת, אבל אחרי זה הוא צריך קצת זמן להתקרר לפני שהוא יוכל לעבור עוד אחת בצורה בטוחה. קפיצות מתח לעיתים קרובות מגיעות בסדרה, כשאחת הקפיצות המאוחרות יותר היא זאת שמצליחה להרוס את המחשב. מגן ברקים אם השהיה יכבה את המתח ויחכה לראות שהמתח חזר להיות יציב לפני חיבור מחדש של החשמל

מתח גבוה / נמוך - המתח בחשמל יכול להיות גבוה יותר ממתח תקין, אבל לא מספיק גבוה כדיי להיחשב כברק ולכן הגנת ברקים לא תגיב. או שהמתח יכול להיות נמוך יותר ממתח תקין אבל לא 0 לגמרי. כל אחד מהמצבים האלה יכול להרוס את המחשב אם הוא נמשך זמן מסויים. מגן ברקים אם הגנה כזאת מודד כל הזמן מה המתח ואם הוא מחוץ לתחום הבטוח (בערך באיזור של 200 - 280 V) הוא ינתק את המתח לגמרי

ברקים (נחשולי מתח) - מכת מתח גבוה מאוד שנמשכת זמן קצר מאוד. מכות מתח כאלה גורמות נזק לעיתים רחוקות יותר מהבעיות האחרות, כי יש יחסית מעט מכות כאלה בגודל משמעותי. מגן ברקים שיש לו הגנת ברקים יגרום לקצר שיוריד את מכת המתח, ויכול להפיל את החשמל של הבית כתוצאה מהקצר

בחלק ממגיני הברקים יש הגנת ברקים בלבד, ו 2 ההגנות היותר משמעותיות לא קיימות. אני פירקתי פעם GPT ממש ישן והיה לו את כל ההגנות. ראיתי בפורום תמונות פנימיות של GPT מודרני יותר והיה לו כנראה את כל ההגנות (ככה נראה מהתמונות אבל לא לגמרי בטוח), ותמונות של Hyundai מודרני שהיה לו הגנת ברקים בלבד - שלא נותנת הגנה משמעותית למחשב

הרכיב שנותן את הגנת הברקים נמצא כל הזמן "על סף קצר" - מה שאומר שאחריי כמה מכות מתח גדולות שהוא מצליח להוריד הוא נשרף. אני הייתי פותח ורואה אם הרכיבים נראים שרופים ואם לא אז ממשיך להשתמש, אבל לא יודע עד כמה ההערכה הזאת שלי נכונה (עד עכשו כשראיתי רכיבים כאלה שרופים הם גם נראו שרופים, אבל לא בטוח שתמיד רואים משהוא)

הרכיבים שנותנים את ההגנות של ההשהיה והמתח הם רכיבים אם אורך חיים ארוך מאוד, אם למגן ברקים היו הגנות כאלה כשהוא היה חדש אז יש לו אותן גם עכשו. ההגנות האלה חשובות יותר מהגנת ברקים

מגן ברקים לאינטרנט ADSL : הוא מתאם תקע כמו של החשמל, אבל לקו טלפון. יש לו חוט אדמה שמחברים לחשמל כדיי לתת אדמה. הפילטר של בזק ששמים בשקעים של טלפון לא נותן הגנה

מגן ברקים לאינטרנט HOT : אני לא מכיר כאלה, אבל להוט יש רכיב שנקרא DC blocker שמיועד לפתרון בעיות אחרות בקווים, ויש לו תכונות של הגנת ברקים ברמה מסויימת. אם הרכיב הזה לא מפריע לאינטרנט לעבוד (לא בדקתי) אז ניתן לחבר אותו

מגן ברקים לאינטרנט WIFI : מכת ברק לא יכולה לעבור דרך WIFI למחשב, אבל יכולה להגיע לראוטר שמחובר דרך חוטים כך שהראוטר עדיין צריך הגנות

מגן ברקים לאינטרנט סלולרי : לא צריך

מגיני ברקים לקו אינטרנט פשוטים יותר ממגן לקו החשמל ויש להם רק הגנת ברקים (בקוי אינטרנט אין את הבעיות האחרות שיש בקווי חשמל). מגן הברקים ל ADSL עובד אל ידיי יצירת קצר כמו מגן ברקים של חשמל, ו DC blocker הוא מבודד שיכול לעצור את מכת הברק בתנאים מסוימים אם היא לא חזקה מדי

ההגנה בתוכנה מנזקים לקבצים ששמורים בכונן היא תכונה של מערכת הקבצים שיש במחשב - הסבר נוסף http://he.wikipedia.org/wiki/מערכת_קבצים_מתועדת

לפי מה שנאמר בויקיפדיה ntfs היא מערכת קבצים ששייכת לקבוצה הזאת, כך שאם הכונן מפורמט ב ntfs אמורה להיות הגנה כזאת (לא יודע אם מלאה או חלקית). אם הכונן הוא fat32 לא תהיה הגנה. חלק ממעכות הקבצים האחרות שנאמרו שם נותנות רמה גבוהה ביותר של הגנה, אבל לא מתאימות לאף גרסא של windows

