איזה הגנות יש למגן ברקים לפי תמונה פנימית ? - עמוד 3 - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה הגנות יש למגן ברקים לפי תמונה פנימית ?

ron11

Recommended Posts

אינטראקטיב UPS - להגנה מאיבוד קבצים שהיו פתוחים במקרה של הפסקת חשמל (לא חיוני להגנה אל חומרה)

למה? יש ב- Advice גם AVR, מייצב מתח, אני אפילו רואה ב- Logים של התוכנה שלו את קפיצות המתח שמתרחשות ואת התיקון שהוא בזמן הזה.

זה לא נחשב כמגן על החומרה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זה לא קיים בכל UPS - קיימים UPSים אינטראקטיב שלא נותנים אף אחת מההגנות של מגן ברקים

המעגל שנותן את ההגנות האלה ב UPS הוא אותו מעגל שיש במגן ברקים, פשוט מובנה לתוך ה UPS. ב 2 המקרים זה אותה רמה של הגנה. (ההבדל היחיד הוא בהגנת מתח גבוה / נמוך - ה UPS יכול לעלות או להוריד את המתח (בגבולות מסוימים) כדיי להמשיך לעבוד אם המתח הלא תקין, המגן ברקים ינתק את המתח. אבל בכל מקרה המחשב מוגן ממתח לא תקין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה כשהאל פסק שלי מקבל מתח נמוך או גבוה הוא מתנתק מהחשמל ומספק מהסוללה חשמל 230V אני יודע את זה כי לפעמיים כשאין הפסקת חשמל תקינה ויש כנראה נפילת מתח לזמן כפחות משניה יש ציפצוץ מהאל פסק (יש ציפצוץ כשיש הפסקת חשמל ) והציפצוץ מפסיק אחריי כשנייה או שתיים אם אני לא טועה זה סוג של הגנה או סוג של תקלה (הכוונה שלי לא על הפסקת חשמל החשמל דולק בבית זה ירידת מתח מהירה או ההפך ) ייתכן שהאל פסק באמת מגן או שזה תקלה ?

ההגנה של AVR היא אמורה לספק כול הזמן 230V יציב ? כי אצלי זה 236V כרגע או 226V זה לא אמור לייצב אותו ל-230V או שהמייצב ניכנס לפעולה רק במיקרים משמעותיים ? זה לא יכול להרוס חומרה שהוא מספק 236V או 226V ?

ה-AVR 1200N מגן ומייצב מתח יש לו אותה הגנה כמו אל פסק PRD1050 חוץ מיזה שזה אל פסק והשני זה מייצב מתח ?

קישור מפרט מלא למייצב מתח : http://www.advice.co.il/data/files/specifications%20AVRhe.pdf

קישור מפרט מלא לאל פסק : http://www.advice.co.il/data/files/specifications%20partner%20digital%20he.pdf

תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המתח לא צריך להיות מדוייק. הספק של המחשב יכול לעבוד בצורה בטוחה אם מתחים של 200 - 250 V ותחום יותר גדול מזה. ההגנות הם למקרה שהמתח נמצא מחוץ לתחום הבטוח (או לתחום קטן יותר שנמצא בתוכו)

מעגל AVR ב UPS אינטראקטיב יכנס לעבודה כשהוא מקבל מתח מחוץ לתחום הבטוח, לא כל הזמן. בנפילות קצרות כאלה של התאורה המתח יכול להיות נמוך יותר מ 100 V - אל זה ה UPS מגן

איזה מתח המחשב יקבל אם המייצב מתח / ה UPS שהבאת (ההגנה שמעניינת אותנו כאן היא AVR - המקבילה של הגנת מתח גבוה / נמוך במגן ברקים)

מייצב מתח :

230V +/-20% 50 or 60Hz

מתח כניסה 230+-20%. במתחים 184 - 276 V הוא ייצב את המתח לתחום הבטוח, ובמתחים קיצוניים יותר הוא יכבה את המחשב לגמרי

230V Typical +/-7% 50 or 60Hz

מתח יציאה 230+-7%. המחשב יקבל מתחים של 213 - 246 V בכל מצב. אם המייצב לא יכול לייצב את המתח בתחום הזה (כי המתח בכניסה קיצוני מדיי) הוא ינתק את המתח לגמרי

UPS :

230V +/- 25% all line input

ה AVR יכול להתמודד אם מתח כניסה 230+-25%. במתחים 172 - 287 V הוא ייצב את המתח לתחום הבטוח, ובמתחים קיצוניים יותר הוא יתנתק וה UPS יעבור לסוללה

AVR automatically increase output voltage 15% above input voltage if-9% to-25% of

nominal.

AVR decrease output voltage 13% below input voltage if +9% to +25% of nominal

Simulated sine wave at 230V +/-5%

מתח יציאה כשה AVR לא פעיל 230+-9%. במתחים 209 - 250 V הוא יעביר את המתח למחשב כמו שהוא, במתחים 172 - 209 V הוא יעלה את המתח ב 15% ובמתחים 250 - 287 V הוא יוריד את המתח ב 13%

כשה UPS עובד מסוללה הוא מייצר 230+-5%

כמה מתח המחשב יקבל :

כשה AVR לא פעיל - 209 - 250V כמו שהם בכניסה של ה UPS

כשה AVR מעלה מתח נמוך - 197 - 240 V

כשה AVR מוריד מתח גבוה - 217 - 249 V

כשה AVR מנותק וה UPS עובד מסוללה - 218 - 241 V

המחשב יקבל 197 - 250 V בכל מצב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי תקציב למגן ברקים נורמלי אז סידרתי מעגל השהייה אם שקע של מזגן + אני מנתק את המחשב מהחשמל כשיש ברקים. אם אני אוכל אני אשים מגן ברקים נורמלי

אין לי UPS, יש לי הגנה בתוכנה מנזק למערכת הקבצים בכונן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה איפה קונים מוצרים שלהם בארץ ( עם יש בארץ )

קישור למגן ברקים לכבל האינטרנט : http://www.apc.com/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PDIGTR&fnl=3945,3&fnl_basket=3945,4c

איפה קונים אותו ? הבעיה שלו מראים תמונה פנימית ניראה שיש לו רק הגנות מעטות ..

