** סאגת הכבל התת-ימי נמשכת - עמוד 11 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

** סאגת הכבל התת-ימי נמשכת

Cheif

Recommended Posts

לא בדיון הזה, אבל המנכל/סמנכל של נטויזיון אמר את זה פעם בתוכנית תקשורת בנושא האינטרנט.

הוא כמובן אמר את זה כדי להציג את משתפי הקבצים באור שלילי.

המציאות משתנה.

אי אפשר לכתר את משתפי הקבצים ולהפריד אותם משאר משתמשי האינטרנט בעזרת חלוקה לכמויות תעבורה ולטוב ורע.

מה גם שהמציאות תמשיך להשתנות.

וצריך לאפשר לה להשתנות.

יש הרבה מאוד דברים חשובים שתלויים בזה.

האפשרויות הם עצומות.

מי יודע לאן נגיע עוד 20 שנה.

יש הרבה מאוד גורמים שמעוניינים לחסום ולשלוט באינטרנט.

וגם כאלו שמפחדים שהאינטרנט יהפוך אותם ללא רלוונטים, או יכריח אותם להשתנות.

זה הדבר היחידי שקיים בעולם שמאפשר חופש פעולה לאנושות באופן חסר תקדים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 163
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

עמרי הוא המנכ"ל של נטויז'ן? כבוד!

מה, הוא לא? אז מה לעזאזל אתה רוצה?

נכון, יש המון דברים שתלויים בזה. היכולת שלך להשתמש בתוכנות ומשחקים חדשים ולצפות בתוכניות וסרטים חדשים בלי לשלם. והאפשרויות באמת עצומות: אפשר להוריד תוכנות, אפשר להוריד משחקים, אפשר להוריד ...

תתפוס כבר: רוחב פס עולה כסף. אם אתה רוצה יותר רוחב פס, אתה צריך לשלם יותר. הדרישה שאני אממן את רוחב הפס שלך כי לא בא לך לשלם עליו היא לא הגיונית ולא מוסרית. מה הלאה? תחליט שדירת שלושה חדרים בבת-ים לא מספיק טובה לך ושאתה רוצה פנטהאוז שישה חדרים באמת אביב ג אבל בגלל שזה הרבה יותר יקר תדרוש להעלות את מחירי הדירות הקטנות בבת-ים ושמהכסף שיאסף יסבסדו לך את הדירה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי נקודה למחשבה שהרגע נזכרתי.

כל הגאונים עם הישראבלוף המוצע - אם גבייה פר GB זה מה שיגרום לספקים לשדרג תשתיות לחו"ל.

אז למה הספקי תשתית שלנו שידרגו ומשדרגים את הרוחב פס ללא חיוב מוגזם מסוג זה ? הרי גם להם לכל מי שלא מעודכן פה יש סטטיסטית והם כן יכולים לדעת כמה מידע עובר לך על הקו אם זה יעניין אותם.

(וכן גם הNGN וגם הUFI הינן סטטיסטיות עם QOS).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודל פר שימוש נעשה יפה מאוד בחברות הסלולר, אתה משתמש מעט ומשלם הרבה.

גם שם יש "תחרות", ושם הרווחים בשמיים, ואני לא רואה הסתערות על טכנולוגיות חדשות ופתירת בעיות קליטה, ובטח שלא יחס אדיב ושירות למשתמשים.

המודל של פר שימוש גורם להם להשוות מחירים ולהעלות אותם כאוות נפשם.

והמצב היום הוא שאתה כלוא בין 3-4 חברות, שמרוויחות כמו חברות ענק בחו"ל, ועוד יש להם את החוצפה לפנות לבית המשפט בשביל לבטל מהלך שלא היה אמור לקרות מעולם (דמי קישוריות).

שידרוג תשתיות הוא אולי משתלם לטווח הארוך, אבל הוא לא מעניין את החברות האלה. כי אתה תשלם להם כך או כך.

יותר משתלם להם זה לשמור על איזון בין החברות האחרות, כדי שלא תהיה לך אלטרנטיבה, ולהשוות מחירים, ולחסוך בנושאי שירות ותמיכה.

אתם נאיבים אם אתם חושבים שבגלל שאצל ספקיות האינטרנט יש כרגע תחרות, היא תישמר אם תפתח את השיטה לנושאי חיוב לפי שימוש.

המצב יהיה דומה לחברות הסלולר, שבה הם גובים בצורות שונות ומשונות, רק בשביל שלא תוכל להשוות..

וגם משרד התקשורת כבר לא יכול להשתלט על ה"מפלצת" הזאת, כי כשמנסים להוריד להם למשל את זמן ההתחייבות, הם מכניסים לך אותה עם תשלום חודשי קבוע ל-3 שנים על המכשיר, ואם תתנתק לפני (ואתה יכול עכשיו) אתה תשלם פי 8. זה לא נקרא קנס יציאה. זה נקרא תשלום בגין טלפון. הרבה יותר טוב..

