האם באבונטו באמת אין וירוסים?! - עמוד 2 - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם באבונטו באמת אין וירוסים?!

lesForce

Recommended Posts

נו באמת

רק במקרה הנדיר שמשתמש עובד באופן קבוע עם הארדיסק שקטן עליו מאוד, אז יהיה קצת fragmentation

זה טענה מגוכחת, לא בגלל שזה לא אפשרי, אני מאמין לך, אלא בגלל ש:

א. כמה אנשים אתה מכיר שעובדים עם דיסק קשיח שנשאר בו פחות מכמה ג'יגות טובות ריקים?

ב. במקרה שכן יש מקום פנוי, שזה תמיד, הext עושה כמו defrag כל הזמן ככה שאין שום בעית ביצועים

ג. גם אם יש fragmentation בסוף אז זה כל כך לא משמעותי, בווינדוס יש מליון ואחת סיבות לאיטיות, בלינוקס יש לך fragmentation, ורק במצב הנדיר שמלאת את כל הכונן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. אני.

# df -h
/dev/sda5 61G 51G 7.4G 88% /home

# e2fsck -nv /dev/sda5

643 non-contiguous files (2.9%)
42 non-contiguous directories (0.2%)

משמע יש לי כמעט 3 אחוז של פרגמנטציה בכונן.

בסופו של דבר לינוקס כן מאיטה, לטעון שלא זה פשוט לא להציג את

הדברים באופן הוגן. אני משתמש בלינוקס מעל ל-12 שנים ואני מעדיף

אותה בכל יום על , אבל בוא לא נשקר למשתמשים חדשים, ונציג

את הדברים כפי שהם, ותנו להם להחליט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלח לי אבל 3% פרגמנטציה, זה די מגוכך להגיד שבגלל זה אפשר להגיד שלינוקס נהיית איטית עם הזמן.. זה זניח, זה נדיר, ועוד זה הדבר היחיד ש"צובר חרא".

להגיד שלינוקס נהיית איטית עם הזמן בגלל הדבר הזניח הזה זה ההטעיה. זה כמו שתגיד שלמק יש ווירוסים כי יצאו לו איזה 2 ווירוסים בשנות ה80, זה לא רלוונטי...

תשווה את זה לווינדוס אצל משתמש לא מבין שמתקין טולבר פה ונגן שם.. כל כמה ימים, אחרי כמה חודשים בודדים אם המחשב חלש הוא כבר לא שמיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שים לב מה המשתמש שפתח את האשכול שאל:

כלומר המערכת תיפעל גם בעוד שנתיים בדיוק כמו ביום התקנתה?

התשובה לכך היא חד משמעית לא. גם הבדל של 0.01 אחוז הוא

בעל משמעות, בעיקר למי שרוצה את כל המידע בשביל להגר

למערכת הפעלה חדשה.

אתה סתם מתווכח, אתה אומר מה שאני אומר, יש הבדל אבל הוא

זניח. אם אתה רוצה לטעון שאין הבדל, נמשיך להתווכח...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע, אין כמו ניסיון.

יש לי את אותה המערכת כמה שנים טובות.

עוד מימי 7 (כלומר 2007)

ביצעתי עידכונים, שידרוגים מהפצה להפצה (העברתי את הדיסק הקשיח למחשב חדש יותר) ואני עכשיו על 10.04

המחשב לא איטי, אין פרגמנטציה, אין היסחפות איטית למצב שמחייב פירמוט מוחלט.

ואפשר לומר את ההיפך, ככל שהזמן עובר המחשב נעשה יותר מהיר בזכות אופטימזציות של תוכנות מסויימות.

זה הנסיון שלי. זה לא אומר שאצל כולם ככה, אבל אני בטוח שאצל הרוב המכריע זה המצב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנוגע לביצועים של המערכת אפשר לראות שפתחו דיון מעניין בנושא ותוכל ללמוד המון ממנו, רק כדרך-אגב, חשוב לי להגיד שאחרי שימוש של 5 שנים בהפצות גנו לינוקס כולל התקנות אצל חברים, לעולם לא נתקלתי בדיווח על איזה ירידת ביצועים מורגשת.

עכשיו השאלה שלי היא האם באמת הסיכוי להידבק ביורוס על לינוקס הוא מאוד נמוך? או שהמצב כבר לא ככה היום?

כלומר המערכת תיפעל גם בעוד שנתיים בדיוק כמו ביום התקנתה?

ובאמת לא צריך תוכנת אנטי-וירוס?

הפצות הגנו לינוקס בטוחות יותר נקודה (וזה לא קשור לפופולריות, עובדה שרוב השרתים בעולם מריצים הפצת גנו לינוקס כזו או אחרת).

אם תרצה להבין קצת יותר את נושא האבטחה בתוכנה חופשית אני ממליץ לך לקרוא את המאמר של אורי עידן במגזין Digital Whisper הנקרא - האם קוד פתוח פחות בטוח?

http://www.digitalwhisper.co.il/issue8

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...