יש מגנים רק לכבל האינטרנט אחרים שאפשר להשיג בארץ ?

מגן יותר טוב עם הרבה חיסרונות

שווה ליקנות ? http://www.av-gad.co.il/products/210/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93%20%D7%9E%D7%95%D7%A7%D7%93%20%D7%A7%D7%95%D7%99%20%D7%95%D7%90%D7%9C%D7%97%D7%95%D7%98%D7%99

זה ניראה הגנה מצויינת אבל מי זאת החברה איזה תו תקן יש לו אם יש אין לה מיכסה איפה אני יאכסן אותה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קו טלפון צריך רק הגנת ברקים ולכן ההגנות שלו פשוטות יותר ממגן ברקים של חשמל (שיש לו הגנות מתח והשהיה וכו)

הגנת ברקים מתקבלת משילובים של רכיבים שחוטפים את הברק וניתן להוסיף גם פיוז כדיי לנתק את הקו לגמרי אם המכה חזקה מדיי (לפעמים המעגל בנוי כך שהמוליכים של הכרטיס הם פיוז)

במודול של APC ניתן לראות מנורת גז (הגליל הלבן למעלה) ורכיב שחור שאני לא מזהה (למטה). כנראה יש הגנה ממתח בין 2 החוטים של הקו אבל לא רואים אם יש הגנה ממתח בין הקו לאדמה (כדיי שתהיה צריך שיהיה לו חיבור לאדמה). נאמר שיש לו ניתוק למקרה של מכה חזקה מדיי (כנראה פיוז), לא רואים את הרכיב בתמונה כי התקעים מסתירים

במודול של SURGO יש 3 מנורות גז (בין 2 החוטים ובין כל חוט לאדמה) + מרחק אוירי למשהוא כמו 500 V בין כל חוט לאדמה + ואריסטורים בין כל חוט לאדמה ? + נגדים שלדעתי מתפקדים כמו פיוזים + דיודה שאני לא יודע מה הנתונים שלה

ה SURGO נותן לדעתי הגנה גבוהה. הייתי מעדיף אותו מעל ה APC

תו תקן - המעגל לדעתי בסדר גמור גם אם אין לו תו תקן, בהנחה שהרכיבים עצמם לא דפוקים

אתה יכול לשים אותו בכל קופסה מפלסטיק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי זאת החברה

החוט ארקה באמצע אמורים לחבר אותו למשהוא ?

כשהמגן יפגע הוא יתנתק ולא יפגע במודם כמו APC או שהוא ימשיך ליפעול ?

ההגנה שיש ל-APC

Fail Safe Mode

Most other surge suppressors continue to let power through even after their circuits have been damaged, leaving your equipment exposed to future surges. APC’s SurgeArrest fail safe, which means that once the circuit of an APC SurgeArrest has been compromised the unit disconnects equipment from the power supply ensuring that no damaging surges reach your equipment.

הגנה זו יש למגן של APC

קישור : http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PDIGTR&tab=features

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

APC היא אחת החברות הגדולות בתחום, אבל בארץ,משום מה, המוצרים הביתיים(\משרד ביתי\קטן) שלהם לא נפוצים.

סומת טכנולוגיות וCMS מייצגות את החברה בארץ.

הסתכלת על המוצר הלא נכון- הדגם הזה מותקן בUPS של החברה.

טלו הדגמים המתאימים:

1.http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PNET1GB

2/ http://www.apc.com/products/resource/include/techspec_index.cfm?base_sku=PTEL2

3

ד.א: בסדרות הUPS מתקדמות של APC ישנה הגנה על חיבור 10/100/1000.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעגל של surgo לדעתי טוב, לא ממש מעניין לדעתי אם יש או אין לו תו תקן

מצאתי באינטרנט את הדף נתונים של המנורות גז שלהם (ceramate 80A230) - הרכיב בסדר, אני לא חושב שתהיה בעיה אם רכיבים אחרים שיש בו

כל היתר זה כולה כרטיס שמחבר אותם. איכות ההרכבה בצילום נראית גבוהה

את החוט אדמה אתה מחבר לאדמה משותפת אם המחשב - למשל תחבר לו spade (זה סוג של חיבור כזה) ותחבר לבורג במארז של המחשב או תשים תקע רגיל של חשמל (לחיבור התחתון של התקע שמצוייר ליידו כמו עץ הפוך) ותתקע אותו במפצל איפה שכל התקעים של המחשב

בלינקים לאתר של APC יש לזה חוט אדמה כך שיש לו הגנה ממתח לאדמה, נאמר שיש בפנים ואריסטורים ופיוז, אבל לא רואים את הגודל של הרכיבים וכמה הם כבדים בהשוואה לאלה שיש בכרטיס השני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...