וכשמורידים את דמי הקישוריות, יותר קל לגלגל את זה לתשלום החודשי הקבוע של האינטרנט הסלולרי. כי לזה משרד האוצר עוד לא הגיע.

אגב משהו שאתה משלם למרות שאתה לא משתמש..

בארה"ב יש מודל של תשלום קבוע חודשי אפילו בסלולרי, וזה רק מזניק את החברות קדימה. פתאום יש תחרות מטורפת גם עם החברות הגדולות. פתאום השימוש במכשירים הופך מסיבי יותר, פתאום גולשים הרבה יותר, פתאום המשתמשים משדרגים את המכשירים הסלולריים שלהם..

המודל של תשלום חודשי מעודד צריכה, שמעודדת קידמה.

יותר קל בשיטה הזאת לעשות כסף על שירותים נלווים.

את התשתיות לא ישדרגו בקצב מהר יותר בגלל תשלום לפי צריכה, כי זה לא כלכלי בטווח קצר, ואף חברה לא תשקיע מאות מליונים בשביל לקבל טיפה יותר כסף בחודש, כאשר יכול להיות שעוד שנה כולם בכלל יסתמכו על שיטה אחרת יותר טובה..

חברות שגובות תשלום לפי צריכה נהיות גרידיות, ואז המשתמש הקטן סובל.

עכשיו תדמיינו את העולם שלכם בלי נגיש, שעושים לך חשבון בבית קפה למשל אם נכנסת לynet..

אני לא מבין מה האינטרס של הלקוחות שינסו לדפוק אותם.

הרי כך או כך גם המשתמשים הקטנים בסופו של דבר ישלמו יותר.

בסלולרי אני לא גולש דרך המכשיר, כי זה יקר בטירוף, ואני לא מדבר הרבה, למרות שיש לי חבילה "סבירה", ואני עדיין משלם כמעט 200 ש"ח בחודש. וזה לא מעט, אבל לא משתווה לחברים שלי או לאנשים אחרים.

במקרה של צריכה לחודש, סביר שהייתי מדבר יותר, וגולש יותר ושולח יותר SMS. אבל מה האינטרס של החברות לשפר את איכות החיים על חשבונם, אם אפשר בדרך אפלה לגבות תשלום מופרז על שימוש סביר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מודל פר שימוש נעשה יפה מאוד בחברות הסלולר, אתה משתמש מעט ומשלם הרבה.

גם שם יש "תחרות", ושם הרווחים בשמיים, ואני לא רואה הסתערות על טכנולוגיות חדשות ופתירת בעיות קליטה, ובטח שלא יחס אדיב ושירות למשתמשים.

המודל של פר שימוש גורם להם להשוות מחירים ולהעלות אותם כאוות נפשם.

והמצב היום הוא שאתה כלוא בין 3-4 חברות, שמרוויחות כמו חברות ענק בחו"ל, ועוד יש להם את החוצפה לפנות לבית המשפט בשביל לבטל מהלך שלא היה אמור לקרות מעולם (דמי קישוריות).

אי אפשר להשוות בין חברות הסלולר לספקיות האינטרנט.

נכון שגם חברות הסלולר מספקות גישה לאינטרנט, אבל בניגוד לספקיות האינטרנט, האינטרנט אצלן זה ה"עסק השולי" ולא העיסוק המרכזי שלהן.

בסוף, העיסוק המרכזי של חברות הסלולר זה זמן אוויר ו-SMS.

אז אולי יש הבדל קטן בחבילה של סלולרי שתקבל בין החברות, אבל מכיוון שזאת לא הסיבה שרוב האנשים מתחברים

לחברה סלולרית כזאת או אחרת, אלא בגלל הבדלי המחיר בזמן אוויר ו-SMS, אז האינטרנט הסלולרי נדחף לשוליים.

אצל ספקיות לעומת זאת, השירות הכמעט יחיד והעיקרי שהן מספקות זה גישה לאינטרנט (אם אתה לא מחשיב דברים כמו תיבת מייל מוגדלת...)

ולכן הרבה יותר קל להשוות ביניהן, מכיוון שזה פשוט יותר (שירות אחד בלבד, ולא כמה כמו אצל חברות הסלולר)

ולכן גם קל יותר לעבור ביניהן וזה דורש מהן להיות עם מחירים יותר הגיוניים מאשר חברות הסלולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אצל ספקיות לעומת זאת, השירות הכמעט יחיד והעיקרי שהן מספקות זה גישה לאינטרנט (אם אתה לא מחשיב דברים כמו תיבת מייל מוגדלת...)

ולכן הרבה יותר קל להשוות ביניהן, מכיוון שזה פשוט יותר (שירות אחד בלבד, ולא כמה כמו אצל חברות הסלולר)

ולכן גם קל יותר לעבור ביניהן וזה דורש מהן להיות עם מחירים יותר הגיוניים מאשר חברות הסלולר.

היום זה פשוט להשוות, כי היום הם לא מסבכים אותך בחישובים שעלולים לדפוק אותך, כי הגלישה היא בעלת מחיר קבוע.