ההגנה הזאת היא מנזקים למידע שכבר היה שמור בכונן בזמן שהמחשב נפל. אין הגנה למידע שהיה פתוח בתוכנות ולא נשמר, או שהיה תוך כדיי שמירה ברגע הנפילה

ההבדל בין UPS ומגן ברקים הוא :

להגנה אל החומרה - שתיהם (במגן ברקים שיש לו את כל 3 ההגנות, ו UPS שיש לו מגן ברקים כזה מובנה) נותנים הגנה טובה לחומרה. UPSים נוטים להתמודד טוב יותר אם מתח גבוה / נמוך אבל ב 2 המקרים ההגנה למחשב תהיה טובה

להגנה אל מערכת הקבצים בכונן ודברים שלא נשמרו - מגן ברקים יכול ליצור רק יותר נפילות, כי הוא מגן אל ידי ניתוק המחשב מהחשמל כלומר כיבוי פתאומי לא מסודר מבחינת המחשב. למגן ברקים יש מקדמי ביטחון, מה שאומר שהוא יכבה את המתח גם בקפיצות או נפילות קטנות שלא היו עושות למחשב כלום (היה ממשיך לעבוד ללא הפסקה) אם הוא לא היה נמצא. UPS נותן הגנה גבוהה כי הוא מונע כיבויים פתאומיים בצורה מוחלטת

גיבויים מאפשרים לשחזר מידע שנהרס, ולא רק אם הוא נהרס מבעיות חשמל או ברקים. גם אם המחשב מוגן טוב, עושים גיבוי לדברים החשובים בדיסק שלא מחובר למחשב רוב הזמן, למשל או כונן חיצוני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה לגבי מגן ברקים.

הלכתי לבדוק מה מוצע למכירה, מצאתי שני סוגים של GP אבל אף אחד מהמוכרים בחנות הומסנטר לא מצליח להסביר לי האם יש דגם שכולל את כל שלושת ההגנות הנדרשות, וממה שרשום על אריזה אני לא מצליחה להבין. צילמתי מקומות שעשויים לכלול מידע רלוונטי מאריזות של שני דגמים. עד כמה שאני מבינה אכן קיימת ההגנה של השהייה והגנה של ברקים, אך לא ברור האם יש הגנה של מתח גבוה/נמוך? מצרפת כאן תמונות, אשמח לעזרה.

דגם ראשון

דגם שני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שמצאתי באינטרנט :

ה GPT הקטן SC9L - נראה שאין לו הגנת מתח נמוך / גבוה בכלל

http://www.amperel.co.il/products/72099

ה GPTים הגדולים של מקררים / מזגנים / מכונות כביסה - יש הגנת מתח נמוך בלבד אבל לא הגנת מתח גבוה (ה 700 / 800 V זה הגנת הברקים)

http://www.amperel.co.il/products/115026

http://www.amperel.co.il/products/74708

http://www.amperel.co.il/products/74843

ה GPT הגדול של מחשבים - יכול להיות שיש לו את כל ההגנות אבל לא מצאתי אותו

באותו אתר המגינים של עוז און נראים טובים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באותו אתר המגינים של עוז און נראים טובים

הדגם הזה של עוז מתאים עד כמה שאני מבינה?

http://www.amperel.co.il/products/72103

ויש בו בנוסף לשלושת ההגנות הנדרשות גם יחידה מובנית להגנה על קוי תקשורת (אינטרנט דרך בזק) עם שתי כניסות? זה אומר כי אפשר לחבר גם שני מודמים של בזק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כדיי לדעת בוודאות צריך למצוא נתונים של היצרן - לא מצאתי עדיין. האתר שהבאתי הוא לא היצרן

האחד שהבאת ממה שכתוב באתר הזה לא מכיל הגנות חוץ מהגנת ברקים (הגנת ברקים = הגנת נחשולי מתח, אבל לא אותו דבר כמו הגנת מתח גבוה) - לא מתאים

ה 2 תקעים של הבזק הם כניסה ויציאה והם להגנה של מודם 1. קימים מגיני ברקים מתקדמים יותר לקו ואני הייתי ממליץ לשים מגן ברקים כזה בנפרד מהמגן של החשמל, ומגן ברקים לחשמל בלבד בחשמל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אשאל עוד שאלה שאולי היא שאלה טפשית. האם מגן ברקים בעל שלושת ההגנות הנדרשות עלול כשלעצמו להזיק למחשב, נניח במצב שמשהו מתקלקל במגן הברקים הזה?

ועוד, אני מחפשת מגן ברקים לבזק ולא מוצאת. אפה בכלל קונים דבר כזה?

לפי שעה מה שמצאתי

http://www.av-gad.co.il/products/210/ציוד%20מוקד%20קוי%20ואלחוטי

אבל זה נראה לי נורא מסובך, איך בכלל מתקינים כזה דבר? האם הוא מתאים רק למודם אחד? יש לי שני מודמים (שני חיבורי נפרדים).