אם יתחילו להכניס חישובים של צריכה לחו"ל שונה מצריכה פנים ארצית, וחישוב לפי שעות עומס ועוד ועוד... זה לא יהיה כל כך פשוט.

ואני סומך על השועלים של החברות האלה שימצאו דרך לסבך את זה, ולכלוא אותך בהתחייבויות ארוכות טווח בשביל מחירים טיפה יותר נמוכים ועוד אלפי מגבלות.

היום השוק תחרותי ונוח כי אפשר להשוות בין המתחרות.

אם בשוק הסלולר היה לך מצב דומה, יכלת לטעון: השירות של חברות הסלולר בסיסי מאוד. הם מספקים רק זמן אוויר ו SMS. קל לחשב את זה.

עובדה שלא, ועובדה שהם עושים לך את המוות בתור לקוח.

חברה שנותנים לה פתח לרווחים, ישר תקפוץ על המציאה, וזה יהיה על חשבון המשתמשים.

אגב, כשהיה לי 56K, היו לי 8 שעות חינם בחודש. וזה היה כמות השימוש שלי. היום כשהאינטרנט תמיד קבוע, אני עם 4 מחשבים קבועים באינטרנט, עם צריכה בינונית.

אם יחזור תשלום לפי שימוש, סביר שלא אהיה משתמש כבד.. ואז המודל שלכם נופל לפח, כי המשתמשים הכבדים, שלא יכולים להרשות לעצמם להיות כבדים, פשוט לא ישלמו, ולא יהיו רווח לחברות.

אז במקום 80% משתמשים קלים, יהיו 90%, ואין סיכוי שהם ירוויחו יותר מ-10%..

ובטח שלא יהיה להם כסף נזיל כדי לשדרג את התשתיות. לרוב הכסף הולך לבכירים...

ההשוואה לא נכונה לגבי ירקות, דלק וכו', כי אלה חומרים מתכלים, שבשלב מסויים יגמרו מהעולם אם תהיה צריכה מופרזת.

האינטרנט תמיד יהיה קיים, ומה שמגביל אותך הם לא מאגרים סופיים, אלא רוחב פס.

תחשבו על מצב שהדלק היה אינסופי (ובשביל הדוגמא, גם לא מזהם.), והייתה חברה שהייתה מאפשרת "סע כפי יכולתך" בתשלום חודשים סביר.

זה היה גורם למקומות תעסוקה בפריפריה, וגורם לצמיחה אדירה.

אותו דבר על מים ושאר ירקות.

זה לא שתקומו יום אחד ותגלו שנגמרה הבטרייה באיי.פי, ואין יותר , ואיך לא הקשבנו.

המודל הזה יכול להישאר תשלום חודשי. הוא לא מאגר סופי... והוא גורם לצמיחה וצבירת ידע, ועוד הרבה דברים שנקראים קידמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רבל זה בדיוק הקטע.

האינטרנט הוא לא אינסופי, הוא מוגבל באמצעות רוחב הפס.

אז אפשרות אחת היא לקנות רוחב פס קבוע (וזה מה שחברות עסקיות עושות).

ושאר האנשים מתחלקים במה שנשאר.

כרגע החלוקה הזאת גורמת לפקקים ברוב שעות היום.

זה כמו שתגיד לי יש צינור שיכול להזרים אלף ליטר לשעה דלק. אבל גם אם תצרוך 10 ליטר בחודש וגם אם תצרוך 500 ליטר בחודש תשלם את אותו התשלום.

בסופו של דבר, הכמות שהצינור יכול להזרים היא מוגבלת..., אז מי שרוצה לצרוך 10 ליטר בחודש נאלץ לצרוך רק 5 ליטר, ומי שצורך 500 נאלץ לצרוך רק 250.

אבל אם היה מדובר בתשלום לפי צריכה, היה משתלם להניח עוד צינור שיכול להזרים עוד אלף ליטר לשעה.

גם ספקית הדלק הייתה מרויחה, כי היא מספקת יותר דלק למי שצריך.

וגם הלקוחות מרוויחים, כי הם מקבלים את מה שהם באמת צריכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sabosal, אתה מפספס נקודה פשוטה: משתמשים קלים הם תמיד רווחיים, בשתי השיטות. המורידים הכבדים ילכו? ביג פאקינג דיל.

הספק הראשון שיעבור לשיטת תמחור לפי צריכה הולך לקרוע את השוק. תחשוב על זה: ברגע שאתה גובה לפי צריכה, אתה יכול להוריד את המחיר ללקוחות קלים ולהעלות אותו לכבדים ועדיין להרוויח מכולם. אז הכבדים שלך, שעכשיו משלמים אצלך יותר מאשר אצל המתחרים שעדיין גובים תעריף קבוע, יעזבו אותך למתחרים. אבל מצד שני, הקלים של הספקים האחרים, שיגלו שאצלך הם ישלמו פחות, יעברו אליך. ולפני שמישהו יטען שגם הקלים ישלמו יותר - במקרה הזה כולם יעברו למתחרים אתה תסגור ת'בסטה.

התוצאה: יש לך הרבה יותר לקוחות רווחיים. מצד שני, הספקים האחרים איבדו הרבה לקוחות רווחיים וקיבלו במקומם הרבה פחות לקוחות לא רווחיים. מה שישאר למתחרים עשות הוא גם לעבור לשיטת התמחור לפי צריכה, אחרת הם לא יכולים להתחרות - ההוצאות שלהם דומות לשלך, ההכנסות לא. ואחרי שגם הם יעברו לתשלום לפי צריכה, איך הם ישכנעו את הלקוחות לחזור אליהם? ע"י מחירים נמוכים יותר. אתה לוקח רווח של, נגיד, שני שקלים לכל ג'יגה? אני אסתפק בשקל וחצי לג'יגה. ואז, כדי למנוע מהלקוחות לברוח אלי, אתה תצטרך לרדת לשקל לג'יגה.

תחרות היא דבר נחמד.

ולפני שמישהו יצעק שוב "חברות הסלולאר", מישהו כאן מבוגר מספיק כדי לזכור את התקופה שפלאפון היתה מונופול ומחיר דקת שיחה נמדד בשקלים ולא בעשרות אגורות? מישהו שם לב שעברנו מדור שני לשלישי ל- 3.5, ל- 3.75 ובקרוב ל- 4 בלי שהמחירים יעלו בהתאם? כי לחברות הסלולאר יש אינטרס מובהק שתשתמשו יותר - ככל שאתם מדברים/מסמסים/גולשים יותר, כך הרווחים שלהם גדלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולפני שמישהו יצעק שוב "חברות הסלולאר", מישהו כאן מבוגר מספיק כדי לזכור את התקופה שפלאפון היתה מונופול ומחיר דקת שיחה נמדד בשקלים ולא בעשרות אגורות? מישהו שם לב שעברנו מדור שני לשלישי ל- 3.5, ל- 3.75 ובקרוב ל- 4 בלי שהמחירים יעלו בהתאם? כי לחברות הסלולאר יש אינטרס מובהק שתשתמשו יותר - ככל שאתם מדברים/מסמסים/גולשים יותר, כך הרווחים שלהם גדלים.

לא העלו מחירים? בין דור 2 לדור 3, אתה לא משלם דמי שימוש חודשיים? כמה זה יוצא? 15-20 ש"ח, היום זה כבר 55 ש"ח, והורידו את כמות הגלישה באינטרנט.

ואגב, גם השיחות לא נהיו יותר זולות. משמעות הדבר היא שאתה משלם יותר על התשתיות, והחברות סלולר מגלמות את זה בתשלומים שלא תוכל לבטל, או לצרוך פחות.

כשיעברו לדור רביעי שמאפשר שיחות על גבי IP, שמוזיל את המחירים בצורה דרסטית. אתה באמת חושב שהמחירים יירדו? או שהם יהיו מגולמים בצורה שונה. הרי לא הגיוני שתשדרג מדור 3 ל-4 ותשלם פחות. לפחות לא לחברות הסלולר. הרווחים שלהם יזנקו בעוד כמה מאות מליונים.

ואין הגבלה על האינטרנט חוץ מהרוחב פס. הגדלת הצינור תפתור את צוואר הבקבוק, שלא כמו בדלק, שרק תגרום לזה שבמקום שיהיה לך דלק לעוד 50 שנה, הוא ייגמר תוך 10 שנים.

בשביל לספק יותר דלק, צריך לשאוב יותר, וזה ייגמר בסוף.

בשביל לספק יותר עגבניות, צריך יותר פועלים תאילנדיים ויותר שטח גידול, וגם זה ייגמר בסוף.

אבל בשביל לספק מהיר יותר, אתה צריך להניח עוד כבל. וזה אתה יכול לשים כמה שאתה רוצה. כמובן שזה יעלה יותר כסף לשדרג, וזה לא משתלם לחברות תקשורת. אבל התחרות לא תגרום לזה להשתפר. גם בין ובזק יש "תחרות" והם לא רצים לשדרג את התשתיות שלהם.

גם עכשיו השידרוג הוא רק בגלל שמאיימים עליהם. מבחינתם, היו גובים ממך אותו סכום על אותו שירות, בלי לשדרג תשתיות.

ה UFI ו NGN באו באיחור אופנתי אחרי כמה וועדות ואיומים מצד משרד התקשורת.

המצב יהיה שספקית אחת תעבור לתשלום לפי צריכה, וכך גם האחרות, ולא תהיה יותר אלטרנטיבה, והם יעלו לאט לאט את המחירים, ולפני שתשים לב, אתה תשלם הון עבור פחות, ותהיה כלוא בשיטה שאין לה תחליף. ורק אז משרד התקשורת יתעורר ויעשה הגבלות שכבר לא יעזרו, וחרם צרכנים לא תהיה אופציה, כי זה יהיה: להיות או לא להיות, מחובר.. וכך תתחיל לשלם לעוד גוף מפלצתי, להשתמש בקמצנות יותר באינטרנט ולהתעלם ממנוף צמיחה אדיר בגלל שגופים ענקיים מחזיקים את הברז.