ואותה שאלה טפשית כמו ששאלתי לגבי מגן ברקים לחשמל, האם עלול בעצמו להוות סכנה לחומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגן ברקים לא תקין לא יכול לפגוע במחשב בעצמו (אגב - UPS לא תקין או מאיכות נמוכה כן יכול לפגוע במחשב). מקסימום המגן ברקים ינתק את המתח ויקרה כיבוי לא מסודר של המחשב. מגן ברקים לא תקין לקו לא יכול לפגוע

אבל - מגן ברקים לא תקין בהרבה מקרים עדיין מעביר חשמל רגיל, ואז לא יודעים שהוא לא תקין. אם יהיה ברק וכו הוא לא יגן אל המחשב. אבל זה לא קורה הרבה ולא אומר שמגן ברקים הוא לא הגנה טובה

המגן למודם שהבאת נראה ממש טוב - מחברים אותו לקו טלפון, ניתן לשים אותו בקופסה מבודדת מפלסטיק

אם 2 המודמים אל אותו קו (למה ?) אז ניתן ורצוי לשים מגן ברקים משותף לקו. אם יש 2 קווים חייבים לשים מגן ברקים לכל קו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

קניתי מגן ברקים בעל שלושת ההגנות הנדרשות (אותו דגם "פרוטקשן" של עוז און): מגן ברקים, השהייה 10 שניות, תחום מתח 190-250V. מאז התחילו הצרות, בשלושת הימים האחרונים שהותקן כיבה לי את המחשב כבר שלוש פעמים, כנראה על רקע קפיצות מתח שלא הייתי יודעת עליהן כלל עד שהתקנתי אותו.

כרגע הורדתי אותו כי מפריע לי לעבוד ובמחשבה שניה אני מניחה כי אם ארצה להשתמש בו בכל זאת, לא תהיה לי ברירה אלא לצרף לכל הסיפור הזה גם אל פסק...

אכן, כמו שמרקס אמר בזמנו, סיפוק של צורך כלשהו בהכרח מוביל ליצירת צרכים חדשים.

לכן, לפי שעה אני מוצאת עצמי בנקודת התחלה של הנושא הנדון, היינו מבקשת עזרה בבחירת אל פסק, בהתחשב כי כבר יש לי מגן ברקים. לפי שעה מדובר באל פסק למחשב בעל HEC Raptor R300UV 300W ומסך LCD 19 אינץ'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהודעות הקודמות הסתמכתי רק אל מידע מהאתר, לא מידע ישיר. מאז ההודעות הקודמות שכתבתי יצא לי להשיג בעצמי עוז און פרוטקשן ולבדוק אותו. מה שמצאתי :

הגנת השהיה - יש הגנה מלאה

הגנת מתח גבוה / נמוך - כנראה יש הגנה מלאה (אין לי דרך לבדוק אבל במעגל האלקטרוני בפנים יש את כל הרכיבים שצריך להגנה כזאת)

הגנת ברקים - חלשה יחסית, לא מה שכתוב באתר

לסיכום : הגנות טובות חוץ מהגנת ברקים, אם יש מגן אחר שיש לו את כל 3 ההגנות והגנת ברקים טובה יותר הוא עדיף. לא בדקתי את GPT SC9 ELEC אבל הוא יכול להיות מועמד

הפרוטקשן הזה שבדקתי עובד אצל חבר שלי קרוב ל 10 שנים, קופץ ומתכבה ל 10 שניות כשיש באמת בעיות מתח אבל ממש לא קופץ כל הזמן כמו אצלך - מה שאומר שאו שיש לך בעיה בחשמל או שהמגן שקנית פגום. הבעיה שלך שהוא קופץ אצלך כל הזמן קשור להגנת ההשהייה (כתואה מנפילות מתח) ולא להגנת הברקים

תנסי את הפרוטקשן שלך בשקע אחר בבית, אצל שכנים אם אפשר, ואצל חברים שגרים בבית אחר כדיי לבדוק אם הבעיה במגן עצמו, או בחשמל של הבית שלך בלבד (בשקע שאליו מחובר המגן או בכל הבית) או משותפת לך ולשכנים אבל לא לבית אחר (במקרה כזה להתקשר לחברת חשמל ולשאול, יכול להיות שיש תקלה בציוד שלהם), או קורה גם בבית אחר מה שאומר שאוליי המגן פגום

אם האור בבית שלך קופץ בצורה נראית בכל פעם שבה הפרוטקשן מגיב - זה אומר שבאמת יש לך בעיית חשמל בבית והמגן עובד כמו שהוא אמור לעבוד

אם יש ריח של שרוף בלוח החשמל שלך (במיוחד אחריי הפעלת מכשירים גדולים כמו תנורים / בוילר / מזגן / מכונת כביסה וכו), או אם האור בבית קופץ / שומעים או רואים זרם בתוך הלוח אם נותנים מכה קלה אל הקופסה של הלוח חשמל, זה אומר שיש בעיה בלוח החשמל שיש לטפל בה מיידית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...