כשאתה משתמש בבית בקולטי השמש, שהיא אנרגיה טבעית. אתה משלם לפי שימוש? אם תגדיל את כמות קולטי השמש, ותנצל אותם בצורה טובה יותר, תוכל לעבור למודל של צרוך כפי יכולתך.. זה לא יגרום לעליה בצריכת מוצרי חשמל, ומפעלים גדולים יותר יוכלו לספק יותר מוצרים בפחות מחיר? זה אומר יותר מקומות עבודה, יותר משכורות ועידוד כללי של המשק... שוב.. צמיחה וקידמה?

זה מודל אוטופי, ואמנם לא ישים כמו האינטרנט, אבל הוא מצוין. בגלל שהוא ישים ואפשרי באינטרנט. הוא המצב האידיאלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב דמגוגיה...

בניגוד לדיעות של מספר אנשים כאן, בשוק ספקיות האינטרנט יש תחרות לא קטנה

התחרות היא זו שתגרום למחירים להיות הגיוניים

תחרות אמורה להוריד מחירים, אבל בפועל זה לא תמיד המצב.

ע"ע חברות הסלולר שלאט לאט מעלות מחירים על שיחות וSMS. רק שהם דואגים שזה לא יהיה סימולטני.

וכיום, אחרי שמספר חברות התמזגו, מספר המתחרים רק ירד. (013+נטוויז'ן, 012+זהב)

אז בסופו של יום, כמה ספקיות יש בארץ? 7.

והגדולות תמיד שולטות בשוק ותמיד מכתיבות את המהלכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת שכל הדיון הזה הוא די לחינם.

ספקיות האינטרנט לא יעברו לשיטה הזאת, כי זה יפגע להן בכיס. ועל הדרך גם יועיל ללקוחות שלהם.

ולא, הכוונה לא ללקוחות השוק הביתי. לקוחות אלה לא מהווים יעד מטרה לחברות האינטרנט, אלא רק רווח שולי שסותם עודפי רוחב פס.

אם וכאשר יעברו לשיטה הזאת, השוק העסקי שהיום קונה רוחבי פס מובטחים. יקטן בהרבה.

הרי רוב החברות צריכות תעבורה גם בשעות העומס. וזאת הסיבה להבטחת רוחב פס.

בשיטה המוצעת כאן, לא אמורה להיות בעיה של רוחב פס. אז איזו סיבה יש לחברות קטנות ואפילו בינוניות, לקנות רוחב פס מובטח?

ובלי קשר, הינה עוד דוגמא לשוק שפועל לפי אותם הנחות יסוד כמו ספקיות האינטרנט בשוק הבייתי.

נהגי המוניות. (לא שאני נוסע יותר מידי במוניות).

לפחות כאן באשקלון, הנהגים מבקשים מחיר קבוע על נסיעה עירונית (17-20 תלוי בתחנה).

וכשמבקשים מהם להפעיל מונה, הם מתחילים להתווכח. עד שמזכירים להם שהחוק מחייב אותם להפעיל.

וראה זה פלא, 95 אחוז מהפעמים שביקשתי להפעיל מונה. מחיר הניסעה יצא נמוך יותר מהמחיר שביקשו בלי מונה.

בדיוק כמו המצב היום בשוק האינטרנט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^^

אל תהיה כ"כ בטוח. שוב, עבור ספק , קו שלא מנוצל ב- 100% הוא קו מבוזבז. יהיו שעות עומס, הן רק יהיו הרבה פחות לחוצות.

לא העלו מחירים? בין דור 2 לדור 3, אתה לא משלם דמי שימוש חודשיים?

דמי שימוש חודשיים היו כל הזמן. מה השתנה?

כמה זה יוצא? 15-20 ש"ח, היום זה כבר 55 ש"ח, והורידו את כמות הגלישה באינטרנט.

אם אתה משלם 55 ש"ח זה בגלל שבחרת מכשיר יקר יחסית. וגם חלק (אם לא כל) זה אתה יכול לקבל חבזרה כזיכוי לשיחות. אני לקחתי מכשיר פשוט יחסית ואני משלם עליו... 14.90 לחודש.

הורידו את נפח הגלישה? בחלום. בדור 2 יכולת לגלוש בקצב של חילזון נכה ורק לאתרי WAP, בדור 3.75 יש לך דפדפנים מלאים וקצבי גלישה שנמדדים במגהביטים.

ואגב, גם השיחות לא נהיו יותר זולות. משמעות הדבר היא שאתה משלם יותר על התשתיות, והחברות מגלמות את זה בתשלומים שלא תוכל לבטל, או לצרוך פחות.

שטויות. אתה לוקח מכשיר הרבה יותר יקר ואז מתלונן שאתה משלם יותר על המכשיר? מי בכלל אמר לך לקנות מכשיר מחברת הסלולר?

כשיעברו לדור רביעי שמאפשר שיחות על גבי IP, שמוזיל את המחירים בצורה דרסטית. אתה באמת חושב שהמחירים יירדו? או שהם יהיו מגולמים בצורה שונה. הרי לא הגיוני שתשדרג מדור 3 ל-4 ותשלם פחות. לפחות לא לחברות הסלולר. הרווחים שלהם יזנקו בעוד כמה מאות מליונים.

פססט, כבר היום אתה יכול לעשות את זה. אחותי מריצה סקייפ על ה- שלה. ברור שהחברות הסלולאריות לא אוהבות את זה.

ואין הגבלה על האינטרנט חוץ מהרוחב פס. הגדלת הצינור תפתור את צוואר הבקבוק, שלא כמו בדלק, שרק תגרום לזה שבמקום שיהיה לך דלק לעוד 50 שנה, הוא ייגמר תוך 10 שנים.

בשביל לספק יותר דלק, צריך לשאוב יותר, וזה ייגמר בסוף.

בשביל לספק יותר עגבניות, צריך יותר פועלים תאילנדיים ויותר שטח גידול, וגם זה ייגמר בסוף.

אבל בשביל לספק מהיר יותר, אתה צריך להניח עוד כבל. וזה אתה יכול לשים כמה שאתה רוצה. כמובן שזה יעלה יותר כסף לשדרג, וזה לא משתלם לחברות תקשורת. אבל התחרות לא תגרום לזה להשתפר.

לא נכון. את הצינור אתה צריך לחבר למשהו בקצה השני שלו, אחרת הפאקטים שלך סתם ישפכו החוצה. לא רק שסיב תת ימי זה דבר יקר, גם הספק בקצה השני רוצה כסף - וככל שתקנה ממנו יותר רוחב פס, כך שתשלם לו יותר. א זנכון, אם משתמשים יותר ברוחב פס הוא לא נגמר, אבל העלות כן עולה. וזה מה שאתה מתעקש לא להבין.

גם בין ובזק יש "תחרות" והם לא רצים לשדרג את התשתיות שלהם.

גם עכשיו השידרוג הוא רק בגלל שמאיימים עליהם. מבחינתם, היו גובים ממך אותו סכום על אותו שירות, בלי לשדרג תשתיות.

ה UFI ו NGN באו באיחור אופנתי אחרי כמה וועדות ואיומים מצד משרד התקשורת.

מישהו איים על ועל שישדרגו את התשתית? או שמה, שר התקשורת ירביץ להן? ::)

כשהעברתי את אבא שלי מ- 4Mbps ב- ADSL ל- 10Mbps ב- NGN, כלומר שיפור של 150%, הוא שילם משהו כמו 25% יותר. הממ...

המצב יהיה שספקית אחת תעבור לתשלום לפי צריכה, וכך גם האחרות, ולא תהיה יותר אלטרנטיבה, והם יעלו לאט לאט את המחירים, ולפני שתשים לב, אתה תשלם הון עבור פחות, ותהיה כלוא בשיטה שאין לה תחליף. ורק אז משרד התקשורת יתעורר ויעשה הגבלות שכבר לא יעזרו, וחרם צרכנים לא תהיה אופציה, כי זה יהיה: להיות או לא להיות, מחובר.. וכך תתחיל לשלם לעוד גוף מפלצתי, להשתמש בקמצנות יותר באינטרנט ולהתעלם ממנוף צמיחה אדיר בגלל שגופים ענקיים מחזיקים את הברז.

שטויות. אתה משלם לפי צריכה על המון דברים, רובם לא בפיקוח. אתה רואה איך המחירים רק עולים כל הזמן?

אתה יודע מה יקרה בתסריט שלך? יום אחד חברה אחת תכריז שהיא מציעה גלישה ללא הגבלה במחיר שבו האחרים מציעים חבילה בינונית. הרי הם יכולים להרשות לעצמם את זה, אחרי העליה במחירים. ואז שאר החברות יגלו שהמוני לקוחות עזבו אותם ועברו למתחרה הזו. האפשרות היחידה שזה לא יקרה היא אם ספקי האינטרנט יקימו קרטל, וזה א. לא חוקי וב. קשה מאוד לשמור בסוד. ברגע שזה יצא החוצה (ולא חייבים למצוא את פרוטוקול הישיבה בה המנהלים החליטו על קרטל, מספיק להראות שיש התאמה בין עליות המחירים), עורכי הדין הראשונים שיגישו תביעה יצוגית יהיו מאוד עשירים ומנהלי ספקי האינטרנט יהיו מאוד אומללים.

אבל למה לדבר בתאוריה כשיש לנו עובדות בשטח? היום, כל ספק אינטרנטא הוא גם חברת שיחות בינלאומיות. למקרה שלא שמת לב, בשיחות בינל' אתה משלם לפי צריכה - דיברת יותר, שילמת יותר. אתה רואה זחילה למעלה של המחירים? אני רואה אותם רק יורדים.

אז התאוריה הכלכלית (המבוססת למדי) נגדך. הפרקטיקה נגדך. תתחיל להתרגל - תוך שנה או שתיים תצטרך לשלם על מה שאתה מוריד.

[br]פורסם בתאריך: 15.11.2010 בשעה 20:03:50

תחרות אמורה להוריד מחירים, אבל בפועל זה לא תמיד המצב.

ע"ע חברות הסלולר שלאט לאט מעלות מחירים על שיחות וSMS. רק שהם דואגים שזה לא יהיה סימולטני.

וכיום, אחרי שמספר חברות התמזגו, מספר המתחרים רק ירד. (013+נטוויז'ן, 012+זהב)

אז בסופו של יום, כמה ספקיות יש בארץ? 7.

והגדולות תמיד שולטות בשוק ותמיד מכתיבות את המהלכים.

זה כי אתה מסתכל רק על חצי מהסיפור. התעריף לדקת שיחה עולה, אבל התשלומים לחברות לא עולים. למה? כי החברות מעלות את תעריפי השיחות כדי לפצות את עצמן על "הגזרות" של משרד התקשורת, שפוגעות בהן.

יש היום שלושה ספקי גדולים בארץ ועוד כמה קטנים (שבד"כ משתמשים בשרותיהם של הגדולים). אבל שלושה זה מספיק - בשביל תחרות, מספיק שיהיו שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דמי שימוש חודשיים היו כל הזמן. מה השתנה?

אם אתה משלם 55 ש"ח זה בגלל שבחרת מכשיר יקר יחסית. וגם חלק (אם לא כל) זה אתה יכול לקבל חבזרה כזיכוי לשיחות. אני לקחתי מכשיר פשוט יחסית ואני משלם עליו... 14.90 לחודש.

הורידו את נפח הגלישה? בחלום. בדור 2 יכולת לגלוש בקצב של חילזון נכה ורק לאתרי WAP, בדור 3.75 יש לך דפדפנים מלאים וקצבי גלישה שנמדדים במגהביטים.

שטויות. אתה לוקח מכשיר הרבה יותר יקר ואז מתלונן שאתה משלם יותר על המכשיר? מי בכלל אמר לך לקנות מכשיר מחברת הסלולר?

קודם כל, התקיפה לא במקום. את המכשיר שלי קניתי בחו"ל, ובשביל לקבל החזרים על טלפון כזה, צריך להפוך שולחנות, כי למרות שמשרד התקשורת כבר הגביל, עדיין הם עושים מה שנוח להם, ומוצאים פרצות בחוק, רק בשביל להרוויח יותר על חשבון הלקוחות.

אם תבדוק את התוכניות באורנג' למשל, יש תוכנית orange free, שאתה משלם 58 ש"ח בחודש בגין שימוש בדור שלישי, כאשר מוקצים לך 5 מגה לגלישה באינטרנט הסלולרי.

בזה סיימנו את הויכוח על חברות הסלולר, כי זה לא הדיון המרכזי. למרות שגם שיטת החיוב היא לא המרכזית.

הרעיון מאחורי השיחה היא שבמקום לחשוב שאנחנו הלקוחות לא בסדר, כי אנחנו מבזבזים את האינטרנט, על החברות או הממשלה, לממן פיתוח תשתיות.

מודל האינטרנט הוא לא בר השוואה לגז או דלק או משאבים מתכלים אחרים, והדבר היחיד שמגביל אותך הוא רוחב פס לחו"ל, ואנחנו לא היחידים בעולם, ואפשר להסתכל סביב, ולגלות שלרוב יש הרבה יותר מהיר משלנו, והרבה יותר יציב, והרבה יותר נגיש. וגם המחיר שגובים שם על השירות הזה הוא לא בשמיים..

תחרות היא טובה לשוק, וזה אומר גם ללקוחות. אבל כשנותנים לחברות ענק לשלוט בשוק כל כך הכרחי, יש להן נטייה להגדיל רווחים על חשבון הלקוחות.

אם תאמר את המילה קרטל ליד חברות הסלולר, אתה תסתכן בתביעה. אבל מפתיע אותך ששלוש החברות הגדולות יוצאות בהצהרות על הורדות מחירים באותו זמן?

אם הייתי חושב שהמצב אוטופי, ושבאמת תהיה תחרות הוגנת וקשה בין החברות על ליבו של הלקוח (איכות שירות), ושהלקוחות רק ירוויחו מכל העניין, הייתי בעד. אבל נסיון העבר מלמד, שכשמרשרשים לחברה גדולה עם חבילת שטרות, ואומרים "זו הדרך להשיג אותם", הם לא יראו בעיניים..

זה יתחיל מהשוואות מחירים, וימשיך בהעלאה מתונה של כלל החברות.

ואם תהיה תחרות אמיתית וקשה, לא יהיה לחברות כסף נזיל כדי לשפר את איכות הגלישה. אז גם בשיטה הזאת יש בעיות.

אם אתה אומר שהחברות ירוויחו יותר כסף במודל של "לפי שימוש", ז"א שהלקוחות ישלמו יותר. אחרת יש סתירה במשפט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהתייחסות רק למשפט האחרון שלך, כי באמת נמאס לי לדבר לקיר:

יהיו לקוחות שישלמו יותר. מי? אלו שצורכים יותר. יהיו לקוחות שישלמו פחות. מי? אלו שצורכים פחות.

מי שישלם יותר יהיו אלו "שטוחנים" את הקו כמעט 24/7 בהורדות. יש מעט מאוד מקרים שבהם ההורדות האלו לגיטימיות, אז אל תנסה אפילו - 99 מתוך מאה מהם מורידים תכנים פיראטיים כמעט כל הזמן. מי שישלם פחות יהיו אלו שעושים שימוש סביר בקו. לפעמים גלישה רגילה, לפעמים צפיה בוידאו זורם (גם HD), לפעמים משחקי רשת ולפעמים הורדות, חוקיות או לא - עדיין, רוב הזמן הם רחוקים מלנצל את מלוא רוחב הפס האפשרי שלהם. אז למה הם צריכים בכלל פס רחב? כי הם רוצים להיות מסוגלים לראות ב- HD וכי כשהם מורודים משהו, גם אם זה לא כל היום, הם רוצים שמה שהם מורידים יגיע מהר.

מי לדעתך הרוב? לדעתי אלו המשתמשים הקלים יחסית. אז הרוב ירוויח. המשתמשים הכבדים יצטרכו לבחור: לצמצם את צריכת רוחב הפס שלהם, וזה טוב לשאר כי הם הצרכנים של חלק נכבד מרוחב הפס, או לשלם על מה שהם צורכים, וגם זה טוב לשאר כי זה יאפשר לספקים לממן את הרחבת הקיבולת.

אז איך הספקים ירוויחו יותר? כי היום, אתה מרוויח קצת על רוב הלקוחות אבל מפסיד הרבה על חלק קטן. מהם כמה כבר נשאר לספק מאתם 40 ש"ח בחודש או כמה שזה לא יהיה שאתה משלם? לעומת זאת, לקוח שמנצל את כל רוחב הפס שלו או קרוב לזה עולה הרבה יותר. לא מאמין? תבדוק כמה יעלה לך לקבל רוחב פס מובטח באותה מהירות שיש לך כרגע. אני מהמר על לפחות פי 5 וקרוב לוודאי שיותר קרוב לפי עשר ממה שאתה משלם כרגע. זו העלות הריאלית של משתמש כבד. אבל בתשלום לפי צריכה, אם מתמחרים את זה נכון, הספק מרוויח על כל הלקוחות, גם הכבדים וגם הקלים: חבילת הבסיס מכסה את ההוצאות השוטפות של הספק ומעבר לזה כל ג'יגה מחושב כך שהוא כבר כולל אחוז מסויים של רווח.

בנוסף, היום האינטרס של הספקים הוא לצמצם את צריכת רוחב הפס של הלקוחות. כי ככל שהלקוחות צורכים יותר רוחב פס, כך ההוצאות של הספק גדלות (הוא צריך לרכוש את רוחב הפס הזה) אבל ההכנסות שלו לא הגדלות בהתאם: הלקוחות משלמים סכום קבוע. אז עדיף לא להגדיל את רוחב הפס. יש איטיות? נהדר, אנחנו מוציאים פחות כסף על רוחב פס. אבל בתשלום לפי צריכה, ככל שמשתמשים יותר משלמים יותר וככל שמשלמים יותר הספק מרוויח יותר. כלומר האינטרס ל הספקים יהיה לעודד את צריכת רוחב הפס. כל השירותים המתקדמים וצורכי רוחב הפס שאתם מתלוננים שיפגעו דווקא ירוויחו כ הספקים ירצו שנשתמש בהם.תשכח מאיטיות נוראית בשעות העומס, תשכח מהגבלות על שיתוף קבצים: אם ה- uTorrent שלך מוריד לאט, הספק נדפק! במקום לשלם על הרבה צריכה תשלם על קצת בגלל שפשוט לא יכולת להוריד הרבה.אם הלקוחות רוצים לקנות מאה ולך יש רק חמישים, אתה תדאג שיהיו לך עוד חמישים למכור.

ואם אתה חושב שהתחרות לא תדאג שהמחירים ירדו: אני משלם היום על 10Mbps ב- NGN פחות ממה ששילמתי בזמנו ל- 1.5Mbps ב- ADSL, גם לתשתית וגם לספק האינטרנט.לא רק פחות פר מגה, גם פחות במספרים מוחלטים (וזה נומינלית, ריאלית הירידה עוד יותר גדולה). אם הספקים יכולים להעלות את המחיר כאוות נפשם, למה זה לא קורה כבר היום? למה היום המחירים רק יורדים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...